Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za porównanie. R300 w zbyt małym pomieszczeniu też mają za dużo basu. R500 mają wszak mniejsze głośniki basowe od R300, więc podobno jest go mniej

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porównanie. R300 w zbyt małym pomieszczeniu też mają za dużo basu. R500 mają wszak mniejsze głośniki basowe od R300, więc podobno jest go mniej

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pojemość skrzyni robi też swoje. R500 ma zdecydowanie więcej basu od r300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję posłuchać (nie u siebie) w R300 i R700 ze 3 razy. O ostrościach nie można było mówić. W zakresie średnio-wysokotonowym grały równo. Trochę brakowało blasku. W obu przypadkach bas był dość mocno wyeksponowany. Zatyczkami się nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywalem jak jeszcze miałem R300 to cała seria R różni się tylko na basie. I tu ewentualnie mogą być różnice. Z tego też może wynikać wrażenie większej czy mniejszej góry czy też średnicy. Nawet każdy może sobie sam w domu zdjąć na wzmacniaczu basu i odrazu wyskoczy nam średnica i góra. To działa w obie strony.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też myślę , że wiele zależy od pomieszczenia w jakich słuchamy. Kolega był jakiś czas temu na odsłuchu Dynek Excite chyba 44 i mówił mi że brakowało mu góry. Potem słuchał jakiegoś modelu Paradigm i było dla niego ok , ale środek kiepski. Jak patrze na pomiar Excite 44 to niczego nie powinno brakować. Są równe z górką na niższym basie. Ale wystarczy , że trafią do pomieszczenia wytłumionego i góry może brakować. Wiele też zależy od naszych przyzwyczajeń.

 

Puszkin miałeś Minasy i brakowało Ci detalu. Ja mam podstawowe Minasy w wersji IV i detalu mam dużo. Wiem , że to też za sprawą mojego pomieszczenia , które jest powiedzmy "żywe" i ma tendencje do podkreślania góry i wyższej średnicy.

 

.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to myślałem żeby u siebie sprawdzić z Naima XS i Supernait-a. Może się kiedyś trafi okazje i akurat wolna kasa :) Mam tylko doświadczenie z 5Si.

 

LS50 to fajne monitory. Raczej bym je wolał od R300 mimo mniejszej ilości basu. Choć nie miałem okazji bezpośrednio porównać. LS50 też mi się wydają trudniejsze w konfiguracji.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę... Jako były posiadacz ls-50,r300, obecnie Pylon Diamond 25 zastanawiam się mam wymianą na R500.

Tylko co zyskam, a co stracę?

Na pewno zyskam kolumny neutralne, które nie kolorują, bo to właśnie w Pylonach mnie irytuje

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może całego wątku o KEF nie przeczytałem, widzę jednak, że najpopularniejsze są LS 50. Potem R300.

O R500 mało kto pisze. Rozmawiałem o nich w paru sklepach handlujących tymi kolumnami. Sprzedawcy mówili, że schodzą jak ciepłe bułeczki i jeśli natychmiast nie kupię, będę idiotą bo tak tanie nie będą. Cena rewelacja. A brzmią jak marzenie. Pylon Diamond 25 to przy nich skrzynki do łupania, na wyższy poziom audiofilizmu można wspiąć się, wymieniając PD25.

Tylko że ci co kupują, nie lubią tego forum, bo wpisów nowych brak.

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będzie następne.

Jeszcze nie dawno zachwalales Pylony. Może czas trochę zwolnić i podejść do tematu inaczej. R500 są uważane za najgorsze z serii R. A to że schodzą jak bułki nic nie znaczy. To samo można napisać o Voice Kraft.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, trochę świruję. Słucham właśnie swoich pylonów i bardzo mi się podobają, szczególnie, że zamiast flaca zrobiłem z płyty CD wave. Brzmi zjawiskowo, jeśli nagranie jest dobrze zrealizowane.

Jednak czemu piszesz, że najgorsze?

Recenzent Audio napisał, że według niego R500 grają najlepiej z całej serii R. Bas nie jest przewalony.

 

Najlepiej, gdybym posłuchał wygrzanych.

Jeśli jest jakiś posiadacz r500 i mieszka w okolicach Płocka, Bydgoszczy lub najlepiej Poznania i chciałby pochwalić się brzmieniem r500, a raczej chciałby mnie zaprosić na odsłuch, byłoby cudownie.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie swoich pylonów i bardzo mi się podobają, szczególnie, że zamiast flaca zrobiłem z płyty CD wave. Brzmi zjawiskowo, jeśli nagranie jest dobrze zrealizowane.

 

Dobra kolumna nic nie doda od siebie. Poda co jest zarejestrowane. Jest dobra realizacja, jest dobre granie. Jest źle to będzie źle i tyle. Jak szukasz czegoś co będzie ci "upiększac" brzmienie to szukaj dalej.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i słuchałem Kef R500.

To jest to, co lubię. Bez głupiego słodzenia, wyrównane pasmo.

I znów mnie straszono, że to ostatnie głośniki i więcej nie będzie. Wcześniej czy później kupię je.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Jeśli lubisz słuchać głośników, kupujesz Pylona. Jeśli lubisz muzykę, wybierasz KEF

Z tą marką jest jak z herbatą czy kawą. Prawdziwy smak ma bez cukru. Choć trzeba się przyzwyczaić aby w pełni docenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... Swego czasu wymieniłem r300 na Pylony. Stało się tak zapewne dlatego, bo człowiek lubi zmiany.

I dzięki temu wiem już, co lubię, czego potrzebuję. Gdy kiedyś w końcu kupię R500, zakończy to moje poszukiwania kolumn i zdechnę razem z nimi. Niczego więcej nie będę chciał.

 

Mieszkam obok sklepu HiFi. Właściciel bardzo negatywnie wypowiadał się o kefach. To mnie zaciekawiło. Po czym polecał świetne rewelacyjne głośniki Dynaudio Exite 38. Od innego właściciela sklepu z kolei dowiedziałem się, że ten model Dynaudio ma uszkodzony bas.

Same ciekawostki...

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Wpisuję się do klubu z niedawno kupionym modelem R300. W związku z tą sytuacją poszukuję białej wersji centrala KEF R600c... najlepiej używanej. Ewentualnie R200c. Może ktoś z klubowiczów planuje zmiany?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest chętny?

Pozbywam się białych KEF R700 (stan idealny, zakupione we wrocławskim Fusic-u)

cały komplet sprzedażowy (kartony, zatyczki basreflexów itp)

 

Do głośników dodam gratis kable Equlibrum Cello, 2x3mb banany (cena zakupu 1300zł)

 

odnośnik do zdjęć z "natury":

https://drive.google.com/open?id=1ujDOkfM4K6nlfa49AmNHjQuYTT1Ggarn

 

Propozycje proszę na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj po kilku latach grania odłączyłem od mojego systemu R300. Zastąpione przez znacznie lepsze i droższe monitory. Z perspektywy tej zamiany mogę potwierdzić, że KEF-y to świetne głośniki, które może nie mają aspiracji do hi-endu ale zapewniają bardzo komfortowe granie z dobrą relacją pomiędzy detalicznością i dynamiką a tolerancją dla gorszych nagrań. Niewątpliwie wymagają dobrego zasilania, nie grają we wszystkich konfiguracjach sprzętowych i nie wszystkim muszą się podobać.Niemniej w swojej klasie są bardzo dobrym wyborem Zastanawiam się, czy nie zostawić ich sobie aby stały w sypialni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-a.

 

Do sprzedania mam też wzmacniacz CA Azur 651A oraz odtwarzacz sieciowy CA Stream Magic 6.

Z kablami jak w mojej "stopce".

Plus robione sieciówki na bazie przewodu Melodiki (2 szt)

 

Dla zainteresowanych link do zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/18QnlMSsIzYEO7DH6afIOCB73naAvnSep?usp=sharing

 

kontakt na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! od kilku lat gram na KEF Q1 podłączone do lampy 300B SE w klasie A - dżwiek jest na tyle dobry że do tej pory nie myślałem o zmianie, po odsłuchach już tylko Spendor chyba SP1/2 za ok. 12 tys pokonał je w klasyce i jazzie ale w popularnej nie, miałem IQ5 było zdecydowanie lepsze obrazowanie lepsza barwa i wysokie oraz namacalność, na klasyce świetna lokalizacja wokalistów, chóru, pogłosu - ale ogólnie brakowało tej średnicy i dołu które mam w KEF Q1 dlatego np. Sintara brzmiał trochę jak przed mutacją, dźwięk za chudy bez tego wypełnienia, dlatego mimo trochę gorszych wysokich i barwy zostawiłem KEF Q1 ... wiem że poprawili trochę model IQ5 w wersji IQ5SE .. i panowie co brać? IQ5SE czy IQ50 ??? które lepsze? chodzi mi o zachowanie firmowego brzmienia KEF i basu - są tu jacyś troglodyci co pamiętają te kolumny?

Edytowane przez homer_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ol.. są, na alle.... są, gdzieś mi się obiło , że q21 ma ale najwiarygodniejsze jest to, że wczoraj byłem w jednym z katowickich salonów audio i mogłem je zobaczyć z bliska, dotknąć.

 

Który salon je ma w Kato? Chętnie podjadę podotykać i posłuchać.

W PL chyba kilka sztuk w całym kraju. Ponoć kolejna partia na styczeń doppiero.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników firmy kef. Posiadam kefy chorale 3. Mam pytania do znawców firmy kef. Jakich kabli używacie do starych kefów, które sprawdzają się najlepiej? Które vintagowe monitory kefa są uznane za najlepsze brzmieniowo z zakresem rozpoczynającym się przynajmniej od 60hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.