Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Sucho, bezbarwnie, na granicy chłodu.

Neutralnie i naturalnie. Na pewno nie sucho. Choć wiele zależy od wszystkich elementów zestawu. Tu obawiałbym się tych Toppingów. W swojej cenie niezłe ale jak dla mnie to typowe chińskie wydmuszki. Imponują parametrami w ujęciu liczbowym ale za liczbami nic nie stoi. Zdecydowanie wolałbym któregoś z Audio-gd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Neutralnie i naturalnie. Na pewno nie sucho. Choć wiele zależy od wszystkich elementów zestawu. Tu obawiałbym się tych Toppingów. W swojej cenie niezłe ale jak dla mnie to typowe chińskie wydmuszki. Imponują parametrami w ujęciu liczbowym ale za liczbami nic nie stoi. Zdecydowanie wolałbym któregoś z Audio-gd 

Toppingi wypożczam, nie kupiłem. Jak będzie tragedia to oddam i wezmę coś innego. To akurat nie problem. Jak i32 się nie sprawdzi, to nie będzie raczej problemu z odsprzedażą, bo egzemplarz perfekcyjny z papierami od pierwszego właściciela. Tak się pocieszam. ?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiają mi się bardzo ładne KEF reference 105. Czy do pokoju około 20 m2 nie będą zbyt wielkie? Pod koniec tygodnia jadę ich odsłuchać i przyznam się, że się trochę napaliłem, wiem, że w takich sytuacjach trzeba mieć chłodną głowę, ale z drugiej strony życie jest zbyt krótkie żeby słuchać jednych zestawów. 

Czy te zestawy mają szansę zagrać dobrze cicho?

Jak się mają do np reference 103/4 lub reference one?

No i czy warto czy może lepiej poszukać czegoś innego np 107.2 lub nowszych konstrukcji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr_57832 napisał:

Ma ktoś doświadczenia z aktywną wersją Kef LS50w (wireless)? Warto zainwestować do małego metrażu 9m2? Pewnie takie r3 czy r300 byłyby świetne ale nie w takim pomieszczeniu...

Mm r3 w 10m.Jak gram cicho ,to jest bardzo dobrze ,ale im głośniej,bas mocno się wzbudza.Chyba ,że ktoś tak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 10:21, arkadowski napisał:

Słusznie piszesz Kolego, dlatego:

Co wyjaśniłoby stwierdzenie Twoje:

 

To jest (jakby) do zrobienia w tym tygodniu mając na uwadze, że mam LS50 przy okazji stoi M5si. Podłączymy i zobaczymy co z tego mixu wyjdzie.

Dam znać.

Witam.Czy testy M5si + Kef ls50 się udały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 5/13/2020 at 6:22 PM, emileq1 said:

Kupiłem te reference 105, wszystkim zainteresowanym dziękuję za pomoc oraz podzielenie się swoim doświadczeniem. Jestem zadowolony

Gratulacje!!!

Tez kiedyś nie nad nimi zastanawiałem ale nie moglem nic znaleźć w dobrym stanie, wiec zdecydowałem nie na  model 104/2. nie żałuje!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie czy jest sens zamienić Kef Q150 (mam je od półtorej roku) na KEF LS50? Te LS50 widzę że można wyrwać za 2tys - używane z Allegro. Pomieszczenie 13m2, słucham niegłośno. Amplituner sieciowy Yamaha R-N803D jest moim głównym urządzeniem napędzającym kolumny. W obecnych KEF Q150 mam gąbki w bass-reflexach. Dźwięk mi dosyć odpowiada, no może czasem jest lekko zbyt metaliczny, chociaż lubię wysokie tony i gałkę treble mam lekko wychyloną w prawo w amplituerze. Słucham smooth jazz, chillout instrumentalny, ambient, Klaus Shultze, Aes Dana, Carbon Based Lifeforms, czasem Pop, Rock, Led Zeppelin, Scorpions, itd., new age. Właściwie chyba tylko rapu i surowego jazzu nie ogarniam.
Słyszałem że KEF LS50 wymiatają - prawda to? Warto zamienić Q150 na LS50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 3.08.2020 o 17:03, Ravenik napisał:

Słyszałem że KEF LS50 wymiatają - prawda to? Warto zamienić Q150 na LS50?

 żadne odkrycie ale, najkorzystniej jest porównać kolumny bezpośrednio i we własnych "okolicznościach przyrody",

w różnych testach uzyskują bardzo wysokie oceny

np.  https://www.whathifi.com/kef/ls50/review

 

tutaj w teście q350 jest odniesienie do ls50 (podobno q350 to 80% jakości ls50)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 to wyjątkowe głośniki. Dla mnie osobiście 4 lata , które z nimi spędziłem były wyjątkowe. Lubią dużo prądu i mimo małych rozmiarów lepiej zagrały w 25m2 niż w 18m2.... Ls-y mają wszystko co dobre monitory mieć powinny. Szczerze polecam posłuchać i samemu się przekonać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy! Posłuchałem wczoraj q350 w pokoju odsłuchowym, który liczył około 16m2. Zachwyciłem się nimi. Zagrały z CA AXR100. I teraz kminię czy taki zestaw zagra u mnie, tj na jakichś 29m2. 
Szczególnie zaintrygował mnie post @puszkin polecający ls50 do 25m2 zamiast 18. Druga sprawa - czy axr100 to dobry wybór? Czy lepiej ls50 i coś tańszego? Dodam, że q350 z axr100 w zestawie to 3999 zł. 

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Aziza napisał:

Dopisuję się do klubu jako szczęśliwy posiadacz R700, które zastąpiły iQ90 ?.

Gratulacje, u mnie też cieszą. ?

Jaka pełna konfiguracja? Źródło, wzmacniacz itd..

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 21:31, puszkin napisał:

LS50 to wyjątkowe głośniki. Dla mnie osobiście 4 lata , które z nimi spędziłem były wyjątkowe. Lubią dużo prądu i mimo małych rozmiarów lepiej zagrały w 25m2 niż w 18m2.... Ls-y mają wszystko co dobre monitory mieć powinny. Szczerze polecam posłuchać i samemu się przekonać 

Z jakim wzmakien u Ciebie graly LS50 i z jakimi je testowales? Mozna wiedziec na co przeskoczyles po pozbyciu sie LS50? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy na premierowe odsłuchy najnowszej serii kolumn KEF LS50 Meta do salonu Q21.

kef_ls50_meta_01.jpg

kef_ls50_meta_03.jpg

kef_ls50_meta_04.jpg

kef_ls50_meta_05.jpg

kef_ls50_meta_06.jpg

kef_ls50_meta_09.jpg

kef_ls50_meta_11.jpg

kef_ls50_meta_12.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reference 203 to moim zdaniem lepsza konstrukcja ale już trochę lat ma. Ważne jest żeby sprawdzić stan tych paczek. R700 to popularny model, który i dobrze wygląda i dobrze gra. W ciemno ja bym wziął 700tkę ale czy to zagra dobrze z krell-em to nie wiem bo nie słuchałem tego wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zapisuję się do klubu z moimi LS50. Napędza je Arcam A39 + CD17.
Po 8 latach poszukiwań kolumn postanowiłem wypróbować proponowane przez wielu zestawienie Kef+Arcam i muszę przyznać że się nie zawiodłem. Czuję, że z tymi kolumnami zostanę na dłużej. Słyszę oczywiście pewne braki w rozciągnięciu basu w porównaniu z poprzednimi kolumnami ale szukając nowych kolumn zależało mi na mniejszym basie i lepszej górze. I to otrzymałem. Dodatkowo są bardzo dynamicznie. Wspaniale na nich brzmi rock i o dziwo trash metal z lat 80tych.

Całość gra w salonie 16m2 otwartym inne pomieszczenia (w sumie ok 50m2).

Zauważyłem, że razem z kolumnami dostarczone są podkładki gumowe. Czy warto je mocować pomiędzy kolumny a standy. Podstawki mam firmy VAP i mają już  gumowe podkładki ale są na tyle cienkie, że przednia ścianka kolumny styka się z podstawką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.