Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszlo juz kilka zestawow przez moje rece, i jak na razie jestem najbardziej zadowolony z obecnego.

I na nowym mieszkaniu chociarz ciut mniejsze pomieszczenie to graja fantastycznie inny uklad i wiecej przestzeni dla frontow odrazu czuc roznice.

Pozdrawiam i zachecam do kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, a do pokoju 3 x 5 m pod NAD-a C356BEE (bo takiego mam), które KEF-y byłyby najbardziej optymalne? (muzyka to elektronika, POP, trochę rocka). Na razie robię wstępne rozeznanie ale słyszałem tego NAD-a pod KEF-em i bardzo mi się podobało takie brzmienie.

R300 albo LS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te R300 to widzę takie niepozorne ale sporo potrafią - tak przynajmniej podaje w swoim teście Hi-Fi CHOICE. A czy coś ze starszych KEF-ów można też polecić pod ten wzmacniacz?

Chociaż te R300 całkiem mi się spodobały.

Rozumiem, że pod R500 to ten wzmacniacz jest ciut za słaby?

Rozważam jeszcze taką możliwość usytuowania w innym pokoju ok 25 m2. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jeszcze taką możliwość usytuowania w innym pokoju ok 25 m2. ?

Kwestia jak głośno grasz a większe Kefy z serii R ten NAD nie bardzo pociągnie .

R300 to 3way więc potrafią grać głośno i ten NAD nie wyciśnie z nich soków więc większe tym bardziej odpadają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie za mocno, tak 75% wartości volume to rzadko i chwilowo np 2-3 utwory. Tak dopytuje się jeszcze o te R500 bo nie wiem czy te R300 nie grają trochę za "sztucznie" dlatego tak pomyślałem o tych R500 (a może scena będzie wyraźniejsza?, szczegółowość lepsza?) wiem, że to takie teoretyzowanie trochę bo najlepiej to po prostu załatwić sobie odsłuch i sprawa się wyjaśni. Ale dopytuje się tak bo przynajmniej będę miał jakieś punkty zaczepienia przy odsłuchach. Nie skupie się na jednym modelu a odsłucham sobie 2 góra trzy modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz najlepsze kefy jakie sa pod linia reference czyli Q5 i nie dawaj sobie robic bańki

 

nad356 pociagnie tylko ls50 - co za bzdury

to moze w ogóle wyrzucic tego nada :)

 

 

nie dawaj sobie wciskac zadnych "zabawek" jak ls50 czy r300 z powodu pseudo słabosci nada ktora nie istnieje

 

 

 

ale klub kefa idzie w paranoje

dobra to ja tez ide juz sobie :)

 

ps

kto tu zarzadza informacją ? - branza sklepowa ktora chce sie czego pozbyc? ;)

 

kolumny sorrundowe polecac chłopowi bo nad nie pociagnie - ludzie - kogos tu porabało i to napewno nie jestem ja ;)

Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 356BEE do LS50 to żart. Żeby te kolumny zagrały tak jak naprawdę potrafią to potrzeba wzmacniacza za minimum 2x tyle co te kolumny kosztują i wg mnie to dalej za mało. Mam ten komfort, że słuchałem tych maluchów ze wzmacniaczami które naprawdę potrafią je napędzić i wtedy te maluszki grają jak monitory z półki 15-20 tysięcy przy czym od wszystkich w tej cenie mają lepszą rozdzielczość i przestrzeń. LS50 mają lepszą rozdzielczość od moich Harpii Monk (jak ktoś wątpi w możliwości rozdzielcze kolumn tej marki polecam test niższego modelu Doberman napisanego przez Pacułę) Miałem LS50 w domu przez kilka tygodni i wiem co potrafią. Te kolumny to jest prezent od KEF-a dla klientów tylko trzeba umieć go wykorzystać niestety oszczędzamy tylko na kolumnach na elektronice niestety się nie da.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ja polecam q5 za 1500 uzywane i masz wzmacniacz za 2,5x tyle co kosztuja

 

co za pierdoly

 

wzmacniacz kilka razy drozszy od "slabych i nedznych" kolumnienek

 

chlop ma porzadny wzmacniacz i z kefami Q5 zagra w Twojej sklali wyliczen "jak to zagra" - jak za 30 tys

 

 

to wszystko bzdury marketningowe

 

chłopie GREG - uciekaj stad - dobrze radze

Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, żeby był porządek. LS50 mają tak niską efektywność,że trzeba super dynamicznego i mocnego wzmacniacza aby zagrały w pełni (do tego mimo, że są małe to nie lubią grać cicho i pokazują pazur przy sporej głośności co jeszcze za mało dynamiczny i za słaby wzmacniacz dodatkowo uwypukla). NAD się tu nie spiszę R300 są o wiele łatwiejsze do napędzenia tak samo R500 a nawet 700 z 356BEE już zagrają w miarę poprawnie ale nie na miarę swoich możliwości dlatego, że NAD mimo fajnej ciepłej barwy i dobrego nasycenia dźwięku jest trochę mulasty i niezbyt rozdzielczy a te kolumny mają właśnie fantastyczną czystość i rozdzielczość. Piękne czarne tło, masę powietrza, przestrzeń. Tylko LS50 odradzam do tego wzmacniacza.Reszta może być ale oczywiście kolumny będą dużo lepsze od wzmacniacza.

LS50 grają na średnicy i górze lepiej od każdego modelu z serii R i jest to wyraźna różnica. Na zachodzie widziałem wpisy osób które podstawkowe Reference zamieniali na LS50 bo wg nich przy 4x niższej cenie grały lepiej.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja tez ide juz sobie :)

Najlepiej na dobre z Audiostereo.pl

 

Tak dopytuje się jeszcze o te R500 bo nie wiem czy te R300 nie grają trochę za "sztucznie" dlatego tak pomyślałem o tych R500 (a może scena będzie wyraźniejsza?, szczegółowość lepsza?) wiem, że to takie teoretyzowanie trochę bo najlepiej to po prostu załatwić sobie odsłuch i sprawa się wyjaśni. Ale dopytuje się tak bo przynajmniej będę miał jakieś punkty zaczepienia przy odsłuchach. Nie skupie się na jednym modelu a odsłucham sobie 2 góra trzy modele.

Jak chcesz zgrabne podłogówki to R500 . Jednak jak bym brał R300 bo to 3way a woofer ma 17cm a nie dwie 13tki jak w R500.

W inne seria jak " R " Kefa bym się nie pchał ( w założonym budżecie ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Kiedyś kupowałem Tannoy M2.5 i przez przypadek usłyszałem KEF IQ7. Powiedziałem że musze mieć te głośniki.

I tak od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu: KEF IQ7 centralny IQ2c, tył IQ1.do tego Denon 3805, CD Denon 655 zlampizowany przez skądinąd znanego McGvera. Interkonekty QED, kable głośnikowe Audionova Moonwalk Bi Wire.

Mam raczej słabo wyciszony salon o powierzchni ok 18 m2, otwarty na dalszą cześć domu. KEF IQ7 u mnie w domu grają bardzo przestrzennie. Mają ładną scenę. Idealne są do Jazzujących kawałków, małe składy brzmią w nich niesowicie. W POPie moim zdaniem zupełnie się nie sprawdzają. Potrzebują na prawdę dużo prądu. Mój amplituner pomimo że bardzo chwalony za stereo i dobrze pasuje do KEF, czasami nie wyrabia i przydałby się jednak wzmacniacz. Głośniki są nieco "suche". Największą bolączką IQ7 jest brak basu. Słuchałem IQ9 kolegi i tu jest już znacznie lepiej. Chociaż nawet w IQ9 wołałbym żeby bas schodził niżej. Mała Ilość najniższych tonów jest zapewne spowodowana również złą akustyką mojego pomieszczenia odsłuchowego. Kiedy przeniosłem kolumny do wygłuszonej materiałami sypialni było znacznie lepiej. Przeszkadza mi to do tego stopnia że trzymam moje KEFy na filcowych podkładkach zamiast kolcach. Wysypałem dolną zamknięta przestrzeń za gniazdami piaskiem. Kolumna waży teraz niebotycznie dużo bas schodzi jakby niżej, całość jest bardziej sztywna.

Słuchając Charlie Haden & Pat Metheny / Beyond The Missouri Sky - kolumna wydaje się wręcz idealna, piękna scena, instrumenty idealnie poukładane. Basu prawie idealnie.

Miles Davis - Lonely Fire to jest utwór do sprzedawania tych kolumn :) brzmi na nich niewiarygodnie. Wszystko na swoim miejscu, albo wręcz przeciwnie nic nie jest na miejscu, dźwięk lata po całym pokoju jego źródło jest praktycznie nie do zlokalizowania.

Yello Drive Driven- troche "sucho" ale bardzo poprawnie. Niski głos wokalisty całkiem ok

Ale już album Sara k. "Hobo" chesky record- bez podbicia basu nie jestem w stanie wysłuchać do końca. Nie mam pojęcia z czego to wynika.

POP np. Geroge Michel też bez rewelacji jeśli chodzi o bas :(

 

Zaskoczyło mnie to jak bardzo na tych głośnikach słuchać różnice w kablach. Sprawdzałem:

jakieś polskie (niby OFC:

Cordial Y425, QED XT,

Audionova Moonwalk - Bi Wire.

LINN K400.

Najlepiej sprawdził się u mnie bezapelacyjnie LINN K400. Jednak był to kabel pożyczony i musiałem go oddać. Drugie miejsce to Audionova – bas ma niski, wzbogaca górę i jest przestrzenna.

Podsumowując moim zdaniem w moich warunkach, KEF jest niczym piękna kobieta, mający swoje kaprysy. Wyrafinowany, audiofilski, dający wiele przyjemności, mający w sobie to coś za co czasami go kocham , a czasami wręcz nienawidzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień je na Qed Ruby .

Poczytaj w klubie QED .

Czytałem Twoje posty o tym, może spróbuje, ale to nie zagra podobnie do QED XT?. Gdzie można kupić te kable?

Zastanawiam się też bardzo poważnie nad tuningiem tych kolumn. Prosta zmiana kabli w środku oraz kondensatorów o tej samej pojemności na np. Jantzen Audio Superior. W miarę tani i szybki zabieg. Dwie godzinki i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twoje posty o tym, może spróbuje, ale to nie zagra podobnie do QED XT?

XT to całkiem inne i dużo gorsze granie. XT daję do okablowania wooferów w kolumnach.

Gdzie można kupić te kable?

Kupowałem na znanym portalu ...

Zastanawiam się też bardzo poważnie nad tuningiem tych kolumn.

Do tego trzeba mieć sporą wiedzę . Podstawa to wygłuszenie . Było juz kilka wątków o podobnych albo i takich samych Kefach w zakładce DIY

oraz kondensatorów o tej samej pojemności na np. Jantzen Audio Superior

No i tu bys sobie strzelił w kolano bo to bardzo przejrzyste kondy i wyciągną wszystkie niedoskonałości elektroniki a zwłaszcza amplitunera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

po wszystkich ahach i ochah w prasie i recenzjach zakupiłem Kef XQ40 w ciemno, bo trafiłem świetną okazję :) mam nadzieję, że Vincent SV-238 je uciągnie... Ostatni zakup w ciemno, czyli Monitor Audio GS-20 został ze mną prawie na cztery lata, więc trzymać kciucki.

Jak kolumny dojdą to zapisze się oficjalnie wraz z photo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wszystkich ahach i ochah w prasie i recenzjach zakupiłem Kef XQ40 w ciemno, bo trafiłem świetną okazję :) mam nadzieję, że Vincent SV-238 je uciągnie... Ostatni zakup w ciemno, czyli Monitor Audio GS-20 został ze mną prawie na cztery lata, więc trzymać kciucki.

Jak kolumny dojdą to zapisze się oficjalnie wraz z photo :)

po wszystkich ahach i ochah w prasie i recenzjach zakupiłem Kef XQ40 w ciemno, bo trafiłem świetną okazję :) mam nadzieję, że Vincent SV-238 je uciągnie... Ostatni zakup w ciemno, czyli Monitor Audio GS-20 został ze mną prawie na cztery lata, więc trzymać kciucki.

Jak kolumny dojdą to zapisze się oficjalnie wraz z photo :)

 

U mnie Luxman L-590A II miał problemy z kontrolą basu w tych kolumnach ,nie wiem może był za słaby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz atc to lubisz kliniczną dokładność w dźwięku, więc zdecydowanie nie trafiłeś z kefami ...

 

a szkoda bo wydaje mi sie ze to kolumny z potencjalem tylko trzeba im moze jakiegos wyekspowanego srednica toru,jak na monitory bas powalal,gora w porzadku tylko ze chudo,chudo i chudo tam gdzie cala muzyka gra.

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz,ja,w ciemno kupiłem r300 i pograly tydzień ;)

Tydzień to mało na dotarcie tych kolumn a i reszta też musi być dopasowana .

tylko ze chudo,chudo i chudo tam gdzie cala muzyka gra.

Pomyśl nad kolumnami gdzie średnica jest na polipropylenie albo coś na węglowych Scan Speakach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szkoda bo wydaje mi sie ze to kolumny z potencjalem tylko trzeba im moze jakiegos wyekspowanego srednica toru,jak na monitory bas powalal,gora w porzadku tylko ze chudo,chudo i chudo tam gdzie cala muzyka gra.

znajomy próbował kilka wzmacniaczy do tych głośników, aż w końcu się ich pozbył, twierdził, że potrzeba wzmaka za 20k zł, żeby je napędził.

 

Co do brzmienia Kef-ów, ich charakter popostu trzeba lubić. Ktoś lubi dzięk rozdzielczy z przestrzenia i wyeksponowaną górą, ktoś inny lubi bardziej wypchnietą i ciepłą średnicę, a dla innej osoby priorytetem będzie mocny dół. Żeby wszystkie te aspekty dźwięku zamnkąć w jednej kolumnie potrzeba wydać kupe kasy. Więc trzeba iśc na ustępstwa. Kefy mają mistrzowską średnicę, mi się to podoba, wokale brzmią niesamowicie, podobnie gitary, nie jest dla mnie ważne aby słyszeć jak ktoś oddycha w czwartym rzędzie, albo jak palce uderząją w struny, mogę z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni testuje NADa C356BEE z KEFami Q5. Bardzo udana kombinacja a biorąc pod uwagę cena/możliwości chyba jeden z lepszych rozwiązań. Biorąc pod uwagę inne propozycje które tu padały być może były równie dobre ale cenowo jednak te KEFy Q5 po analizie ceny, możliwości oraz odsłuchach zrobiły zdecydowanie największe wrażenie. Dzięki za wszystkie cenne podpowiedzi. Jeśli ktoś w przyszłości będzie się zastanawiał nad taką konfiguracją mogę szczerze ją polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />NAD się tu nie spiszę R300 są o wiele łatwiejsze do napędzenia tak samo R500 a nawet 700 z 356BEE już zagrają w miarę poprawnie ale nie na miarę swoich możliwości dlatego, że NAD mimo fajnej ciepłej barwy i dobrego nasycenia dźwięku jest trochę mulasty i niezbyt rozdzielczy a te kolumny mają właśnie fantastyczną czystość i rozdzielczość. Piękne czarne tło, masę powietrza, przestrzeń<br />

 

Co Byś polecił ze wzmacniaczy do ok 8tyś żeby te kolumny pokazały swoją rozdzielczość jak i nasycenie? no i oczywiście coś lepszego od nada

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.