Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem właśnie wzmacniacz cambridge audio p55 piekne wykonanie ? nie to co dzisiejsza marnota ?  

Szukam do niego cd modele Cd1, Cd2, Cd3 są niestety drogie, wiecie co siedzi w modelach Cd5 v2.0, v3.0 ??

Wszelkie listy dac w cd milczą na ich temat. Mam na myśli stare odtwarzacze cd5 a nie nowszy model topaz cd5. 

Dla potomnych wklejam wnetrze wzmaka p55 rok produkcji bodajże od 1984. 

Resized_20201018_172938001.jpeg

Resized_20201018_173019001.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Seria Edge dorobiła się monobloków czyli Edge M w cenie ok 4500€.

A następców 851 nie widać....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć

Moje pytanie dotyczy CA Azur 851A, którego zamierzam kupić. Wzmacniacz zbiera dobre opinie, że pięknie gra, mocy mu nie brakuje. Ja po przerobieniu NAD, Rotel, Advance Acoustic, zapragnąłem właśnie Cambridge?. Na stanie mam dwa zestawy głośnikowe Monitor Audio Silver 6 i Bronze 2. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat czy 851A odpowiednio zgra się z tymi głośnikami? Dodam, że takie zestawienie byłoby czasowe ponieważ, mam w planie wymienić Bronzy, pod 851A, na coś innego. Mam na celowniku na razie Fyne Audio F700 i z sentymentu do firmy Monitor Audio Gold 100. Podzielicie się swoją wiedzą? Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 19:31, Bumpalump napisał:

Kilka filmików z naszymi ukochanymi Cambridge Audio
 

 

 

 

Miałem ostatnio okazję "majsterkować" przy A1 który ma ok. 20 lat i też posiada chińskie kondensatory o przeróżnych niewiele mówiących markach i kondensatory były w całkiem niezłej kondycji, czyżby przez te kolejne lata aż tak spadła jakość elektrolitów chińskich producentów? Cambridge od lat 90 tych korzysta z tanich części w zamian za to oferuje dobre ceny sprzętu i rozsądne brzmienie, jeśli jednak 20 lat temu elektrolity chińskich producentów nie były tak słabe, to nie był to aż taki problem, w tej chwili nie bałbym się określenia, że mamy do czynienia ze zwykła tandetą... niestety. 

Odnoszę się do tego postu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Za 499€ dekoduje wszystkie dostępne formaty . I po co kupować chiński szmelc ?.

 

CA_DacMagic200M_Detail_01.webp

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

O takich ciekawych nowościach wspominała branża . All-in-one Evo 75 oraz mocniejsze Evo 150.

 

CA_Homepage_Header_Tablet_Vertical.webp

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam1 Jestem użytkownikiem CA A550 plus kolumny MA Bronze 2 i główne źródło to WXAD-10. Czy warto pomyśleć nad CXA 80 (mam możliwość zakupu 2 letniego za 2,5 tys.) lub nowego CXA 61 za 3,2 tys.

Jestem z aktualnego zestawu bardzo zadowolony, ale z uwagi na nadmiar kasy i wpadły mi w oko te oferty, chciałem się zapytać, czy będzie zauważalny skok jakościowy i czy warto wchodzić w droższy wzmacniacz do moich kolumn. Pokój 14 metrów, nieźle wytłumiony, kolumny na podstawkach. Lubię głównie brytyjski rock alternatywny więc brytyjskie brzmienie mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jako  szczęśliwy  posiadacz  CXN  dziś   poczułem  nagły smutek. Pojawił się  update oprogramowania , więc  automatycznie  zgodziłem  się   na aktualizację  oprogramowania. I  nie da  się słuchać  teraz. Jest  potwornie  cicho.

Wzmacniacz gra głośno  już przy stawieniu  1 , teraz  aby  połowę   tego natężenia  dźwięku uzyskać, muszę  kręcić  do 26.

Co jest grane? Pomoże  ktoś?

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Andrzej_64730 napisał:

Sprawdzałeś, czy nie masz włączonej opcji preamp? 

Nie mam , za to pojawiło się  pytanie , czy ustawić  maksymalną  głośność na  wejściu czy wyjściu , zrobiłem  to  i nic nie dało

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znów ja niestety. Coś jest nie tak. Włączyłem opcję , by maszyna nie wchodziła w stan spoczynku, tylko się wyłączała zupełnie. Po każdym uruchomieniu maszyna wchodzi w tryb preamp. I muszę w ustawieniach zmieniać tę opcję za każdym wyłączeniem.

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 10/26/2021 at 7:51 AM, jarrro said:

To znów ja niestety. Coś jest nie tak. Włączyłem opcję , by maszyna nie wchodziła w stan spoczynku, tylko się wyłączała zupełnie. Po każdym uruchomieniu maszyna wchodzi w tryb preamp. I muszę w ustawieniach zmieniać tę opcję za każdym wyłączeniem.

Na facebookowej grupie CA wiele osób raportuje ten sam problem. Pomaga factory reset, aczkolwiek u niektórych wystarcza tylko odłączenie od prądu na parę chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jestem świeżym posiadaczem wzmacniacza Cambridge Audio CXA81. Przesiadłem się z dotychczasowego wzmacniacza kina domowego YAMAHA 7.2 i dopiero teraz słyszę jaki pięknie grają moje 20 letnie kolumny B&W 602.

Tylko mam mały problem.

Od kilku dni próbuję skonfigurować mój laptop, tak żeby przesyłać nim dźwięk z plików HIRES, DSD itp. Niby robię wszystko jak pisze w instrukcji (tylko po angielsku, ale mniej więcej ogarniam temat) Zainstalowałem w laptopie jakieś sterowniki do USB. Ustawiłem to wyjście USB jako domyślne dźwięki w windows, podłączyłem kablem USB A-B laptop ze wzmacniaczem i niestety nic nie słychać. Nie wiem co robię źle. Czy laptop nie daje rady ? Mam taki z przed 5,6 lat. Windows 7. Kabel USB A-B co prawda wziąłem najprostszy, taki zwykły jaki dodają do drukarek. Wiem że zalecany jakiś lepszy, ale na razie to testów wziąłem taki najprostszy. Bardzo proszę o pomoc, jakąś instrukcję, jakąkolwiek pomoc w skonfigurowaniu laptopa żeby przesyłał ten dźwięk.

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do USB ? Raczej nie masz programu odtwarzającego w komputerze plików hi-res.

Zajrzyj na dział PC audio , tam się wszystkiego dowiesz.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Rzeczywiście nie instalowałem jeszcze programu do odtwarzania plików hi-res, ale po skonfigurowaniu w laptopie dźwięku, rak aby wychodził cyfrowo przez USB, jak klikam na windowsowym okienku testuj dźwięk to nic na wzmacniaczu nie słychać . Czy dźwięk dopiero pojawi się jak będę miał program zainstalowany. Jeśli tak to proszę o info jaki to ma być program. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, posiadam CA 851N, od jakiegoś czasu dość mocno buczy transformator. Ktoś miał podobnie? Jakieś wnioski z naprawy? Mój ma jeszcze gwarancję ale jak dzwoniłem do serwisu to się dowiedziałem że nie było jeszcze takiego przypadku 🙂 więc nie wróży to dobrze diagnozie i naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.