Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, piotrek7 napisał:

R700 to takie zepsute Reference 3. Co nie zmienia faktu, że R700 są świetnymi głośnikami ?

Na Ciebie zawsze można liczyć. ? Pytam  bo mi bardzo dźwięk Kefow odpowiada, słucham dużo elektroniki i te kolumny są do tego stworzone. Już wiem na co mam zbierać. ? ? Jaka cena za używane jest sensowna? Bo nowe to już za grubo dla mnie mimo wszystko. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Niestety są bardzo drogie. Także jako używane ale ich brzmienie..... Jak dla mnie - warte tych pieniędzy. Tylko zarobki nie te ?

Zarobki jak zarobki ,ale priorytety. To już są takie kwoty, że rozsądnie by było gdzieś odłożyć, czy zainwestować. Ale to całe audio to nie jest rozsądne, tak więc...?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim Kefom r3 dam szanse z dwa razy droższym wzmacniaczem( audio analogue puccini anniversary)Co do serii reference,osobiście nie dane mi było posłuchać,gdzieś przeczytałem że seria R mocno sie do niej zbliżyła dżwiękiem . ale żeby sobie na nie pozwolić, z jedną nerką trzeba by było sie pożegnać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

,gdzieś przeczytałem że seria R mocno sie do niej zbliżyła dżwiękiem .

Tak, jasne. Tez to czytałem w materiałach reklamowych mających promować serię R. Ciekawe dlaczego producent nie wycofał z oferty Reference albo przynajmniej nie obniżył ich ceny do poziomu lepiej odzwierciedlającego relacje jakościowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Sprzedam swoje czarne KEF R500. Zakupione w grudniu 2019 w Niemczech. W pełni sprawne, stan jak nowe. Maskownice nigdy nie były założone – leżą w kartonach. Chcę 3490 zł za parę + ewentualnie KW. Na Allegro wrzucę chyba jutro na 5% drożej. Tam mam ranking 100%. Mieszkam na Warszawskim Ursynowie. Można przyjechać, posłuchać i kupić na miejscu. Zdjęcia zrobię jutro.

Kupowałem żeby mieć punkt odniesienia przy budowie własnych kolumn i nagrać brzmienie na kanał YouTube. Więcej już je nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.02.2020 o 05:47, piotrek7 napisał:

Tak, jasne. Tez to czytałem w materiałach reklamowych

Piotrek zapraszam Cię do siebie na posłuchanie najnowszej serii R (jakie tylko chcesz w temacie modelu) w kontrze (porównaniu) do Reference dajmy na to 5. Bardzo się Piotrze zdziwidsz w temacie brzmienia np.: R7. Są fenomenalne i bliższe temu, co pokazuje seria Reference. Starszej serii R daleko do tego - niestety. Miałem na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy wszystkie R'ki i wszystkie Reference, czasem w tym samym czasie stały obok siebie i można było je porównać "łeb w łeb".

Pozdrawiam

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arkadowski napisał:

Piotrek zapraszam Cię do siebie na posłuchanie najnowszej serii R (jakie tylko chcesz w temacie modelu) w kontrze (porównaniu) do Reference dajmy na to 5. Bardzo się Piotrze zdziwidsz w temacie brzmienia np.: R7. Są fenomenalne i bliższe temu, co pokazuje seria Reference. Starszej serii R daleko do tego - niestety. Miałem na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy wszystkie R'ki i wszystkie Reference, czasem w tym samym czasie stały obok siebie i można było je porównać "łeb w łeb".

Pozdrawiam

Witaj. 

Z jakim wzmacniaczem słuchałeś r3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Porownywalem bezposrednio R7 z R700 i uwazam, ze przy obecnych cenach za R700, doplacanie do R7 jest wytlumaczalne jedynie z punktu widzenia "hobbisty audiofila - kefoluba". Za te pieniadze mozna szukac czegos z wyzszej polki (inni ojcowie tez maja ladne corki), ale to oczywiscie subiektywna ocena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Witek.K napisał:

Porownywalem bezposrednio R7 z R700 i uwazam, ze przy obecnych cenach za R700, doplacanie do R7 jest wytlumaczalne jedynie z punktu widzenia "hobbisty audiofila - kefoluba".

Jak ze wszystkim, co jest po przecenie ? i jak ze wszystkim w świecie audio. Takie to nasze hobby. Ale to nie wyklucza postępu w brzmieniu na in plus jakie uzyskujemy w temacie nowej serii. A czym innym jest Twoja słuszna uwaga i spostrzeżenie, że dla nowego nabywcy mającego szansę kupić w dobrej cenie starszą wersję - inwestycja w nową serię NIE ZAWSZE niesie najlepszy stosunek poprawy jakości do ceny. 

Ja mam nowiutkie R7 - fabrycznie zapakowane i z racji posiadania obecnie "nieopłacalnych i przepłaconych" Reference - sprzedawać je będę w cenie zbliżonej do starej wersji (około 11000/kpl.).

 

31 minut temu, izapat napisał:

Witaj. 

Z jakim wzmacniaczem słuchałeś r3 ?

R3 słuchałem z kilkoma. Najciekawiej pod względem przyjemnego słuchania zgrało się z: EDGE A (Cambridge), fenomenalnie i prawdziwie z Primare I35 (ale to granie dla koneserów mających świadomość, że nie wszystko co wrzucimy - pięknie zagra. Za to prawdziwie). KEF świetnie zgrały się z Bladelius'ami (obydwa dostępne w sprzedaży). urzekła mnie najnowsza Rega, ale miałbym dylemat w tym połączeniu z Bladelisuem. Osobiście postawiłem na I35 (fenomenalnie prawdziwe granie - jak coś jest skopane, dostaniesz brutalną prawdę i wydanie pójdzie w kosz). Ja stawiam na realizm przekazu, nie na sztuczki i udawanie. Po naprawdę ogromnej ilości przerzuconych i porównywanych obok siebie wzmacniaczy na dziś połączenie Primare + KEF dało mi najwięcej przyjemności i najwięcej załamania (skopane realizacje). Bardzo dobrze odebrane było w trakcie testów i odsłuchów przez kilka osób połączenie z LYNGDORF TDAI-2170. Mnie nie podeszło. LYNGDORF dał za to świetny popis z S400

 

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arkadowski napisał:

Jak ze wszystkim, co jest po przecenie ? i jak ze wszystkim w świecie audio. Takie to nasze hobby. Ale to nie wyklucza postępu w brzmieniu na in plus jakie uzyskujemy w temacie nowej serii. A czym innym jest Twoja słuszna uwaga i spostrzeżenie, że dla nowego nabywcy mającego szansę kupić w dobrej cenie starszą wersję - inwestycja w nową serię NIE ZAWSZE niesie najlepszy stosunek poprawy jakości do ceny. 

Ja mam nowiutkie R7 - fabrycznie zapakowane i z racji posiadania obecnie "nieopłacalnych i przepłaconych" Reference - sprzedawać je będę w cenie zbliżonej do starej wersji (około 11000/kpl.).

 

R3 słuchałem z kilkoma. Najciekawiej zgrało się z: EDGE A (Cambridge), fenomenalnie z Primare I35, Bladelius'ami (obydwa dostępne w sprzedaży). urzekła mnie najnowsza Rega, ale miałbym dylemat w tym połączeniu z Bladelisuem. Osobiście postawiłem na I35 (fenomenalnie prawdziwe granie - jak coś jest skopane, dostaniesz brutalną prawdę i wydanie pójdzie w kosz). Ja stawiam na realizm przekazu, nie na sztuczki i udawanie. Po naprawdę ogromnej ilości przerzuconych i porównywanych obok siebie wzmacniaczy na dziś połączenie Primare + KEF dało mi najwięcej przyjemności i najwięcej załamania (skopane realizacje).

 

Dzięki.

u mnie kef r3 na razie grają z Musical fidelity m6si ,połączone Tellurium Q ultra blue.Nie jest źle,ale zawsze można lepiej.Brakuje trochę oddechu na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, izapat napisał:

Brakuje trochę oddechu na górze.

Winny temu będzie nie KEF, a bardziej m6si. Pomimo faktu, że to doskonały wzmacniacz. Przy czym do m6'ki proponowałbym bardziej coś z Triangle. Ale nie będzie to żaden przeskok mega do góry, bardziej minimalny ogólny kształt brzmienia z minimalnie wysuniętą górą. Ale w całości to KEF i tak wyglądać będą lepiej brzmieniem od "trójkątów".

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arkadowski napisał:

Winny temu będzie nie KEF, a bardziej m6si. Pomimo faktu, że to doskonały wzmacniacz. Przy czym do m6'ki proponowałbym bardziej coś z Triangle. Ale nie będzie to żaden przeskok mega do góry, bardziej minimalny ogólny kształt brzmienia z minimalnie wysuniętą górą. Ale w całości to KEF i tak wyglądać będą lepiej brzmieniem od "trójkątów".

To mam problem,bo m6si nie chciał bym się pozbywać.Najlepszym wyjściem było by odsłuchać primare z Kef    i m6si z Triangle.Wtedy wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arkadowski napisał:

Piotrek zapraszam Cię do siebie na posłuchanie najnowszej serii R (jakie tylko chcesz w temacie modelu) w kontrze (porównaniu) do Reference dajmy na to 5. Bardzo się Piotrze zdziwidsz w temacie brzmienia np.: R7. Są fenomenalne i bliższe temu, co pokazuje seria Reference. Starszej serii R daleko do tego - niestety. Miałem na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy wszystkie R'ki i wszystkie Reference, czasem w tym samym czasie stały obok siebie i można było je porównać "łeb w łeb".

Jeśli tylko nadarzy się okazja i zawędruję w Twoje strony, z wielką przyjemnością przyjmę zaproszenie.

6 godzin temu, izapat napisał:

Najlepszym wyjściem było by odsłuchać primare z Kef    i m6si z Triangle.Wtedy wybrać.

Albo posłuchać KEF z Primare, Lyngdorfem lub T+A. Drugi kierunek to dobra końcówka mocy (choćby klasa D - u siebie miałem Primare A34.2) i lampowy przedwzmacniacz. Będziesz miał brzmienie na naprawdę bardzo wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 15:07, arkadowski napisał:

Ja mam nowiutkie R7 - fabrycznie zapakowane i z racji posiadania obecnie "nieopłacalnych i przepłaconych" Reference - sprzedawać je będę w cenie zbliżonej do starej wersji (około 11000/kpl.).

Cześć, sprzedajesz reference czy r7? To jest reference 3 czy 5? Posiadam r700 i mi się marzą referencje 3...tylko że mnie chwilowo nie stać.Za to mój kolega buduję właśnie dom i chce skompletować stereo,  bardzo mu się podobały moje r700. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, staropolanka2000 napisał:

Cześć, sprzedajesz reference czy r7? To jest reference 3 czy 5? Posiadam r700 i mi się marzą referencje 3...tylko że mnie chwilowo nie stać.Za to mój kolega buduję właśnie dom i chce skompletować stereo,  bardzo mu się podobały moje r700. 

Sprzedaję R7, które swoim brzmieniem jak pisałem powyżej i wynika to z oceny absolutnie wielu ich odsłuchujących zrobiły krok do przodu zbliżając się w dużym stopniu brzmieniem do Reference.

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arkadowski napisał:

Sprzedaję R7, które swoim brzmieniem jak pisałem powyżej i wynika to z oceny absolutnie wielu ich odsłuchujących zrobiły krok do przodu zbliżając się w dużym stopniu brzmieniem do Reference.

 

Dzięki, w jakim kolorze? Napisze koledze, może będzie zainteresowany, jeżeli go koronawirus nie wykończył finansowo. ? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dołączam do wątku  z KEFami Carlton III, żeby został ślad dla potomności.
Kolumny dosyć rzadko pojawiające sie na polskich portalach, raczej można znaleźć je na niemieckich aukcjach (cena w Niemczech w okolicy 400euro zależnie od stanu).
Kolumny z membraną bierną, bardzo dynamiczne z przyzwoitym basem, grają dosyć jasno, bardzo przestrzennie. Najbardziej dźwiękiem przypominają mi celestiony dittony 15, które miałem okazję przez tydzień testować.

Moja para dostała nowe maskownice i nową okleinę zbliżona do koloru oryginalnego. Jak będę miał chwilę, to poszukam zdjęć z renowacji ?

kef_1.webp kef_2.webp kef_4.webp kef_7.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Carltonów, konfiguracją przetworników są blisko spokrewnione z moimi starymi 104aB. 

spacer.png

Cieszę się, że lubisz bas z pasywnych BD139. Wielu uważa, że niewiele dodają do zestawu. Ja lubię bardzo zamknięte konstrukcje. a do radiatorów pasywnych KEF'a mam słabość. Teraz posiadam ich starszą wersję SP1037

spacer.png

spacer.png

KEF użyczał swoich przetworników innym producentom więc ABR gra u mnie w doborowym towarzystwie Celestionów HF2000 i MF500 z Ditton 66 a to wszystko w jednej skrzyni wraz ze starym wooferem Philipsa z magnesem alnico. Teraz by się nawet nikomu nie śniło, że można stworzyć fabrycznie taki mix. Po renowacji, odświeżeniu i ułożeniu wypełnienia oraz przede wszystkim po uszczelnieniu zestawu to właśnie KEF nadaje głębi całości a do tego dźwięk nic a nic nie jest leniwy i rozlazły a potrafi i to mocno uderzyć w punkt.

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega porozumiał się w kwestii zakupu Kef R7 z kolegą arkadowskim, żeby nie było że tylko robię sztuczny tłok i pytam żeby pytać. W planach odsłuchy różnych wzmacniaczy, dam znać co z tego wyszło i na czym stanęło.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 15:17, izapat napisał:

Dzięki.

u mnie kef r3 na razie grają z Musical fidelity m6si ,połączone Tellurium Q ultra blue.Nie jest źle,ale zawsze można lepiej.Brakuje trochę oddechu na górze.

Czyli najważniejszej kwestii nie poprawili. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 13:43, izapat napisał:

Wiem już na pewno ,że m6si ,to nie wzmacniacz do kef r3.Z Naimem xs2 jest już lepiej.

Tak jak pisałem/pisalismy powyżej. Musical pomimo swoich niezaprzeczalnych zalet nie zgrywa się z KEF'em. Taki urok tych klocków względem siebie. I prawda jest taka, że nie jest to wina ani jednej, ani drugiej marki. Każda z nich ma swoją specifikę (i dobrze, bo tego szukamy pod siebie), a łącząc te dwa światy uzyskujemy nie zawsze dobrze ubrane brzmienie pod nasze uszy. N

W dniu 16.04.2020 o 11:21, rafal735r napisał:

Czyli najważniejszej kwestii nie poprawili. 

Poprawili, co skutkuje jeszcze większym niezgraniem z Musical'em. Te dwa światy nigdy sobie nie pomagały, wręcz siebie wykluczały. Przećwiczone wiele razy przy wielu okazjach.

W dniu 16.04.2020 o 01:18, staropolanka2000 napisał:

Kolega porozumiał się w kwestii zakupu Kef R7 z kolegą arkadowskim, żeby nie było że tylko robię sztuczny tłok i pytam żeby pytać. W planach odsłuchy różnych wzmacniaczy, dam znać co z tego wyszło i na czym stanęło.

Skrzyneczki czekają do odbioru na swojego właściciela. 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.