Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, arkadowski napisał:

Musical pomimo swoich niezaprzeczalnych zalet nie zgrywa się z KEF'em.

Sluchalem R7 i R700 z M5Si i bardzo dobrze brzmialy, uogolnianie nigdy nie bylo dobre. Kazdy slyszy inaczej, pokoje odsluchowe sa inne, najczesciej inne kable o DACach nie wspomne, pozdrawiam.

PS. Przypomnialo mi sie, ze z ciekawosci podlaczylismy Naim Nait5si,  w koncu, to podobna polka cenowa i niestety kupa straszna byla...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Witek.K napisał:

Przypomnialo mi sie, ze z ciekawosci podlaczylismy Naim Nait5si,  w koncu, to podobna polka cenowa i niestety kupa straszna byla...

Co dowodzi Twojej słuszności:

 

11 godzin temu, Witek.K napisał:

Kazdy slyszy inaczej

Przy czym ciężko mi obecnie w głowie znaleźć kogokolwiek czy jakąkolwiek sytuację tak w temacie dużych pomieszczeń czy małych połączone ze sobą Musical i KEF'y. Z tego co pamiętam swego czasu RMS wystawiał na dniach otwartych KEF Blade z NuVista. Przy czym obecnie z racji różnych układów dystrybucyjnych takich zestawów raczej się nie słyszy/nie widzi. Oczywiście nie wykluczam faktu, że ktoś ma taki zestaw i mu się podoba - bo w końcu w tym szaleństwie najważniejsze jest SUBIEKTYWNE szczęście. Obecnie mamy u siebie do testów kolejne systemy i rzecz jasna stoi M5si oraz KEF LS50. Wybaczcie, ale słabość czuję. Co ciekawe - MA7200 z tymi maleństwami stworzył duet wyborny, wręcz zniszczył nasze wyobrażenie o możliwościach tych maleństw.

By było sprawiedliwie - stopniowaliśmy używane amplifikacje. Leciał Bladelius, była też REGA, było też PRIMARE I25, a na koniec MA7200. 

Jestem ciekaw zgrania się z Rogue Audio Medusa, ale to zapewne pójdzie też do naszych (innych) testów wraz z KEF R11.\

Świat audio to wieczne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czy nadal gonimy za króliczkiem, czy skupiamy się na przyjemności wynikającej z naszego ulubionego setu. Ja swój wybór znam, resztę traktuję w kategoriach poznawczych i dla celów testowych dla redakcji. 

Serdeczności

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arkadowski napisał:

Skrzyneczki czekają do odbioru na swojego właściciela. 

Przyjaciel walczy aktualnie z kolką u 1,5 miesięcznego synka , jak tylko opanuje sytuację to podjedzie, lub podjedziemy razem. Dzięki i pozdrawiam. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 19:36, Ivan Nikitin napisał:

 


Bo w high-end 2x większa cena nie równa się 2x lewej jakości.

 

Dlatego to tyle w Twoich oczach kosztuje (2xlewa jakość), bo piszesz o czymś - o czym nie masz kompletnego pojęcia. Seria Reference jest wytwarzana ręcznie w Wlk. Brytanii, kompletnie inaczej niż pozostałe dwie niższe serie z użyciem innych materiałów, innych kosztów produkcji (zarobki pracownicze, okablowanie itd.). Produkowana jest stricte na zamówienie (to, że możesz od ręki kupić jakiś model w sklepie to kompletnie inny temat - na zgoła inną dyskusję).

"Uwielbiam" ludzi krytykujących konkretne firmy za działania o których nie mają kompletnie bladego pojęcia. Proponuję zapoznać się z pracą firmy KEF, z czym oraz "co i jak się wytwarza", i jakie modele gdzie, a także "jak powstają". Czasem warto po prostu nie pisać nic zanim napisze się kilka bzdur w sieci. Wstyd wręcz, że takie bzdury pisze osoba udzielająca się w klubie KEF'a. Równie dobrze możesz napisać, że firma KEF okrada swoich klientów wciskając im "lewą jakość" za bajońskie pieniądze.... poważnie masz jakiś produkt tej firmy i jakąś styczność z ta firmą (poza ilustracjami w sieci)? Bo Twój wpis brzmi raczej jak typowy bełkot hetera, którego jedynym celem jest bezpodstawne oskarżanie konkretnych firm/osób, bez cienia wiedzy czy świadomości o tym, o czym pisze.

Takie rzeczy powinny być piętnowane w klubach - bez względu na markę

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arkadowski napisał:

By było sprawiedliwie - stopniowaliśmy używane amplifikacje. Leciał Bladelius, była też REGA, było też PRIMARE I25, a na koniec MA7200. 

Jestem ciekaw zgrania się z Rogue Audio Medusa, ale to zapewne pójdzie też do naszych (innych) testów wraz z KEF R11.\

Posłuchaj KEF napędzanych przez Abyssound. Kiedyś miałem możliwość usłyszeć Reference 5 napędzanych przez ASX-1000. Grało to w absurdalnie małym pomieszczeniu jak na tak duże głośniki a jednak było baaardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Posłuchaj KEF napędzanych przez Abyssound. Kiedyś miałem możliwość usłyszeć Reference 5 napędzanych przez ASX-1000. Grało to w absurdalnie małym pomieszczeniu jak na tak duże głośniki a jednak było baaardzo fajnie

Piotrze słuszny kierunek tutaj prawisz ? . Będzie okazja na ASA-1600, dam znać. Zacny klocek ze świetnym brzmieniem . Jutro czekam na wysłanie Lyngdorf'a 3400. Pierwszy raz będę zestawiał go z kilkoma głośnikami na potrzeby testów. Będą stały "Referki 3", eRki 11 i może przyjdą Avantgarde SR6.

Serdeczności

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, arkadowski napisał:

Przy czym ciężko mi obecnie w głowie znaleźć kogokolwiek czy jakąkolwiek sytuację tak w temacie dużych pomieszczeń czy małych połączone ze sobą Musical i KEF'y

Jeśli czegoś nie możesz znaleźć w swojej głowie, to nie znaczy, że takie coś nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arkadowski napisał:

Co dowodzi Twojej słuszności:

 

Przy czym ciężko mi obecnie w głowie znaleźć kogokolwiek czy jakąkolwiek sytuację tak w temacie dużych pomieszczeń czy małych połączone ze sobą Musical i KEF'y. Z tego co pamiętam swego czasu RMS wystawiał na dniach otwartych KEF Blade z NuVista. Przy czym obecnie z racji różnych układów dystrybucyjnych takich zestawów raczej się nie słyszy/nie widzi. Oczywiście nie wykluczam faktu, że ktoś ma taki zestaw i mu się podoba - bo w końcu w tym szaleństwie najważniejsze jest SUBIEKTYWNE szczęście. Obecnie mamy u siebie do testów kolejne systemy i rzecz jasna stoi M5si oraz KEF LS50. Wybaczcie, ale słabość czuję. Co ciekawe - MA7200 z tymi maleństwami stworzył duet wyborny, wręcz zniszczył nasze wyobrażenie o możliwościach tych maleństw.

By było sprawiedliwie - stopniowaliśmy używane amplifikacje. Leciał Bladelius, była też REGA, było też PRIMARE I25, a na koniec MA7200. 

Jestem ciekaw zgrania się z Rogue Audio Medusa, ale to zapewne pójdzie też do naszych (innych) testów wraz z KEF R11.\

Świat audio to wieczne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czy nadal gonimy za króliczkiem, czy skupiamy się na przyjemności wynikającej z naszego ulubionego setu. Ja swój wybór znam, resztę traktuję w kategoriach poznawczych i dla celów testowych dla redakcji. 

Serdeczności

No właśnie,może warto spróbować M6si z Kef ls50 a nie R3 ? W Małym pokoju może być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Witek.K napisał:

Jeśli czegoś nie możesz znaleźć w swojej głowie, to nie znaczy

Słusznie piszesz Kolego, dlatego:

10 godzin temu, arkadowski napisał:

Oczywiście nie wykluczam faktu, że ktoś ma taki zestaw i mu się podoba

Co wyjaśniłoby stwierdzenie Twoje:

2 godziny temu, Witek.K napisał:

to nie znaczy, że takie coś nie istnieje.

 

Godzinę temu, izapat napisał:

No właśnie,może warto spróbować M6si z Kef ls50 a nie R3 ? W Małym pokoju może być dobrze.

To jest (jakby) do zrobienia w tym tygodniu mając na uwadze, że mam LS50 przy okazji stoi M5si. Podłączymy i zobaczymy co z tego mixu wyjdzie.

Dam znać.

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, arkadowski napisał:

Oczywiście nie wykluczam faktu, że ktoś ma taki zestaw i mu się podoba - bo w końcu w tym szaleństwie najważniejsze jest SUBIEKTYWNE szczęście.

Szkoda, że ze swojego  cytatu wyrzuciłes, to co istotne dla całej Twojej wypowiedzi, szczególnie slowo "szalenstwo" określa bardzo dokładnie Twoja tolerancję w stosunku do ludzi, którzy nie podzielają Twojego zdania. 

Dlatego na zakończenie tej nic nie wynoszącej do tematu wymiany zdań,  pozwolę sobie jeszcze raz zacytować Ciebie:

11 godzin temu, arkadowski napisał:

 

"Uwielbiam" ludzi krytykujących konkretne firmy za działania o których nie mają kompletnie bladego pojęcia. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dodam jeszcze, że nie posiadam żadnego produktu MF, chociaż nosiłem się z takim zamiarem i wielokrotnie słuchałem zestawienia KEF z MF i nigdy ani ja, ani osoby, które ze mną słuchały nie zauważaly w tym jakiegos mezaliansu. Wzmacniacz ma jak sama nazwa wskazuje wzmacniać a nie brzmieć i jeśli to robi dobrze, to reszta toru da sluchaczowi satysfakcje. Moje zastrzeżenia do produktów MF byly innej natury, ich wyposażenie jest moim zdaniem niegodne pieniędzy, które Firma za nie żąda,  jeśli komuś to nie przeszkadza dostanie świetną maszynę do wzmacniania dźwięku, bo tym jest wzmacniacz bez DACa na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Witek.K napisał:

Szkoda, że ze swojego  cytatu wyrzuciłes, to co istotne dla całej Twojej wypowiedzi, szczególnie slowo "szalenstwo" określa bardzo dokładnie Twoja tolerancję w stosunku do ludzi, którzy nie podzielają Twojego zdania. 

Dlatego na zakończenie tej nic nie wynoszącej do tematu wymiany zdań,  pozwolę sobie jeszcze raz zacytować Ciebie:

Pozdrawiam.

Bardzo fajnie wyrwałeś zdanie z mojej mysli - tylko nietrafnie. Aby rozwiać Twoje wątpliwości - uważasz, że hobby jakim jest audio nie jest swoistym szaleństwem? W swoim życiu poznałem ogromną liczbę osób "zarażonych" tym szaleństwem polegającym na wiecznym i często niespełnionym poszukiwaniu swojego brzmienia.

Tak - w tym szaleństwie najważniejsze jest SUBIEKTYWNE zadowolenie, o czym jak widać nie doczytałeś. 

 

W temacie mojej tolerancji - jeśli ktoś zarzuca jakiejś firmie naganne zachowania i ma ku temu podstawy - pełna zgoda, należy piętnować świństwo firm polegające na sprzedaży śmieci i audiofilskiego powietrza.

Jeśli jednak ktoś udziela się w klubie KEF'a (uznaję tym samym, że ma pojecie o czym pisze) i zarzuca firmie KEF sprzedawanie ściemy za 2x więcej kasy - albo robi to z czystej złośliwości, albo (na co stawiam bardziej) jest kompletnym ignorantem, który nigdy nie zadał sobie nawet trudu sprawdzić skąd bierze się taka właśnie cena.

Dla wyjaśnienia:

Seria Reference jest produktem stricte wykonywanym pod konkretne zamówienie klienta. Wykonywana jest ręcznie w Wlk. Brytanii z materiałów przygotowywanych także na tym rynku. Dodatkowo seria ta posiada najwyższej klasy przetworniki z uwzględnieniem ich konkretnej kontroli przed instalacją. Całość generuje koszty znacznie przewyższające te wynikające z produkcji głośników serii R czy Q.

Jeśli czegoś nie rozumiesz - pytaj (to złota zasada), nie opluwaj innych.

9 minut temu, Witek.K napisał:

Dodam jeszcze, że nie posiadam żadnego produktu MF, chociaż nosiłem się z takim zamiarem i wielokrotnie słuchałem zestawienia KEF z MF i nigdy ani ja, ani osoby, które ze mną słuchały nie zauważaly w tym jakiegos mezaliansu. Wzmacniacz ma jak sama nazwa wskazuje wzmacniać a nie brzmieć i jeśli to robi dobrze, to reszta toru da sluchaczowi satysfakcje. Moje zastrzeżenia do produktów MF byly innej natury, ich wyposażenie jest moim zdaniem niegodne pieniędzy, które Firma za nie żąda,  jeśli komuś to nie przeszkadza dostanie świetną maszynę do wzmacniania dźwięku, bo tym jest wzmacniacz bez DACa na pokładzie.

Czyli jak zawsze subiektywnie wypadły w Waszych testach takie zestawienia bardzo dobrze. I to cieszy - ja także nie krytykuję MF, bo sam przerobiłem kilka ich serii, a nawet przejechałem się na kilku ich słabych produktach. Testowałem na rzecz (nawet naszego Magazynu) kilka urządzeń gdzie stał obok wzmacniacz MF, sam w domu użytkowałem NuVista. Mam nadzieję, że nie twierdzisz tego, że wszystkie wzmacniacze grają lub musza grać tak samo. A to oznacza, że w pewnych sytuacjach coś brzmi inaczej - nie zawsze tak dobrze, jak zestawienie tego z konkurencją. 

I tylko o to w tym chodzi, że MF z KEF wcale nie zgrywa się dobrze w konfrontacji z innymi wzmacniaczami połączonymi z KEF'em.

Wybacz, daleki jestem od kłótni czy pyskówki - ale w domu przerobiłem sporo gratów, do testów jeszcze więcej. Jestem ciekaw jak wypadnie Lyngdorf 3400 z Reference lub R11 (dziś "jedenastki" przywożę do domu, Lyngdorf właśnie jedzie z Trimexu). Natomiast temat MF i KEF - po prostu nie jest to brzmienie godne tych dwóch urządzeń podłączonych z innymi towarzyszącymi elementami toru. Musicala można znacznie lepiej zestawić, KEF'a tym bardziej. W tym nie ma tajemnic i chyba nie ma problemu ze zrozumieniem prostej rzeczy - skoro da się lepiej, po co pchać się w taki set MF+KEF?

Pozdrawiam i miłego dnia

 

p.s.

Obecnie w swoim prywatnym systemie z przyjemnością słucham muzyki na PRIMARE I35 PRISMA + CD35, KEF Reference 3. Nie każdemu przypadnie do gustu takie granie - punktowe, bardzo dokładne, pokazujące błędy w nagraniu i wszystkie niedociągnięcia realizatora nagrania. Słabe albumy od strony realizacji brzmią po prostu beznadziejnie. To jest właśnie to "szaleństwo" - przyjemność subiektywna oznacza ciągłe poszukiwanie "swojego brzmienia". A to Ci umknęło w mojej wypowiedzi. Odebrałeś bardzo osobiście jedno słowo, choć jego użycie miało kompletnie inne znaczenie ?

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arkadowski napisał:

Słusznie piszesz Kolego, dlatego:

Co wyjaśniłoby stwierdzenie Twoje:

 

To jest (jakby) do zrobienia w tym tygodniu mając na uwadze, że mam LS50 przy okazji stoi M5si. Podłączymy i zobaczymy co z tego mixu wyjdzie.

Dam znać.

Świetnie.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeśli jednak ktoś udziela się w klubie KEF'a (uznaję tym samym, że ma pojecie o czym pisze) i zarzuca firmie KEF sprzedawanie ściemy za 2x więcej kasy - albo robi to z czystej złośliwości, albo (na co stawiam bardziej) jest kompletnym ignorantem, który nigdy nie zadał sobie nawet trudu sprawdzić skąd bierze się taka właśnie cena.
 


Ponieważ mój wpis został zacytowany już 3x krotnie i każdy raz z nowymi szczegółami, chcę przypomnieć oryginał:)

"W high endzie 2x wyższa cena często nie równa się 2x lepszej jakości".

Nie mówię o tym że KEF są oszustami. Uważam firmę za poważną, z bardzo dobrymi i technologicznymi produktami. Oni są nieliczni, którzy projektują kolumny od podstaw. Do tego ich neutralny charakter grania mi też bardzo podoba.


Jednak porównując moje stare Rki do nowych 2x razy droższysz R-ek, nie słyszę 2x różnicy. Nie słyszałem serii reference. Jednak długo słuchałem Blade, który jest 12x razy droższy. Blade ma te same wady co i stare R: "metalowy" dźwięk przy głośnym graniu i nieidealna separacja obrazów. Łatwo to zauważyć przy bezpośrednim porównaniu na chórach i muzyce popowej. Blade wygląda 3x lepiej niż R, ale 2x lepiej nie gra. Nowe R też nie grają 2x lepiej od starych chociaż są 2x albo 3x droższe.

Jednak próżno spodziewać 2x lepszego grania, płacąc 2x razy więcej. To jest normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Witek.K napisał:

Bo "lepsze" jest niewymierne. ?

 

Skoro jest niewymierne (a to jest prawda niezaprzeczalna), to oznacza jedno - nie można uważać czegoś za "lipę" tylko dlatego, bo kosztuje to 2/3/4/5 razy więcej od naszego wyboru. ?

 

50 minut temu, Ivan Nikitin napisał:

Na każdym rynku tak jest. Renault Megane jest 2x droższe od Dustera i 2x lepsze . Jednak 2x droższy BMW 3 już nie jest 2x lepszy od Renault Megane.

To chyba nie jeździłeś BMW, o Renault nawet nie wspominam. Od materiałów wykończeniowych środka po wygodę jazdy. O silniku i jego trwałości nawet nie wspominam. Chyba odpuściłbym sobie na Twoim miejscu opiniowanie pewnych rzeczy. I wybacz mi za szczerość, nie jest to absolutnie złośliwość lecz stwierdzenie faktu. Tak z ciekawości - kupiłeś kiedyś nowe BMW lub nowe Renault? Akurat w tym temacie mogę Cię zapewnić mam kompletnie inne niż Ty odczucia na bazie użytkowania nowej 330'tki w konfrontacji do znajomych Talismana. Pozostanę (jako kompletny NIE-FAN BMW) przy zdaniu, że zagalopowałeś się z tymi swoimi wywodami. Ale wiesz, po koleżeńsku proponuję Ci - udaj się do salonu BMW i wsiądź w "trójkę" za 200K, potem wejdź do Talismana za 110K. Przejedź się jednym i drugim, poczuj dynamikę jazdy, łatwość prowadzenia, kultura pracy silnika i automatu. Potem porozmawiamy "dlaczego płaci się więcej".

I na tym pozostawię swój komentarz w zamyśleniu zastanawiając się co jeszcze wymyślisz... może porównanie chińskich trampek do sportowego obuwia? W końcu maraton też przebiegniesz i w chińskich butach - a myśląc Twoim sposobem - czas uzyskany na pewno nie będzie 10 razy dłuższy od tego uzyskanego w obuwiu przeznaczonym do biegów długodystansowych na twardej nawierzchni (z uwzględnieniem rodzaju stopy) -  a kosztują one 10 razy tyle.

 

Podpowiem Ci coś - liczą się detale, które wpływają na całość i często znacznie większe koszty wynikające z samych materiałów czy wkładu pracy nie dają x2 "lepszości", ale w całości powodują zmiany na poziomie niedostępnym już przy użyciu narzędzi/materiałów/pracy z niższych serii. Czymś niepojętym jest takie myślenie, że coś 2/3 razy droższe musi być 2/3 razy lepsze! Jakieś kompletnie niezrozumienie tego, że w świecie to tak nie funkcjonuje. Skoro tak... procesory do komputerów 20x droższe nie wykonują 20x szybszych zadań. Myśląc jak Ty - kupują to jedynie naiwniacy napychający kieszenie cwaniaków. Pora byś odpuścił sobie tego typu wywody, bo są one kompletnie nieprzystające do realiów życia. PREMIUM nie oznacza czegoś x razy lepszego z uwzględnieniem identycznej wielkości poprawy (brzmienia, wydajności itd.). Optycznie między pierścionkiem ze złota a pokrytym 24K złotem też nie jest wielka. 

 

I to na tyle, uważam cały ten temat za śmieszny i nieprzystający do klubu KEF'a. Tak - REFERENCE są warte tych pieniędzy w rozumieniu ich wykonania, materiałów oraz użytych w nich przetworników. Reszta to czyjeś niespełnione oczekiwania. Dacią też dojedziesz do celu - to prawda.

Wróćmy więc do ważniejszych kwestii klubu KEF'a niż udowadnianie, że kupowanie BLADE czy REFERENCE jest idiotyczne, bo 2x droższy sprzęt nie jest 2x lepszy (cokolwiek to oznacza).

 

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jeździłeś BMW, o Renault nawet nie wspominam. Od materiałów wykończeniowych środka po wygodę jazdy. O silniku i jego trwałości nawet nie wspominam.

 Jeżdżę 3 letnim 230 konnym Megane. Rozważałem też BMW 3kę, stąd porównanie. 3ka ma lepsze resorowanie i multimedia. Jednak gorszą ergonomię i gorsze wyciszenie.. Wiem o czym mówię. Potwierdzają to też pomiary autocentrum.pl. Niemiecki auto-bild (w Polsce auto świat ) pisze że Megane jest bardziej niezawodny niż bmw.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ivan Nikitin napisał:

 

Jeżdżę 3 letnim 230 konnym Megane. Rozważałem też BMW 3kę, stąd porównanie. 3ka ma lepsze resorowanie i multimedia. Jednak gorszą ergonomię i gorsze wyciszenie. Wiem o czym mówię. Potwierdzają to też pomiary autocentrum.pl i testy auto-bild.

I Twój MEGANE mi napiszesz ma lepsze materiały użyte w środku... Raz jeszcze - 2 czy 3 krotnie droższe nie oznacza 2 lub 3 krotnie lepsze. To są detale, które wpływają na całość. Twoja MEGANE po 15 latach będzie wyglądała tak "atrakcyjnie":

unnamed.thumb.jpg.06beead3d957cf63385f1c0762ec5614.jpg

A tak wygląda BMW seria "3" z 2005:

b3f8a9069cba9345b7713e4e0f377951.thumb.jpg.54ee0e45b12d866cee96b6c7a5a3344e.jpg

 

Dostrzegasz "małą" różnicę za co płacisz 2/3 x więcej? I dajmy tej dyskusji spokój - robi się "straszno, nie śmiesznie".

 

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega Ivan Nikitin nie słuchał dokładnie r300 i r3 bo to dwie różne kolumny.R300 jest bardziej rokowa , a r300 już bardziej wyrównana i delikatniejsza.Elementy i wykonanie też jest inne.Wiem ,ponieważ miałem r300 i mam r3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze - 2 czy 3 krotnie droższe nie oznacza 2 lub 3 krotnie lepsze.

 

Ja właśnie o tym napisalem w poście, z którym Ty się nie zgodziłeś i próbujesz udowodnić że u Kef 2x droższe równa się 2x lepsze ;)

Chyba kolega Ivan Nikitin nie słuchał dokładnie r300 i r3 bo to dwie różne kolumny.R300 jest bardziej rokowa , a r300 już bardziej wyrównana i delikatniejsza.Elementy i wykonanie też jest inne.Wiem ,ponieważ miałem r300 i mam r3.

 

Miałem R500. Nowe R słuchałem w warunkach hotelowych. Więc inny pokój i nie można sądzić o basie. Nie podważam że może być różnica w strojeniu basu. Słyszysz różnicę w separacji muzyków na scenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ivan Nikitin napisał:

 

Ja właśnie o tym napisalem w poście, z którym Ty się nie zgodziłeś i próbujesz udowodnić że u Kef 2x droższe równa się 2x lepsze ?

 

Miałem R500. Nowe R słuchałem w warunkach hotelowych. Więc inny pokój i nie można sądzić o basie. Nie podważam że może być różnica w strojeniu basu. Słyszysz różnicę w separacji muzyków na scenie?

 

Separacja muzyków na scenie ,to kwestia nagrania ,pomieszczenia i sprzętu towarzyszącego.

Słuchałem r300 i r3 w tym samym pomieszczeniu ,z tymi samymi wzmacniaczami i tych samych utworów( i w takim samym stanie trzeżwości.?  Brzmienie różni się i słychać to od razu.W r300 od razu słychać było podkreślenie skrajów pasma, w r3 już jest wszystko bardziej wyrównane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separacja muzyków na scenie ,to kwestia nagrania ,pomieszczenia i sprzętu towarzyszącego.


Kolumny też mają na to bezpośredni wpływ. Na tych samych nagraniach niektóre wyciągają o wiele więcej przestrzeni. Nawet w mono i z tym samym źródłem i wzmocnieniem.

Podbicie skrajów pasma można zrobić za pomocą equalizera. Przekazanie przestrzeni i dynamiki nie da się poprawić za pomocą equalizera.

Brak możliwości grać głośno też nie da się niczym zrekompensować. Dlatego pytałem o tych rzeczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ivan Nikitin napisał:

 


Kolumny też mają na to bezpośredni wpływ. Na tych samych nagraniach niektóre wyciągają o wiele więcej przestrzeni. Nawet w mono i z tym samym źródłem i wzmocnieniem.

Podbicie skrajów pasma można zrobić za pomocą equalizera. Przekazanie przestrzeni i dynamiki nie da się poprawić za pomocą equalizera.

Brak możliwości grać głośno też nie da się niczym zrekompensować. Dlatego pytałem o tych rzeczach.

 

Oczywiście,że kolumny mają na to wpływ,to żadna nowość.Mi chodzi tylko o to ,że obie konstrukcje różnią się od siebie i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ivan Nikitin napisał:

 

Nowe R słuchałem w warunkach hotelowych

 

 

Czyżby Sobieski w zeszłym roku i pokój u "Ryśków", gdzie niefortunnie wsadzono ich do dziupli wielkości toalety w średniej wielkości domu? To wszystko wyjaśnia, łącznie z faktem stwierdzenia "nie ma różnicy".

A różnice są i do tego słyszalne. Może Ty ich nie dostrzegłeś (w hotelu), ale każdy użytkownik mający je w swoim systemie dostrzega różnicę. Jakoś przemawia do mnie opinia tych posiadających, niż słuchających w hotelu. Sam robiłem kilka porównań (z różnych powodów koniecznych i z przyjemności) "i jakby nie patrzeć, no jakby nie liczyć zawsze wychodzi mi to samo" (cytując klasyka)

 

3 godziny temu, izapat napisał:

Oczywiście,że kolumny mają na to wpływ,to żadna nowość.Mi chodzi tylko o to ,że obie konstrukcje różnią się od siebie i to bardzo.

W hotelu wszystko brzmi tak samo. Sprawdzone za młodu z kumplem w dwóch różnych pokojach i dwoma różnymi koleżankami.

?

Dla rozluźnienia polecam (jakoś mi się przypomniało):

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego przekonywałeś jakoby wszystko gra tak samo, stare z nowymi, nowe ze starymi. Właśnie sprzedałes te tak samo grające stare KEF. Lepiej tego nie komentować.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Każdy powinien pisać swoje subiektywne wypowiedzi,które mogą być kierunkiem dla innych.

Ale tylko wtedy , gdy piszący opinie ,posiada lub posiadał sprzęt i go porównywał z innym, a nie że gdzieś tam u kogoś przez chwile słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hotelu wszystko brzmi tak samo.


To nie jest prawda. Gdy szybko próbujesz wszystko posłuchać, może tak być. Mieszkam w Warszawie i mam możliwość przyjechać na 2-3 godziny w każdy dzień.

Hotel to często jedyną możliwość posłuchać. R500 nie znalazłem gdzie posłuchać. kupowałem po wrażeniam z wystawy gdzie grały chyba R700. Mam wrażenie że w domu zagrały bardzo blisko do dźwięku, który słyszałem w Hotelu. Dostałem co kupowałem.

Być może, nie zwracam uwagi na drobne szczegóły: podbicie góry, albo dołu. Bo wedlug mnie to drobiazgi, które da się poprawić. Natomiast zwracam uwagę na realistyczność obrazów, je głębokość i szerokość, rozmiar, dynamikę, tembralną naturalność. Miałem wrażenie, że pod tymi kryteriami nowe a stare R są bardzo podobne. Chociaż się zgadzam, że w tym roku zainstalowane nowe R były kiepsko. Mogę oczywiście mylić i opinie osoby, która miała oba modele u siebie są bardziej wiarygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 21.04.2020 o 19:00, arkadowski napisał:

Już wiem dlaczego przekonywałeś jakoby wszystko gra tak samo, stare z nowymi, nowe ze starymi. Właśnie sprzedałes te tak samo grające stare KEF. Lepiej tego nie komentować.

Poniewaz nie mozna Ci wyslac prywatnej wiadomosci, zwracam sie do Ciebie w tym watku o usuniecie mojego profilu z tego forum. Jesli nie mozesz tego zrobic, prosze o skierowanie mojej prosby do administracji. Moje dotychczasowe kilkumiesieczne starania pozostaly bez odzewu. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem do moich R700 Primare i32, ale nie mogę go podłączyć, bo nie mam DACa, ani żadnego odtwarzacza cd. Zamówiłem w Q21 dwa Toppingi, d50s i d70, ale nie dojechały jeszcze. Taki ból. Mogę jedynie napisać, że odsłuchałem u właściciela i32 z CD32 i małymi monitorami Xavian ( nie wiem jaki model) w malym pomieszczeniu przygotowanym akustycznie i zagrało to przeciwnie do tego, czego ja szukam w brzmieniu. Sucho, bezbarwnie, na granicy chłodu. Trochę się przestraszyłem, ale wzmacniacz wziąłem, zobaczymy co z tego wyjdzie w moim systemie... 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.