Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Moja stopka to mój aktualny zestaw, ale nigdzie nie napisałem, że tylko w tej konfiguracji słuchałem R700, grały też z Marantz PM6006. No i porównywałem bezpośrednio w tej samej konfiguracji z Focal Aria 926, i jak pisałem wyżej, mam zupełnie inne wrażenia, Arie mają dużo twardszy bas niż R700.

I mam w domu AS1100 i nie zgadzam się z tymi 'pomiarami' z linku. I żeby nie było nie porozumień: nie słuchałem tego wzmaka tylko w aktualnej konfiguracji.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, muda44 napisał:

R500 to kolumny dla kogoś komu żona nie pozwala wcisnąć czegoś większego między szafki ?

 

R700 a R900 to zupełnie inne granie . R700 mają znacznie więcej wyższego , twardego i przepotężnego basu . R900 za to mają bardziej prawdziwą stopę i wyraźnie niżej schodzą z basem . R700 im wyżej pasma są bardziej łagodne , R900 są bardziej liniowe .

Musisz posłuchać u siebie . Być może R700 będą zabijały basem i jego rezonansami a R900 zagrają równiej i czyściej .

Koniecznie wygrzane , nowe " wrzeszczą " .

Czy mam wywnioskować z Twojej wypowiedzi, że nie wykluczałbyś R900 do pomieszczenia moich wymiarów? Dopytuję, bo dotychczas raczej przeciwne opinie spotykalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _Kuben_ napisał:

Czy mam wywnioskować z Twojej wypowiedzi, że nie wykluczałbyś R900 do pomieszczenia moich wymiarów? Dopytuję, bo dotychczas raczej przeciwne opinie spotykalem.

Ja grałem na R900 w 18 metrach ( 3,1 wysokości i mocno wygłuszone ) i basu było ciut mało .

Zależy od akustyki i ustawienia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

R300 z IN300. Co z tego wyszło? Jedno wielkie nieporozumienie. Uprzedzam ewentualne komentarze, że połączenie z góry było traktowane jako zupełnie przypadkowe i tymczasowe. Czy R500 z IN200 będzie lepszym połączeniem? Jestem w stanie iść o zakład, że nie. KEF-y tej serii potrzebują wzmacniaczy z dobrą kontrolą basu. A ten aspekt nie jest niestety mocną stroną Atolla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 15:03, Witek.K napisał:

Moje R700 odnalazły wreszcie godnego partnera, jest nim integra Rotela RA-1592. Jest moc i świetna współpraca, jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Nie miałem nigdy okazji z Rotelem, ale w tym egzemplarzu widzę drzemie niemały zapas mocy. R-ki to lubią.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 14.08.2019 o 15:05, whir napisał:

Nie miałem nigdy okazji z Rotelem, ale w tym egzemplarzu widzę drzemie niemały zapas mocy. R-ki to lubią.

Bardzo się dziwię, że ten wzmacniacz jest tak niedoceniany. Jestem pewien, że jest w stanie napędzic prawie wszystkie kolumny. Dla osób, które poszukują dużej mocy z analogowych końcówek, ciężko znaleźć coś lepszego. Mnogość wejść cyfrowych i analogowych, BT swietny DAC oraz bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy czyni ten wzmacniacz uniwersalnym i jak dla mnie idealnym sprzętem audio. Brzmienie w niczym nie przesadzone, pozwala na wielogodzinne odsłuchy. Jako miły dodatek, pilot, który może nie jest piękny pozwala na precyzyjne sterowanie wszystkimi funkcjami, w tym balans, wysokie i niskie tony oraz zarządzanie energią. Dla mnie rewelacja, grozi dożywociem ? z R700 miód malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołączam do klubu z KEF R700 biały połysk. Na razie będzie to grało z Yamahą AS-701. Chętnie poczytam porady kolegów, z jakim piecem je sparować, żeby uzyskać jak najwięcej.  Zrobiłem już mały  "research" i wyczytałem, że tranzystor z dużym zapasem mocy. Padły propozycje różne i sprzeczne. Jedni mówią , że Yamaha absolutnie nie, a wiem o kilku osobach tu na forum, u których R700 gra z Yamahą np. AS-1100. Czytałem opinie, że NAD 375 zgra się, podobnie Primare I32, Musical Fidelity m5si, m6i/m6si. Kolega Witek poleca Rotela i tego to na pewno sprawdzę choćby ze względu na funkcjonalność.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Primare I32,

KEF i Primare to najlepsze połączenie, jakie ja przerabiałem. Zdecydowanie warto. Ogólnie wzmacniacze o dźwięku szybkim, z bardzo dobrym "trzymaniem" basu. Dlatego skreśliłbym tego NAD-a. Z daleka od Atolla bo to najgorsze połączenie jakie może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. Kiedyś na większości wystaw i oficjalnych prezentacji obie marki występowały razem. Ja osobiście wolę połączenie z Primare ale o tym z Arcam nie powiem ani jednego złego słowa. Można polecić z czystym sumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest w Klubie ktoś po modyfikacjach na R-kach, w szczególności R500? 

Powiedziano mi, że można sporo zyskać po modach zwrotki i wymianie okablowania. Chciałbym poznać opinię użytkowników mających za sobą takie zmiany. Nie wiem czy gra jest warta świeczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był opisywany choć dość dawno. Zachwytów nie było. Duże wydatki a przyrost jakości zdecydowanie niewspółmierny. Być może temat nie jest do końca przegrany, Być może kluczem do sukcesu jest zastosowanie nie najdroższych elementów a optymalnych dla danego głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, whir napisał:

Powiedziano mi

Mozna się domyślać, kto to powiedział. Pewnie ta sama osoba, która twierdzi, że Nad 320 po modzie jest lepszy od Gryphona Atilli. ?

Inna sprawa jak te kolumny nie tyle rozebrać, bo to można zrobić, tylko jak je poskładać, żeby wyglądały jak oryginał. Mam R700 i patrząc na nie wydaje się to trudne do wykonania. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Mozna się domyślać, kto to powiedział. Pewnie ta sama osoba, która twierdzi, że Nad 320 po modzie jest lepszy od Gryphona Atilli. ?

Inna sprawa jak te kolumny nie tyle rozebrać, bo to można zrobić, tylko jak je poskładać, żeby wyglądały jak oryginał. Mam R700 i patrząc na nie wydaje się to trudne do wykonania. 

Powiedział mi jeden człowieczek, który takowe słyszał, ale nie wie kto robił moda, więc nie związany z wykonawcą. Sam mający Reference 5. 

Sam nie wiem jak się do nich dobrać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, whir napisał:

Sam nie wiem jak się do nich dobrać ...

I to jest największa zagadka. Z odkręceniem terminali głośnikowych nie ma problemu. Gorzej z głośnikami. Aluminiowe pierścienie okalające głośniki są przyklejone. Od osoby, która przerabiała temat słyszałem, że stosunkowo łatwo jest je usunąć po podgrzaniu. Najlepiej suszarką do włosów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Mozna się domyślać, kto to powiedział. Pewnie ta sama osoba, która twierdzi, że Nad 320 po modzie jest lepszy od Gryphona Atilli. ?

Inna sprawa jak te kolumny nie tyle rozebrać, bo to można zrobić, tylko jak je poskładać, żeby wyglądały jak oryginał. Mam R700 i patrząc na nie wydaje się to trudne do wykonania. 

Nie C320 a C350 w rozszerzonej wersji modyfikacji .

Tak , miałem Gryphona Atillę , kupiony nowy w salonie i w tamtym czasie go sprzedałem bo z R900 ten C350 grał lepiej .

 

Jak chcesz coś dodać w temacie to kup Atillę i takiego NADa , porównaj i pisz o swoich wrażeniach ...

W dniu 1.10.2019 o 15:15, whir napisał:

Czy jest w Klubie ktoś po modyfikacjach na R-kach, w szczególności R500? 

Powiedziano mi, że można sporo zyskać po modach zwrotki i wymianie okablowania. Chciałbym poznać opinię użytkowników mających za sobą takie zmiany. Nie wiem czy gra jest warta świeczki? 

Jest duży potencjał bo chociaż głośniki i obudowy są wysokiej klasy to elementy zwrotnic , okablowanie i gniazda nie .

Co do obudowy to wszytkie mają jedną ale ważną wadę - kubek głośnika coaxialnego . Jest za małej średnicy i z " tektury " przez co ciężko wygłuszyć komorę  i powoduje że im głośniej się słucha tym bardziej kolumny drą się na średnicy .

 

5 godzin temu, piotrek7 napisał:

I to jest największa zagadka. Z odkręceniem terminali głośnikowych nie ma problemu. Gorzej z głośnikami. Aluminiowe pierścienie okalające głośniki są przyklejone. Od osoby, która przerabiała temat słyszałem, że stosunkowo łatwo jest je usunąć po podgrzaniu. Najlepiej suszarką do włosów

?

 

2 małe przyssawki od termometru do akwarium , najlepiej na wodę , po przekątnej i delikatnie ciągniemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, muda44 napisał:

Jak chcesz coś dodać w temacie to kup Atillę i takiego NADa , porównaj i pisz o swoich wrażeniach ...

Gdzieś tu padł Twój nick, bo nie rozumiem o co Ci chodzi? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Obecnie mam R700 i sobie chwalę.
Z tyłu głowy jednak już rodzi się pytanie co dalej... jakie paczki ?
Na pewno coś dynamicznego, z wykopem na basie, aksamitną otwartą średnicą i górą ale by dorzuciły jeszcze więcej magii do dźwięku.
Może są tu melomani, którzy poszli już dalej i mogą się podzielić doświadczeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jack0K napisał:

Witam,

Obecnie mam R700 i sobie chwalę.
Z tyłu głowy jednak już rodzi się pytanie co dalej... jakie paczki ?
Na pewno coś dynamicznego, z wykopem na basie, aksamitną otwartą średnicą i górą ale by dorzuciły jeszcze więcej magii do dźwięku.
Może są tu melomani, którzy poszli już dalej i mogą się podzielić doświadczeniem ?

Cześć,

Z czym grasz na tych Kefach? Jaki wzmacniacz i źródło ?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rDAC (za chwilę będzie Xiangsheng) + Tucana II AE.
Jest moc na paczkach gra, z fajnym rozmachem, detalikami a bas nie ma końca w tych KEFach.
Do niedawna napędzałem je Heglem H80 było fajnie ale mocy zdecydowanie za mało i brakowało pazura.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jack0K napisał:

Obecnie rDAC (za chwilę będzie Xiangsheng) + Tucana II AE.
Jest moc na paczkach gra, z fajnym rozmachem, detalikami a bas nie ma końca w tych KEFach.
Do niedawna napędzałem je Heglem H80 było fajnie ale mocy zdecydowanie za mało i brakowało pazura. 

Można powiedzieć, że z nieba mi spadłeś, bo chcę dobrać wzmacniacz do R700 i chodzi mi po głowie Tucana, a nie mogłem na forum nikogo namierzyć, kto ma takie połączenie. Daca też muszę kupić, jeżeli zdecyduje się na coś bez sensownego wbudowanego. Daj znać jak z tym xiangiem wyszło. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Możesz napisać coś więcej? Przed zakupem Tucany słuchałes czegoś innego, czy po prostu kupiłeś w ciemno? 

Przed zakupem KEFów osłuchałem je z Atollem, Heglem H160, Moon'em chyba to była 250, Naimem XS2, i Roksanem. Kasa była tylko na paczki więc zostałem ze swoim H80.
Brzmienie Hegli mi odpowiadało więc się nastawiłem na mocniejszego Hegla 190/300/360 bo to była dla mnie naturalna droga.
Gdzieś tam jeszcze Moon mi chodził po głowie 340iX ale ciężko go było wypożyczyć sprawnie na odsłuch.
Finalnie odsłuchałem jeszcze H300 (bo byłem bliski zakupu używki) ale nie w swoim systemie.
Na finiszu wskoczyła nieznana mi Leema, szybki odsłuch, szczęka na podłodze, decyzja no i mam ją już u siebie i dłuuugo nie oddam ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jack0K napisał:

Przed zakupem KEFów osłuchałem je z Atollem, Heglem H160, Moon'em chyba to była 250, Naimem XS2, i Roksanem. Kasa była tylko na paczki więc zostałem ze swoim H80.
Brzmienie Hegli mi odpowiadało więc się nastawiłem na mocniejszego Hegla 190/300/360 bo to była dla mnie naturalna droga.
Gdzieś tam jeszcze Moon mi chodził po głowie 340iX ale ciężko go było wypożyczyć sprawnie na odsłuch.
Finalnie odsłuchałem jeszcze H300 (bo byłem bliski zakupu używki) ale nie w swoim systemie.
Na finiszu wskoczyła nieznana mi Leema, szybki odsłuch, szczęka na podłodze, decyzja no i mam ją już u siebie i dłuuugo nie oddam ?
 

 

Smaka jeszcze większego narobiłeś. ?

Po nowym roku chyba ją zakupię, jak uda się upolować czarną w rozsądnej kwocie. 

W razie czego z odsprzedażą raczej nie ma problemu. Poszukiwana maszyna na rynku wtórnym. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o polecenie godnego wzmacniacza (najchętniej z funkcją bypass) dla Kef R700, w budżecie do 10k.

To co już sprawdziłem: 

1. Cyrus One - dynamiczna, gęsta klucha

2. Atoll In200 - lepiej, zaczęły pojawiać się detale, duża moc, ale gra jak za pluszową kotarą

3. Naim NAIT 5si - podobało się, szczególnie detale, rozdzielczość, dobra średnica, jasny wzmacniacz, niestety brak wybrzmiewania basu, jakby brakowało mocy

Do sprawdzenia: Roksan K3, Advance Acoustic X-i125, MUSICAL FIDELITY M3Si, CREEK Evolution 100A, Arcam HDA SA20

Proszę o Wasze sugestie z doświadczenia, ponieważ jak się okazało, nie jest to prosta kolumna do wysterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Naim Ci się podobał brzmieniowo tylko basu mało to warto posłuchać wyższych modeli. 5si to najsłabszy z serii a w zakładanym budżecie spokojnie można spróbować Supernait 1 lub 2 a nawet 202/200 z hicap. 

R 700 nie słuchałem z Naimem ale 500, 300 no i te które były u mnie przez 4 lata czyli ls50. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.