Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mam pytanie czy jakbym dokupił dac-a to jakość dżwięku byłaby lepsza niż przez przez dac który jest w CA 651 .Mam cd denona 710 i blu-ray panasonica które nie odtwarzają plików flac czy jakbym podłączył dac-a pod cd lub pod blu-ray można by odtwarzać pliki flac przez usb w cd lub blu-ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Od soboty jestem posiadaczem nowego transportu CD - Cambridge CXC. Jeżeli ktoś dysponuje dobrym DAC-iem, jak najbardziej warto go kupić. Porównywałem go z Audiolabem 8200CD i wypadł bardzo dobrze. Jako transport w tym przedziale cenowym właściwie nie ma konkurencji. Srebrny wygląda świetnie. Jedynie pilot jest tandetny, ale to można wybaczyć (niestety taki sam w całej serii CX).

 

Ktoś już z Was słuchał nowy odtwarzacz sieciowy CXN?

Edytowane przez Sebak77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy miał ktoś możliwość porównać cambridge audio stream magic 6 z cambridge audio cxn lub 851 n

ja porównywałem w sklepie, miałem możliwość posłuchania obu jeden po drugim. Różnica jest taka wg mnie jak miedzy sonata a stream magic 6.

Przez to ze mieszkam w Holandii śledzę marktplaats(odpowiednik Allegro ) i znalazłem jeden model ,wg sprzedawcy 3 miesięczny egzemplarz http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m928468438-cambridge-audio-851n-netwerkspeler.html?c=8c285449651fa109c354bbabe740c1b&previousPage=lr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica i to duża moim zdaniem bo w 351 C zastosowano dac wolfson 728 a 651C jest wolfson 742 baaa są dwa -każdy na kanał. Musiałbyś posłuchać i sam stwierdzić czy warto dołożyć i kupić 651C. Notomiast pomyśl nad tym o czym wspomniał kolega wyżej, moze lepiej będzie kupić strumieniowca i zripowac płyty do flac ;-) możesz tez ściągać albumy wyższej rozdzielczości np 96khz 24bit, (351C i 651C nie czyta SACD) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podlega dyskusji. O ile możemy dyskutować nad wyższością 840 nad 740, o tyle nie mam wątpliwości, że mając do wyboru 651 albo 840 wybieram 840. Nie pytaj o szczegóły bo każdy z nas umie rozwinąć historię typu "pozycjonowanie instrumentów, klarowna średnica, kontrolowany bas itp. itd. Dlatego bez wnikania w techniczne szczegóły (o których bardzo wiele w necie) moja życzliwa podpowiedź - the winner is 840.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA to specyfika, a w tej specyfice zapętlone jest specyficzne parowanie wynikające z teorii inżynierów CA. Zwróć uwagę, że od wielu lat numery serii są identyczne dla zestawów. I te zestawy wspólnie są dobrym dopełnieniem. 740A gra naprawdę dobrze z 740C, i analogicznie pólka wyżej (drożej) 840A jest konstrukcją dopełniającą 840C. Twoje pytanie jest z serii tych bez odpowiedzi... 651 i 840 to dwie różne szkoły i tym brzydalem w tym związku oczywiście będzie 651. Zagrać, zagra w specyfice CA. Ale to tak jakbyś do opla astry 1.4 włożył buty 235/45 i cieszył się wyglądem...Pojechać pojedzie, fajnie wygląda, tylko tyle. Masz okazję brać 840C to bierz.

I ostatnia rzecz. Żaden sprzęt nie zmieni akustyki miejsca odsłuchowego i set-up'u. Możesz kupić sprzęt tzw."hajendu" a przy złym akustycznie pomieszczeniu sprzęt nie hajendowy wybrzmi subiektywnie lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam pytanie czy jakbym dokupił dac-a to jakość dżwięku byłaby lepsza niż przez przez dac który jest w CA 651 .Mam cd denona 710 i blu-ray panasonica które nie odtwarzają plików flac czy jakbym podłączył dac-a pod cd lub pod blu-ray można by odtwarzać pliki flac przez usb w cd lub blu-ray.

Czy ktoś wie jaki dac siedzi w CA 651 ten po usb ,czy zewnetrzny dac np nastromo 5h lub meridian explorer zagrałby lepiej po usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

czy może mi ktoś przybliżyć temat leciwego już wzmacniacza CA A4, w pierwszej wersji?

Szukam wzmacniacza do niedużych, jasno brzmiących monitorów, jako źródło mam CA CD5 rev 1.

Klimaty raczej gitarowe, głównie stary rock.

Proszę o pomoc.

 

Konstrukcja typowo liniowa jeśli chodzi o brzmienie, dźwięk zwarty lekko ocieplony, dobra stereofonia, przejrzyste średnie tony, sprawdzi się w gatunku który cie interesuje. Brzmienie lekko ubolewa jeśli chodzi o dynamikę, ale mimo wszystko jest urzekające i bardzo klarowne jak to przystało na cambridge audio :) Wzmacniacz wykonany przy użyciu dobrych elementów, stopień końcowy zaprojektowany starannie z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań minimalizujących zniekształcenia typu tim, w stopniu prądowym pracują tranzystory "sap" zawierające w sobie układ darlingtona oraz kompensacje termiczną a w zasilaniu mamy przyzwoity toroid, wszystko ładnie ekranowane i wykonane jak należy. Polecam tą konstrukcje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.