Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś słuchałem na podobnej powierzchni Reference 5 i brzmiały w tym pomieszczeniu niesamowicie. Miało się wrażenie zawieszenia w dźwięku, który całkowicie wypełniał pomieszczenie. Wcale nie było problemu z basem (czego można by się spodziewać). Tylko, że doskonale w ryzach je trzymała końcówka mocy a i akustyka swoje robiła. Tak więc posłuchać, sprawdzić i wybrać optymalne (dla siebie) rozwiązanie bo złotego środka nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, _Kuben_ said:

Witam,

Zamierzam przesiąść się na kolumny Kef reference.
Dylematem jest dopasowanie modelu 1 lub 3 do pomieszczenia 3,5 na 4,5.

Czy wg Was Reference 1 byłyby za małe, czy Reference 3 za duże?

 

Hej

Mój znajomy ma ref.3 w powiedzmy 18m i wszystko jest  dobrze.z czym to będzie grało??

10 hours ago, _Kuben_ said:

 

 

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni jestem posiadaczem kolumn KEF q950. Wiem, że to nie szczyt jakości, ale na tyle mnie było obecnie stać.

Po tych tygodniach użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że mam z ich użytkowania sporo radości ale nie jest to sprzęt bez wad.

Od razu zaznaczę, że nie szukam w dźwięku jakiegoś idealnego odwzorowania brzmienia instrumentów raczej chodzi mi po prostu o dobrą rozrywkę, energię - tzw. "Fun"

Kolumny są podłączone do amplitunera KD Marantz SR7015 i w 80% wykorzystuję je do oglądania filmów a reszta to muzyka i gry. Zacznę jednak od muzyki.

Początkowo byłem lekko rozczarowany. Gdzie ten słynny bas? Miałem wrażenie, ze właściwie gra tylko  środek i dość nachalne wysokie tony. Dopiero przy głośności w okolicach -15dB coś tam słychać było z tego basu, ale poziom wysokich tonów drażnił tak, że na dłuższą metę nie dało się tego słuchać.

Dopiero po ustawieniu Audyssey w tryb L/R Bypass jakoś te kolumny zaczęły brzmieć. Przeszukałem Internet i znalazłem na jednej ze stron audio wykres charakterystyki tych kolumn i bardzo widoczne na tym wykresie podbite pasmo 40-110Hz miejscami aż o 10dB! Odżałowałem 100zł i kupiłem apkę Audysey do Maranza żeby zobaczyć co robi kalibracja.

Tak jak podejrzewałem kalibracja wyrównała niemal idealnie charakterystykę w zakresie od 35Hz do 20kHz. Po  ręcznym poprawieniu krzywej do przebiegu zbliżonego do tego z "Laboratorium" ze strony internetowej (tylko oczywiście elegancko wygładzonego przez kalibrację) KEFy odzyskały swój bas. 

Ciekaw jestem jak się do tego odnosicie? Czy uważacie, ze jednak powinno być wszystko "na płasko"?

Mam też wrażenie, że kolumny te grają bardzo na wprost. Nie mam takiego wrażenia otaczania dźwiękiem - jestem w stanie dokładnie wskazać że scena jest z przodu. Oczywiście jak wystrzelę głośnością na 0dB no to jest masa dźwięku ale przy normalnym słuchaniu kolumny wydają się bardzo kierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Jako, że postanowiłem odświeżyć swój system calkowicie i zacząłem od Kef R7, to mam parę pytań o porady i uwagi.

Jakie macie sugestie co do wzmacniacza/końcówek lub amplitunera, który godnie napędzi R7?

Mam swoje typy, ale najpierw chciałbym się zapytać Was. Wcześniej padła propozycja Primare I35, tylko zastanawiam się nad sensem wejść analogowych, skoro wzmak ma chip AK4497,  który po analogu będzie przetwarzał co...? 🙂Do tego można zmontować system taniej z tym samym chipem lub nowszym na oddzielnym daku. No ale, now właśnie, może czego nie wiem... 🙂

Dziękuję za sugestie!

Edytowane przez Mr. T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mr. T napisał:

Witam serdecznie,

Jako, że postanowiłem odświeżyć swój system calkowicie i zacząłem od Kef R7, to mam parę pytań o porady i uwagi.

Jakie macie sugestie co do wzmacniacza/końcówek lub amplitunera, który godnie napędzi R7?

Mam swoje typy, ale najpierw chciałbym się zapytać Was. Wcześniej padła propozycja Primare I35, tylko zastanawiam się nad sensem wejść analogowych, skoro wzmak ma chip AK4497,  który po analogu będzie przetwarzał co...? 🙂Do tego można zmontować system taniej z tym samym chipem lub nowszym na oddzielnym daku. No ale, now właśnie, może czego nie wiem... 🙂

Dziękuję za sugestie!

R7 to wdzięczne kolumny wokół których można zbudować fajnie grający system. Primare zdecydowanie tak, niekoniecznie wbudowany w niego dac,chociaż to na pewno opcja tańsza. Pytanie ile masz kasy, bo dobry dac to minimum 7k,jeśli rozmawiamy o nowych. Sam chip nie gra i nie przywiązuj do tego takiej wagi, liczy się implementacja w danym urządzeniu. Poza tym warto się zainteresować dakami w technologii r2r, które nie są budowane w oparciu o chipy jak np akm 4497. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa, generalnie chcę mieć dobrze. Mam zamiar iść w klasę A i najchetniej chciałbym jedno urządzenie typu yamaha R-N 803D (z powodu wygody uzytkowania), ale to już się wyklucza. Daki z topowymi chipami to około 4000 zł (Topping D90se),  a nawet mniej na nie gorszym chipie ES 9038pro, a jeśli na drabince, to Ares II. Więc niekoniecznie 7 tysi. Nie ma problemu ze złożeniem tego z końcówką mocy na modułach Ncore lub Purifi, które są praktycznie transparentne.

Więc jeśli o kasę pytasz: dac 4000 zł,  końcówka na NC250MP około 3000-3500 no i do tego streamer, może być na malinie, więc nie więcej niż 800 zł. Razem wychodzi około 9000 zł.

Mało kto oferuje to w jednym pudełku, niby Nad w serii M coś tam ma, ale nie tu już kasa praktycznie 2x wyższa, a podzespoły niekoniecznie topowe.

Przy tych kolumnach wychodzę z założenia, że wejścia/wyjścia powinny być zbalansowane, do daka/integry chce podłączyć po optyku tv,  po coax odtwarzacz CD i do tego streamer (RPi np.). Nie widzę sensu podłączania odtwarzacza cd po rca i tym samym zdania się na dac w odtwarzaczu. Dla mnie bezsens, bo  nie po to kupuję topowego daka, żeby z z niego nie korzystać. A wiele ampli czy wzmaków tych niby topowych ma wejścia tylko analogowe jak podany Primare czy np. NAD 388. No i brak zbalansowania.

Zatem zależy mi na co najmniej 3 wejściach cyfrowych (pod tv, cd, streamer), obsłudze z pilota, no i wygodnej obsłudze streamingu z telefonu. Z tego powodu Ares II odpada, choć miałbym dużą ochotę go sprawdzić.

Z drugiej strony łączenie końcówki/wzmaka, daka, streamera i odtwarzacza osobno średnio mi się uśmiecha z powodu plątaniny kabli, osobnych zasilaczy i pilotów/urządzeń do obsługi (pilot do daka, pilot do cd, apka do streamera). Ale chyba na to się zdecyduję.

Chyba, że macie inne sugestie?

 

Edytowane przez Mr. T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszystko wiesz więc na tym zakończmy. 😀 Jaranie sie chipami i toppingami mam dawno za sobą. Jeżeli uważasz, że w oparciu o takie dace zbudujesz dobry system, to możesz się srogo rozczarować. Dodam jeszcze tylko, że topping pasuję do primare jak kwiatek do kożucha. Miłej zabawy. 😀 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Posiadam KEF LS50 Meta do tego NAD D7050 (podobno ten zestaw się lubi) . Im dłużej to mam męczy mnie, aby zmienić wzmacniacz choć brzmieniowo mi odpowiada i do tego zalatuje troszkę lampą co lubię. A więc pytanko , czy do kwoty +/- 4000 zł kupię coś lepiej brzmiącego ? Nie będę ukrywał , że dużym plusem dla mnie jest bt/airplay. Dobre opinie ma Magnat mr780 i te jego lampki, jak to zagra z ls50 ? Rozważam też NAD c368. Czy jest sens wymiany tego NAD d7050 przy tym budżecie ? Miałem 2 dni na testy wzmacniacz Restek Charisma, zdecydowanie lepiej dla mych uszu zagrał ten Nad , a więc brzmienie Restekowe odpada. Pomożecie ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, puszkin napisał:

Niedawno na audio show w Holandii ,Mety podłączali do Hegla h95 i ludzie byli zachwyceni. To opinia znajomych, którzy słuchali. 

Lsy są wymagające i potrzebują sporo prądu żeby dobrze zagrać. 

Hegel ma dobrego daka, którego ogranicza wejście USB i w praktyce nie da się z niego wycisnąć tyle ile można by było. Zostaje zatem jako końcówka mocy i zewnętrzny dac, który podepniesz po rca. W sumie bezsens. Bo i można samą końcówkę kupić lepszą za połowę kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Asr po pomiarach stwierdza, że implementacja daka w tym heglu jest koszmarna, a sam wzmak (Integra właściwe) w żaden sposób atrakcyjny: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hegel-h95-review-streaming-amplifier.28435/

 

Najlepszy jest tekst podsumowujący, że można dostać masę lepszych sprzętów za cenę transportu lub podatku za kupno hegla 😂

Edytowane przez Mr. T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem propozycję,  z której ludzie byli zadowoleni po odsluchu na audio show. Podaj koledze jakieś konkretne propozycje, które będzie mógł sprawdzić....

Ja gniotłem ls50 4 lata z naimem i było to fajne połączenie. Natomiast w kocie podanej przez autora naima nawet nie proponuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na priv? A co z innymi zainteresowanymi tematem? To jakaś tajemnica? Podziej się wiedzą i doświadczeniem na forum. Sam chętnie zaczerpnę informacji i sprzedam przyjaciółce, która obecnie szuka wzmacniacza do ls50.

Moją propozycję określiłeś poniekąd jako bez sensu a sam nic nie zaproponowałeś jedynie że można taniej i lepiej. 

Ps nie traktuj mojego wpisu jako zaczepki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o pomoc w doborze optymalnego wzmacniacza do Kef Q350 (pokój 12 m2).

W tej chwili konfiguracja wygląda tak: 

Kef Q350 / Denon PMA-495r / CA DacMagic 200m

źródła cyfrowe: Denon DCD-685 / Raspberry Pi 4+Volumio + mConnect / BLOW 77-302# + Usb Audio Player Pro + Tidal

źródła analogowe:  GS-438 Bernard + Ortofon OM10

- moje kierunki poszukiwań:

1. nowy Rotel A11 Tribute

2. nowy Rega Brio (trochę ponad budżet)

3. używany Arcam FMJ A 19,A29 lub 28,38

4. używany Denon PMA-1500r

Wydaje mi się że kierunek konfiguracji może być podobny jak dla LS50 czy Meta

Może macie jakieś inne ciekawe sugestie czy doświadczenia odnośnie mojego zapytania?

 

Edytowane przez rak39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście miałem do czynienia tylko z jedną marką wymienioną przez Ciebie połączoną z LS50.

Był to Arcam a39 i było to bardzo fajne połączenie. Przyjemna aksamitna góra pasma połączona z plastycznym basem. Świetna przestrzeń w głąb. Tak to pamiętam. 

Kolega natomiast miał te monitory spięte z Naim 5i i też chwalił. Finalnie jednak sprzedał Kef-y a zostawił naima. 

A tak na marginesie to CA Dac Magic to świetny DAC za rozsądne pieniądze. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.