Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

P-AM pod rękę i sam posłuchaj.

Nie znam 300B ale znam Amstaffy.

R300 to mniejsza skala dźwięku której z PAMi Amstaffami i tak nie wyciśniesz - za mało watów .

R300 to większa przestrzeń na boki i w głąb , lepsza rozdzielczość - więcej mikrodetali.

Harpie zejdą niżej na basie .

Po modzie R300 to już całkiem inna klasa i inne granie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300B mają o wiele lepszą górę i średnicę niż Amstaff ale trochę gorszy bas. Wynika to z tego, że góra jest tutaj zrobiona podobnie jak w Dobermann-ie a papierowy SEAS też robi fajną robotę na średnicy. Bas jednak jest już mniej konturowy od Amstaffa ale dalej bardzo fajny. 300B mają zdecydowanie lepszą przestrzeń też od Amstaffa, ale nie da się na nich grać bardzo głośno. R300 będą trochę mniej czarujące na średnicy a góra będzie podobnej jakości jak w 300B. R300 mimo wszystko przestrzenią są poza zasięgiem i 300B choć tu nie jest źle i tym bardziej Amstaffa. Tyle mogłem pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Z Waszych opisów wynika że najbardziej podejdą mi R300 . Zależy mi najbardziej na przestrzeni , głębi i detalach w dzwięku . Nie gram głośno bo to blokowisko i odsłuch z 2 metrów . Na audioshow usłyszałem dźwięk moich marzeń z małych Kudos super10 no ale rozumiem że nie ma takiej opcji aby zbliżyć się do nich w przedziale do 7000 .

Na czym polega ewentualny mod R300 i o jakiej kwocie mowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chetnie polaczylbym z lampka ale obawiam sie o napedzenie malych LS-ow. Po glowie chodzi mi Unisone Research Simply Italy SE 2x12W.

Jesli uda mi sie go wypozyczyc dam znac co i jak. Jesli UR nie da rady rozwazam rowniez Naima DAC V1 + NAP 100, wzglednie Supernaita.

Tymaczesm KEF LS50 pogrywaja w zestawieniu z Denonem i Teaciem.

 

To proszę koniecznie dać znać. Też myśłałem o Unisonie Two, może Leben 300? Sugden A21a gra ładnie, ale stracił trochę słodkości z tymi różowymi oczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chetnie polaczylbym z lampka ale obawiam sie o napedzenie malych LS-ow. Po glowie chodzi mi Unisone Research Simply Italy SE 2x12W.

Nie widzę tego .

 

Na czym polega ewentualny mod R300 i o jakiej kwocie mowa ?

Kef z serią R pokazał jak się robi obudowy . Nie tylko perfekcyjne z zewnątrz ale to co najważniejsze a czego nie widać.

Płyty warstwowe , wieńce , płytki redukujące rezonanse , przegroda skośna.

Kef pokazał też co znaczy dzisiejsza najwyższa technologia w budowaniu głośników .

Niestety kasy nie starczyło na porządne gniazda , okablowanie a zwłaszcza zwrotnice .

Ale tu wkracza DIY :)

Nie znam zwrotnic R300 ale są o wiele mniejsze od R900 więc kabla czy wytłumienia będzie dużo mniej .

W swoich gniazda dałem WBT Nextgen , okablowanie po żyle Kimber 4TC i woofery Qed XT .

Zwrotnice wooferów praktycznie nie ruszyłem ale wymieniłem sporo elementów w torze wysokotonowym i średniotonowym .

Tu opisałem swoje poszukiwania i wnioski :

http://www.audiostereo.pl/kondensator-w-torze-glosnika-sredniotonowego-wybor-ranking_102565.html/page__view__findpost__p__2967026

Koszt całości około 3000zł

Zmiany KOLOSALNE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę koniecznie dać znać. Też myśłałem o Unisonie Two, może Leben 300? Sugden A21a gra ładnie, ale stracił trochę słodkości z tymi różowymi oczkami.

 

Bylem dzis w salonie HiFi Studio Bramfeld w HH w celu odsluchania lub ewentualnego wypozyczenia Unisona niestyty we wszystkich salach pokazy: analogu, lampy i audio physic (swoja droga prima luna z nowymi classic 10, 20 i winylem graly wysmienicie). Jestem umowiony na odsluch w przyszla sobote na 11.00 w szranki staja UR Simply Italy, Naim DAC V1+ NAP100 i Naim SuperNait wersja z wbudowanym DAC naturalna koleja rzeczy napedzaly beda KEF LS50.

Wizualnie zona kategorycznie odrzucila Naima, a malego Unisona wziela by za sam wyglad. Jesli Naimy mnie nie oczaruja i roznica w stosunku do mojego obecnego Denona 2010 nie bedzie spektakularna to wezme malego Unisona (nawet jesli nie napedzi KEFow) to zbuduje w oparciu o niego drugi system - jest zielone swiatlo od drugiej polowy, ktora stwierdzila, ze zamiast poszukiwac i czesto tracic na wymianie kolejnych klockow lepiej zlorzyc dwie oddzielne zestawy. W kazdym razie dam znac co i jak juz po odsluchach.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

AUDIO z testem mam - pierwsze kupione po prawie 20 latach od ostatniego:)

To jak je opisałeś to ja bym tak opisał ogólnie B&W. Tylko mi przy bowersach brakuje muzyki, a jest zarąbiste dokładne studio.

Czy kef zagra muzykalniej (nie mylić ze zmuleniem) i czy wyższa średnica nie wychodzi do przodu?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czym to napędzasz i jaką masz elektronikę + kable .

Bas będzie lepszy tak jak stereofonia i rozdzielczość . Barwa na zero więc do cieplejszej elektroniki lub kabli . Ale wzmak musi być porządny .

Ja całość dociepliłem węglowym Van Fen Hulem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie troche odstajac od tematu nowych kefow , czymby tu polaczyc stare ref103/3 z yaqinem 10l na EH zeby bylo bardziej ostro na gorze i twardo w dole. teraz gra jakis grubas ultralink i jest dosc srednio -rowno i nudno , poszukuje czegos bardziej surowego ,z mikrodetalem -szortkiego gbura, laboratoryjnie zimnego

.. mam juz ciut dosyc czarnego tla i audiofilskiej kultury grania ,mdli juz mnie chyba od tych slodyczy . znajdzie sie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy kefy seria r jest latwa do napedzenia?

Szukam czegos latwiejszego od atc do caspiana m2 a te kefy z opisow bardzo mnie intryguja no i wyglad jest boski...stawiam na 300 lub 500

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Mam ten sam central XQ2c. Nawet mi po głowie chodził ostatnio zakup XQ5 na fronty zamiast moich Infinity RSIIIb, do kompletu jak u Ciebie. Były w dobrej cenie na Allegro.

Porównywałeś XQ5 z innymi pakami?

XQ2c bardzo mi się jako central podoba. To był dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega R300 napędza 20W Xindak PAM

 

niestety nie wpasowaly sie do systemu,zdecydowanie za chudo na srednicy,ubogie wokale i gitarki za zaslony...ale ze by nie bylo bas jest kapitalny jak na monitory.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niestety nie wpasowaly sie do systemu,zdecydowanie za chudo na srednicy,ubogie wokale i gitarki za zaslony...ale ze by nie bylo bas jest kapitalny jak na monitory.

Kefy muszą pograć intensywnie kilka tygodni żeby znikła ta sztuczność i nienaturalność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko równo wcale nie musi oznaczać dobrze. Dla Ciebie jest to zaletą A dla mnie brakiem przyjemności z słuchania i nie wiem czy na basie jest równo, jak dla mnie był dominującym pasmem.

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż . R900 są bardzo liniowe i jest " mięso " kiedy trzeba . Wszystkiego jest pod dostatkiem i jest przyjemność na długie godziny słuchania .

Gra system ale i jego ustawienie wraz z akustyka pomieszczenia .

 

Jesteś zadowolony i to się liczy . Osobiście gdybym miał zmienić kolumny na coś tańszego to by były R300 + mod ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.