Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem nowego CXN v2. Sprzęt już skonfigurowany,  gra cudnie ale mam problem z pilotem, który nie działa, nie wysyła żadnych sygnałów. Pilot Logitech Harmony działa bezproblemowo, także ewidentnie coś z tym oryginalnym jest nie tak. Baterie oczywiście założone prawidłowo, sprawdziłem na dwóch kompletach. Miał ktoś z Was podobny przypadek ? 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie dystrybutorzy o niżeli ceny urządzeń serii CX. Co jest zrozumiałe w związku z nowymi modelami ale ktoś słyszał o nowym CXC? 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamon napisał:

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem nowego CXN v2. Sprzęt już skonfigurowany,  gra cudnie ale mam problem z pilotem, który nie działa, nie wysyła żadnych sygnałów. Pilot Logitech Harmony działa bezproblemowo, także ewidentnie coś z tym oryginalnym jest nie tak. Baterie oczywiście założone prawidłowo, sprawdziłem na dwóch kompletach. Miał ktoś z Was podobny przypadek ? 
Pozdrawiam

Miałem tak parę lat temu z 851N ,pamiętam,że robiłem jakiś reset i coś gmerałem w ustawieniach,nie przypomnę już sobie co robiłem dokładnie  ale zadzwoniłem do Dystrybutora do Krakowa i Pan Grzegorz "poprowadził" mnie telefonicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadeo napisał:

Miałem tak parę lat temu z 851N ,pamiętam,że robiłem jakiś reset i coś gmerałem w ustawieniach,nie przypomnę już sobie co robiłem dokładnie  ale zadzwoniłem do Dystrybutora do Krakowa i Pan Grzegorz "poprowadził" mnie telefonicznie .

Dzięki, napisałem do supportu zobaczymy co odpowiedzą, ewentualnie zadzwonię.

1 godzinę temu, tadeo napisał:

Miałem tak parę lat temu z 851N ,pamiętam,że robiłem jakiś reset i coś gmerałem w ustawieniach,nie przypomnę już sobie co robiłem dokładnie  ale zadzwoniłem do Dystrybutora do Krakowa i Pan Grzegorz "poprowadził" mnie telefonicznie .

Dzięki, napisałem do supportu zobaczymy co odpowiedzą, ewentualnie zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrzę na ofertę CA. Fajnie ze odnowili Topaza i nazwali go AX. Fajnie ze seria CX  ewoluuje. 

Elegancko wygląda EDGE. Ale co z serią 851?  Prawdopodobnie już nie produkowana tylko z magazynów. 

Przydałoby się następca chociaż integry i playera. EXC i EXA. 

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do użytkowników streamera CXN:

Czy przy odtwarzaniu plików (WAV, FLAC, MP3) pojawiają się u was przerwy między utworami? Pytam bo nie mogę znaleźć jednoznacznych informacji na temat gapless w tym modelu.

Czy antena WIFI 2.4GHz daje radę? Pioneer N-50AE "kusi" podwójną 5GHz/2,4GHz. Potrzebne są te dwa pasma? Źródło mam za ścianką działową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod cxn. Mam problem w aplikacji cambridge conect nie wyświetlają się playlisty i albumy reszta działa. Pokazuje taki komunikat Problem fetching response. Please try again later. Nie wiem o co chodzi. Na bubbleupnp listy i albumy są jak na razie słucham przez bubbleupnp 

Edytowane przez jarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chaos napisał:

Mam dwa pytania do użytkowników streamera CXN:
...
Czy antena WIFI 2.4GHz daje radę? Pioneer N-50AE "kusi" podwójną 5GHz/2,4GHz. Potrzebne są te dwa pasma? Źródło mam za ścianką działową.

Twój router aby na pewno obsługuje pasmo 5Ghz?
2,4GHz w zupełności wystarcza, jednak ja i tak jestem zwolennikiem skrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. erlang. 

Tak, mój router ma dwa pasma. Kabla używać niestety nie mogę.

 

Znalazłem filmik przez który teraz nie mogę spokojnie spać:

https://www.youtube.com/watch?v=vfVPQLp3WSo 

Jeśli to sprzęt kogoś z forum, niech da znać jak się sprawa zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Mam swój system od kilku lat (jest w "O mnie" na moim profilu) i przez ten czas nic nie zmieniałem.

Ale spróbowałbym czego innego i myślę m.in. o zamianie setu CD Roksan Caspian M1 + Roksan Caspian M1 NG na Cambridge Audio 851C + Cambridge Audio 851A.

Co o tym myślicie?

Byłby ktoś chętny z Wawy na taką próbę?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, whiter1 napisał:

Siemka,

Mam swój system od kilku lat (jest w "O mnie" na moim profilu) i przez ten czas nic nie zmieniałem.

Ale spróbowałbym czego innego i myślę m.in. o zamianie setu CD Roksan Caspian M1 + Roksan Caspian M1 NG na Cambridge Audio 851C + Cambridge Audio 851A.

Co o tym myślicie?

Byłby ktoś chętny z Wawy na taką próbę?

Drodzy,

Gdzie w Warszawie mógłbym posłuchać Cambridge 851C + Cambridge 851A ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z klubowiczów używał Yoyo L? 

Jest w atrakcyjnej " czarnej "  a myślę o prostej poprawie dźwięku w sypialni. A przy okazji jako sprzęty przenośny,  oczywiście w ograniczonym zakresie ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam CXN v.2 z aplikacją cambridge connect nie ma problemów z czytaniem z dysku HDD 2GB widzi wszystkie ścieżki, z pilotem też żadnych problemów ( zestaw podpięty kablem do routera).. Mam pytanie jak działa tryb direct , bo wcześniej miałem z korekcją czyli dioda tego trybu zapalona. Dźwięk z Tidala Hi Fi był gorszy , pomijam fakt że brakowało basów, pewnie miałem je źle ustawione. Teraz wyłączyłem korekcję i jest o niebo lepiej na CXN. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z prośbą/pytaniem do posiadaczy 851N się zwracam - zauważyliście może jakieś zmiany w brzmieniu tego pięknego odtwarzacza po powiedzmy jakimś czasie od uruchomienia go jako urządzenie nowe czy tu tzw. efekt wygrzewania jest pomijalny i gra to od razu optymalnie i właściwą sobie barwą? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak by kogoś interesowało to mam na zbyciu CA Sonata NP30 .

Kupiłem córce (używane) 2,5 roku temu ale z braku czasu i przeprowadzki nawet nie odpaliła,

u mnie gra od 2 tygodni jako radio internetowe i transport plików z pendraka .

W sumie mi niepotrzebne bo mam CA 851N .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do właścicieli tandemu Cambridge Audio CXN v2 i wzmak CXA. Po ustawieniu CXN w tryb pre-amp istnieje możliwość sterowania głośnością kręcąc gałka streamera lub przez apkę CA. Problem jest przy regulacji głośności pilotem bo wówczas oprócz zmiany głośności na streamerze (widać zmieniające się na displayu CXN cyferki) kręci się gałka wzmacniacza.   Jak używając pilota regulować tylko głośność na CXN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem przy zestawieniu CA + Krell ? Zarówno w fabrycznym jak i Logitechu.
Podejrzewam, że pomóc może przestawienie kodów pilota, o ile coś takiego się robi.
Jeśli CA daje taką możliwość (bo sam nie wiem) to można inne kody ustawić dla drugiego urządzenia i nie powinny obydwa odbierać z tego samego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konradwo napisał:

Mam ten sam problem przy zestawieniu CA + Krell ? Zarówno w fabrycznym jak i Logitechu.
Podejrzewam, że pomóc może przestawienie kodów pilota, o ile coś takiego się robi.
Jeśli CA daje taką możliwość (bo sam nie wiem) to można inne kody ustawić dla drugiego urządzenia i nie powinny obydwa odbierać z tego samego pilota.

Dokładnie tak, napisałem w tej sprawie do supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie,

Przymierzam się do zakupu CXN v2 w związku z tym mam pytanie do użytkowników. 
Czy odczuwacie duże straty przy odtwarzaniu plików flac poprzez USB - źródło dysk twardy lub pc? .

 

Edytowane przez MadMaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jakiś specjalnych strat nie odczuwam nawet zrobiłem porównanie dla Ciebie pomiędzy płytą CD a pendrivem i wniosek taki ze na CD jest odrobinę średnica bardziej wysunięta przed linię kolumn ale to że względu na przetwornik burr brown. 

IMG_20200227_202734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.