Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wysłać do naprawy 4 letni wzmacniacz CA. Prawdopodobnie padła końcówka mocy. Proszę o info gdzie polecacie naprawić CA. Z góry dzięki.

 

Witam

 

nie wiem czy ktoś już pomógł ale jest dobry serwis ( dobrze o nim piszą ) to :

http://www.audio-video.slask.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz dynamicznego basu to nie szukaj go w CA bo mozesz jej tam nie znalezc. Ca gra przede wszystkim gora i srodkiem.

To zależy który CA, nowa seria CX gra inaczej niż stara seria. Całe pasmo jest zrównoważone, neutralne.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Czy ktoś z Was słuchał głośnika bluetooth Cambridge Audio Minx Go i mógłby napisać kilka słów na temat jego brzmienia?

Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć jakiś w miarę wiarygodny test tego głośnika?

 

Za wypowiedzi innych dziękuję

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ot taka mała przygoda

 

Długo szukałem ... może właściwie niedługo ... sprzętu do moich Dali Rubicon 8. Poprzednio ujeżdżałem Marantza. Co prawda ampli SR7010, ponieważ chciałem alternatywy z uwagi na minimalizację sprzętu w salonie, uważam ,że to był dobry wybór. Dalej oczywiście tam stoi z uwagi na kino domowe. Niestety w stereo czegoś mi brakował , albo chciałem po prostu więcej , bo przecież apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak przeszukując internet , fora , testy (mniemam , że odpłatne , bo wszystkie ukazują sprzęt w samych superlatywach) trafiłem na Cambridge Audio Azur 851 series. Strasznie tego mało w internecie. Początkowo zastanawiałem się nad Denonem 2500 Marantzem 14 , Rotelem ("fajne" jest to , że idąc na odsłuch do salonu pierwsze co robi sprzedawca to, włącza DIRECT, tylko niestety zazwyczaj jest tak , że sprzęt nie jest dobrany do kolumn i brzmi gówniano .Jeżeli ktoś uważa , że w DIRECT dźwięk powinien byś wyprany to musi zmienić zawód i zacząć sprzedawać warzywa na targu a nie sprzęt audio) . Może ze względu na mojego dealera (dealera sprzętu) kupiłem 851 W + E + N trochę w ciemno , bo słuchałem dużo niższego modelu, ale sądzę teraz , że był to jeden z najlepszych wyborów. Teraz... bo początek było makabrycznie. To co usłyszałem na początku było dla mnie miazgą , miałem ochotę zapakować wzmacniacz i jechać go oddać. Dźwięk tragedia , wysokie tony uciekły , wokal jakby z piwnicy. Byłem załamany, to tak jakby ktoś pobawił się korektorem , takim 20 pasmowym i niektóre pasm po prostu przesunął całkowicie w dół. Wiedziałem , że sprzęt musi się wygrzać , ale nie spodziewałem się , że wygrzewanie spowoduje tak drastyczne zmiany. Zaopatrzony w płytę XLO / REFERENCE RECORDINGS TEST & BURN-IN CD utwór 9 włączyłem na 24H i oniemiałem. Nie mogłem uwierzyć , że może to się tak wszystko otworzyć. Góra stała się selektywna i zaczęła wybrzmiewać , wokal wyszedł do słuchacza, po prostu pięknie. Sądzę że w tej cenie nic lepszego bym nie dostał. Podobmno 851E czyli przedwzmacniacz nie jest produkowany a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posiadam CA CXA80 oraz CXC.

Jestem na etapie wymiany kolumn.

Co macie u siebie spięte pod nową serię CA i fajnie to gra?

Ja mam podpięte (do identycznego zestawu) Klipsch RP-250f.

Kolumny badzo dynamiczne, potrafią wydobyć z siebie dość potężny i dynamiczny bas, wysokich tonów jest też w sam raz, dużo zależy od jakości odtwarzanego sygnału - dobrze nagrane płyty brzmią rewelacyjnie. Bass reflex mają z tyłu - uwaga dla tych co nie mogą zbytnio odsunąć od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięte (do identycznego zestawu) Klipsch RP-250f.

Kolumny badzo dynamiczne, potrafią wydobyć z siebie dość potężny i dynamiczny bas, wysokich tonów jest też w sam raz, dużo zależy od jakości odtwarzanego sygnału - dobrze nagrane płyty brzmią rewelacyjnie. Bass reflex mają z tyłu - uwaga dla tych co nie mogą zbytnio odsunąć od ściany.

 

Już po zawodach.

Po żmudnych odsłuchach idealnie sparowały się z Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs.

Kolumny zamówione, czekam na produkcje i dostawę.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co napiszesz o CA po roku czasu wtedy kiedy wpadniesz na pomysł wymiany wzmacniacza na inny model...

 

sądzę , że moja opinia na temat CA się nie zmieni. Dlaczego po roku mam zmieniać sprzęt? Rozumiem , że z powodu dążenia do doskonałości.

 

Posiadam CA CXA80 oraz CXC.

Jestem na etapie wymiany kolumn.

Co macie u siebie spięte pod nową serię CA i fajnie to gra?

 

a j chciałbym zapytać jak sprawuje się CXC czy wart jest ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wart. Bardzo dobrze się sprawdza.

 

pytam dlatego , że producenci zestrajają sprzet ze swojej stajni i nie zawsze inne transporty czy też CD (p analogu) dobrze zagrają w konfiguracji, myślałem nad 851 C ale to troche powielenie 851 N i zastanawiam sie nad oppo 105 lub ewentualnie CXC podpięty pod 851N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich klubowiczów mam taki problem a mianowicie zastanawiam się na kupnem CA 851a byłem na odsłuchu tego wzmacniacza z Focalami aria926 no i co mnie żdziwiło to potencjometr od głosu. Ten wzamcniacz zaczął w miarę grać tak na 3/4 regulacji głosu a ma podobno 120W na 8Ohm i powiem szczerze że nie było tam tego słychać. Pytanie numer 2 czy wysteruje mi Bowersy CM9 i czy to dobre kolumny do tego wzmacniacza jeżeli ktoś z was go posiada to proszę o jakieś info jak się to sprawuje itp itd pozdro.

Edytowane przez masio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam CA 851A i jestem bardzo zadowolony. Odnośnie potencjometra, działa on zupełnie inaczej niż w standardowych wzmacniaczach, ja słucham na poziomie -40 do -30dB. Nie powinien mieć problemów z wysterowaniem tylko nie słuchałem go z B&W. Myślę, że Focalami zgrał się dobrze ja słucham z monitorami KEF LS50, tez wymagającymi i sprawuje się super, ale na pewno nie pasuje do wszystkich kolumn, mam Tannoy Precison 6.2 i do nich mi nie pasuje. Kiedyś słuchałem CM2, ale na zupełnie innym wzmacniaczu, dlatego zastanawiam się nad CM9 czy one przypadkiem nie graja za ostro (można próbować dograć brzmienie kablami np. Atlas Hyper 3, żeby złagodzić górę) ale polecałbym najpierw odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz jak to jest z odsłuchem raczej w pl nie posłuchasz Bowersów z CA w sklepie ponieważ tylko top hifi jest dystrybutorem na pl, a tam nienawidzą CA. Jak im powiedziałem o tym wzamku to mnie tam wyśmiali i zaraz mi Rotela chcieli wcisnąć. Co do mojego odsłuchu z tymi ariami to brakowało mi zdecydowanie basu (lubię taki fajny miękki basik) oczywiście mam zamiar kupić suba do tego w pózniejszym czasie ale zobaczymy.

Rog a co myślisz o podpięciu do tego wzmaka stream magica 6 lub jakiegoś DACa co by ogarniał XLRy(aktualnie posiadam kolumny Warfedale 10,7 zostąły mi po kinie domowym :D) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham z CA Stream Magic 6 i jestem zadowolony, wszak najlepszy dac (który najbardziej mi się podobał) jakiego słuchałem to było Audio GD SA 1.32 na PCM1704, ale ich już nie ma w sprzedaży. CA SM6 gra dobrą sceną i detalami brakuje mi tylko muzykalności, którą miały PCM1704.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś ten wzmacniacz w bezpośrednim odsłuchu w jakimś sklepie jakiś denon marantz nad czy inny zintegrowany, kurczę mam starego pionnera i jak podczas odsłuchu poleciałem tym potencjometrem to się wystraszyłem że to nie ma kopa za tą cenę. Potem mi gosciu wyjaśnił, że ten typ tak ma niestety a słuchałem razem z 851N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem równocześnie NAD-a C356BEE i 355BEE ale to trochę niższa półka cenowo, przy najmniej kupując w Polsce. NAD C356BEE był modyfikowany i barwę miał fajną, ale detali tak nie wyciągał jak CA851A. CA ogólnie nie mają mocno zakreślonego dolnego pasma, w NAD-zie wydawało się, że jest więcej Basu, tylko w CA ten bas jest bardzo punktowy i tak naprawdę jest tam gdzie jest potrzebny. Wszystko zależy od podłączonych kolumn. Jak pisałem np do Tannoy Precision mi on nie pasował (dlatego mam lampę) pomimo, że widziałem ludzi którzy takie połączenia mają, ale z serią niższą Tannoy Revolution DC6T SE super się zgrywa. Odnośnie starego Pioneera to tam jest zupełnie inny potencjometr tak jak i w Nad-ach tam maksymalnie słuchałem na godzinie 10. Ale tu masz możliwość sterowania co do decybela i możesz bardzo dokładnie ustawić głośność w Nadach to było już czasami problematyczne. Zaletą CA851a jest też dynamika grania (mikrodynamika, zróżnicowanie tempa), niestety też często obnaża słabsze nagrania ale dla mnie to zaleta bo nie upiększa na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobG czyli można na tym wzmaku dobrze przepi...lić bo lubię słuchać głośno muzyki( jak byłem na tym odsłuchu to te arie 926 zaczęły już tam cosik płakać jak im dałem godz 4. Pytanko nr 2 a jak z jakością wykonia tych wzamcniaczy po jakimś czasie użytkowania, bo słyszałem opinie, że jest kiepsko z tym niestety a na tym poziomie cenowym to już powinno być normą żeby sprzęt był solidnie zbudowany ?

Co do Top Hi-Fi to ogólnie Bowersy są fajne, ale Monitory podobnie także nie wiem na jakim bazarze oni to widzieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA 851A to nie jest granie efekciarskie, że dźwięk jest nadmuchany i bas bije niekontrolowanie po całym pokoju. Wzmacniacz gra kulturalnie, w muzyce poważnej najlepiej to słychać, jak wchodzą partie niskotonowe to wchodzą, bas jest zróżnicowany, często wielobarwny. Słuchałem droższego Hegla h160 i dla mnie wcale lepiej nie zagrał, przy najmnie nie tyle, żeby jego cena była tego wyrazem. Podkreślam jednak, ważne jest zestawienie zestawu, czyli połączenie z odpowiednimi kolumnami. Żaden z poprzedników nie miał takiego trafa jak ma CA851a. Już sama waga pokazuje, że ten wzmacniacz to nie jest prosta i lekka klasa D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie użytkuję/użytkowałem serię 840, ale one są bardzo podobne. Dopiero 840W ma moc i klasę. Końcówka jest łatwa w wysterowaniu i można ją podpiąć pod jakiegoś DAC'a z regulowanym wyjściem. Takie rozwiązanie polecam.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham wszystkiego i rocka i pop i jazze jak i elektronicznej. Ale zawsze jest tak, każdy ma swoje preferencje odsłuchowe, już sobie kiedyś powiedziałem w ciemno nic nie kupuje, bez odsłuchu, bo to co jednemu się podoba drugi uzna za słabe. Ważne jest zestawienie całego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.