Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cxc się popsuł i poszedł na śmietnik

 

Hej, a możesz napisać, co tam się zepsuło? Pytam, bo ostatnio polecałem jakiś transport CD koledze, a tutaj się dowiaduję, że nowy CXC się zepsuł i to tak, że trzeba go było wyrzucić na śmietnik (?).

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a możesz napisać, co tam się zepsuło? Pytam, bo ostatnio polecałem jakiś transport CD koledze, a tutaj się dowiaduję, że nowy CXC się zepsuł i to tak, że trzeba go było wyrzucić na śmietnik (?).

 

Niestety nie wiem, w serwisie powiedzieli tylko, że nie ma możliwości naprawy. Nie czytał większości płyt, często pojawiał się napis error i z powrotem wypluwał płyty. Transport nie był do końca nowy, pochodził z outletu, ale miał pełną gwarancję.

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, w serwisie powiedzieli tylko, że nie ma możliwości naprawy. Nie czytał większości płyt, często pojawiał się napis error i z powrotem wypluwał płyty. Transport nie był do końca nowy, pochodził z outletu, ale miał pełną gwarancję.

 

Dziwna sprawa, współczuję zatem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Za kilka dni przyjedzie do mnie CA Azur 540C - mój pierwszy własny CD do którego zakupu zbierałem się 3 lata.

Czytałem, że gra jasno, ma dobrą średnicę i dobry średni bas.

Czytałem także, że jest mocno modowalnym napędem - ciekawe tylko co można uzyskać modami bo tego nie doczytałem.

Zakup absolutnie "na oko" gdyż kiedyś ojciec miał 340C i dobrze go wspominam i ten model chciałem ale trafiła się 540C.

Zobaczymy, trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odtwarzacz CA 640C może służyć za transport płyt do zewnętrznego przetwornika c/a. Kiedyś grałem w ten sposób na Arcamie rDAC i różnica była dość znaczna - in plus, ma się rozumieć. Jeszcze lepszy jest jednak zakup dedykowanego transportu płyt cd, i zewnętrznego przetwornika, bowiem sam układ odczytu w tym CA nie jest najwyższych lotów... Cambridge Audio ma dobrze oceniany model CXC, można skorzystać.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Chciałbym zasięgnąć informacji na temat Cambridge Audio A2. 

Postanowiłem stworzyć sobie w osobnym pomieszczeniu sekcję analogową:) i potrzebuję drugiego wzmacniacza pod gramofon. Uwagę moją zwrócił właśnie powyższy A2. Napiszcie proszę warte to grzechu? Sprzedawca zażyczył sobie 399 , ale może coś opuści.

Zestaw w jakim będzie ten wzmak pracował jest klasy budżet tzn.  At 120eb (mam zamiar zmienić na coś lepszego, może wejdę MC), preamp cambridge CP2 , głośniki Monitor Audio Bronze2, mam jeszcze dac magic 100(leży nieużywany w szafie) zapewne jakiegoś cd odpalę. Jednak głównie vinyl. 

Będę wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT120 to bardzo dobra wkładka, kolejny krok to AT440. Co do MC to raczej taki tor to nieporozumienie. Wracając do treści Twojego postu, to AT120-CP2-A2, najsłabszym ogniwem jest wzmacniacz. AT gra bardzo detalicznie, Cambridge ma problem z basem + Kolumny MA Bronze2 w mojej opinii to nie będzie przyjemny, miękki analog, a raczej męczący jazgot. Przepraszam za taki wpis, chyba mam zły dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Seb napisał:

 Przepraszam za taki wpis, chyba mam zły dzień.

Hej .Nie nie szkodzi właśnie o takie wskazówki mi chodzi. Monitory B2 były dobierane pod NAD'a3020, później doszedł CA dac magic 100. To był pierwotny zestaw. Fajnie to grało, jednak brakowało mi dynamiki. NAD'a zamieniłem na Rotela RA-06, dac'a magic'a na Rotela RDD 1580 + Bronze2 (w sumie też je mam zamiar wymienić na podłogówki, tylko jeszcze nie wiem jakie). 

Szukam własnie niedrogiego wzmaka pod te monitory(bo skoro już je mam) i gramofon. CA A2 wszedł mi na celownik ponieważ czytałem opinie o Bronz'ach 2 i parę osób pisało , że dobrze grały ze wzmacniaczami CA z A1 A3 i jeszcze jakieś inne tylko już nie pamiętam. Piotr Seb jak masz jakiś pomysł z czym sparować moje MA, AT120eb i CA cp2 i możesz się tym ze mną podzielić, to będę bardzo szczęśliwy :))))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.07.2018 o 19:28, michaello napisał:

 

Niestety nie wiem, w serwisie powiedzieli tylko, że nie ma możliwości naprawy. Nie czytał większości płyt, często pojawiał się napis error i z powrotem wypluwał płyty. Transport nie był do końca nowy, pochodził z outletu, ale miał pełną gwarancję.

Mój ponad 20 letni odtwarzacz ciągle da się naprawić a tu takie kwiatki?? Coraz gorsze badziewie robią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja witam w klubie... po kilku latach "wielkiej miłości" do Arcama znów (co dla niektórych może i będzie dziwne) wpadłem w "macki" ekipy z Cambridge Audio. Oby na dłużej, bo EDGE wydaje się towarzyszem prawie idealnym w moim świecie audio.

Pozdrawiam.

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Hej, możesz napisać coś więcej? Co tam masz w systemie i jak to gra? EDGE wygląda na zupełnie nową jakość od Cambridge Audio. 

 

 

 

21 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Co tam masz w systemie i jak to gra? EDGE wygląda na zupełnie nową jakość od Cambridge Audio

To już bezapelacyjne wejście w High End - cokolwiek to znaczy dla wielu ludzi. Nie, nie jest to jeszcze poziom absolutnej nirvany audio i doskonałości godnej największych marek tego segmentu.Cambridge Audio oddał na 50 lecie kawał solidnego sprzętu, bijącego pod względem funkcjonalności (EDGE NQ) każdego gracza na rynku streamerów. 

Brzmieniowo to inna klasa niż serii 851. O kilka długości do przodu. A wykonanie i uzyte materiały biją większość sprzetu na rynku o kilka długości. Takie rzeczy tylko w naprawdę wyjątkowych modelach marek wybitnych i z góry uznanych w świecie High End.

 Zestawienie w moim przypadku:

EDGE NQ spięty z EDGE W kablami XLR Wireworld Silver Eclipse 8

Zasilanie Wireworld Silver Electra 7, głośnikowe (jeszcze, bo będę zmieniał) Wireworld Eclipse 7 Bi-Wire. 

Kolumny KEF R700 (czekam na info co do MORDAUNT SHORT PERFORMANCE 6 SPEAKERS) i jeśli wypali temat, zmieniam na ten model lub Monitor Audio Gold 300.

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, kawał sprzętu. Widać, że CA poszedł mocno do przodu - wizualnie, jakościowo, funkcjonalnie... ciekawym okrutnie, jak to gra na żywych, szybkich, naturalnych kolumnach w repertuarze mniej audiofilskich brzdęków i dziwadeł, lecz z większą ilością szybkich jak piorun dźwięków od najcichszych szeptów do najcięższych gromów piekielnych. Czy wokale są pełne i mocne, czy potrafią zaśpiewać wszystko, np. Miłosne uniesienie, pijacki skowyt, śpiew zakochanej pensjonarki, ryk urażonej męskiej dumy, czy też szloch zarządzonej niewiasty? Czy zasypia się iskry, struny, pioruny, czy biją werble, czy huczą bębny, czy warczą werble, czy stopy kruszą mury? Czy im się chce do przodu gnać, pokazywać światu, czy też wolą w kameralnym gronie kilka wątłych dźwięków nieśmiało wypuszczać, i na nich wątłe konstrukcje zagmatwane z mozołem ustawiać. I jeszcze na koniec: czy ten dźwięk jest ciekawy? Intrygujący? Wciągający? Chcemy go więcej jeszcze, czy mamy go dość? Bo jest suchy, trzaskliwy i nieprzyjemny... a może wręcz siłę z siebie krzesze bez opamiętania, energię potężną wyzwala i mu nowym wiedzie horyzontom...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Kurczę, kawał sprzętu. Widać, że CA poszedł mocno do przodu - wizualnie, jakościowo, funkcjonalnie...

A resztę musisz sam sprawdzić i odrzucić lub pogodzić się z pewnymi spostrzeżeniami.

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2019 o 02:05, arkadowski napisał:

Zestawienie w moim przypadku:

EDGE NQ spięty z EDGE W kablami XLR Wireworld Silver Eclipse 8

Zasilanie Wireworld Silver Electra 7, głośnikowe (jeszcze, bo będę zmieniał) Wireworld Eclipse 7 Bi-Wire. 

 

To ta recenzja powyżej to Twoja, bo zestawienie sprzętu identyczne z tym cytowanym powyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.04.2019 o 20:44, Konrad Kieliszkowski napisał:

Witam w klubie.

Szukam pomysłu na interkonekt RCA lub XLR do zestawu 851N + 851W + sonus faber venere 2.5

Witaj.

ten komplet połaczony był u mnie przez IC XLR zamiennie:

Cardas Parsec (linia Neutral, bardzo rozsądny wybór-polecam odsłuch, moja sympatia )

Cardas Clear Cygnus ( linia Clear)

i także  wspomniany  powyżej przez Kolegę TomkaL3 MOGAMI 2534.

Korzystałem też (i korzystam nadal ) z DNM Interconnect V3- bardzo otwarcie brzmiacy kabel w dobrej cenie , ale wymaga uważnej konfiguracji całego systemu. Na kolumnach Hales Revelation Three i Focal Aria uzywałem go korzystając z głosnikowego Atohm ZEF MAX, który brzmiał neutralnie  ( pobijając m. in. Tellurium  Q Blue i Black i kilka innych uznanych marek w cenie do 200zł za metr),  

Edytowane przez REL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.