Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kaziu106 napisał:

Wstępnie miałem zarezerwowane KEF R700 używane za lekko poniżej 5000 zł. ale jeszcze sprzedający się waha....

Za 5.5 możesz mieć nowe.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaziu106 napisał:

Ps. gdyby jednak udało mi się kupić 700 tki jaką końcówkę mocy używaną w cenie do 3000-3500zl.byście polecali do tych kolumn na przyszłość?

Bardzo przyzwoite końcówki mocy robi Vincent. Xindak też wart zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, niowluka napisał:

idealo.de

Jak Ci wyszło z tego 5.5 to ja nie wiem. ?

Ale faktycznie dużo taniej niż z polskiej dystrybucji. Jakbym nie miał to bym się rzucał jak dzik na żołędzie. ? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Jak Ci wyszło z tego 5.5 to ja nie wiem.

1300 eur to w tym momencie wg google 5,517.26 pln. Niech będzie 6 nawet, te używki za 5 już nie wyglądają tak atrakcyjnie ...

15 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Ale faktycznie dużo taniej niż z polskiej dystrybucji. Jakbym nie miał to bym się rzucał jak dzik na żołędzie.

Jak ktoś tu (chyba) już pisał, sporo niższe były ceny zaraz po tym jak weszła nowa seria, ale chyba się okazały zbyt okazyjne ?

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niowluka napisał:

1300 eur to w tym momencie wg google 5,517.26 pln.

Sztuka na tej stronie kosztuje 679 EUR, to wychodzi 5703  za parę po kursie 4.20. Doliczyć koszty transportu z Niemiec to wyjdzie koło 6. To tak żeby być precyzyjnym. ? 

3 godziny temu, niowluka napisał:

Jak ktoś tu (chyba) już pisał, sporo niższe były ceny zaraz po tym jak weszła nowa seria, ale chyba się okazały zbyt okazyjne

Tak, ja pisałem że były niedawno po 7, a teraz są za 8. O polskiej dystrybucji mówię oczywiście. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem do niedawna kef r300 jak sie maja do nich kef r3 , ktore mam zamiar kupic

podlączone będą do naima xs2 i  naim cd5si pokój 12m (z basem nie bylo problemu z r300 oczywiscie do pewnego poziomu glosnosci)

ewentualnie z jakim innym wzmacniaczem najlepiej czuja sie kefy?

prosze użytkowników kef o rade.dziekuje.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że producent zrobił sporo marketingowego zamieszania wokół nowych kolumn serii R, to moim zdaniem nie ma brzmnieniowo jakichś wielkich różnic. Jeśli już, to wydaje mi się, że w niskich pasmach brzmienie jest mniej masywne. Możliwe że wysokie tony stały się bardziej przejrzyste. Z racji tego, że nie robiłem równoległego porównania, nie mogę na 100 % powiedzieć, że tak właśnie było. Takie mi pozostały wrażenia. Świadczy to tylko o tym, że nie dostrzegłem jakichś radykalnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 13:39, izapat napisał:

ewentualnie z jakim innym wzmacniaczem najlepiej czuja sie kefy?

Jak dla mnie optymalnie zgrywają się z Primare. Słuchałem z poprzednią serią i jak dla mnie TO BYŁO TO. Chyba, że znajdziesz używanego Lyngdorfa, T+A lub Nad seria Master. Będzie jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

Na przejrzystość w r300 nie mogłem narzekać,ale coś w wyższej średnicy mi przeszkadzało.

Może generalnie charakterytyka brzmieniowa KEF Tobie nie leży? Jak już napisałem wyżej, dla mnie nie było jakieś mocno wyczuwalnej różnicy. Póki co mam podłączone R3 do statego Pioneera SA 9800 i jestem zadowolony. Nie mam też wielu punktu odniesienia. Porównywałem z całkiem nowym a już nowocześniejszym wzmacniaczek Yamaha A-S 110 i róznice były znikome, o czym pisałem trochę wyżej. Więc nie wykluczam kiepsiego słuchu u mnie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka kefa mi właśnie leży,dlatego sie uparłem na r3.Może naim nie jest dobrym partnerem dla kefa, bo z harbethami to było bardzo dobrze,ale...zawsze jakies ale jest.

o lyngdorfie myślałem.musze powęszyć.A co myślicie o audia flight 3s?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka na tej stronie kosztuje 679 EUR, to wychodzi 5703  za parę po kursie 4.20. Doliczyć koszty transportu z Niemiec to wyjdzie koło 6. To tak żeby być precyzyjnym.  


Żeby być precyzyjnym, to zapłaciłem 22 EUR za transport z Niemiec :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2020 o 19:18, Ivan Nikitin napisał:

 


Żeby być precyzyjnym, to zapłaciłem 22 EUR za transport z Niemiec ?

 

Żeby być precyzyjnym, to dobra rozmowa z każdym szanującym się sprzedawcą i R3 mozna kupic jeszcze taniej. Nie ściągac z Niemiec jakby to była niewiadomo jaka okazja. Takie są fakty. Wysyłka... gratis.

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, arkadowski napisał:

Żeby być precyzyjnym, to dobra rozmowa z każdym szanującym się sprzedawcą i R3 mozna kupic jeszcze taniej. Nie ściągac z Niemiec jakby to była niewiadomo jaka okazja. Takie są fakty. Wysyłka... gratis.

A jak oceniasz nową serię R w stosunku do poprzedniej? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do pytania,bo jak na razie mało jest informacji o kef r3

Wiadomo jest że najlepiej jest wypożyczyć i odsłuchać,ale wczesniej bylo by dobrze coś wiedzieć.

r 300 miałem i potrzebują przynajmniej dwóch tygodni żeby sie wygrzały.

Słuchałem świezych w sklepie,to sie słuchać nie dało.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być precyzyjnym, to dobra rozmowa z każdym szanującym się sprzedawcą i R3 mozna kupic jeszcze taniej.

 A R5 ile może kosztować? Mówimy o cenie za parę.

 

Będę sprzedawał R500 w bliższym czasie. Myślę za ile wystawić.

 

 

 

 

r 300 miałem i potrzebują przynajmniej dwóch tygodni żeby sie wygrzały. 

 

 Mam r500 od końca grudnia. Nie zauważam żadnych zmian w graniu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ivan Nikitin napisał:

 A R5 ile może kosztować? Mówimy o cenie za parę.

 

Będę sprzedawał R500 w bliższym czasie. Myślę za ile wystawić.

 

 

 

 

 

 Mam r500 od końca grudnia. Nie zauważam żadnych zmian w graniu.

 

 

 

 

Mm dosyć mały pokój i da sie wyczuć rónice.w większym pomieszczeniu nie jest to tak oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły kef r3, Pierwsze co sie rzuca w ucho ,to jeszcze lepsza przejrzystość niż w r300 bardziej otwarte,ale i delikatniejsze w średnicy.Bas jest mniej napompowany .Dla mnie lepszy.Jeśli chodzi o gitare Nilsa Lofgrena "keith don't go ,to Harbeth 30,1 odtwarzał o niebo lepiej,ale może z czsem to sie zmieni.

Ale to dopiero godzina odłuchu,zobaczymy jak będzie za tydzień,nie ma co zapeszać

W rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arkadowski napisał:

Żeby być precyzyjnym, to dobra rozmowa z każdym szanującym się sprzedawcą i R3 mozna kupic jeszcze taniej. Nie ściągac z Niemiec jakby to była niewiadomo jaka okazja. Takie są fakty. Wysyłka... gratis.

Mnie się udało kupić czarne w DE za 1066 € z przesyłka, ale do Niemiec. Nie wiem, czy sklep oferuje wysyłke do innych krajów. Według nich pochodzą one ze zwrotów od klientów. Co ciekawe, karton wyglądał na fabrycznie zapokowany. Ewentualnie nie dostrzegłem czegoś. Same zaś kolumny nie nosiły najmnieszego śladu użytkowania.

29 minut temu, izapat napisał:

Właśnie dotarły kef r3, Pierwsze co sie rzuca w ucho ,to jeszcze lepsza przejrzystość niż w r300 bardziej otwarte,ale i delikatniejsze w średnicy.Bas jest mniej napompowany .Dla mnie lepszy.Jeśli chodzi o gitare Nilsa Lofgrena "keith don't go ,to Harbeth 30,1 odtwarzał o niebo lepiej,ale może z czsem to sie zmieni.

Ale to dopiero godzina odłuchu,zobaczymy jak będzie za tydzień,nie ma co zapeszać

W rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej,

To potwierdza moje wrażenia odnośnie basu. Jest mniej masywny. Dla basolubów może być go mało. Wygląd mi się również bardzo podoba. Jest nwoczesny i minimalistyczny. Ale ja nie lubię ani fornirowanych ani drewnopodobnych wykończeń (nie mniej jednak i ta wersja "drewniana" R3 ma coś w sobie), zaokrąglanych, czy jakichś udziwnionych kształtów. Dla mnie R3 to idealna forma. Zwłaszcza czarne prezentują się dostojnie, jak monolit. Przetworniki nie odcinają się zbytnio na tle obudowy. To nie tylko przyjemność dla ucha ale i dla oka.

Edytowane przez ahndriej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ivan Nikitin napisał:

 


Miałem taki przypadek z zamówieniem na Amazonie. Być może poprzedni klient kupił i za chwilę zmienił zdanie.

Oczywiście, że to się zdarza. Sam w tym czasie zwróciłem kolumny do dwóch różnych sprzedawców, żeby je posłuchać w domu. Dziwi mnie tylko jednak spora obniżka ceny w stosunku do katalogowej. Nie mniej jednak, sklep nie wygląda na jakiś szemrany, więc nie mam powodów do kwestionowania tego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, izapat napisał:

Właśnie dotarły kef r3, Pierwsze co sie rzuca w ucho ,to jeszcze lepsza przejrzystość niż w r300 bardziej otwarte,ale i delikatniejsze w średnicy.Bas jest mniej napompowany .Dla mnie lepszy.Jeśli chodzi o gitare Nilsa Lofgrena "keith don't go ,to Harbeth 30,1 odtwarzał o niebo lepiej,ale może z czsem to sie zmieni.

Ale to dopiero godzina odłuchu,zobaczymy jak będzie za tydzień,nie ma co zapeszać

W rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej,

 

Masz dokładnie takie spostrzeżenia, jak zdecydowana większość osób osłuchanych z KEF'ami. 

Średnica jest delikatniejsza, mniej (w stosunku do poprzedniej serii) ofensywna. Góra jest bardziej punktowa, ale co dziwne - bardziej naturalna. Dół mniej napompowany, lepiej współgra brzmieniowo z całością przekazu.

Miałem u siebie wszystkie poprzednie modele z serii R (nie licząc Reference) i obecne robią krok w stronę modeli wyższych. Generalnie na in plus w każdym aspekcie.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ahndriej napisał:

(nie mniej jednak i ta wersja "drewniana" R3 ma coś w sobie)

One są fenomenalne! A im większa "r-ka" w tym wykończeniu, tym ładniejsza (bardziej ekskluzywna). Obok Marantz'a kolor szampan (lub jak kto woli różowe złoto) wyglądało to wybornie (brzmiało nie mniej dobrze).

U mnie obecnie po przesiadce z innej marki, która gościła przez kilka miesięcy (Monitor Audio Gold 300 5G i Platinum 300) wróciłem do R7. I może zaskoczę niektórych - pomimo sporej różnicy w cenie na in plus dla KEF, to KEF dla mnie (subiektywnie) zagrały najbliżej tego, co oczekuję w swoim systemie. I wiem, że wielokrotnie nie ma w tym naturalności czy uspokojenie, jakie jest dla innych waznym elementem. KEF gra otwarcie, pełnią zakresów ocierając się czasem o granice skrajów pasma (ale nie przesadzając). I dla kogoś, kto taki granie lubi (szczególnie w elektronice takiej jak Jean Michel Jarre, Vangelis, Kitaro itd.) są najlepszym z mozliwych wyborem. Lepiej tylko zabrzmią od nich z serii Reference. Jak wyjdą nowe "Refki" z poprawionymi pewnymi elementami - biorę w ciemno ?

1 minutę temu, izapat napisał:

Z jakim wzmacniaczem słuchałeś kef r3? Mam zamiar zmienić naima na coś innego.

Marantz PM-KI RUBY, Cyrus Lyric Stealth, Cambridge EDGE A oraz McIntosh (jak w jednej z recenzji).

Obecnie set oparty na Cambridge EDGE A z Wireworld Eclipse 8 (głośnikowe) i do tego (zrezygnowałem z EDGE NQ, ale to na inny temat) podpięty mam CXN v2 Coaxial WireWorld Silver Eclipse 8.

Był na moment podłączony głośnikowy PURIST AUDIO DESIGN Aqueous Aureus, było zdecydowanie "cieplejsze" granie, ale wróciłem do Wireworld z serii 7 do 8 ze względu na lepsze zgranie z głośnikami KEF.

Planuję podpiąć Chord'a lub Qued'a z wyższej półki i ocenić "w akcji".

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.