Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie pytanie - być może idiotyczne... Czy wstawienie kolumn KEF XQ30 do gabinetu o powierzchni ~9-10 m2 to jest zupełnie poroniony pomysł? Zakochałem się w nich od pierwszego wejrzenia! Oczywiście poza wstawieniem, miałyby też grać... Podpięte do wzmacniacza Sony TA-F550ES i grające z odtwarzaczem CD Pioneer PD-9700 oraz docelowo z gramofonem Pro-Ject RPM-5.1. Właśnie na winyl nastawiam się najmocniej.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, rady i opinie.

Edytowane przez Chattab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pojawiła się już w sklepach seria R. Ciekawa konstrukcja. Np.

 

http://www.kef.com/html/pl/showroom/hi-fi_series/r_series/fact_sheet/Bookshelf/r300/index.html

 

Monitorki mają bas 6,5" , średnicę 5" koncentrycznie z gwizdkiem 1" . Do tej pory tylko monitory z serii Reference miały taką budowę. Para obecnie kosztuje jakieś 4,7 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobrze by było, to cena za sztukę:)

Cena za sztukę to 23xx zł

http://sklep-albatros.pl/index.php?products=product&prod_id=2177

 

... choć są firmy co sprzedają ponad 2x drożej, np. sklep rms

http://sklep.rms.pl/index.php?p9497,kef-r300-r-300-kolumny-stereo-surround-2szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie będzie podbitego basiska, które mi przeszkadzało w KEF Q1. Jestem ciekaw jak wypadną w pomiarach polskiego miesięcznika "AUDIO", ich pomiary SPL wzgl. częstotliwości pokrywają mi się z tym co słyszałem (na przykładzie kilku kolumn których słuchałem i widziałem ich pomiary w AUDIO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Kef ,czy można się przyłączyć.Posiadam takie nie pozorne kolumienki jak Kef Reference 107.2+eqalizer cube2.oraz

kef 105.2 seria11. Kef Reference 103 .jednak cała przygoda z Kefami zaczęła się od modelu 104.2. Ogólnie jestem zauroczony tą słyną serią,jednak cały czas ostrze pazury na model Kef 109 The Maidstone.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem świeżo upieczonym miłośnikiem KEF. Zakochałem się w Calinda, teraz posiadam już Cadenza oraz Celeste III i IV. Jak dla mnie rewelacja. Wiem, że wrzucam kamień w "spokojną toń" fachowców... mimo wszystko, jako laik powiem jak u mnie to wygląda. Głośniki pracowały z Marantz 4300 i Marantz CD48, jestem zachwycony. Zwłaszcza Calinda wbija mnie w pozytywne osłupienie, zarówno z klasyczną muzyką jak i ciężką nutą doom metalu. Ale dość o tym. Problem polega na tym, iż zakupiłem je za małe pieniądzę, skompletowałem głośniki... niestety stan ich obudów jest wielce daleki od jakkolwiek pozytywnego wrażenia wizualnego i tu przechodzę do sedna sprawy. Czy będzie to przegięciem jeśli wykonam nowe kabiny, oczywiście skopiowane z oryginałów ale z dębowego drzewa... podniósłbym też Calindy o jakieś 30cm...w Cadenzie zrobiłym również podwyższenie o 30 cm z tym że pasywny bas ustawiłbym pionowo jak w Calindzie (oczywiście cały czas zachowując pojemność oryginalną). Zastanawiałem się, czy nie będzie to świętokradzctwo, ale stare obudowy na prawdę nie ciesza oka, a same odsłuchowe wzloty tego nie rekompensują... może jakiś komentarz...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Możliwe, że za jakiś czas stanę się posiadaczem Kef Q5 i to chyba już ostatniej pary w PL ;) Niestety cena jest wysoka - 4kzł. Są tego warte?

Słuchałem ich z NAD c356bee i brzmiało elegancko. Bardzo przestrzennie, płynnie, gładko i spójnie zagrało w rocku chodź bas nie miał imponującego wykopu ale jak dla mnie było całkiem OK (ta nie specjalnie wielka kontrola na basie to zapewne sprawka samego wzmacniacza, ale i tak było dużo lepiej niż z mojego Xindaka A06).

Sam słucham głównie rocka i popu z domieszką elektroniki i u mnie ma to grać w 14m2.

Niestety nie słyszałem nowszych serii ale słyszałem od paru osób, że nowsze serie brzmią już ostrzej w wysokich tonach, a tego bym nie przełknął.

Nie szukam też głośników, które będą mi siać basem na prawo i lewo bo nie mam dobrze zaaranżowanego pokoju pod względem akustyki (3,9m x 3,5m) i siedzę tuż przy ścianie. Zależy mi raczej na bardzo dobrej kontroli i konturowości basu.

Może macie jakieś inne propozycje pod względem głośników lub może inny wzmacniacz, chodź tego Nada mogę nabyć już w granicach 2,5kzł.

Dodam też, że jako źródło pozostanie na razie mój xindak c06, a potem planuje przejść na odtwarzacz strumieniowy np. Pioneer N-30.

Pomocy forumowicze ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hifi24.pl/kef-picoforte.html

Do wzięcia.

Może kogoś zainteresuje to maleństwo KEFa.

Nowa, nie używana w orginalnym opakowaniu, koloru białego.

Sory że tutaj taka propozycja, ale może komuś się spodoba.

Pozdrawiam miłośników tej zacnej marki.Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możliwe, że za jakiś czas stanę się posiadaczem Kef Q5 i to chyba już ostatniej pary w PL ;) Niestety cena jest wysoka - 4kzł. Są tego warte?

Słuchałem ich z NAD c356bee i brzmiało elegancko. Bardzo przestrzennie, płynnie, gładko i spójnie zagrało w rocku chodź bas nie miał imponującego wykopu ale jak dla mnie było całkiem OK (ta nie specjalnie wielka kontrola na basie to zapewne sprawka samego wzmacniacza, ale i tak było dużo lepiej niż z mojego Xindaka A06).

Sam słucham głównie rocka i popu z domieszką elektroniki i u mnie ma to grać w 14m2.

Niestety nie słyszałem nowszych serii ale słyszałem od paru osób, że nowsze serie brzmią już ostrzej w wysokich tonach, a tego bym nie przełknął.

Nie szukam też głośników, które będą mi siać basem na prawo i lewo bo nie mam dobrze zaaranżowanego pokoju pod względem akustyki (3,9m x 3,5m) i siedzę tuż przy ścianie. Zależy mi raczej na bardzo dobrej kontroli i konturowości basu.

Może macie jakieś inne propozycje pod względem głośników lub może inny wzmacniacz, chodź tego Nada mogę nabyć już w granicach 2,5kzł.

Dodam też, że jako źródło pozostanie na razie mój xindak c06, a potem planuje przejść na odtwarzacz strumieniowy np. Pioneer N-30.

Pomocy forumowicze ! :)

 

Posłuchaj jeszcze innych kolumn, będziesz wiedział czy warto:) Moim skromnym zdaniem nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możliwe, że za jakiś czas stanę się posiadaczem Kef Q5 i to chyba już ostatniej pary w PL ;) Niestety cena jest wysoka - 4kzł. Są tego warte?

...

 

Odpuść sobie za tę cenę.

Za 3k możesz mieć parę najnowszych Q500, a za 4k - Q700. Tylko a'propos ceny, bo według wyczytanych opinii możesz ich nie przełknąć ;)

A tak poważnie, to lepiej posłuchaj sam Q500, zamiast słuchać opinii, bo przecież to u Ciebie będą one grały i z Twoim sprzętem, a ten NAD wysokimi (delikatnie mówiąc) nie grzeszy.

 

Tak na marginesie, do 14m2 poszukaj dobrych monitorów, których za 4k trochę znajdziesz.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawa się ma następująco:)

Na chwilę obecną wysłuchałem z głośników:

KEF Q5, Dynaudio x16, Dynaudio 2/8, Castle Knight 2, Castle Knight 3, Xavian Nowa Primissima, Xavian Gran Colonna v1, Monitor Audio RX2, Monitor Audio GX50, Usher V-601, Audio Academy Phoebe III, Epos Epic 5, Focal Profile 908.

Natomiast ze wzmacniaczy:

NAD C356BEE, Creek Evo 2 Integra, Cambridge Audio Azur 651A, Naim NAIT 5i-2.

 

Jak dla mnie na 1. miejscu w rocku zagrały KEFy Q5 z NADem C356BEE, na 2. miejscu z kolei Focal Profile 908 i tu dźwięk szybki, uderzenia basu fantastyczne, rasowy perkusyjny bas, średnica barwowo już jak to gdzieś kiedyś napisano - "higienicznia" ale te wysokie tony są jakieś za ostre. Wiecie może czy tym Focalom po wygrzaniu wygładzą się wysokie tony ? Troszkę złagodziłem je na NAIMie ale to wciąż nie to samo co w KEFach z dużo tańszym wzmacniaczem NADa ;)

Cała reszta głośników jakoś mnie nie pociąga ;)

W KEF Q5 niezwykle ujęła mnie ta płynność, gładkość i spójność średnicy z wysokimi tonami i co najważniejsze wyraźne podkreślenie średnicy i przestrzeni, a to lubię najbardziej. Dźwięk aż wychodził przed kolumny. Mówiąc krótko nie miałem do czego się przyczepić, grało to bardzo ładnie. Duży i przestrzenny dźwięk z odpowiednią masą.

Na moje ucho w rocku Dynaudio X16 to takie troszkę bezbarwne popierdziawki w stosunku do KEFów, a jeszcze musiałbym dokładać kasę na podstawki :)

Wiecie może gdzie można odsłuchać nowsze serie KEFów na terenie Bydgoszczy?

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

http://www.kef.com/html/gb/showroom/flagship_hi-fi_series/LS50/overview/

 

Witam. Możliwe, że za jakiś czas stanę się posiadaczem Kef Q5 i to chyba już ostatniej pary w PL ;) Niestety cena jest wysoka - 4kzł. Są tego warte?

Słuchałem ich z NAD c356bee i brzmiało elegancko. Bardzo przestrzennie, płynnie, gładko i spójnie zagrało w rocku chodź bas nie miał imponującego wykopu ale jak dla mnie było całkiem OK (ta nie specjalnie wielka kontrola na basie to zapewne sprawka samego wzmacniacza, ale i tak było dużo lepiej niż z mojego Xindaka A06).

Sam słucham głównie rocka i popu z domieszką elektroniki i u mnie ma to grać w 14m2.

Niestety nie słyszałem nowszych serii ale słyszałem od paru osób, że nowsze serie brzmią już ostrzej w wysokich tonach, a tego bym nie przełknął.

Nie szukam też głośników, które będą mi siać basem na prawo i lewo bo nie mam dobrze zaaranżowanego pokoju pod względem akustyki (3,9m x 3,5m) i siedzę tuż przy ścianie. Zależy mi raczej na bardzo dobrej kontroli i konturowości basu.

Może macie jakieś inne propozycje pod względem głośników lub może inny wzmacniacz, chodź tego Nada mogę nabyć już w granicach 2,5kzł.

Dodam też, że jako źródło pozostanie na razie mój xindak c06, a potem planuje przejść na odtwarzacz strumieniowy np. Pioneer N-30.

Pomocy forumowicze ! :)

 

do 14m2 posłuchaj rls callisto III , miałem je z heedem w 15m2 świetne monitorki

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 14m2 posłuchaj rls callisto III , miałem je z heedem w 15m2 świetne monitorki

 

Właśnie mam na chacie do poniedziałku RLS Callisto III. Naprawdę coś niezwykłego jak grają te maleństwa.

Muszę dodać, że na moim Xindaku A06/C06 bas jest niski, wypełniony i z mięskiem chodź przydałby się większy wykop (może to z braku wyraźnego wyższego basu?), a średnica ma jakby mało "cielesności" szczególnie w rocku. Czy jest szansa na poprawę z lepszym wzmacniaczem czy też taki styl grania już mają te maleństwa i niewiele da się z tym zrobić ?

Gdyby z lepszym wzmacniaczem dało się uzyskać analogową średnicę i lepszą kontrolę na basie to chyba wziąłbym je bez zastanowienia, a na razie nie mam kasy na lepszy wzmacniacz i trudno coś dopasować.

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie są to równo grające monitorki a bas jest naprawdę niski,, nie pompują mocno do dynamicznego głośnego grania średnio ale do nocnego bardzo ,,, u mnie grały z heed obeliskiem i posłuchaj z nim, dobre zestawienie, a as grały z naimem xs , możliwe że fajnie też zagrąły by z roksanem caspianem

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych oględzinach stwierdzam, że maleńkie RLSy mają za dużo niskiego basu w moim pomieszczeniu i to trochę przytłumia resztę pasma (siedzie niestety przy dłuższej ścianie).

Co powiecie o ATC scm 7 ?? Myślicie, że sprawdzą się w lekkim rocku i popie ? Macie jakieś porównanie z RLSami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jak bym kupował w ciemno, tym bardziej za tą cenę:

 

http://allegro.pl/audio-academy-hyperion-iiis-lux-4-ohm-i2431161229.html

 

Podłogówki to już zupełnie nie wchodzą w grę. Miałem u siebie choćby takie Phoebe III i w moich 14m2 miały za dużo niskiego basu. Jestem szalenie wyczulony na choćby najmniejsze wzbudzenie w niskich zakresach, a siedzieć na środku pokoju to już na pewno nie będę ;) Chcę trafić na takie głośniki które dadzą czysty, klarowny i czytelny bas, zarówno szybki jak i mocny w uderzeniu (z powodu podbicia basu w okolicach ok. 40-50Hz w moim niewielkim pokoju to nie oczekuję niskiego zejścia chodź szkoda bo bardzo chciałbym takie mieć ale cóż siła wyższa, na 1.miejscu stawiam czytelność całego przekazu). Średnica pełna, mocna i baardzo przestrzenna, a wysokie szczegółowe i delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam , czy ktoś już słuchał R300 , bardzo kusi mnie aby zamienić je z moimi Monitor Audio RX2 , czy warto ? ( pokój tylko 11.5 m , odległość kolumn od siebie tylko 1.6 m reszta to CA 840a i CA 650c) prosze o ewentualne refleksje - pozdrawiam.

 

Ja zamieniłem KEF iQ30 na KEF R100. Raz że iQ okazały się nieco na duże/głośne, dwa że miałem nadzieję na lepszą jakość dźwięku. I się nie zawiodłem - już po 5 minutach słuchania zmiotły moje stare KEFy z serii iQ. R100 są lepsze w każdym aspekcie. Precyzja, dokładność, poukładanie dźwięku i naturalność. Wykonanie mistrzowskie.

 

Na pokój 11,5 m i masz RX2?. Ja mam 14 m i jak dla mnie byłyby za duże.

Edytowane przez leon amator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Czy wiecie jak jest z dostępnością przetworników KEF do starszych modeli, gdzie można je kupić i czy producent to wspiera? Chodzi mi o przetworniki do starszych modeli reference

Z dostępnością nie ma żadnych problemów trzeba jedynie poszukać na rynku brytyjskim,o jakie konkretnie przetworniki Ci chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, Ja dolaczam do grona milosnikow, z KEF XQ5 i XQ2c posiadam je dopiero od dzis :)

ale podobaja mi sie duzo lepiej od poprzednikow Wharfedale PI40.

Podlaczylem je do Denon-a 3308ci + POA-T2:

fronty Nordost red dawn

central Nordost gold flatline

cd marantz 6000ose KISignature ale musze go wymienic jeszcze niewiem na jaki, moze jakies sugestie ?

sub to mission 78as ktory slabo komponuje sie z tym zestawem, chociaz jestem z niego zadowolony.

Prosil bym was o podpowiedz jaki sub wybrac z palety kef-ow.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja dolaczam do grona milosnikow, z KEF XQ5 i XQ2c posiadam je dopiero od dzis :)

ale podobaja mi sie duzo lepiej od poprzednikow Wharfedale PI40.

Podlaczylem je do Denon-a 3808ci + POA-T2:

fronty Nordost red dawn

central Nordost gold flatline

cd marantz 6000ose KISignature ale musze go wymienic jeszcze niewiem na jaki, moze jakies sugestie ?

sub to mission 78as ktory slabo komponuje sie z tym zestawem, chociaz jestem z niego zadowolony.

Prosil bym was o podpowiedz jaki sub wybrac z palety kef-ow.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.