Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Sao analizowanie pasma przenoszenia jest bez sensu, gdyż nic ono nie mówi o jakości odtwarzania muzyki. Trzeba przesłuchać w zestawie. Każdy japoński sprzęt ma super parametry w instrukcji a brzmi często kiepsko (w instrukcjach nic nie piszą o muzykalności bo tego nie można zmierzyć ale można posłuchać samemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podaje linki do testów CA Azur 840A i Denona PMA 1500 AE. Jeden test z grudnia 2006 Denona a drugi z lutego 2007 dla CA. Tabelka parametrów dla CA żywcem przeniesina z Denona. Pomyłka gazety audiofilskiej ????. I jak tu czytać testy. Prosiłem o sprostowanie ale to na nic. No chyba, że te wzmacniacze mają identyczne parametry.

 

http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/cambridgeazur840a.pdf,

http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/cd-wzm12.pdf.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dokładnie takiej konfiguracji i nie było to najgorsze. Najlepsze też nie, bo zapamiętałbym więcej z tego odsłuchu :-)

W każdym razie z 840A zdecydowanie lepiej zagrały Dynaudio Focus i Dali Helicon.

Nie znalazłem w menu opcji odłączenia zabezpieczenia. Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego chcesz użyć takiej opcji. Z trudniejszymi dużymi kolumnami ten wzmak może być groźny. Po porównaniu z wieloma innymi urządzeniami uważam że producent mocno optymistycznie podaje jego parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze chce tego uzywac jakos nagminnie ale slyszalem ze bardzo czesto i za szybko zabezpieczenie sie wlacza, a jak mam 4 Ohm-owe glosniki to moze byc problem.

 

No prosze ciekwae spostrzezenie iz producent zbyt optymistycznie podal parametry.

 

Jak mialbys czas to napisz mi na priva jak gralo CA 840A z Monitor Audio RS6.

 

Dziekuje kolegom za wpisy i pozdrawiam :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że producent jednak wie co robi :-)

Moja obserwacja dotyczy współpracy CA 840 z kolumnami Dali Helicon 400 i 800, które nie są już takie łatwe do napędzenia. W porównaniu ze wzmakami o teoretycznie mniejszej mocy np. Mac 6300 czy Yamaha AS2000, CA "klękał" najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Zestaw to: CA 740 + Kef IQ70. To połączenie bardzo mi odpowiada i taki dźwięk mi pasuje :-)) Jednak co do mocy CA 740... to nie mam pojęcia jak producent zmierzył 100W RMS into 8 Ohms

150W RMS into 4 Ohms. Niestety wzmacniacz przegrywa z teoretycznie słabszymi konstrukcjami. Ale w jego dźwięku nie chodzi o moc :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 740 A ma czułośc wejściową ~0,51 mV co powoduje,że wzmacniacz należy wykręcić na 1 lub 2 dla dobrego odsłuchu. Dla tunerów i inych jeszcze bardziej. Taka jest uroda i budowa wzmacniacza, że gra on powyżej 12 godziny ale za to dobrze gra. Inaczej mówiąc ma bardzo dokładne ustawianie głośności w całym zakresie. Wzmacniacze,które grają na 10-11 godzine mają wąski zakres dobrej pracy wzmocnienia. uważam, że CA 740A jest dobrym wzmacniaczem, może nieco mało basu, ale przy dobrych plytach jest OK. Nie wiem jak to jest dla 840Av2 ale nie należy sie zrażać , że gałkę należy wykręcać więcej niż w innych wzmacniaczach pop prostu potencjometr ma inną charakterystykę (nie logarytmiczną ale wykładniczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Raziela.

Co do drugiej części pytania-sądzę , że jest mozliwe odlaczenie zabezpieczenia przed

przesterowaniem gdyż taka możliwość jest i w 540 i 640.

Wyczytałem w w testach którejś z gazet audiofilskich, że dane zabezpiecznie działało w testach tylko przy kolumnach 8 ohm a przy 4 ohm nie działało, aż się dziwił redaktor temu. ja też mam kolumny Avance Dana 640 XT, które są 4 ohm, a wzmacniacz CA 740 A ma możliwość wyłączenia obcinania "Clipping" tylko czy to działa czy nie w zależności od modeli wzmacniaczy CA tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku były sygnały nt. serii V 3 ( 540,640 ) i ucichły . czy ktos ma info nt. temat ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No właśnie poprzyglądałem sie fotkom na allegro i rzeczywiście praktycznie wszędzie znalazłem wspomnianą naklejkę PRC. W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Dla ciekawostki - dziś byłem u kolegi posłuchać nowego ROTELA RA-02 i tam także znalazłem nalepkę - " Made by ROTEL in CHINA " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sao, 9 Maj 2009, 21:08

 

>Dla ciekawostki - dziś byłem u kolegi posłuchać nowego ROTELA RA-02 i tam także znalazłem nalepkę -

>" Made by ROTEL in CHINA " ;)

 

niektóre starsze modele Rotela jakby co też mają takie nalepki..... i grają świetnie. Więc nie ma się co straszyć. Tak jak już wspomniano chodzi tu o ich płace a nie jakość towaru. Jak chińczyk coś spieprzy na jego miejsce jest 10.000 kolegów.

 

==================================================================

Czy ktoś ma w zestawie wzmacniacz CA 740A z Paradigmami Monitor ????

jak to brzmi ?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wzmacniacz CA 740A ogólnie jest dość dobry użytecznie i dzwiękowo. Może za mało basu albo brak kopa w utworach. Trzeba mieć bardzo dobre płyty, dobrze nagrane z wyższym poziomem na wyjściu z odtwarzacza CD bo wzmacniacz ma niską czułość wejściową, wtedy jest dość fajny dźwięk. No i trzeba trochę głośniej słuchać. Moje kolumny Avance DANA 680 XT są trudne do rozbujania i muszę podkręcać gałką ostro w celu zwiększenia dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOK, 27 Maj 2009, 13:46

 

a czy braki w dynamice nie maja pozornego związku z zupełnie inną realizacją wzmocnienia w tym wzmacniaczu a nie z jej brakiem??

 

Czy przez zakupem tego CA porównywałeś go z innymi z podobnej półki cenowej ( Rotele serii 06, Marantz 7003 lub 8003, Creek evo ?

 

Czy pasmo jest neutralne, czy góra czasami Ci przeszkadza w odsłuchach?

Z opisów wynika,że ten właśnie model ma wręcz referencyjny bas.........

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi Sittka.

Porównywałem mój CA 740A z Denonem PMA 1500 w salonie.

Denon grał dla mnie podobnie jak mój stary Pioneer. Miał dobrą czułość wykręcałem na 11, a CA grał inaczej inna czułość ta sama głosność dopiero o 01. Inny potencjometr. Ten potencjometr jest dokładny w CA ale trzeba długo kręcić zanim zacznie głośno grać i jest to trochę dyskomfort.

Z tytm basem to jest trudna sprawa. Niby jest na dobrych nagraniach ale nie jest wciągający, jest twardy. Brak mi kolorystyki basu, basu rytmicznego wciągającego a czasami rozwlekłego ładnie wybrzmiewającego. Myślę, że jednak bas nie jest nasilniejszą stroną tego wzmacniacza. No może przy odpowiednicj kolumnach ale nie przy moich. Wzmacniacz raczej gra średnicą bo wysokich nie ma za dużo. Poczytaj moje wcześniejsze opisy. Ogólnie z płyt odtwarzanych na CD Harmana Kardona 970 jest dobrze , myślę ze ten kompakt jest dość dobry i daje dobry sygnał, w przeciwieństwie do tunera CA, który gra raczej beznadziejnie niby ta sama firma ale dzwiek wogóle nie wciągający w słuchanie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

morda, 29 Maj 2009, 13:52

 

>i od wczoraj 840A v2

 

Witaj!

Porównywałeś go przypadkiem z 740A?

Ciekawi mnie czy tylko ja miałem takie wrażenie, że 840A niby gra z troszkę większym wykopem od 740A ale scena nie wychodziła z poza linii kolumn. Zdecydowałem się na 740kę właśnie ze względu na głębszą scenę. Dźwiękowo obu (tfuu) w ślepym teście :))) bym raczej nie odróżnił. W 740A trochę mnie drażni fakt, że pokazuje co potrafi przy ustawieniu głośności od godz 12. Fakt, że przy godz 12 nie jest bardzo głośno bo potencjometr nie reaguje liniowo ale ciche, nocne słuchanie to nie jest jego mocna strona.

Bardzo mnie korci dzielona 840'ka (E+W) ale aby tego posłuchać przed zakupem to trzeba gdzieś za granicę pojechać. W żadnym sklepie audio u nas na półce to niestety nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> masza1968

 

Porównywałem rzeczywiście 740A z 840A, ale w sklepie mieli tylko KEF IQ7 a to za mało dla tych piecyków. Różnica poza dynamiką nie do uchwycenia z tymi głośnikami. Żródłem w obu przypadkach był 740C.

Linia 7- i 8- ma rzeczywiście inaczej zrobiony poptencjometr, volume jest równomiernie rozłożony, stąd na godzinie 12 zaczyna dopiero głośno grać. Za to w porównaniu z 640 gra tak samo i na godz. 10 i na 14.

840W+E są we wszystkich londyńskich Richer... ale nie ma ich do czego podpiać. Nie pytałem ale pewnie pożyczają za kaucją, tylko że ja w Londynie bywam rzadko i też nie miałbym odpowiednich głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borysko, 28 Maj 2009, 10:24

 

>Miłośnicy Kambodży, nowe nadchodzi :)

>http://www.cambridgeaudio.com/series.php?SID=51

 

ciekawy jestem wrażeń z odsłuchów nowej 650tki. Ciekawe czy nowsze elementy przełożą się na zmianę dźwięku i w którą stronę pójdzie. Cena nie najwyższa nie wróży nic dobrego.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.