Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór plazmy PANASONICA


skali

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, wiem że temat plazm Panasonica wałkowany jest wszędzie do znudzenia, ale czuję niedosyt :-).

Rozważam TH-42PY85 ,TH-46PY85, TH-42PY800 oraz wersje niemieckie : TH-46PZ85 i TH-42PZ800

Mój budżet może wytrzymać każdy z modeli, lecz oczywiście kosztem jakichś wyrzeczeń, zanim więc nie palnę głupstwo wolę zadać kilka pytań..

- Znam wykresy i tabelki, ale dalej nie jestem pewien, czy z moimi 3,5 metrami od kanapy do ekranu pchać się w 46`` , czy nie lepiej 42``. Materiał HD przecież ogląda się dużo rzadziej, a do SD 46`` wydaje się za duży. Mam teraz porzyczonego LCD-ka Toshiby 40`` i trochę mały ten obraz, wolę jednak posłuchać rad bardziej doświadzonych kolegów.

- Kusi mnie PZ800, który ponoć ma MPEG 2 i MPEG 4, co daje widoki na przyszłość. Jest też lepiej wykonany od serii 85 i wiadomo, że ma lepszy dzwięk ( używam sprzętu stereo, nie mam amplitunera wielokanałowego i na razie nie chcę mieć ). No i ten MPEG 4.To jednak trochę za mało, żeby dopłacać tyle kasy. Czy są jeszcze jakieś argumenty na korzyść 800 ? Lepsze przetwarzanie obrazu SD?

Za pomoc z góry dziękuję..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie 3,5m do telewizora i kupilem przed miesiacem TH-50PZ80E i jest extra.Natomiast z zona stwierdzilismy ze nastepny tv to conajmniej 60cali.Ja na twoim miescu bez wahania bralbym 50 cali.Obraz w kazdym badz razie wysmienity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myłśe że th-42pz8 za 2500 jest do odległosci 5 m idealny naprawde ta plazma jest rewelacyjna pz 80 nie ma chocby troszke lepszego obrazu tylk olepsze wyposazenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skali,

jeśli chodzi o wielkość - nie oszczędzaj,

dla mnie wydwało się, że 42 to dużo,

teraz oglądam z 2 metrów max

a u Ciebie 42 to będzie z 3,5 metra telewizorek,

inną kwestią jest to, że na 50 calach słaby sygnał może być odrobinę mniej miły dla oka,

ale coraz więcej mamy lepszego sygnału,

nie mówiąc o Blue Rayach itd.

 

a co do przyszłości - sam oceń,

według mnie kupowanie elektroniki na zapas - to marnotrastwo kasy

lepiej kup na miarę i przeznacz na coś innego resztę

zobacz jak wszystko się zmienia za 5 lat bedziesz szukał czegoś innego,

odnajdziesz ten wpis na forum i powiesz - kurde miał rację:))

 

na koniec - gratulacje co do wyboru

- plazmy panasonica to naprawdę kawał dobrego ustrojstwa

oczu nie oderwiesz :))

 

pozdrawiam serdecznie,

maniek74

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeśli nie ogranicza Cię budżet kupuj jak największą. Jednakże ja posiadam 37" i do TV mam 2,5-3 metry i jest doskonale. Nic mnie nie męczy, do wielkości ekranu sie przyzwyczaiłem i nie uważam, że jest zbyt mały lub mi zmalał. Oczywiście pod warunkiem,że nie zawiesisz na ścianie. Wtedy polecam "oczko wyżej" bo faktycznie zniknie na ścianie. W przypadku większych plazm problemem może być chłodzenie i praca wiatraka jednego lub dwóch. W 37" nie ma go.

 

Generalnie plazma Panasonica jest super !!!!!!!

 

Modele x00 mają duzo lepszy dźwięk. W modelach x00 (taki jak mój) dźwięk jest słaby. Dlatego filmy i muzyka lecą pod wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.