Jump to content
IGNORED

co zamiast A500 ??

Mik
 Share

Recommended Posts

mam system CA: A500 + D500SE + Dynaudio Audience 50, okablowane Sonic Linkiem (Whisper, AST200)

Mam zastrzeżenia co do wysokich tonów - często są po prostu zbyt ostre, brakuje gładkości i czystości. Wola łbym mniej ale lepszej jakości, dzwięczne i czyste, ale gładkie bez metaliczności.

Myslę że winowajca jest A500. Jaqki wzmacniacz w cenie do 2kzł proponujecie do odsłuchu? Próbowałem już z NADem C320 i jest to brzmienie znacznmie bvlizsze temu czego oczekuję, poza tym poprawiła się koontrola i temp basu, ale może są inne proipozycjke w tej cenie. Może NAD350?? co prawda przekracza 2kZl, ale wiem że są sklepy gdzie można go dostac w cenie 1950-190.

Słucham rocka (Dire Straits, J.Cocker, Pink Floyd itp) jazzu - akustycznego i elektrycznego, trochę klasyki (symfonika). Pokój 18m2, wymagania brzmieniowe - góra j/w, czytelna nasycona srednica, rozciągniety mocny bas, stereofonia nie musi być punktowo ostra, lubię dużo "powietrza" między głośnikami, odstępstwa od neutralności jeśli już to raczej w kierunku ocieplenia niz ekspozycji góry

NAD jest fajny, ma niżej poprowadzoną całą charakterystykę, słuchałem go wczoraj w porównaniu z CA A500. Cały system NAD'A (350) jest moze mniej przestrzenny i szczegółowy od CA, ale bardzo ciekawy. Gra po prostu troche inaczej. Moja rada to zmiana kabla. CA gra wysoko, a SonicLink jeszce to ociepla i podnosi. Spróbuj z bardziej basowym kabelkiem-podobno Reason'em, albo Audioquest'em.

lepiej pokombinuj z kablem głośnikowym. mi się udało zmniejszyć trochę ostrości w wysokich tonach za pomocą VdH CS122. w moim dawnym systemie (NAD+Dali 505) uspokoił górę. teraz mam Audioquesta GR8 i VA Bachy i też jest dobrze, choć krążą opinie, że kable AQ są jasne. wszystko zależy od systemu. po prostu idź do sklepu, określ wymagania i finanse, wybierz kilka kabli i wypożyczaj kolejno na kilka dni. na pewno cos znajdziesz. wymiana wzmacniacza to zbyt radykalny pomysł

właśnie Sonic Linki dobrałem dlatego ze grały generalnie spokojniej niz np. Audioqest Type4, Kimber 4PR i kilka innych kabli.

To samo z interkonektem

Sonic Link w sumie właśnie uspokaja górę, ale to nadal nie do końca pomaga.

Dlatego właśnie myslę o radykalniejszym kroku.

320 NADa poza lepszą (dla mnie) prezentacją góry ma też lepiej kontrolowany, krótszy i szybszy bas

A500 wybrzmiewa dłużej a na trudniejszych kawałkach (np Marcus Miller) szybko grane niskie dzwieki zaczynają się zlewć. Na 320 efekt był lepszy.

Myslę o 350, teoretycznie powinien zagrać jeszcze lepiej niż 320, ale słyszałem opinie że w porównaniu do 320ki ma więcej góry - więc musze posłuchać, czy oby znów nie będzie za ostro

mam CA A 500 słuchałem ROTELA RB-02 tomoże być dobra zmiana ale jeszcze przed tym spróbuj wytłumić bardziej pomieszczenie odsłuchowe

( gruby dywan , ciężkie zasłony na okna , miękie meble itp , korek na ścianę i sufit ) i wtedy posłuchaj

Z własnego doświadczenia wiem , że często nadmiar wysokich tonów to zła akustyka pokuju odsłuchowego

wczoraj słuchałem najpierw systemu CA A500 +D500SE, potem NAD C541i +C320BEE. Moje wrażenia odnośnie góry pasma nie potqwierdzają tego co pisze Mik. Góra w CA jest czysta, szczegółowa, dzwięczna, ale w żadnym razie ostra! natomiast po przełaczeniu na NADa dało się zauważyc lekkie rozjaśnienie przełomu środek-góra. CA jest też bardziej szcegółowy, lepiej lokalizauje instrumenty, NAD nie ma już tak ostrej lokalizacji, dodaje otoczkę powietrza wokól kazdego instrumentu

hmm, fakt ....

a więc może pokój - zbyt żywa akustyka?? albo po prostu kwestia preferencji - to co dla jednego jest ostre, dla drugiego będzie neutralne, a dla trzeciego suche i matowe. poza tym wiekszość płyt, zwłaszcza wczesne DDD, jest nagranych ostro jak cholera, nie wiemy czego gość słucha

z tym Soniclinkiem coś faktycznie jest nie halo, niby wygładza i obcina..., może. kumpel miał kłopot z "świstami" u góry (zestaw: wzm.: Rotel RA972, CD: Rotel 961, kable właśnie Soniclink chyba 200, Avance Omega 509) i co pomogło??.. ano Kimber 8TC. Dziwne ale prawdziwe. Po prostu kabelek chyba mniej "oszukiwał" niż najbardziej zafałszowany z kabli SonicLink. Nie mam pojęcia czy to zda egzamin w tym przypadku, ale posłuchać jak zawsze nie zaszkodzi.

Tym bardziej, że ww kimberek dostępny jest u nas za śmieszne pieniądze ok.: 32 zł/mb.... ano, nie pomyliłem się.

...ups chodzi oczywiście i kimber 8VS!!!!!, przepraszam za zamieszanie. Jeśli chodzi o szczegóły to odsyłam na stronę Garmin.prv.pl, tam kontakt i można o wszystkim się wywiedzieć.

Jeszcze raz przepraszam za ten 8TC (sam bym zaraz po niego i pieszo pobiegł do Olsztyna....:))))

Guest maleo do Abs

(Konto usunięte)

coś nie lubisz sonik linków,he he.

AST200 brzmi bardzo równo,spójnie i muzykalnie

bardzo dobry kabel -jeden z lepszych do 100zł

a kosztuje 30zł he,he a bas zalezy od całego toru nie tylko od kabli ...

Guest ABs do maleo

(Konto usunięte)

Bas zalezy od calego toru, zgadza sie, a w sklad toru wchodza rowniez kable. Jezeli masz elektronike + kolumny, ktore bas prezentuja w sposob poprawny i tego nie zmieniasz = constant, a zmieniajac kable slyszysz, ze ast200 prezentuje bas w sposob mizerny w stosunku do innego okablowania w tej samej cenie to wybacz, ale dla mnie jest to knot. Nie podwazam spojnosci, muzykalnosci oraz wyzszych zakresow pasma, za bas a tytm samym za calosc u mnie ma pale.

Guest Maciek.P.

(Konto usunięte)

A jak wygląda stan instalacji elektrycznej w Twoim mieszkaniu? Miałem taki przypadek u siebie w domu po prostu nie dało się słuchać, siało wysokimi, że szkoda słów. Za jakiś czas odpaliło przewód w ścianie pomiędzy licznikiem a bezpiecznikami na klatce schodowej. Po wymianie na miedź / poprzedni aluminium/ zaczęło grać.

wg mnie to o czym pisze Mik to kwestia akustyki pokoju.

Słuchałem 3 dni temu A500+D500SE+Tannoy M2, okqa, w salonie, w mocno wytłumionym, dużym pomieszczeniu - góra pasma była bardzo dobra, gładka, zróznicowana i czysta, zero ostrości i metalicznosci.

W innym sklepie, w dużo mniejszym i kompletnie niewytłumionym pomierszczeniui ta sama konfiguracja grałą o krok od agresji i metalicznosci.

W normalnie umeblowanym pokoju powinno byc w sam raz (przynajmniej wg moich preferencji). Tym bardziej że czego jak czego, ale ostrej góry Dynaudio Audience zarzucić nie można

a nawiasem mówiąc - po jaką cholerę w salonach tak mocno wytłumiają pomieszczenia odsłuchowe?? i tak potem w domu sprzęt zagra zupełnie inaczej, mało kto może wygospodarować odpowiednio duże pomieszczenie i umeblowac je tylko wykładziną, kotarami, pułapkami basowymi i innymi ustrojami