Skocz do zawartości
IGNORED

różnice FOCAL CHORUS seri 716a 816??


dargut

Rekomendowane odpowiedzi

supmario, 2 Kwi 2010, 01:05

 

Mimo,iż wszyscy powiedzą Focale na pewno lepsze - byc może tak ale trzeba miec

>konkretny sprzęt by je napędzić.

 

Święta Prawda!

JMLab to wredne kolumny. Dopiero przy dokumentnie dobranym towarzystwie pokażą możliwości. Nie łudźcie się... Inaczej mogą zagrać dość krzykliwie, bez odpowiedniego wypełnienia i podparcia w basie.

U mnie, w 17 metrach (bez mała), nie było aż nadto basu z modelu Elektra 926!!! Natomiast znajomy słuchał tychże z powodzeniem w 13 metrach (sic!)- (ale b. dobrze wytłumiony pokój).

Tu się wspomina o BAS-ie z 816 - gdzie schodzą - przy odpowiednim spadku - do 45 Hz... Jakim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w pełni powyższe wpisy, moje monitorki z MIDem 165mm bardzo kochają prąd, focal z byle czym nie zagra, w zasadzie od razu to słychać.

Podobno wredne kolumny to bardzo dobre kolumny.

 

Co triangli, też słyszałem, fajne, zupełnie inne wysoko tonowe więc trzeba je polubić, focal jest bardziej neutralny i ja wolę w tę stronę.

 

Ale wybierając cokolwiek należy pamiętać aby wybierać tylko i wyłącznie pod swój gust i tylko i wyłącznie tak, nie można być podatnym na sugestie bo w domu zachwyt i emocje z czasem spadają i może być niezłe rozczarowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 2 Kwi 2010, 12:44

 

>Podobno wredne kolumny to bardzo dobre kolumny.

 

Jak są "wredne" (w tym sensie, że trudne do napędzenia) to nie są pod każdym wzgl. dobre ... bo trudniej je właśnie wysterować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle

 

>... gdybym kupował focal to tylko albo CMS 65, albo coś z rodziny SM6/SM11 ;P

 

Chciałbym ich posłuchać i "zobaczyć" w końcu bo nie ukrywam że pro audio nie pozwala mi przestać o sobie myśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od paru miesiecy chorusy 816v po prostu swietne,absolutnie bezkonkurencyjne w swojej cenie,dzwiek jest naprawde potezny,muzyka rokowa czy elekroniczna brzmi na nich powalajaco,najlepsze jest to ze wszystko dzieje sie przed kolumnami dzwiek z nich wychodzi na zewnatrz,swietna kontrola basu przestrzen rozdzielczosc dzwieku,nie tylko sluchasz ale i prawie ogladasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

od kilku dni jestem posiadaczem focali 826 i na razie są w fazie wygrzewania, z dnia na dzień odkrywam coś nowego w tych kolumnach, potwierdzam że w porównaniu z serią 700 róznica jest ogromna, chociaż 700 to też świetne kolumny, 826 to magia dźwięku w delikatnej muzie ale w metalu też potrafią przyłoić bez litości, produkt dość uniwersalny co jest na pewno dużym plusem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt musza sie troche wygrzac u mnie na poczatku graly troche ostro po jakims czasie zlagodnialy dzwiek stal sie cieplejszy magiczny jak piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radark

a czy miałeś bezpośrednie porównanie z odsłuchu z 816?

mam problem, żeby oba modele spotkać razem, a i z same 826 nie łatwo namierzyć

salony nie chcą się obtowarowywać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak porównywałem bezpośrednio te kolumny na odsłuchu w sklepie jedne po drugich, początkowo nosiłem się z zamiarem zakupu właśnie 816 ale nie do końca przypadły mi do gustu, po pierwsze coś nie tak było z wokalami, brzmiały trochę nienaturalnie jak dla mnie, w ciężkim metalu brakowało im drapieżności, ponadto nie było w tych kolumnach zadowalającego mnie dociążenia w basie, po prostu nie urzekł mnie ten dźwięk, kiedy sprzedawca podłączył 826, stwierdziłem jednoznacznie to jest to czego szukam, odpowiedni ciężar wykop a orkiestracje i chóry w therionie zabrzmiały nieziemsko, naprawdę jest różnica pomiędzy tymi kolumnami chociaż trochę byłem zdziwiony bo pod względem budowy różnią się tylko dodatkowym basowcem w 826, proponuję odsłuch bo może dla Ciebie wystarczający będzie dźwięk z 816,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego co podlaczysz pod te focale,z nadem sluchalem w sklepie wypadly tak soie,z denonem 1500 bylo juz duzo lepiej a kopara opadla do samej ziemi po podlaczeniu advance acoustic map 305 potega dzwieku niesamowita przestrzen wszystko wokol ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT, 31 Mar 2010, 22:13

 

>> maniek74

>

>Pamiętasz może na jakim sprzęcie słuchałeś w sklepie? tzn. wzmak i CD. Focalow-a droga, to dobry

>kierunek do dobrego dzwięku!

 

słuchałem na tym:

Vincent - wzmacniacz SV-236 MK (SV236) + odtwarzacz CD CD-S6 (CDS6)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i na Focalach koparka mi opadła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.