Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2017 o 11:43, Neonix napisał:

Posiadam CA CXA80 oraz CXC.

Jestem na etapie wymiany kolumn.

Co macie u siebie spięte pod nową serię CA i fajnie to gra?

Tannoy Revolution 8XTF

W dniu 24.01.2017 o 21:12, DariusMaximus napisał:

 

sądzę , że moja opinia na temat CA się nie zmieni. Dlaczego po roku mam zmieniać sprzęt? Rozumiem , że z powodu dążenia do doskonałości.

 

 

a j chciałbym zapytać jak sprawuje się CXC czy wart jest ceny?

Bardzo dobry wybór moim zdaniem lepszy bas niż z CXN v.2, nieznacznie lepszy dźwięk niż ze strumieniowca (TIDAL HI FI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie pytanie do posiadaczy CA Azur 851 N , ostatnio słucham sobie muzyki na tym sprzęcie,  po paru dniach zrobiło sie na prawde wciągająco i przyjemnie bo na początku trochę sucho czego nie cierpię . Wszystko niby gra i buczy ale.... sprawdzałem  Azura jak gra jako preamp , podłączyłem do wejścia by-pass w moim atollu in 100 se i pusciłem sobie w ramach testu kilka utworów ze spotify. To co mnie zdziwiło to fakt że w było słychac trzaski w głośnikach troche przypominające te z czarnych płyt winylowych  nie wiem skąd to ? , dla porównania podłączyłem jeszcze sm6 jako preamp i tu nic takiego nie miało miejsca, może ktoś spotkał się z podobna sytuacją?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie pamiętam, czy tu się zapisywałem. Od czterech lat jestem szczęśliwym użytkownikiem CXN.
Pracuje ze wzmacniaczem Audio GD Precision 2. Głośniki to KEF R500

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dołączam do klubu jako posiadacz odtwarzacza sieciowego CXN v2.

Mam od razu pytanie czy tez macie przypadki ze zawieszaniem sie tego urzadzenia i jakie jest ogólne zadowolenie z użytkowania ?

pozdrawiam

krzysiek

Edytowane przez arkadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Topaz zostanie zastapiona serią AX . Po dwa kompakty , integry i recivery .

Żadnych sieci i innych nowoczesności . Integry na scalakach . Kompakty na nietypowym Wolfsonie 8542 . Podobno gapless .

W droższym reciverze bluetooth i wejścia cyfrowe .

Wszystko prawie srebrne , ceny podobne do Topazów .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, barni napisał:

Ktos miał juz moze styczność z preampem / streamerem Edge NQ ? Jakies wrażenia z porównania z innymi urządzeniami. ? Jak wyglada sprawa ze stabilnością aplikacji na IOS ?

Jest recenzja w Magazynie AudioStereo. W klubie CA opisywałem tez na poprzednich stronach wrażenia z EDGE. 

Pozdr.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,,

jestem posiadaczem cambridge audio azur 640a,,

po jednym dniu wyskoczył mi protect(czerwona dioda) mryga co sekudę cały czas..

miałem podłączone monitor audio silver 100..

wiem ze mozna to zresetowac ale nie moge w necie tego znalezć...

pomoże ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie podstawowych CD Cambridge , starej serii Topaz oraz "nowej" AX . Widać regres w zasilaniu . 

Cambridge-Audio-AXC25-Innenleben1.jpg

28-31_10_2013_03m.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2019 o 14:00, barni napisał:

Ktos miał juz moze styczność z preampem / streamerem Edge NQ ? Jakies wrażenia z porównania z innymi urządzeniami. ? Jak wyglada sprawa ze stabilnością aplikacji na IOS ?

Miałem okazję obcować z tym urządzeniem ,w swoim systemie, przez dobre 3 dni. Przed odsłuchem warto się upewnić czy mamy do czynienia z egzemplarzem wygrzanym. Mój trafił do mnie po mniej więcej 30h grania i to było mało. Progres czułem praktycznie przez cały czas. Biorąc go na odsłuchy, oddawałem Moon'a 390, który (dla mnie) okazał się totalną porażką. Mając na uwadze różnice cenowe, brałem Cambridge'a raczej przez ciekawość niż pokładane w nim nadzieje. I zostałem miło zaskoczony....

Na co dzień korzystam z PS Audio Perfectwave DACa z bridgem i motywacją do poszukiwań czegoś w zamian jest jego niska funkcjonalność zarówno od strony obsługi, jak i możliwości korzystania ze streaming'u. Natomiast brzmieniowo bardzo mi odpowiada (w tej cenie chyba nadal nie ma konkurencji wśród używek) i byłbym skłonny dopłacić za "majonezy" gdybym tylko nie musiał rezygnować z jakości brzemienia. Oddając Cambridge'a miałem dużego kaca, bo gra dosłownie jedynie ciut gorzej ale design i funkcjonalność jest genialna. Sterowanie poprzez dedykowaną apkę również nie budzi (specjalnych) zastrzeżeń. Co do samego brzmienia: średnica naturalna, dociążona, miła - PS Audio gra odrobinę lżej i szybciej . Bas trochę mniej konturowy, nie że rozlazły ale taki relaksujący. Dobrze dobrana szybka końcówka mocy może być tutaj kluczem. Vitus jest wzmacniaczem bardzo barwnym i pełnym organiczności, stąd może takie wrażenia. Ale te różnice w sumie by mi nie przeszkadzały, gdyby nie kolejne małe braki na górze. Otóż amerykaniec wypluwa z siebie mnóstwo planktonu, tworzy źródła pozorne w zaskakujących miejscach pokoju, trójkąt potrafi aż ukłuć, fałsz na skrzypcach wprawić w grymas, od drapania po szkle pojawiają się ciarki identyczne z tymi które odczuwamy trąc styropian. W Edge'u tego wszystkiego jest....mniej. O dziwo, w Moonie nie było w ogóle (dramat). Cambridge zaskakująco dobrze radził sobie z budowaniem sceny, tworzeniem wrażeń muzycznych w 3D, chęcią słuchania, słuchania....słuchania. Dźwięk wychodzi przed i za głośniki, a także poza wyznaczoną nimi bazę. Do tego jest to bardzo muzykalne urządzenie. Nie zauważyłem też aby funkcja preamp'u degradowała brzmienie. Za to brawo. 

Apka bardzo pomysłowa i "smaczna" w użytkowaniu. Ogromna (!!) możliwość konfiguracji urządzenia. To co mnie wkurzało to dość dziwne sortowanie albumów po wykonawcach (utwory z wszystkich albumów wrzucone w jeden folder) oraz to, że przechodziła w stan uśpienia i znikała mi z widgetu, pasku stanu, czy też aplikacji działających w tle. W obu przypadkach dopuszczam błąd własny. 

Ponadto muszę przyznać, że opakowanie i sposób w jaki budzą się nasze emocje podczas rozpakowywania tego urządzenia pozostają na długo we wspomnieniach ?

Aha! Celem uszczegółowienia. Końcówka mocy to Vitus SS-010, kolumny Boenicke W8. Kable: sieć Absolut, do Edge'a Acrolink/Electraglide, głośnikowe AudioNote.

Jak ktoś ma potrzebę posiadania takiego urządzenia oraz budżet w okolicach 15 tys to koniecznie powinien pozbyć się uprzedzeń i spróbować spędzić trochę czas z Edgem. Może się okazać, że to będzie nie tylko dłuższa znajomość a wręcz przyjaźń. :)

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja natomiast w aplikacji nie mogę powiązać swojego konta Tidala z 851N. W odtwarzaczu mam aktywowane swoje konto i mogę je tam przeglądać. Lecz z aplikacji niestety nie mam takiej możliwości. Moge tylko wyszukiwać w tidalu utwory i przesyłać je do 851N. Czy ktos spotkał sie z tym problemem i wie jak to rozwiązać?

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie Apple wszystko działa u mnie bez zarzutu.
Aczkolwiek kiedyś u znajomego streamer był na testach i faktycznie aplikacja z telefonu mi nawalała...
Czyżby wina internetu / WiFi?

Natomiast zdarzają się u mnie sytuacje "zawieszenia urządzenia"
Trzeba resetować wyłącznikiem prądu, lub poczekać minutę, urządzenie wystartuje na nowo samo.
Taka sytuacja zdarza się 1-2 w miesiącu.
Czy ktoś tez tak ma?

Edytowane przez Ri.3236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz mam od 3-4 miesięcy i nie zawiesił się. Tylko jest problem z aplikacja na androidzie. Nie wiem jak by to byli u mnie z iPhonem.

WiFi działa bez problemu gdyż spotify działa oraz na tidalu z aplikacji Connect wybieram utwory jakie chce posłuchać lecz nie mogę obsługiwać swojego konta na Tidalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Obecnie jestem posiadaczem zestawu Arcam Alpha 7 CD i Wzmak. Do tego grają mi MA Bronze 5

Brakuje mi w tym zestawie żywiołowości, poczucia że słyszę wielką orkiestrę symfoniczną albo pełen mięsa bas.

Chodzi mi po głowie zamiana mojego Arcama na :

CA CXC + CA CXA 60. Do tego zestawu chciałbym nadal używać wspomniane MA Bronzy 5.

Ciekawy jestem Waszej opinii na temat takiego połączenia i tego czy w takim zestawie usłyszę to czego mi teraz brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wit.Ek. napisał:

Cześć.

Obecnie jestem posiadaczem zestawu Arcam Alpha 7 CD i Wzmak. Do tego grają mi MA Bronze 5

Brakuje mi w tym zestawie żywiołowości, poczucia że słyszę wielką orkiestrę symfoniczną albo pełen mięsa bas.

Chodzi mi po głowie zamiana mojego Arcama na :

CA CXC + CA CXA 60. Do tego zestawu chciałbym nadal używać wspomniane MA Bronzy 5.

Ciekawy jestem Waszej opinii na temat takiego połączenia i tego czy w takim zestawie usłyszę to czego mi teraz brak...

Wzmacniacze Cambridge są żywiołowe, ale z mięsistym basem nie mają nic wspólnego. Raczej nie ten kierunek.
Z tej stajni polecam CXN lub jeżeli budżet pozwala 851N. Bo akurat streamery mają rewelacyjne. Rozdzielcze i dobrze doładowane w dolnych rejestrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porządny bas i dynamika przekazu to może poszukaj krella KAV 300. Może Naim .Ja osobiście dosyć przypadkowo przeszedłem z  CXA 80 na piecyk BATa i wtedy jeszcze mając Kef LS50 usłyszałem prawdziwy bas.Czasami trzeba troszkę więcej wyłożyć i potem już nie zmieniać sprzętu zazwyczaj z dużą stratą. Szukałbym w przypadku wzmacniaczy używek. w razie jak nie podpasuje to odsprzedasz w podobnej cenie.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.08.2019 o 10:57, tomter napisał:

Wcześniej nie miałem problemów ze zmianą konta w aplikacji na Androidzie, teraz nie mogę pozbyć się danych....

A ja mam odwrotnie-na apce  na antku bez problemu zalogowałem się do tidala a na samym CXN po wpisaniu użytkownika i hasła,cxn zamiast zalogować,pyta się czy chcę zmienić dane i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 11:35, tomter napisał:

Posiadam CA 851N , czy ktoś wie jak zmienić dane do tidla w aplikacji Connect, daje wyloguj , nie działa, przeinstalowałem apkę dalej są dane, usunąłem z bezpośrednio na odtwarzaczu i nic w aplikacji pozostaja stare dane do Tidala?

Zrobiłem, gdyby ktoś miał podobny problem, to w ustawieniach kont trzeba odznaczyć "automatyczne przywracanie" i można zmienić dane do tidala:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jak ma się dac wbudowany w cxa80 do tego w cxn? Czy łącząc oba te urządzenia po prostu dublujemy dużą już i tak ilość wejść cyfrowych na czele z usb-b? W małych systemach raczej nikt tego nie wykorzysta. Proszę mnie poprawić jesli nie mam racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Seria AX miała się wzbogacić o jakiś prosty streamer. Ok. Przewidywana nazwa to oczywiście AXN. I co się dzieje? Pojawia się urządzenie ( tylko u jednego dystrybutora... w Polsce!) oznaczone AXN 35 czyli Integra z straemingiem. 

Żeby było mało jaj na odwrocie urządzenia jest napis Topaz NA 10.

Przestaje lapać branże. 

Cambridge_Audio_AXN35_04.jpg

Cambridge_Audio_AXN35_main.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się do Was z pytaniem.
Poszukuję tunera i cd z serii Azur 640 w kolorze czarnym, widzę jednak że występują z białymi lub ciemnymi wyświetlaczami. Od czego to zależy? od wersji v1 / v2 czy od roku w jakim były produkowane? Zależy mi by oba elementy były z takimi samymi wyświetlaczami. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.