Jump to content
IGNORED

co zamiast A500 ??


Mik
 Share

Recommended Posts

mam system CA: A500 + D500SE + Dynaudio Audience 50, okablowane Sonic Linkiem (Whisper, AST200)

Mam zastrzeżenia co do wysokich tonów - często są po prostu zbyt ostre, brakuje gładkości i czystości. Wola łbym mniej ale lepszej jakości, dzwięczne i czyste, ale gładkie bez metaliczności.

Myslę że winowajca jest A500. Jaqki wzmacniacz w cenie do 2kzł proponujecie do odsłuchu? Próbowałem już z NADem C320 i jest to brzmienie znacznmie bvlizsze temu czego oczekuję, poza tym poprawiła się koontrola i temp basu, ale może są inne proipozycjke w tej cenie. Może NAD350?? co prawda przekracza 2kZl, ale wiem że są sklepy gdzie można go dostac w cenie 1950-190.

Słucham rocka (Dire Straits, J.Cocker, Pink Floyd itp) jazzu - akustycznego i elektrycznego, trochę klasyki (symfonika). Pokój 18m2, wymagania brzmieniowe - góra j/w, czytelna nasycona srednica, rozciągniety mocny bas, stereofonia nie musi być punktowo ostra, lubię dużo "powietrza" między głośnikami, odstępstwa od neutralności jeśli już to raczej w kierunku ocieplenia niz ekspozycji góry

Link to comment
Share on other sites

NAD jest fajny, ma niżej poprowadzoną całą charakterystykę, słuchałem go wczoraj w porównaniu z CA A500. Cały system NAD'A (350) jest moze mniej przestrzenny i szczegółowy od CA, ale bardzo ciekawy. Gra po prostu troche inaczej. Moja rada to zmiana kabla. CA gra wysoko, a SonicLink jeszce to ociepla i podnosi. Spróbuj z bardziej basowym kabelkiem-podobno Reason'em, albo Audioquest'em.

Link to comment
Share on other sites

lepiej pokombinuj z kablem głośnikowym. mi się udało zmniejszyć trochę ostrości w wysokich tonach za pomocą VdH CS122. w moim dawnym systemie (NAD+Dali 505) uspokoił górę. teraz mam Audioquesta GR8 i VA Bachy i też jest dobrze, choć krążą opinie, że kable AQ są jasne. wszystko zależy od systemu. po prostu idź do sklepu, określ wymagania i finanse, wybierz kilka kabli i wypożyczaj kolejno na kilka dni. na pewno cos znajdziesz. wymiana wzmacniacza to zbyt radykalny pomysł

Link to comment
Share on other sites

właśnie Sonic Linki dobrałem dlatego ze grały generalnie spokojniej niz np. Audioqest Type4, Kimber 4PR i kilka innych kabli.

To samo z interkonektem

Sonic Link w sumie właśnie uspokaja górę, ale to nadal nie do końca pomaga.

Dlatego właśnie myslę o radykalniejszym kroku.

320 NADa poza lepszą (dla mnie) prezentacją góry ma też lepiej kontrolowany, krótszy i szybszy bas

A500 wybrzmiewa dłużej a na trudniejszych kawałkach (np Marcus Miller) szybko grane niskie dzwieki zaczynają się zlewć. Na 320 efekt był lepszy.

Myslę o 350, teoretycznie powinien zagrać jeszcze lepiej niż 320, ale słyszałem opinie że w porównaniu do 320ki ma więcej góry - więc musze posłuchać, czy oby znów nie będzie za ostro

Link to comment
Share on other sites

mam CA A 500 słuchałem ROTELA RB-02 tomoże być dobra zmiana ale jeszcze przed tym spróbuj wytłumić bardziej pomieszczenie odsłuchowe

( gruby dywan , ciężkie zasłony na okna , miękie meble itp , korek na ścianę i sufit ) i wtedy posłuchaj

Z własnego doświadczenia wiem , że często nadmiar wysokich tonów to zła akustyka pokuju odsłuchowego

Link to comment
Share on other sites

wczoraj słuchałem najpierw systemu CA A500 +D500SE, potem NAD C541i +C320BEE. Moje wrażenia odnośnie góry pasma nie potqwierdzają tego co pisze Mik. Góra w CA jest czysta, szczegółowa, dzwięczna, ale w żadnym razie ostra! natomiast po przełaczeniu na NADa dało się zauważyc lekkie rozjaśnienie przełomu środek-góra. CA jest też bardziej szcegółowy, lepiej lokalizauje instrumenty, NAD nie ma już tak ostrej lokalizacji, dodaje otoczkę powietrza wokól kazdego instrumentu

Link to comment
Share on other sites

hmm, fakt ....

a więc może pokój - zbyt żywa akustyka?? albo po prostu kwestia preferencji - to co dla jednego jest ostre, dla drugiego będzie neutralne, a dla trzeciego suche i matowe. poza tym wiekszość płyt, zwłaszcza wczesne DDD, jest nagranych ostro jak cholera, nie wiemy czego gość słucha

Link to comment
Share on other sites

z tym Soniclinkiem coś faktycznie jest nie halo, niby wygładza i obcina..., może. kumpel miał kłopot z "świstami" u góry (zestaw: wzm.: Rotel RA972, CD: Rotel 961, kable właśnie Soniclink chyba 200, Avance Omega 509) i co pomogło??.. ano Kimber 8TC. Dziwne ale prawdziwe. Po prostu kabelek chyba mniej "oszukiwał" niż najbardziej zafałszowany z kabli SonicLink. Nie mam pojęcia czy to zda egzamin w tym przypadku, ale posłuchać jak zawsze nie zaszkodzi.

Tym bardziej, że ww kimberek dostępny jest u nas za śmieszne pieniądze ok.: 32 zł/mb.... ano, nie pomyliłem się.

Link to comment
Share on other sites

...ups chodzi oczywiście i kimber 8VS!!!!!, przepraszam za zamieszanie. Jeśli chodzi o szczegóły to odsyłam na stronę Garmin.prv.pl, tam kontakt i można o wszystkim się wywiedzieć.

Jeszcze raz przepraszam za ten 8TC (sam bym zaraz po niego i pieszo pobiegł do Olsztyna....:))))

Link to comment
Share on other sites

Guest maleo do Abs

(Konto usunięte)

coś nie lubisz sonik linków,he he.

AST200 brzmi bardzo równo,spójnie i muzykalnie

bardzo dobry kabel -jeden z lepszych do 100zł

a kosztuje 30zł he,he a bas zalezy od całego toru nie tylko od kabli ...

Link to comment
Share on other sites

Guest ABs do maleo

(Konto usunięte)

Bas zalezy od calego toru, zgadza sie, a w sklad toru wchodza rowniez kable. Jezeli masz elektronike + kolumny, ktore bas prezentuja w sposob poprawny i tego nie zmieniasz = constant, a zmieniajac kable slyszysz, ze ast200 prezentuje bas w sposob mizerny w stosunku do innego okablowania w tej samej cenie to wybacz, ale dla mnie jest to knot. Nie podwazam spojnosci, muzykalnosci oraz wyzszych zakresow pasma, za bas a tytm samym za calosc u mnie ma pale.

Link to comment
Share on other sites

Guest Maciek.P.

(Konto usunięte)

A jak wygląda stan instalacji elektrycznej w Twoim mieszkaniu? Miałem taki przypadek u siebie w domu po prostu nie dało się słuchać, siało wysokimi, że szkoda słów. Za jakiś czas odpaliło przewód w ścianie pomiędzy licznikiem a bezpiecznikami na klatce schodowej. Po wymianie na miedź / poprzedni aluminium/ zaczęło grać.

Link to comment
Share on other sites

wg mnie to o czym pisze Mik to kwestia akustyki pokoju.

Słuchałem 3 dni temu A500+D500SE+Tannoy M2, okqa, w salonie, w mocno wytłumionym, dużym pomieszczeniu - góra pasma była bardzo dobra, gładka, zróznicowana i czysta, zero ostrości i metalicznosci.

W innym sklepie, w dużo mniejszym i kompletnie niewytłumionym pomierszczeniui ta sama konfiguracja grałą o krok od agresji i metalicznosci.

W normalnie umeblowanym pokoju powinno byc w sam raz (przynajmniej wg moich preferencji). Tym bardziej że czego jak czego, ale ostrej góry Dynaudio Audience zarzucić nie można

 

a nawiasem mówiąc - po jaką cholerę w salonach tak mocno wytłumiają pomieszczenia odsłuchowe?? i tak potem w domu sprzęt zagra zupełnie inaczej, mało kto może wygospodarować odpowiednio duże pomieszczenie i umeblowac je tylko wykładziną, kotarami, pułapkami basowymi i innymi ustrojami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.