Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety aplikacja CA na iPada - kuleje, natomiast jak pisze kolega wyzej, na androidzie dziala dobrze.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie na androidzie nic się nie tnie.

 

No ale ja pytałem o iPada.

 

Niestety aplikacja CA na iPada - kuleje, natomiast jak pisze kolega wyzej, na androidzie dziala dobrze.

 

Czyli sklepy ściemę walą bo w jednym z nich wskazali, ze aplikacja CA dziala lepiej na iPada od aplikacji dla Lumina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - co sądzicie o zestawieniu Cambridge Audio CXA80 z monitorami Dynaudio Focus 160 do rocka i metalu. Trochę będzie z kompa po DAC, a dużo z gramofonu Rega RP1 Upgrade Pack poprzez Cambridge Audio 651p. Jako, że lubię i radia FM posłuchać, to Project Tuner Box S, internetowe mnie nie interesuje.

 

Oczekuję solidnego, krótkiego uderzenia jak potrzeba, nie lejącego się basu. Pani Krall słuchać nie będę ani innych jazzów, więc nie interesuje mnie brzmienie pod taką muzykę. Ma ładnie grać metal i rock z analogów i FLACów, jak potrzeba to wysokimi ładnie talerze oddać, a jak potrzeba to bas ma pulsować w tempie stopy Lombardo bez opóźnień i zmuły. Zagra to zestawienie myślicie

 

1. w ogóle porządnie ?

2. w pokoju 16-18m ?

 

Rozpatruję inne opcje też, może Klipsch 280 dać pod tego CA ? Ale czy ich totalnie ostre brzmienie nie zmasakruje mnie po godzinie ?

Edytowane przez Miłosz Bauza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipscha jednak nie chcę - nie spodoba mi się na pewno deformacja jaką on daje tym hornem.

 

natomiast

 

Rozpatruję Polk Audio RTi a9

Q Acoustics 3050

Tannoy Revolution XT 8F

 

nie chcę deformowania dźwięku nadmiernym basem ani sopranem, natomiast oba mają być idealnie słyszalne i odseparowane. Macie jakieś doświadczenia, wiedzę, która mi pomoże wybrać pod mój profil zestaw do odsłuchów ? Aha - i jednak podłogowe wolę, nie monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat.

Posiadam Monitor Audio Bronze 6 i testuję wzmacniacz CXA60 oraz polecany Atoll IN100SE.

Czy CXA80 będzie miał więcej dynamiki niż 60? Widzę różnicę między tymi integrami w kwestii niskich tonów, natomiast nie jest to jednoznaczna różnica, która skreśla wybór CXA.

 

Kieruję się ku wyborowi CXA80, bo nie zależy mi na "audiofilskim podejściu", a na przyjemności z dzwięku.

CXA - zintegrowane wejście cyfrowe (toslink oraz USB B) - nie muszę dokupować dodatkowego klocka, wyjście na sub (może się przyda), regulacja tonów (może się przydać przy kiepskiej jakości nagraniach)

Plusy Atolla - lepsze mocowanie kabli głośnikowych

 

Pytnia: jaki klocek zastosować jako przedwzmacniacz gramofonowy do CXA?

Czy ktoś z Was słuchał obu wzmacniaczy?

 

 

Jutro decyzja zakupowa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was posiada CXA80 i mógłby napisać swoje wrażenia odsłuchowe na jego temat?

Mam jakieś dziwne wrażenie, że sprzęt nie jest zbyt chodliwy i sprzedawcy go ogólnie nie polecają.

Posiadam CXA 60 z Klipsch rp-250f, nie wiem czy gra "inaczej" w porównaniu do 80..

NIe jestem audiofilem, lecz Vangelis czy nawet Metallica Black album z tego sprzętu to poezja dla ucha :)

Mi też nie polecali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zaopatrzyłem się we wzmacniacz CA A1 V3 i szukam do niego przyjemnych, basowych i dynamicznych monitorów/kolumn do 400 złotych. Pokój 20m2, gatunki: muzyka elektroniczna, producencka, trochę spokojniejszego basowego rapu.

 

Myślałem nad:

- Heco Phon 2

- Canton Karat 920

- Mission 700i

- Tannoy M2

- Arcus T80

- Denon SC F-109 (od ziomka, nówki sztuki)

 

Najchętniej 4ohmowe żeby wszystko fajnie i pewnie grało.

 

Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam Monitor Audio Silver RX2 są połączone z leciwym już DENON'em PMA-1060 (pokój 20M). Muzyka różna ale przede wszystkim lubię jazz, elektronikę, chillout, rock. Wzmacniacz będzie również podłączony do TV oraz komputera. Wszędzie proponowany jest mi NAD 356 - słuchałem go w konfiguracji z MA 6 i było bardzo fajnie. Oprócz NAD'a zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem z wejściami cyfrowymi - w zbliżonym budżecie znalazł się Cambridge CXA60 oraz ROTEL RA-12. W jakimś tekście pojawiło się stwierdzenie, że RA-12 brzmieniowo jest właśnie zbliżony do NAD'a. W innym, że Cambridge może być trochę za jasny do MA. Czy ktoś ma lub słuchał może takie połączenie - CXA 60 i Monitor Audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

UWAGA MAM PYTANIE ZA 100 pkt !!!

posiadam CA azur 551R od frontu mam port HDMI nazwany jako "HDMI 6 DIRECT IN"

jak podłącze pod ten port laptop w celu "puszczenia kawałów z kompa" to nie ma głosu ,nic nie słychać,cisza:(

na wyswietlaczu CA malymi literkami widnieje napis analog,a port HDMI to chyba jest cyfrowy,niestety w OSD nie mogę zmienic na digital(funkcja nie aktywna)

czy wie ktos o co chcodzi?

dodam ze z tylnich portow HDMI muza idzie bez zadnych problemów

tylko przez port nr 6 "direct in " nie idzie dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym tygodniu po kilku odsluchach roznych zestawow zakupiłem CA 351A.

Wzmacniacz zakupilem uzywany okazyjnie za 800zl na gwarancji. Mialem kupowac nowy, dzieki temu ze zakupilem uzywke to moj budzet na monitory wzrosl do 1500 zl. Do tej pory Azur 351A gral dla moich uszu najlepiej z magnatami 673. Porownywalem go z denonem pma720ae, pioneerem a30 i marantzem pm5005. Jako ze moj budzet wzrosl chcial bym sie was jako milosnikow CA doradzic jakie monitory polecili bys cie mi odsluchac do tej polki cenowej. Pomieszczenie w ktorym bedzie gral zestaw to 22m pokoj. Preferowany gatunek muzyczny: rock progresywny, hard, klasyczny rock, folk rock oraz blues i sporadycznie jazz. Kolumny podlogowe niestety odpadaja. Czy Monitor Audio Bronze 2 to dobry kompan dla CA 351A? Prosze was pomozcie bo chcial bym zeby to byla inwestycja na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory pokoj masz. Zastanow sie bardzo czy rezygnujesz definitywnie z podłogowek.

W twoim pokoju monitorki moga okazac sie kula u nogi twojego zestawu,a to dlatego bo słuchasz gestej muzyki, wzmacniacz CA z pewnoscia sobie poradzi a monitorki? Watpie

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram sie przedstawic zarys pomieszczenia i ustawienia sprzetu. Nie znam sie na akustyce na tyle aby wyliczyc sprawnosc sprzetu na dany metraz a tym bardziej na uklad pomieszczenia i kierunek ustawienia zrodla dzwieku. Ale ufam w ciemno ze jest tu co najmniej tuzin osob co maja to w malym palcu.

 

I ze ten dzial jeszcze nie umarl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb92187409028e503480b36045d0ea27.jpg

 

Tak sie przedstawia zarys pomieszczenia. Te dwa okregi po lewej stronie obok telewizora to miejsce na monitory.

 

Do tej pory Azur 351A gral dla moich uszu najlepiej z magnatami 673. Porownywalem go z denonem pma720ae, pioneerem a30 i marantzem pm5005. Jako ze moj budzet wzrosl chcial bym sie was jako milosnikow CA doradzic jakie monitory polecili bys cie mi odsluchac do 1500 zl. Preferowany gatunek muzyczny: rock progresywny, hard, klasyczny rock, folk rock oraz blues i sporadycznie jazz. Kolumny podlogowe  niestety odpadaja. Czy Monitor Audio Bronze 2 to dobry kompan dla CA 351A? Prosze was pomozcie bo chcial bym zeby to byla inwestycja na lata.

 

Podkleilem starszy wpis aby wszystko bylo w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktos cos?

 

 

już miałeś podpowiedz.

CA nie poradzi sobie z twoimi monitorkami,zrób miejsce na podłogówki za doże masz mieszkanie,CA gra b. naturalnie, ma słaby ale celny bas przy akustyce twego pokoju żaden monitorek sobie nie poradzi, będziesz słyszał duzo wysokich,mniej średnich a dołu to nie będzie w ogóle.

Zresztą zrób jak uważasz tylko później nie marudź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.