Skocz do zawartości
IGNORED

wzmaczniacz za cenę


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

octavarium, 7 Sty 2009, 13:15

 

 

>>>Na jednym z zagraniczych forum była dyskusja o tym modelu i opinie były mocno nie przychylne.>>

>

>a za chwilę:

>

>>>Krell 400xi - żadne fajerwerki, w brzmieniu nie znalazłem niczego, co możnaby porównać z tym,co

>inni piszą na jego temat>>

>

>Sam się więc przekonałeś,że może mimo opinii z forum może jednak warto posłuchać Unico SE,być może

>tak jak w przypadku 400xi niewiele prawdy będzie w tym co zagranica donosi....

 

!

racja !

gdzie on jest by go posłuchać, wiadomo przecież, że nie kupię w ciemno ... potoem mozna się zaczaic :)

co do creeka, przyznasz, że sprawa dziwna ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik-t

Jeśli szukasz przeciwieństwa krella (i słusznie, bo to wzmak na disco,a nie do miłego spędzania czasu z muzyką na poziomie)

to rozejrzyj się za czymś ze oferty Electrocompanieta. Bez wachania polecam ECI1, ale bardzo cięzko o tą perłę. Alternatywą dla niego jest końcówka mocy AW 120 albo taniej AW70. Obie mają możliwość mostkowania, tak że późniejsza rozbudowa możliwa. Barwa i nasycenie z precyzyjną kontrolą i szczegółowoscią oraz rozbudowana scena przy zachowaniu wysokiego poziomu reszty zakresów murowane.

Gdybyś szukał neutralności pozbawionej suchości jak w krellu, ale lekko w chłodnym klimacie, to primare I30 lub jakaś końcówka tegoż producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

blitz, 7 Sty 2009, 13:46

 

>Kazik-t

>Jeśli szukasz przeciwieństwa krella (i słusznie, bo to wzmak na disco,a nie do miłego spędzania

>czasu z muzyką na poziomie)

>to rozejrzyj się za czymś ze oferty Electrocompanieta. Bez wachania polecam ECI1, ale bardzo cięzko

>o tą perłę. Alternatywą dla niego jest końcówka mocy AW 120 albo taniej AW70. Obie mają możliwość

>mostkowania, tak że późniejsza rozbudowa możliwa. Barwa i nasycenie z precyzyjną kontrolą i

>szczegółowoscią oraz rozbudowana scena przy zachowaniu wysokiego poziomu reszty zakresów murowane.

>Gdybyś szukał neutralności pozbawionej suchości jak w krellu, ale lekko w chłodnym klimacie, to

>primare I30 lub jakaś końcówka tegoż producenta.

to nie tak, że szukam przeciwieństwa krella, poprostu 400xi zagrał zwyczajnie bez tych achów i ochów jakie miałm okazję czytać w opiniach innych, oraz bez zarzutów o jego suchości, kliniczności, to zwycajny wzmak , jak wiele innych. ...Nie szukam niczyjego przeciwieństwa, chcę zdobyć wzmacniacz który mi zagra tak, jak chę by to grało.

Mam dobre monitory Rogers -> hej Seba78 to odpowiedź na pytanie :) - mam cd któy tez spod ogona nie wypadł, brakuje tylko wzmocnienia.

Pośród waszych podpowiedzi, są naprawdę dobre. Tak mogę je określić na podstawie tego co pisze, ale jak kolega octavarium świetnie zauważył, to co pisze, może się mieć nijak do tego, co się słyszy. I to prawda. Bardzo bym chciał odsłuchać je wszystkie, ale to przecież niemożliwe. I mam nadzieję, że jak już wydam te 5 patoli, to po to, bym słuchał muzy bez wrażenia, że znowu jest bee.

Powiedzcie, czy pośdród tego, co proponujecie, są wzmaki, któe potrafią grać średnicą którą znam z Jolidy ? średnicą, która jest fizjologiczna, bez ostrości, krzykliwości, agresji, bo za taką ostrą średnica w parze idą trąbki, saksofony...tego co słyszałem do tej pory nie da się słuchać na dłuższą metę. Żona się czasem dziwiła, dlaczego tak szybko ścisza się sprzęt lub go z ulgą wyłącza ? Właśnie dlatego, że tego nie dało się słuchać. Mam już swoje doświadczenie, dlatego teraz wybrzydzam i przebieram, ale dlatego, że wiem z jakiego powodu to robię. Biorę również pod uwagę i taką możliwość, by dołożyć do toru np. jakiś dac lub jakiś bufor. Niemniej mam nadzieję, że póki co, obejdzie się bez tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kaziku!

Tak, to tylko grają wielkie lampowe wzmacniacze ukraińskiej firmy Omak, których jestem wielkim admiratorem (poszukaj na forum)!!! ;-)

Usher 1,5 wraz z preampem rzeczonego Omaka zabrzmiał podobnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizjologiczną,namacalną średnicą,bez krzykliwości i ostrości gra zestaw Quad66/606mk2.Tym wzmacniaczem nie zachwycisz się podczas 15-minutowego odsłuchu,trzeba też zaakceptować jego specyficzną urodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie - jesli ktos zna - o Sugdenie A21a (A21a series2 - nowy model)..., cos ok 20W w czystej klasie A (juz tu ktos wspominal o nim) To by byla polowa kwoty jaka dysponuje zalozyciel watku. I jeszcze jeden model: Audionet SAM V2 - tu rowniez sporo taniej niz 5kzl. Ostatnio na Allegro poszedl za 3,45 kzl. Mnie rowniez interesuja wzmaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioneta Lutek polecam ci w ciemno. Przy ciepłych i stosunkowo mało wymagających paczkach gra całkiem poprawnie. Jak pod koniec roku będę go sprzedawał to zgłoś się do mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

lex153, 7 Sty 2009, 16:02

 

>Audioneta Lutek polecam ci w ciemno. Przy ciepłych i stosunkowo mało wymagających paczkach gra

>całkiem poprawnie. Jak pod koniec roku będę go sprzedawał to zgłoś się do mnie :)

 

zakładam, że wiesz jak się wysyła wiadomości na PW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO moze Amplifon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,jakiś używany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik-t

No może krella troche pojechałem, ale po electrocompaniecie można go tak odebrać. Ja się powtórzę, ale to czego szukasz ma właśnie electrocompaniet. Zrównoważony, bez nerwowych wyskoków z ciepłą i nasyconą średnicą jak w lampowcach. Muzyka angażuje i relaksuje, ale nie nudzi. To połączenie zalet tranzystora i lampy, tak w skrócie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lex153, 7 Sty 2009, 16:02

 

" Audioneta Lutek polecam ci w ciemno. Przy ciepłych i stosunkowo mało wymagających paczkach gra

>całkiem poprawnie. Jak pod koniec roku będę go sprzedawał to zgłoś się do mnie :) "

 

Ale ja za - nie kosmiczne pieniadze - szukam wzmaka grajacego - nie calkiem poprawnie...wolalbym okreslenie:"wybitnie" :-)

Czytalem opinie o nim rowniez takie, ze gra na srednicy klinicznie - jeden okreslil, ze tak, jakbys pisal kredka po szkle. Co Ty na to ?

Wiesz jak to jest..., jak go sam posiadasz, a na dodatek bedziesz sprzedawal, to opinia.... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Lutek, 7 Sty 2009, 19:11

 

>>lex153, 7 Sty 2009, 16:02

>

>" Audioneta Lutek polecam ci w ciemno. Przy ciepłych i stosunkowo mało wymagających paczkach gra

>>całkiem poprawnie. Jak pod koniec roku będę go sprzedawał to zgłoś się do mnie :) "

>

>Ale ja za - nie kosmiczne pieniadze - szukam wzmaka grajacego - nie calkiem poprawnie...wolalbym

>okreslenie:"wybitnie" :-)

>Czytalem opinie o nim rowniez takie, ze gra na srednicy klinicznie - jeden okreslil, ze tak, jakbys

>pisal kredka po szkle. Co Ty na to ?

>Wiesz jak to jest..., jak go sam posiadasz, a na dodatek bedziesz sprzedawal, to opinia.... ?>

 

sprzedawca który opchnął go na allegro mówił, że gra "łagodnie". Na jego miejsce kupił chyba calisto. Technicznie ma dobre parametry, nawet lepsze od krella, ale to jak gra, okazuje się wtedy, kiedy gra. Piszesz, że chcesz by wzmak zagrał wybitnie, no no, i szukasz go pośród "takich" wzmacniaczy, ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zestaw i miesci się w zakładanym budzecie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tez ciekawe:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten ciute mógłby byc tańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega xniwax znalazł świetny zestaw:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli końcówka mocy gra w klasie A i ma przyzwoitą moc to ten zestaw powinien zagrać na miarę oczekiwań.

 

Ze swojej strony polecam Jungson JA-88D - do kupienie w Niemczach za 800 E.

W recenzjach ten Jungson jest porównywany do Sugden A21a. I wychodzi obronną ręką a kosztuje ponad 2x mniej. I moc ma duuuużo większą.

Brzmienie Jungsona/Sugdena to piękna barwa, realistyczne wokale, przejrzystość, krystaliczne wysokie. Wszystkie zalety klasy A. Wadą pobór prądu.

Słuchałem róznych wzmaków ale tylko te grające w klasie A mi odpowiadają.

 

Jungsona można brać w ciemno - nie może się nie podobać ;-)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical A-300 powinien spełnic zadanie.Bas i przestrzeń w tej cenie( a nawet myślę,że ok. 4kzł )barzo dobrze,barwa dla mnie ok.ale tu zdania sa różne.Zależy do jakich kolumn.Bo w tej cenie SET na 300b DIY napewno kupisz a to może być strzał w 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zestaw na Allegro CD A3 i wzm A300 moim zdaniem super zestawienie.

 

Co do klasy A mozna spróbować z Krellem Ksa 150 za ok. 4kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy proponuję jeszcze dorzucić wzmacniacze TacT lub Lyngdorf (w tej cenie w grę wchodzi jedynie second hand i cholerne szczęście w szukaniu ... mi się udało)

 

Wiele osób chwali produkty Audiomatus i w zapodanej cenie można nabyć nowego takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało Lamp?

Kzaik - Phast i to nawet przechodzoną triodę dostaniesz. GRA MUZYKĘ!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ushera 1.5, nie słuchałem ale rzuciło mi się w oczy, że w niemieckim Stereo Usher został zklasyfikowany dużo niżej niż CA 840W (który posiadam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.