Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem byłym użytkownikiem zestawu azur 640 C i A , słynna kontrola basu to nieporozumienie,poprostu nie ma czego kontrolować,nie ma basu nie ma kontroli.Po odsłuchu cdka w porównaniu z audiolabem 8000 CD postanowiłem go sprzedać tego samego dnia,audiolab go zmiażdżył muzykalnością i kulturą brzmienia a sądziłem że mój azur to dobry cdek.Wyższych modei nie słyszałem więc sie nie wypowiadam.Bezpośnie odsłuchy porównawcze naprawdę dużo dają,a i auiolab to też budżetowa konstrukcja ale o niebo lepsza od cambridża,mowa o cd

 

 

trzeba było posłuchac CA 840 ,to super cd i do tego ma swietny dac

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam DACMAGICa od 3 m-cy.Jestem b.zadowolony z tego DACa.Słucham na słuchawkach HD 600 podłączonych wprost do wyjść analogowych RCA.Za napęd robi PIONEER.

Brzmienie analityczne i rozdzielcze.Dokładnie takie jak mi odpowiada. Słychac wszystkie te audiofilskie smaczki i szczegóły.Fajnie jest.

Proszę o stała kartę członkowską i opłacam dożywotnio ewentualne składki klubowe :)

RAFAŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wiatm

Odświeże temat bo widze, że zrobil się zastój :) No wiec dopisuje się jeśli można z Azurem 540A v2 na stanie. Narazie tylko wzmak z CA ale rozglądam się za cd. Mam na oku 640c v2 do tego zestawu. Koledzy w dziale stereo doradzili żebym go wziął ale po przecYtanie wszystkich wpisów w tym temacie mam spore wątpliwości. Tak wogóle sam nie wiem czy się nie pośpieszyłem z zakupem azura. W sumie to licytowalem rotela ra-02 i cd rotela 965bx ale przegralem aukcje na wzmak i sobie troche odpuściłem. I tak w następnej aukcji wygrałem tego azura. Nie ukrywam że moje zakupy są robione bez odsłuchów dlateho mam nadzieję że będzie to dość dobrze grało z moimi Tannoyami F3. Głośniki nowe więc też trochę czasu upłynie zanim się wygrzeją.

 

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, to niedługo będę miał do sprzedania cały system Cambridge Audio:

1. Wzmacniacz CA 540a v.2, czarny, kupiony w polskim salonie, w grudniu 2010, jeszcze na gwarancji

2. Odtwarzacz CA 540c v.2, czarny, kupiony w polskim salonie, w październiku 2009

3. Tuner CA 640t v.2, czarny, kupiony w styczniu 2011 na allegro

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to i ja się dopiszę do klubu z CD Azur 740C. Gra u mnie razem z Arcamem A38 i Dynaudio Focus 110. Kupiony w ciemno z myślą o moddingu ale i bez tego gra bardzo przyzwoicie. No tak zupełnie w ciemno to nie było bo słuchałem wcześniej mocno poprawioną 640 i wiem jaki tkwi potencjał w tym sprzęcie :) . Może ktoś przerabiał 740-ke i podzieli się doświadczeniami.

 

Pozdrawiam Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

witam mam zamiar kupic cd d500se i mam pytanie po w przyszlosci dokupie jakiegos daca w tym odtwarzaczu jest wejscie koaksialne? bo slyszlem ze jest tylko jakies dziwne niebardzo wiem o co tu chodzi mozecie mi wytlumaczyc co to za wersja tego wejscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to ja nie widzę tam "zwykłego" gniazda koaksjalnego, które zazwyczaj wygląda tak samo, jak RCA.

 

no dobrze ale zwykly koksial wepne w to wejscie koaksjalne w tym odtwarzaczu....

Tak przy okazji - dobrze trafiłeś, bo właśnie sprzedaję CA 540c v.2, do którego sobie podepniesz DAC przez tradycyjne wyjście koaksjalne.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście BBC obsługuje format SPDiF, tak samo jak tradycyjne koaksjalne. Jednak że względu na bardzo małą u nas popularność, kable tego typu są u nas trudno dostępne, nie mówiąc już o DACach z takim wejściem.

 

P.S. Miało być BNC zamiast BBC

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, lub znajomych

- do sprzedania fajny budżetowy zestaw Cambridge Audio:

 

wzmacniacz

http://allegro.pl/okazja-cambridge-audio-540a-v-2-na-gwarancji-i1924142226.html

odtwarzacz

http://allegro.pl/show_item.php?item=1924144305

tuner

http://allegro.pl/show_item.php?item=1924145350

 

serdecznie zapraszam i pozdrawiam

 

P.S. Oczywiście nie porzucam Cambridge Audio, bo mam jeszcze ich amplituner i dvd :)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz został zakupiony 2 grudnia 2011 roku

 

;-)

 

Tak, i jestem z przysłości, jak sugerował jeden zainteresowany.

Jestem synem Johna Connora z Terminatora.

 

Ale kupiłem go 2 grudnia 2010, tylko się pomyliłem w opisie :)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z was mógłby powiedzieć mi jaki typ końcówek do kabli głośnikowych pasuje/jest zalecany w przypadku wzmaka azur 540 v2?? Lub wkleić jakiś link do aukcji ( najlepiej ebay uk )

A takż jakie kable głośnikowe możecie polecić do zestawu azur 540a v2 , 640c v2 i tannoy F3 tak żeby wyciągnąć z tego zestawu jak najwiecej.

 

Jeszcze jedna kwestia czy warto zastosować bi-wiring czy na tym poziomie bedzie to razej przerost formy nad treścią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romeksz

(Konto usunięte)

A takż jakie kable głośnikowe możecie polecić do zestawu azur 540a v2 , 640c v2 i tannoy F3 tak żeby wyciągnąć z tego zestawu jak najwiecej.

 

Jeszcze jedna kwestia czy warto zastosować bi-wiring czy na tym poziomie bedzie to razej przerost formy nad treścią?

QED Classic 79 Strand - na amazonie 10m kosztuje £16.75 (przesyłka gratis) - przetniesz na cztery i masz do bi-wiringu.

ja żeby nie pomylić faz, jedną parą puściłem czarne, a drugą czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jakich kablach mowisz. Przyglądałem się im na ebayu ale to są jedne z najtańszych kabli qeda. Może warto dołożyć do jakichś droższych/lepszych?? Może coś z ixos bo właśnie tej firmy mam IC i wydaje mi się ok.

 

A co z tymi końcówkami do wzmaka? Jakie tam pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romeksz

(Konto usunięte)

Wiem o jakich kablach mowisz. Przyglądałem się im na ebayu ale to są jedne z najtańszych kabli qeda. Może warto dołożyć do jakichś droższych/lepszych?? Może coś z ixos bo właśnie tej firmy mam IC i wydaje mi się ok.

kable nie grają. acz oczywiście, dla świętego spokoju, kupiłem porządne kable renomowanego producenta.

 

A co z tymi końcówkami do wzmaka? Jakie tam pasują?

jak się wyjmie zaślepki, to można dać banany. ale ja mam normalnie zakręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeksz => szczerze też nie wydaje mi się żeby kable grały chociaż ile ludzi tyle opinii. Jednak jestem skłonny uwierzyć że kiepski kabel może obniżyć jakość dźwięku a dobry jedynie go przekazać tak jak został nagrany bez strat.

 

Chcę coś zakupić bo aktualnie mam podpięte zwykłe kable 2x2.5mm OFC sub-zero które miałem wykorzystać w moim car audio ale nigdy tam nie trafily. Dodatkowo chce postawić moje tannoye na kolcach tylko muszę sprawdzić jaki jest tam gwint fabrycznie M6 czy M8 a w przyszlości może jakieś granity... :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romeksz

(Konto usunięte)

szczerze też nie wydaje mi się żeby kable grały chociaż ile ludzi tyle opinii. Jednak jestem skłonny uwierzyć że kiepski kabel może obniżyć jakość dźwięku a dobry jedynie go przekazać tak jak został nagrany bez strat.

http://www.qed.co.uk/2/about.htm - zakładam, że kabel który mają w ofercie od ponad trzydziestu lat, nie jest kiepski :)

 

Dodatkowo chce postawić moje tannoye na kolcach tylko muszę sprawdzić jaki jest tam gwint fabrycznie M6 czy M8 a w przyszlości może jakieś granity... :)))

poszperaj w pudłach od kolumn - woreczki z kolcami powinny być przyklejone do styropianów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperaj w pudłach od kolumn - woreczki z kolcami powinny być przyklejone do styropianów.

 

niestety ale do moich kolumn nie mieli kartonów w richer sounds. Jak je zabierałem to owinęli mi je w bąbelki i tyle. Ponadto gdybym wiedział że producent dodaje kolce to bym o nie zapytał w sklepie a tak już po zamiatane... Jaki gwint mają ori kolce M6??

 

To jakie dokładnie masz te kable qeda?? classic 79 strand??

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem kompletnym laikiem w sprawach audio-video i proszę o pomoc.

Mam starą wieżę Technicsa i kolumny Dali Concept 6 oraz centralny i tylne głośniki (tak jakoś tanio kupiłem cały zestaw). Znajomy któremu mówiłem że będę chciał kupić amplituner KD uszczęśliwił mnie swoim amplitunerem Cambridge Audio Azur 540R. Niestety nie miałem możliwości spotkać się z nim i zupełnie nie wiem jak podłączyć sprzęt który posiadam.

tuner satelitarny

http://www.cyfraplus.pl/technologie/sprzet/pace_dsr_2231.html

nagrywarka dvd

http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_dvd_mag/panasonic_dmr_eh57.htm

i telewizor kineskopowy Philips który posiada 2 złącza Euro i z boku S-video i chinch.

poradźcie jak to połączyć, bo niestety instrukcje które posiadam niespecjalnie mi pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.