Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie do milosnikow kolumn Kef z seri q5 jak wasze zestawy sobie radzą z ,,górą''?

czy mozna jakos ją utemperować troche :)

myśle jak ją zlagodzic odrobine zeby była bardziej plastyczna nie tak surowa oczywiście

to moje wrazenie moge sie mylić

mam wpięte w stereo eagle cable mc 90- sygnal. kabel glośnikowy- dnm reson i brakuje mi

aksamitu gory, troche ciepla nie ostrosci którą odczuwam przy tych kolumnach reszta

jest miodzio- srodek i ten bas...:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Q5 kupionych zresztą z ogłoszenia na audiostereo :).

Na razie napędzane przez Pioneer VSX520 (amplituner 5.1) ale szukam jakiegoś wzmacniacza pozwalającego wyciągnąc z nich dużo więcej.

Pokój ok 20m2.

Czy polecilibyście jakiś używany wzmacniacz, budżet niestety skromny ok 400-500zł

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo ratujcie kochani:)

bo nie chce się roztawac z moimi keffami Q5 ale

co raz bardziej jestem bezradny z ta gorą i pomyslami na nią, moze to rzeczywiscie nie do przeskoczenia już ...

i propozycje podaja na dali ikon 6 mk2 czy to zlo konieczne w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A z czym te KEFy u Ciebie grają i jakie masz kabelki?

stereo -Kef Q5 ,Creek Evolution 2 Integra, Technics-sl ps770a

eagle cable mc90-sygnal,reson dnm glosnikowy

probuje jeszcze aktualnie cos zmienic kablami Acrolinka 6N-A2050II

bo podobno eagle tu troche miesza zobaczymy jak wypadnie odsluch

i jeszcze apropo napedu Technics co do Creek evo cd sa roznice co oczywiste

ale co do samego charakteru brzmienia''góry''opisywanej w moich wczesniejszych

postach pozostaje bez zmian.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Caspan to juz inna liga i wszystko co za tym idzie przebudowa systemu tak bym to widzial ,więc wole pozostać

przy tym co posiadam aktualnie jedynie cos doszlifowac kabelkami. Jedynie to prosilbym o jakies propozycje cieplo brzmiących :)

kable atlasa seria hyper

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj z takimi drogimi kablami do tego zestawu.

Witam a moze zacząć od interkonekt Van den Hul The BAY C5 HYBRID? i zamienic eagle mc 90

prosilbym o opinie jesli ktoś mial je w swoim systemie

co do kabli atlas hyper 3.0 nie potrafie ich nigdzie trafic na odsluch bezposredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a moze zacząć od interkonekt Van den Hul The BAY C5 HYBRID? i zamienic eagle mc 90

prosilbym o opinie jesli ktoś mial je w swoim systemie

co do kabli atlas hyper 3.0 nie potrafie ich nigdzie trafic na odsluch bezposredni.

 

Kolego w co Ty wierzysz?:) Kabel nawet najdroższy nie "wyczaruje" brzemienia.

Zacznij od zmiany źródła a jeżeli to nie pomoże to i wzmacniacza. Podłącz takiego xindaka 6950v to sam zobaczysz.

Pomysł z kablami za chore pieniądze do techniksa 770 jest max. nieracjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w co Ty wierzysz?:) Kabel nawet najdroższy nie "wyczaruje" brzemienia.

Zacznij od zmiany źródła a jeżeli to nie pomoże to i wzmacniacza. Podłącz takiego xindaka 6950v to sam zobaczysz.

Pomysł z kablami za chore pieniądze do techniksa 770 jest max. nieracjonalny.

ok co do zrodla nastapila zmiana aktualnie jest juz Creek evo cd, jak juz wczesniej nadmienialem posiadalem go do odsluchu wcześniej

i wiekszych zmian co do gory niema co chyba kazby posiadacz keffów seri Q zna a co do eagle mc90 byl tylko z systemie kd z yamahą...

a zadziwnia mnie podejscie co do technicsa 770a i okablowanie typu mediamarkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a zadziwnia mnie podejscie co do technicsa 770a i okablowanie typu mediamarkt :)

 

Nie rozumiem co chcesz powiedzieć...

 

Co konkretnie denerwuje Cię z wysokich w Q5?

 

Sam znam Q1, kolega ma zestaw z nadem 350 i jakimś tanim CD nad. Wysokie są świetne - dźwięczne i prawdziwe. Z tym, że kolega za moją namową wymienił kondensatory w torze tweetera na MKP (były tak jak u Ciebie elektrolity a to zabija dzwięk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wypada sprostować :

słucham glównie klasyki Rock -Pink Floyd ,Dire Straits itd..

nie szukam cieplego brzmienia typu "lapmowiec" bo sluchalem juz xindaka nie pamietam modelu

lecz zalezy mi zeby odrobine uspokoić gore Keffów bo reszta pasma jest dla mnie idealna urzekly mnie kiedyś

przekazem srednicy i swobodą basu i zarazem kulturą.

Moze Creek nie jest odpowiednim partnerem dla Keffów ale

moim skromnym zdaniem wydobywa z nich duzo "smaczków " :)

i dlatego moj chyba juz widze.. heroiczny zapal co do

modelowania dzwieku kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziś chyba dobry dzień - załączam zdjęcie zwrotnicy;)

 

Nie odpowiedziałeś co Cię denerwuje w tych wysokich... hehe, jestem pewny, że charakterystyczny bród i ostrość.

Jeżeli chcesz po prostu zmniejszyć ilość wysokich to polecam wycieczkę do elektronicznego po 10watowe rezystory różnych wartości i zastąpienie nimi zwór.

 

Kabel to nie equalizer.

post-2919-0-86473200-1318371021_thumb.jpg

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziś chyba dobry dzień - załączam zdjęcie zwrotnicy;)

 

Nie odpowiedziałeś co Cię denerwuje w tych wysokich... hehe, jestem pewny, że charakterystyczny bród i ostrość.

Jeżeli chcesz po prostu zmniejszyć ilość wysokich to polecam wycieczkę do elektronicznego po 10watowe rezystory różnych wartości i zastąpienie nimi zwór.

 

Kabel to nie equalizer.

dokladnie to mam na myśli...jak nic nie pomoze lądują w kd bo chyba do tego sa stworzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Superior są drogie i mają opinie ostrych, dlatego bałbym się zastosować superior w tanich kolumnach grających z (pewnie) budżetowym wzmacniaczem. Niebieskie jantzeny będą więcej niż ok, ewentualnie scr na wysokie napięcie. Pamiętaj też o zwiększeniu rezystora przed tweeterem (można go wetknąć pomiędzy gniazda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superior są drogie i mają opinie ostrych, dlatego bałbym się zastosować superior w tanich kolumnach grających z (pewnie) budżetowym wzmacniaczem. Niebieskie jantzeny będą więcej niż ok, ewentualnie scr na wysokie napięcie. Pamiętaj też o zwiększeniu rezystora przed tweeterem (można go wetknąć pomiędzy gniazda).

Dziękuje za odpowiedz.

Ja i tak pewnie przeróbkę bym zlecił komuś znającemu się na elektronice.

A który konkretnie kondensator jest od wysokich (bo są trzy) i o co chodzi z rezystorem (tam jest rezystor na minusie)

Mają grać z Xindakiem xa6950 (09), także mam nadzieję że wysokie trochę złagodnieją, ale jakby co to myślę o przeróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy ponieważ jeden jest w filtrze woofera.

 

i o co chodzi z rezystorem (tam jest rezystor na minusie)

 

chodzi o przytłumienie wysokich z powodu ich bardziej zaznaczonej obecności przy wyższej klasy kondensatorach.

Poczytaj sobie w zakładce DIY o modyfikacjach zwrotnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy ponieważ jeden jest w filtrze woofera.

 

 

 

chodzi o przytłumienie wysokich z powodu ich bardziej zaznaczonej obecności przy wyższej klasy kondensatorach.

Poczytaj sobie w zakładce DIY o modyfikacjach zwrotnic.

 

To już ostatnie pytanie.

Czy mogę zastąpić kondensator 8uF (ten pomarańczowy tolerancja 10%) kond. 8.2uF, czy muszę coś przerabiać?

I to samo tyczy się tego największego 14uF - zamienić na 15uF (takie wartości są w jantzenach)

Edytowane przez Ivanhoe_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz schematu zwrotnicy.

Wymiana "na pałę" nie ma sensu. Przydałyby się również zdjęcia zwrotnicy. Te kolumny (jeżeli to q5) są 2,5 drożne a to oznacza, że niewielkim kosztem będziesz mógł znacząco poprawić ich brzmienie.

 

Prezent na Święta ode mnie:

http://www.fotosik.pl/u/jarkog/album/532826

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=35630&sort=&album_nev=Hangsug%E1rz%F3k-modifik%E1lt&from=150

http://maxxxx.z.halogen.kharkov.ua/kef

 

te konstrukcje są b. podobne. Popatrz, poczytaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.