Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, jaczar napisał:

Gumowe podkładki pod LS50 przykleja się do głośnika, nie do standu ?

Tak, wiem o tym. Są różne standy o różnej wielkości podstawy dlatego uważam, że łatwiej ulokować gumki na podstawie niż na głośniku. Dodatkowo nie jestem zwolennikiem przyklejania czegokolwiek do głośnika, którego wykończenie HG rysuje się od samego patrzenia. 

7 godzin temu, jaczar napisał:

jest progres względem LS50, ale nie tak duży jak opisywał Steve Guttenberg w recenzji

IMG_0744.jpeg

Ładne są! 

Ja obecnie testuje PMC twenty5.24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Na takie pytania to tylko szklana kula ale... 

- nie bój się klasy A bo ma mniejszą moc. Pioneer M22 choć ma tylko 2 x 30 W spokojnie napędza większe potworki przy okazji ogrzewając pokój. A tutaj jest zdaje się 2 x 50 W. U mnie 2 x 30 W napędza 300 W kolumny tak, że pierwszy raz mnie zachwyciły a podchodziłem do nich 3 razy za każdym razem bez efektu WOW. W pokoju około 27 metrów odkręcam głośność max. na połowę bo robi się za głośno.

- klasa A to inne brzmienie, warto iść w tą stronę.

- przygotuj się na zwiększenie zużycia energii elektrycznej, lub wyłączaj wzmacniacz nawet zmieniając strony na winylach ? ( pisane na wyrost ale z praktyki powiem że,  u mnie podczas przymusowego pobytu w domu i słuchaniu muzyki częściej niż zwykle rachunek o energię elektryczną wzrósł o 200 zł , nie żałuję ani grosza )

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sofokles napisał:

Witam wszystkich, zastawiam się przed odsłuchami, które niestety są utrudnione ze względu na pandemię, który wzmacniacz bardziej by pasował do kolumn KEF R7, Luxmann 550, pracujący w klasie A ale mający nominalnie mniejszą moc, czy Luxmann 505?

Ani jeden, ani drugi. Luxman może stanowić dobre połączenie z KEF ale tymi starymi. Do R zdecydowanie wzmacniacze grające "szybko". Primare, T+A, Lyngdorf, NAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Do swojego systemu składającego się  z Cambridge Audio 851N + 851C + 851W poszukuję kolumn  do pomieszczenia 30 metrów z otwartym wejściem na drugi poziom. Kiedyś miałem przyjemność słuchania R700, niestety wybrałem SF Venere 2,5. Jednak brakowało wypełnienia w dolnych rejestrach. I tak po 2 latach postanowiłem zmienić kolumny i obecnie rozważam R900. Czy ktoś z Was użytkuje je z CA 851W i mógłby podzielić się wrażeniami?

Pozdrawiam

Konrad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
17 minut temu, Koper napisał:

Zdecydowanie szczegolowo i wyraziscie lubie. Troszke basu tez byc powinno.

Niestety nie mam mozliwosci odsluchu w domu wiec zgodnie z "nie ma ryzyka, nie ma zabawy" zobaczymy co to bedzie.

Jeśli tak to szukaj używanej Primare I35, co będzie źródłem? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Koper napisał:

Chcialem wzmaka i cd za ok. 7.

"Po taniości" nie ma sensu. Albo dokupisz elektronikę z podobnego pułapu jakościowego (a tym samym) cenowego albo daj sobie spokój. Niestety problem z tymi KEF-ami polega na tym, że one nie grają ze wszystkim, pod co je się podepnie. Twoja kasa i zrobisz z nią co chcesz ale wielu innych przed Tobą tak kombinowało i szybko odsprzedawali KEF-y z dużą stratą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2021 o 22:55, Koper napisał:

Ech...  Zdecydowanie nie ten przedzial cenowy. Nie sadze zebym nawet uzywke w sensownej cenie znalazl.

Chcialem wzmaka i cd za ok. 7. Rozumiem ze ciezko pod te kolumny?

Jeżeli chcesz koniecznie cd to szukaj I32 i CD32. Zmieścisz się w 7k. To jest najtańsza opcja do tych kolumn. Masz kolekcję cd, że chcesz odtwarzacz? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów jako jeszcze nie posiadacz kolumn tej marki ale może już niedługo. Mam pytanie do osób, które słuchały modeli Q750 i LS50. Czy mogą potwierdzić za słowami F.K. z testu na AV, że "pod względem jakości średnich i wysokich tonów, nie mówiąc już o jakości basu, Q750 wydają się lepsze od LS50! KEF-owi udało się pozbyć, czy też zniwelować, jeden z problemów trapiących jego wcześniejsze modele kolumn, i to nie tylko z serii Q – chodzi o monochromatyczność barw." Wydaje mi się to trochę takie marketingowo naciągane bo seria Q to taki koń pociągowy Kef'a ale być może się mylę. Wiem, że najlepiej było by osobiście odsłuchać ale niestety nie mam możliwości i proszę o wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy takie porównanie można traktować poważnie. 

Szkoda gadać 

Jeśli nie słuchałeś ich na własne uszy, zobacz na zdjęcia. Co jest porównywane? Jakie są to konstrukcje? Jakie mają przeznaczenie? 

Wielkość tych głośników powinna być pewną podpowiedzią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zastanów się, czy takie porównanie można traktować poważnie. 

Szkoda gadać 

Jeśli nie słuchałeś ich na własne uszy, zobacz na zdjęcia. Co jest porównywane? Jakie są to konstrukcje? Jakie mają przeznaczenie? 

Wielkość tych głośników powinna być pewną podpowiedzią 

To jak je słuchałeś to skrobnij łaskawie parę słów. Czy tylko wróżysz patrząc na zdjęcia?

Edytowane przez Mikha'el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikha'el napisał:

To jak je słuchałeś to skrobnij łaskawie parę słów. Czy tylko wróżysz patrząc na zdjęcia?

Zastanów się, co chcesz porównywać. Małe monitory ze średniej wielkości głośnikami podłogowymi. Gdybyś jaja sobie robił, można by popisać sobie o przysłowiowej "dupie Maryni". Jeśli pytasz poważnie, nie mam więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, puszkin napisał:

pewnie dla niektórych R7 grają lepiej.

Ls50 to świetne monitory, które wymagają dobrej elektroniki. Grają bardzo wciągająco. U mnie ponad 4 lata. Seria Q jest mi osobiście nieznana. 

Grają na oryginalnej zwrotnicy czy może zmodyfikowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Oto co KEF zaproponował mi do LS50 Meta. Hmmm …

Hello,

we do recommend the Hegel H95 or H120 in combination with LS50 Meta.
We don´t know your amp but it might be worth comparing.
Please understand that we are very much limited in regards to recommendations and we only recommend what we have tested.

Best regards
KEF Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.