Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Colcolcol -> masz racje . Ja sam zdaje sobie sprawe z tego , jak dlugo tkwilem w przyzwyczajeniu do podbitych dziekow i litery V . Moja wypowiedz jest emocjonalna , ale uwierz ,ze odrzucajac skrzywienie dzwiek naprawde w pierwszym zetknieciu byl strasznie cienki . Jednakze twoj post mnie zdecydowanie troche schlodzil i popatrzylem na sprawe z innej perspektywy .

Po pierwsze sprzet jest niewygrzany , wiec poczekam jeszcze kilka tygodni , az dojdzie do siebie- po kilku pierwszych dniach mam wrazenie , ze brzmienie sie zmienia . Pokombinuje z kablami , przede wszystkim sprawdze XLR i zmienie kable z TT i przedwzmaka na inne . No i zobacze , moze faktycznie zmiana kolumn ? Czy masz jakis konkretny typ na mysli ? Podrzuc propozycje , bo glosniki nie sa moja najlepsza strona i niewiele z nich sluchalem .

W tej chwili podpialem suba , ale roznice bez i z subem zaczynaja sie lekko zacierac tzn. dzwiek bez suba zaczyna byc w niektorych nagraniach akceptowalny . Zobaczymy , co sie bedzie dzialo .

 

Jezeli macie doswiadczenia z wygrzewaniem CA podzielcie sie opiniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM KAMBRIDŻOWCOOF.ZAPISUJĘ SIĘ DO WAS.CZY KTOŚ Z WAS ROBIŁ TAKI OTO EXPERYMENT,I PODŁĄCZAŁ JAKIŚ DODATKOWY NAPĘD,ŻRÓDŁO DZWIĘKU DO cd740?ZAMIERZAM MOJEGO POCZCIWEGO 67se PODŁĄCZYĆ NA OPTYKU CA.MARANCUNIO LEŻAKOWAŁ 2a LATKA,A ŻE ŻAL MI GO BYŁO SCHANDLOWAĆ JEST NA ETAPIE ROBOCZYM,WYMIANKA OPTY,BĘDĘ SOBIE GRAŁ NA DWÓCH CEDEfonach :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Skoro to klub, to pomyślałem, że wstawię fotki i się pochwalę jak pilnie strzeże 24h/dobę mojego sprzętu mój przyjaciel ;]

 

jak widać...

Cambridge Audio 640c v2 i 640a v2

zestaw z którego jestem... zadowolony, jest to mój pierwszy zestaw hifi; kiedyś się więcej wypowiem na jego temat :)

post-25168-100001671 1266706049_thumb.jpg

post-25168-100001672 1266706049_thumb.jpg

post-25168-100001673 1266706049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś z kolegów robił doświadczenie polegające na wpięciu innych żródeł dzwięku,dvd do cd Cambridge Audio 740.Żeby potraktować jego jako przetwornik D/A.Z tyłu urządzenie posiada 2a wejsćia opto i elektryczne.Pod które podpiąć żeby uzyskać w miarę najlepszy dżwięk?Jakie kabelki tak do 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Do mojego obecnego systemu zakupiłem ostatnio nowy odtwarzacz Marantza SA7003.

Chcę się podzielić wrażeniami.

Mój istniejacy sprzęt to Kolumny Avance DANA 680 XT, wzmacniacz CA Azur 740A oraz CD Harman-Kardon HD970, do którego porównam nowy odtwarzacz Marantza.

Otóż pierwsze godziny odsłuchu pokazały, że CD970 tak ma się do SA7003 jak samochód z silnikiem 60 KM do samochodu z silnikiem 150KM. SA7003 gra szybko, dynamicznie, duży, sprężysty bas, ładne wysokie tony, duża dynamika ale też duża mikrodynamika, piękny rytm, że nogi chcą tańczyć a przecież odtwarzacz jeszcze jest na dotarciu. Narazie odsłuchy prowadziłem na dobrych płytach CD, myślę, że na płytach SACD powinno być dużo lepiej ?

Niestety CD970 ma dźwięk spowolniony, bardzo dobry do zasypiania, słaba mikrodynamika, brak rytmu, bas, jak opisali w recenzjach suchy i techniczny.

Myślę, że trafiłem w dziesiątkę z zakupem Marantza, bo pasuję do mojego systemu, wszystko jest na miejscu i w odpowiedniej ilości, dźwięk wciągający, ciągle coś nowego słychać.

A przecież CD970 też miał dobre recenzje jak go kupowałem a tu taka różnica w dźwięku, nie do wiary.

Myśl, że kupowanie sprzętu na podstawie opisów w gazetach audiofilskich mija się z celem. Oni tam za mało różnicują pozytywne i negatywne cechy sprzętu różnych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Jako posiadacz od roku CA840C + 840A chciałbym zapisać się do klubu. Sprzęt kupiony po odsłuchu, ale z małym porównaniem i niestety na inne odsłuchy się nie zanosi. A jedna rzecz mi przeszkadza, bardzo późne rozkręcanie się wzmaka, pow. -40dB. Czy jest jakaś alternatywa dla 840A w tej cenie żeby przyjemność była również ze słuchania na -60 do -45 dB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z mojego zestawu:740/840/eposy M12/kondycja/dobre kable/standy po 30kilo/Kupa płyt CD.Dwa lata temu miałem problemy ze wzmakiem(Dzięki Katowice za serwis).Jedno jest pewne,ze to naprawdę dobrze gra.Na dobrze zrealizowanych płytach-miodzio.Czasami jak powracam do starych cedeków sprzed kilkunastu lat to brakuje.Ale tak nagrywali.Ostatnio zapuśćiłem Variusa z pierwszej płyty:DA się słuchać.Teraz MAM nowa zajawkę:podłączyłem LG 370 Blureja optykiem do 740ki i traktuje jego jako transport,odczasu do czasu 67se przełączam przez optyka do 740ki.Myślę też o zakupie suba,ale może być tak że zakupię sobie podłogówki m22 EPOSIKA i chulaj dusza.p z d r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam.Czy ktoś z kolegów robił doświadczenie polegające na wpięciu innych żródeł dzwięku,dvd do cd Cambridge Audio 740.Żeby potraktować jego jako przetwornik D/A."

 

Witam, oczywiscie ża tak, Mam wprawdzie CA 840C, ale on ma tą samą funkcję.

Podpinałem juz tam różne rzeczy, odtwarzacze sieciowe, TVSat i za kazdym razem było lepiej niz bezpośrednio na wzmacniacz.

 

W przypadku odtwarzaczy sieciowych, ciężko jest odróżnic, czy odtwarzany jest CD, czy plik.

Szkoda że ma tak malo wejsc.

Zresztą od dawna (ładnych 10 latek) korzystalem z takiej opcji CD którym wczesniej byl Denon DCD 3000, On tez pracowal jako DAC i dzieki temu wiedzac jak to dziala i jak mozna poprawic brzmienie zdecydowalem sie na CA840C

Polecam

 

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacwol, 7 Lut 2010, 20:02

 

>Czesc ,

>

>Witam z CA 840W+840E +840C .

>Mam ten zestaw od kilku dni i powiem szczerze ze jestem zalamany !

 

Jakbyś był z Krakowa, mógłbyś zobaczyć jak to u mnie gra. Jedno jest pewne: dynamika i bas są doskonałe. Nie mówię, że jest to sprzęt idealny, ale w tych aspektach gra na prawdę dobrze.

 

Jak ktoś lubi, to ilośc basu można sobie w 840E podregulować, ale podejrzewam, że nie o to tutaj chodzi.

 

Dobrze kontrolowany bas moze sprawiać wrażenie, że jest go mniej, bo jeśli sprzęt nie potrafi kontrolować basu, to pojawia się bas, którego nie ma na płycie.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam z CA 840W+840E +840C .

Mam ten zestaw od kilku dni i powiem szczerze ze jestem zalamany !

Wczesniej mialem starego Technicsa z korektorem i dzwiek wydawal sie byc o niebo lepszy !

Teraz wlasciwie nie wiadomo , o co chodzi ..... Slucham glownie winyli , ale bas jest tak slaby , ze musialem podlaczyc suba z kina domowego , bo mialem ochote wywalic ten caly zlom za okno .

 

Powiem krotko - muzyka brzmi jak zza szyby , zero dynamiki . CD player , ktory ma wbudowany upsampling brzmi gorzej niz MP3 z komputera na zestawie Logitecha .

 

Na razie jade na KEF IQ7 , ale moj start Technics chodzil na Tonsilach i brzmialo to lepiej ( subiektywnie ) niz ten przereklamowany zestaw . Jezeli macie podobny zestaw podzielcie sie wrazeniami , bo ja wije sie ze smiechu , jak to mozliwe , zeby sprzet za takie pieniadze chodzil gorzej niz radio w samochodzie"

 

Poczekaj z ocena dwa tygodnie.

Poszukaj Cd które mają dobry bas przede wszystkim, wówczas on się pojawi.

Dire straits - On every street - utw. nr 6 - You And Your Friend - swietny do przetestowania sprzętu., jak bys jeszcze mial do porównania europejskie i japońskie wydanie tego CD to wtedy porównasz sobie bas z jednego i drugiego wadania.

Jest tez taka fajna CD - Burmester: Art For The Ear - mozna poszukac. Swietna do sprawdzenia czy sprzęcik jest OK, kilkanascie dobrych utworow o zróznicowanym charakterze pozwoli Ci wychwycic to czego przedtem moze nawet nie oczekiwałes.

 

Moze faktycznie przesiadka z technicsa i tonsilów spowodowała, ze brakuje ci basu.

A jak słuchałeś Technicsa - jak wyglądąły ustawienia basu? Na zero czy była korekta ?

Tez mialem kiedys taki zestaw, podkręcalo sie to i owo.

Mam teraz znajomych co dalej tak grają (Lubią bas)

Nawet jak dziecko mówi to "basują głośniki" Jak jestem - skręcam na 0, jak jestem następny raz znowu wszystko jest na maks.

 

A radia w samochodzie rzeczywiści basują tak, że dach podskakuje, ale to ma niewiele wspólnego z tym co jest na płycie. One są specyficznie skorygowane z podbiciem tego i owego bo w samochodzie jest inna akustyka i ma byc słychac.

 

Pozdrawiam, zycze wielu wrazen, sprzecicho na 100% jest OK. Moze trzeba poeksperymentowac z glosnikami troszeczke, ale nie za szybko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze niezle. Sam uzywam 840C w konfiguracji z czym innym, i chętnie bym przetestował firmowe zestawienie 840A/840C.

Mialem okazje sluchac firmowy zestaw Linna DS/Wzmak/Kolumy działało to rewelacyjnie.

Pozniej testowalem tegoz DSa w innej konfiguracji i juz tak rewelacyjnie nie bylo.

Z doswiadczenie wiem, ze febryczne zestawy sa dopracowane - a inne konfiguracje elementów tychze zestawów to juz jest losowa i gustu sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

U mnie skromnie, ale przyjemnie.

CA 540a + 540c (obydwa v.2) podpięte Inakustik Referenz 502 chwilowo pod Acoustic Energy Aegis Neo 1 - szukam usherków s520 do posłuchania, bo słyszałem o nich dużo dobrego.

Kino - CA 540r v.3 + CA DVD99 podpięte Inakustik Referenz 602 pod Kef C7 + C3 + C6 + C4.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompakt CA 840 według mnie w kontekście ceny i jakości brzmienia jest kompaktofonem wybitnym ,brzmieniowo bardziej mi odpowiada niż cd Ayon 1.Wzmacniacz 840 poza mocą i dynamiką jest fatalny ,gra strasznie technicznie ,bez ciała i duszy.

Aby docenić walory soniczne kompaktu CA 840 trzeba podłączyć go pod znacznie lepszy wzmacniacz np.: Amplifon WT 40 II ,Yaqin B100 lub Luxman L 550 A i równie dobre kolumny

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny LunaticAllegro, Szanowni Członkowie Klubu Miłośników Cambridge Audio

 

Czy będąc od całkiem niedawna (niezwykle zadowolonym) posiadaczem odtwarzacza Cambridge Audio Azur 650BD mogę zostać przyjęty do Klubu? Jeśli tak: proszę o przyjęcie.

 

Pozostały sprzęt:

 

Amplituner Pioneer VSX-915

Głośniki Monitor Audio (zestaw 5.1): 2 pary BX2, BX Centre, BXW-10

TV Samsung

Tuner Sat Golden Interstar Xpeed GI-S 801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo :) A mói kambodżański wzmak właśnie wrócił z serwu,miesiąc temu cedeka też oddałem na przegląd.Są ludzie co z pasją oddają się czyszczeniem i naprawą tych małych rożnych bebechów w środku,aby nam grały.To już zmieniam temat.Świetnie grają mi Mimo Pana Grześka.Zgrało się to z CA,lecz droga była długa...Pozdrawiam Grzegorza R.Ale mam coś w zanadrzu:zamówiłem ogromne skrzynie vintage na fajnych przetwornikach.Zobaczę,posłucham jak to zagra z CA.Dodam tylko że przetwornik niskotonowy to 30cm Seasa(...)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się kupnem dynaudio dm2/6, czy one dodadzą mi basu w sonacie którego jest bardzo mało obecnie posiadam dali concept 1,myślę tez chario hyper 1000mk2 i 2000mk2 tylko nie wiem czy sonata je napędzi, może macie jakieś inne kolumny ważne żeby bas którego mi brak mózyki słucham różnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni gram na CD 840. Wzmocnieniem zajmuje się Krell 300i, ten plastyczny i muzykalny :-)

Rewelacyjne połączenie. Szczegółowość, barwa, dynamika , muzyka itd. Basisko mocno kopliwe barwne i kontrolowane. Scena 3d, wokale miodzio, góra zaje-super. CA840 gra wybornie, pozostała mi jeszcze opcja XLR, zobaczymy ile jeszcze można wydobyć z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 tygodni jestem posiadaczem CA550a gra u mnie z jamo s606 a muzyka leci z kompa. Przed kupnem jego byłem tylko na odsłuchu denona pma 710ae ( plastikowe pokrętła tragedia ). Co do CA nie słyszałem go nigdzie wczesniej kupiłem go w ciemno z allegro.

Słucham różnej muzyki od rocka po electro. Kupując sprzet chodziło mi o to by usłyszeć brzmienie płyta PAUL KALKBRENNER soundtrack BERLIN CALLING , po podłączeniu sprzetu włączyłem sobie jeden z utworów ww wykonawcy był to utwór z mp3 zawiodłem sie z tego co usłyszałem więc szybko kupiłem sobie orginalą płytę i tez do końca nie jestem zadowolony z dzwieku. Kupując głośnik nie byłem do nich za bardzo przekonany . Co do głośników to śmieszna historia mam żone a jak to u kobiet musi w domu wszystko pasować oczywiście gdzie takie wielkie kolumny postawić w 25m2 i oczywiście kolor mebli musi pasować więc jamo s606 wenge. ( może temat rozmów na forum "kobieta ,sprzęt audio i ja") . Pewnie zyskam na jakości dźwięku jak kubie sobie CD albo karte dźwiękową. Co by było leprze ??

Co do CA nie jestem audiofilem ale polecam co do głośników to jeszce nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, jestem posiadaczem 650r , zakupu dokonałem w trakcie wyprzedaży u bałtysa :) Ogólnie bardzo fajnie gra w stereo, czyli sprawdzają się opinie z sieci o walorach tego Ampli. Głośniki na dzień dzisiejszy to B&W602s2 na frontach. Za źródło robi denon dcd 755AR + ps3. To mój drugi zestaw audio i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wchodzę ze swoim zestawem Ca840A v2+840C+Dynaudio Excite x36.Twierdzę,że to co najmniej dobre zestawienie.

 

Panowie poszukuje pilota do CD840.

 

I jeszcze gdzie dostanę napęd, ewentualnie sam mechanizm podnoszenia optyki, wyrobił się ślimak i nie podnosi do końca. Trzeba mu pomóc, żeby wczytał płyte. Późnie już śmiga.

Ile kosztuje napęd?

Pilota mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem byłym użytkownikiem zestawu azur 640 C i A , słynna kontrola basu to nieporozumienie,poprostu nie ma czego kontrolować,nie ma basu nie ma kontroli.Po odsłuchu cdka w porównaniu z audiolabem 8000 CD postanowiłem go sprzedać tego samego dnia,audiolab go zmiażdżył muzykalnością i kulturą brzmienia a sądziłem że mój azur to dobry cdek.Wyższych modei nie słyszałem więc sie nie wypowiadam.Bezpośnie odsłuchy porównawcze naprawdę dużo dają,a i auiolab to też budżetowa konstrukcja ale o niebo lepsza od cambridża,mowa o cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.