Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kef ostatnio robi pożeracze prądu.

Jak lubisz gęstą średnicę i kontrolę basu z pięknymi wybrzmieniami ale brak głębi i słuchasz małych składów, jazz, akustykę, muzykę wokalną lub electronikę typu JM JARRE to spróbuj MF ale nie 3 tylko 6. Można kupić za 5kpln z drugiej ręki.

MF mgli drugie plany, zaciera głębię i brakuje mu drive'u. Słaby atak. Słaby do szybkich utworów ze ścianą dźwięku, do rocka i agresywnej muzyki.

Ma zwiewną, górę bez dynamiki.

Gra barwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef ostatnio robi pożeracze prądu.

Jak lubisz gęstą średnicę i kontrolę basu z pięknymi wybrzmieniami ale brak głębi i słuchasz małych składów, jazz, akustykę, muzykę wokalną lub electronikę typu JM JARRE to spróbuj MF ale nie 3 tylko 6. Można kupić za 5kpln z drugiej ręki.

MF mgli drugie plany, zaciera głębię i brakuje mu drive'u. Słaby atak. Słaby do szybkich utworów ze ścianą dźwięku, do rocka i agresywnej muzyki.

MF ma zwiewną, delikatną i barwną górę bez dynamiki i bez ataku.

Gra barwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, puszkin napisał:

w zakładanym budżecie spokojnie można spróbować Supernait 1 lub 2 a nawet 202/200 z hicap. 

 

4 godziny temu, rivendel napisał:

spróbuj MF ale nie 3 tylko 6. Można kupić za 5kpln z drugiej ręki.

Dziękuję za sugestie, ale zakup musi być wykonany na FV - oba znacznie >10k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef ostatnio robi pożeracze prądu.

Jak lubisz gęstą średnicę i kontrolę basu z pięknymi wybrzmieniami ale brak głębi i słuchasz małych składów, jazz, akustykę, muzykę wokalną lub electronikę typu JM JARRE to spróbuj MF ale nie 3 tylko 6. Można kupić za 5kpln z drugiej ręki.

MF mgli drugie plany, zaciera głębię i brakuje mu drive'u. Słaby atak. Słaby do szybkich utworów ze ścianą dźwięku, do rocka i agresywnej muzyki.

MF ma zwiewną, delikatną i barwną górę bez dynamiki i bez ataku.

Gra barwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef ostatnio robi pożeracze prądu.

Jak lubisz gęstą średnicę i kontrolę basu z pięknymi wybrzmieniami ale brak głębi i słuchasz małych składów, jazz, akustykę, muzykę wokalną lub electronikę typu JM JARRE to spróbuj MF ale nie 3 tylko 6. Można kupić za 5kpln z drugiej ręki.

MF mgli drugie plany, zaciera głębię i brakuje mu drive'u. Słaby atak. Słaby do szybkich utworów ze ścianą dźwięku, do rocka i agresywnej muzyki.

MF ma zwiewną, delikatną i barwną górę bez dynamiki i bez ataku.

Gra barwami. 

Zadzwoń do audio anathomy z Krakowa.

Pożycz audia flight fls  There s. 

Myślę, że na pewno zagra pięknie z Kef.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam do klubu, jestem od niedawna posiadaczem KEF IQ70.

Mam prośbę o propozycję wzmacniacza który się z nimi dobrze zgra.

Zastanawiam się nad: Rotel Ra-06/Ra-06 SE, Marantz PM 78

Mam okazję kupić powyższy sprzęt, ale bez możliwości odsłuchu. Może jakieś sugestie?

Słyszałem te kolumny z Marantzem PM 6006  i uważam że grały OK. Muzyka jaką słucham to: rock, gothic metal, klasyka, vocal (Anathema, Lana Del Rey),

klimaty typu Depeche Mode, Dire Straits, trochę starego popu, elektronika (te ostatnie w mniejszości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2019 o 22:57, Grutka napisał:

Był ktoś na AVS? Zestaw był  ten sam co w tamtym roku, jak się podobało granie kef r11 z Pioneer a 70da?

Nie byłem ale właśnie to połączenie zostało zauważone przez

https://www.soundstageglobal.com/index.php/shows-events/audio-video-show-2019-warsaw-poland/886-avs-2019-streaming-and-lifestyle-audio-part-1

Zaraz pod akapitowi poświęconemu Pro-Ject.

Co prawda KEF wspomniane są tu tylko w jednym zdaniu a Pioneer występuje na pierwszym planie ale niech im będzie. Ważne, że były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No mnie się bardzo podobało to połączenie, bardzo dobrze dobrany set, jak w tamtym roku, nawet był ten sam przedstawiciel, pogadałem  z nim trochę, poznał mnie bo w tamtym roku też z nim rozmawiałem ? tak ten Pioneer bardzo dobry jest  ? muzyka leciała z Pionka n70ae 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kompletny. Kable kupione, zgodnie z poradą piotrek7, wielkie dzięki.

Wszystko razem brzmi genialnie. Kef R700 z Audiolab 8300A mocne dynamiczne brzmienie, ciepły ale zarazem mocny bass. Wokal przy utworach Marizy  czy Anny Marii Jopek brzmi tak jakby anioł szeptał Ci do ucha. Mocna muzyka typu Ramstein, Therion przy różnych poziomach głośności też gra genialnie. Szeroka scena, podział na instrumenty tył, przód, niskie tony schodzą bardzo nisko z dużą dynamiką. Na koniec Jazz i elektronika i tu na scenę wszedł Jack Garratt w tym przypadku niskich tonów jest zbyt wiele i nie każdemu tak niskie zejścia mogą odpowiadać. Przypominam iż są to R700 nie R900 a ktoś doradzał mi R900, to był dobry wybór. Osobiście wolę niski ton z werbla niż elektroniczny bass, jednak czasem coś typu Garat czy Massive Attack też warto wrzucić na ruszt. Reasumując zestaw gra bardzo czysto, dynamicznie, wokal wychodzi na przód, scena pięknie podzielona. Muzyka wprost sączy się z głośników i człowiek nie wie kiedy ma przestać słuchać pomimo późnych godzin nocnych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, beniamin.b napisał:

zapomniałem dopisać  że dowiadywałem się i to ostatnie sztuki  R900 w takich cenach,  koniec produkcji tej serii

a to kawał solidnej kolumny...

Czytając forum natknąłem się na temat tych kolumn i postanowiłem wtrącić swoje "3 grosze". Kilka razy miałem okazję ich posłuchać, dokładnie trzy razy. Dwa razy słuchałem ich w dużych pomieszczeniach i przyznać muszę, że brzmiały jak dla mnie genialnie. Ilość detali, czystość i dynamika płynąca z głośników zaszokowała mnie od razu. Nie słyszałem lepiej grających kolumn. Raz słuchałem ich w małym pomieszczeniu i tu przyznać muszę, że już tak genialnie nie było. Dźwięki nie były już takie czyste i brak było detali. Wywnioskowałem, że to problem pomieszczenia. Podsumowując, gdybym miał duże lub średnio duże pomieszczenie bez wahania zakupiłbym ten model, bo po prostu kolumny są genialne, szczególnie w tak okazyjnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mialem zamienic moje kolumny na model R11ale wlasnie LS50'tki leca na pysk z cena /chyba nowszy model bedzie/ i nabylem 2szt jako monitorki do mojego biurka - niestety teraz R11 lub inne musza poczekac az zona przelknie nowy zakup.

Pytanie czym to zasilic te LS50, jaki wzmacniacz aby fajnie zagralo na biurku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam taki dylemat, obecnie obsłuchuję KEF R300 podłączone do starego wzmacniacza Pioneer SA-9800, który pochodzi gdzieś z 1980 roku. Jest on wydajny prądowo, ale zastanawiam się, czy warto iść tą drogą i pobłogosławić taki związek. Mam jeszcze do dyspozycji równie mocny Yamaha CA-2010 z podobnego okresu. Czy nowoczesne kolumny i "retro" wzmacniacz to dobry pomysł? Niestety nie mam możliwosći przekonać się, jak te kolumny grają w połączeniu z nowoczesnym wzmacniaczem. Mam zamiar niebawem przetestować KEF R3. Na merginesie dodatm, że porównywałem R300 z Focalami Aria 906 (odsyłam je, bo zupełnie nie spełniły moich oczekiwań, grały za słabo, jak z plastykowego pudełka) oraz moimi obecnymi kolumnami Tannoy Revolution XT 6f (ujmując to krótko, są one dużo jaśniejsze od R300, ale jak dla mnie to nie wada). Jeśli to ma znaczenie, to głownie słucham muzyki z gramofonu. Chętnie przeczytam opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe KEF-y raczej nie są optymalnym połączeniem dla starszych wzmacniaczy. Na "siłę" można ale w moim odczuciu to gra niewarta świeczki.  Szukaj wśród współczesnych konstrukcji. Rozpiętość cenowa jest ogromna. Przekrój stylów grania też. Inwestowanie we wzmacniacz  30 letni, gdzie na starcie musisz wkalkulować kompletny przegląd, serwisowanie, wymianę kondensatorów, potencjometru lub definitywny zgon po kilku miesiącach grania. Tym bardziej, że KEF-y ze swoją bardzo niską impedancja są mało przyjazne dla wzmacniaczy. Lepiej dołożyć do nowego. Posłuchaj jak R-300 graja ze współczesnym Pioneerem A-70DA, którego można kupić w bardzo korzystnej cenie. Będziesz miał doskonały punkt odniesienia. Podobnie ARCAM ze starej serii FJM. Kapitalne połączenie. Tak samo Primare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.