Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się wprawdzie nie znam ale po co ten wysoki prąd?? Jakie tam są spadki impedancji?? 2 Ohm?? 1 Ohm. Jeszcze niżej?? 

Moje nie KEF'y schodzą do 1.8 Ohm w LF i 1.4 Ohm w HF. Tutaj możesz mówić o wzmacniaczach wysokopradowych . Moje Yamahy dają im radę. Pokaz KEF które tyle wymagają. 

 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jeszcze się nie zdecydowałem ale testuję aktualnie KEF LS50 Wireless II do mojego drugiego zestawu i mam pytanie czy ktoś miał możliwość porównania wersji wireless (II) i meta + wzmacniacz w porównywalnym budżecie? Z recenzji np. John Darko wynika, że potrzeba wydać znacznie więcej aby osiągnąć poziom LS50 WII ale jak to z recenzjami ...   

20210522_192625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2021 o 15:15, eMCZe napisał:

Ja się wprawdzie nie znam ale po co ten wysoki prąd?? Jakie tam są spadki impedancji?? 2 Ohm?? 1 Ohm. Jeszcze niżej?? 

Moje nie KEF'y schodzą do 1.8 Ohm w LF i 1.4 Ohm w HF. Tutaj możesz mówić o wzmacniaczach wysokopradowych . Moje Yamahy dają im radę. Pokaz KEF które tyle wymagają. 

 

Też nie wiem trochę o co chodzi z tym wysokoprądowym , tylko się domyślam, dlatego pytam...

Otrzymałem kiedyś taką odpowiedź na moje pytanie dotyczące wyboru wzmacniacza do KEF Q350 od człowieka, który testuje dużo sprzętu. Jego kanał jest dość popularny na YT.

Cytuję: "KEF & Denon is one of the best combination, try to get high current amplifiers, which will be future proof and good foundation for your system."

Swój system kompletuję powoli i bez "spiny" , mam czym grać.

Dzięki za zainteresowanie moim postem. Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, rak39 napisał:

Otrzymałem kiedyś taką odpowiedź na moje pytanie dotyczące wyboru wzmacniacza do KEF Q350 od człowieka, który testuje dużo sprzętu. Jego kanał jest dość popularny na YT.

Pozdrawiam również.

 

Wysoki prąd jest potrzebny przy spadkach impedancji. Q350 przez KEF'a opisywane są jako 8ohm. Przy testach był spadek do 4, skrajnie 3,7 ohm. 

 

Pytam więc raz jeszcze gdzie ten prąd ma iść?? Przecież każdy 8-4 ohm wzmacniacz da sobie radę. Kwestia jak będzie brzmiał to inna sprawa ale nie o prąd tu będzie chodziło. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko że prądu starczy przy zwykłym 4 Ohm wzmacniaczu, a skoro tego prądu starczy to nie on będzie kształtował brzmienie. Miało by to na brzmienie wpływ gdyby wzmacniacz siadał od obciążenia 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemacik, właśnie pchnąłem Polk S55E na olx`ie i przymierzam się do kupna KEF LS50. Wzmak to Cambridge CXA80 + malina po usb. Pokój 19m w miarę kwadrat. Od jakiegoś czasu rozglądam się za używkami Kefów LS50 (3tyś) / LS50 Meta (4 tyś). Oferty niezbyt ciekawe po raptem parę stów drożej dostępne są nówki. Teraz rozchodzi się o pytanie czy warto dopłacić do Meta?
LS50 nowe z nautilus2 wyjdzie 3400. Nie liczę na dalszy upust ale będę do nich dzwonił potwierdzić dostępność, stan czy na pewno nówki a nie wystawowe.
Pierwszą wycenę LS50 Meta dostałem na poziomie 4500 z górką na przebicie konkurencji więc podejrzewam spokojnie mogę liczyć na np. 4400 / 4300 zł (jak ktoś ma info że da radę gdzieś taniej to proszę o priv).
No i pytanie co radzicie? Warto dopłacać do Meta tysiaka? Wzmak da się wymienić, dość świeży zakup z pełną gwarancją w spoko cenie to na olxie tez pewnie by szybko się sprzedał. Jak on będzie ograniczeniem to raczej nie jest duży problem. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można przeczytać w sieci to nie ma jakiegoś dużego progresu LS50 M względem LS50 o ile w ogóle jest no ale nie słuchałem Mety więc się nie wypowiadam. Tak czy siak LS50 to świetny podstawkowiec i szczerze go polecam. Z cxa 80 spokojnie zagra i nawet moja przyjaciółka takim zestawem dysponuje i chwali sobie.

Co do cen to ciężko powiedzieć. Ja osobiście  za LS50 w 2015 r dałem 3400. Dziś mimo nowej wersji META cena się utrzymuje. Łatwe w odsprzedaży więc zbyt wiele nie ryzykujesz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sam się rozwiązał. LS50 dostępne tylko na stronach, a faktycznie to ich brak. Za to LS50 Meta można wynegocjować jeszcze lepsze ceny 3900 zł za nówki czarne. Więc długo się nie zastanawiając zamówiłem. Może uda mi się je jeszcze otrzymać przed wysyłką starych paczek (Polk S55E). Obstawiam że zagrają totalnie inaczej. Polki podobno mocna Vka gdzie albo się je kocha lub nienawidzi. Mi w nich nie pasował brak średnicy, z wokalem jeszcze nie było tak źle, ale część dźwięków w tle to zanikało. Oj ciekawy jestem co wyjdzie z Kefów. Póki co bez standów, będą na szafce tv - wysokość 40 cm, rozstaw kolumn ok 1,6m. Jest jakaś zalecana wysokość dla nich? Gdzieś mi się przewinęło ze 60 cm? Może ktoś znalazł jakieś standy z dobrym stosunkiem cena/jakość? O wygląd nie pytam bo to kwestia indywidualna. Widziałem też opcja małych podstawek do wykorzystania na biurko / szafkę by dobić do odpowiedniej wysokości ale nie mam pojęcia czy to opłacalne (w sensie różnicy tłumienia drgań względem klasycznych) bo swoje też kosztują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szatania napisał:

Jest jakaś zalecana wysokość dla nich?

A jaka jest zalecana odległość uszu słuchającego od podłogi? 

Ustawienie głośników (w tym wysokość podstawek) dobierasz tak, aby zapewnić sobie największy komfort słuchania. W uproszczeniu przyjmuje się, że głośnik powinien być (mniej więcej) na wysokości uszu słuchacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piotrek7 napisał:

Ustawienie głośników (w tym wysokość podstawek) dobierasz tak, aby zapewnić sobie największy komfort słuchania. W uproszczeniu przyjmuje się, że głośnik powinien być (mniej więcej) na wysokości uszu słuchacza 

w sumie racja, ustawienia głośników, rozstaw, wysokość, odległość od ściany, pochylenie (w tych Kefach podobno ma znaczenie) to zmienne do przetestowania samodzielnie adekwatnie z akustyką pomieszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.05.2021 o 15:41, Lesheck napisał:

Jeszcze się nie zdecydowałem ale testuję aktualnie KEF LS50 Wireless II do mojego drugiego zestawu

 

Witam

Napisz proszę kilka słów o tym zestawie (też chodzi mi on po głowie ) ; jak zagrał ? na ilu m2? co z ilością basu? jak gra z Roon-a ? Skąd go pożyczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiek29 napisał:

 

Witam

Napisz proszę kilka słów o tym zestawie (też chodzi mi on po głowie ) ; jak zagrał ? na ilu m2? co z ilością basu? jak gra z Roon-a ? Skąd go pożyczyłeś?

Docelowo myślałem o zestawie do gabinetu który ma 15m2 ale przetestowałem głośniki w trzech różnych pomieszczeniach. O dziwo bardzo sensownie grały w salonie, który ma 32m2. Basu jest naprawdę sporo. W tych 15m2 nawet za dużo. Oczywiście nie ma takiego niskiego zejścia jak moje podłogówki ale biorąc pod uwagę niewielkie wymiary głośników, to byłem mocno zaskoczony jak udało się uzyskać taki efekt. Jak dla mnie bas jest zadowalający. Bardzo dobra dynamika, świetna średnica - generalnie bardzo żywiołowe, energiczne granie.

 

Trochę się namęczyłem przy podłączaniu - nie chciały zobaczyć mojej sieci. Nawet po kablu się buntowały ale gdy w końcu udało się połączyć to bez problemu grały z Roonem. Testowałem je kilka dni dzięki TopHiFi i jednak oddałem gdyż różnica między moim systemem głównym a tymi Kefami była dla mnie zbyt duża. Naczytałem się entuzjastycznych recenzji i spodziewałem się czegoś co będzie grało równie dobrze (a może nawet lepiej w pewnych względach) niż mój aktualny system.  Ja lubię wsłuchiwać się w każde brzdęknięcie a tu jednak pewnych szczegółów w ogóle nie słychać. Chociaż pierwsze wrażenie było „wow” i gdybym robił odsłuch tylko w sklepie to pewnie kupiłbym je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam grupę. 
Moje pytanie dotyczy kolumn podstawkowych LS50 Meta. A dokładniej z jakimi wzmacniaczami u Was grają te kolumny, o jakim charakterze brzmienia pasuje elektronika do nich? Model LS50 sam miałem okazję posłuchać w 2016r. z Heglem H360 i Pathos Logos MkII, oba grały świetnie z przewagą na korzyść Pathosa. Obecnie mój brat jest w posiadaniu luxmana l590axII (mojego byłego ampa) a monitorki mają służyć przez ok rok do zmiany pomieszczenia na większe. Nie potrafię odnieść sie konkretnie do tego zestawienia z przyczyn wiadomych (Hegel gra zupełnie imaczej) tym bardziej do nowego modelu Meta, który jest mi kompletnie nieznany.

LS50 rekomendowana moc wzmacniacza 25-100W

Meta 40-100W

🤔

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.