Skocz do zawartości
IGNORED

Najwygodniejsze słuchawki.


Mundek_60

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Kolegów o porady praktyczne na temat jak wyżej. Często późnym wieczorem słucham w domu muzyki i oglądam filmy, kiedy reszta rodziny już śpi. Jestem skłonny do poświęcenia części doskonałości brzmienia w zamian za komfort słuchania. Wypróbowałem już następujące słuchawki:

Koss Porta Pro - żle, że leżą na uszach, nieźle leżą na uszach, fajny mechanizm podziału nacisku pomiędzy małżowiny i boki głowy, koszmarny pałąk. Za kilka lat, jak wyłysieję, to pewnie będę się w stanie z nimi oswoić. W skali dziesięciopunktowej wygody użytkowania daję im 6 punktów (8 dla łysych i 10 dla masochistów, potrafią poddusić jak żadne inne)

PX100 - niezła ergonomia ale nie lubię nacisku na małżowinach, wolałbym wokółuszne. Punktacja za wygodę: 6. Jeżeli ktoś znosi a nawet lubi ucisk na małżowinach to mogą być bardzo komfortowe.

Senki HD201. Jak na tanie słuchawki całkiem wygodne, ale nie latem. Pocą się uszy pod ceratką. 6,5 punktów zimą, 5 latem.

Senki HD595. Kupiłem je, bo recenzenci piali na temat wygody użytkowania. Może marudzę, ale spodziewałem się czegoś więcej. 8 punktów dla owłosionych i łysych, zimą i latem.

Napiszcie proszę o waszych doświadczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię otwarte wokół uszne o słabiutkim nacisku na głowę. Nic, że słabo się trzymają, słuchając siedzę spokojnie w fotelu.

Zamknięte pozwalają lepiej odizolować się od otoczenia. Dają też z 10 dB lepszą dynamikę z tego tytułu. Jak chcę coś usłyszeć przy konfigurowaniu to używam takich zbliżonych do zamkniętych. Jak się pochylam nad klockami nie spadają z głowy. Do słuchania dłużej jak paręnaście minut nie nadają się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sennheiserów, które mam/miałem. Ocena czysto subiektywna.

 

HD650 - 4/10. Ciężki, sztywny, trzeszczący hełm-imadło z grubym dwustronnym kablem. Dobrze układa się na głowie, ale o wygodzie na dłuższą metę nie ma co mówić. Twarde poduszki.

PXC300 - 5/10. Leciutkie, poduszki trochę za cienkie by umożliwić dobre dopasowanie. Filigranowy dwustronny kabelek i wiszący na nim ciężki moduł NC.

HD25-1 [poduszki standardowe] - 5/10, minusy za klejenie się do uszu, brak wentylacji i duży ścisk. Nie do użytku z okularami.

HD555 - 6/10. Jednostronny kabel, mniejsza masa i mniejszy ścisk, ale poza tym patrz HD650.

HD25-1 [poduszki welurowe] - 7/10, uszy już nie cierpią, słuchawki układają się dobrze, choć nadal dość mocno ściskają i w dalszym ciągu o okularach można zapomnieć.

HD475 - 8/10, nauszne ale lekkie i ścisk niemal żaden, praktycznie się ich nie czuje.

HD590 - 10/10. Dla mnie referencja. Ścisk żaden, poduszki jak z puchu. Perfekcyjna wentylacja. Jeśli miarą wygody jest zdolność do 'znikania' po założeniu, o tych zapomina się po 30 sekundach, podobnie jak w niektórych AKG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>HD590 - 10/10. Dla mnie referencja. Ścisk żaden, poduszki jak z puchu. Perfekcyjna wentylacja. Jeśli

>miarą wygody jest zdolność do 'znikania' po założeniu, o tych zapomina się po 30 sekundach, podobnie

 

Mam i potwierdzam.

Oprócz wygody, bardzo przyzwoicie grają:-).

B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w dziedzinie wygody nie do pobicia są STAX-y.Można w nich słuchać muzyki przez wiele godzin bez uczucia zmęczenia.Niestety nie są specjalnie u nas popularne a szkoda bo produkty tego producenta są wykonane perfekcyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu, przed zakupem słuchawek, porównałem je w pewnym wielkim markecie elektronicznym (a zakupów dokonałem potem dwa razy taniej przez neta) właśnie ze względu na wygodę. Na półce było kilka Sennków (od tanich do HD-600), Philipsów, Sony, Pioneer.

Najwygodniejsze okazały się Philipsy HP1000.

Na drugim miejscu Sennheisery HD-600.

 

Ostatnio badałem też jakiś model Denona za kilkaset złotych i AKG K 601 - poziom wygody wysoki (choć zawsze jakiś ucisk jest, póki co, nie ma cudów), podobny do Philips HP1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Sony MDR-CD1700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zjadło mi tekst: ktoś w sieci przeprowadził porównanie komfortu kilku wyższej klasy słuchawek i te wypadły najlepiej. Wiem, bo sam ich używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado GS1000 albo Beyerdynamic DT880 (nie Pro). Sony nie próbowałem. Ze Staxów wygodne są głównie Omegi II (SR-007 MkI i MkII), bo niższe modele niczym się nie wybijają w kwestii wygody. Na korzyść Grado przemawia też waga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dopasowuje słuchawki do swojej głowy i mozemy miec przez to rózne odczucia-nie jestem tak zapalczywy jak wiekszosć na tym forum żeby twierdzić że np. STAX-y są naj..naj.Ale miałem DT-880,HD-600.HD-650 więc jakies porównanie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie brałeś pod uwagę, żadnej z pozycji AKG ?

Nawet nauszne tej firmy są bardzo wygodne ...

Nie mówiąc już o np wokół usznych półotwarte AKG K 240 MK II...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"troszke" spozniona odpowiedz:)

 

ale moge potwierdzic opinie o AKG - wiekszosc bardzo wygodna (mialem juz sporo modeli).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG 271 - kiepsko z wygodą, po godzinie mam zmiażdzone i zagotowane uszy.

Shure 840 - uciska w glowe.

Stax 404 - obejmują cale uszy, dodatkowo są lekkie - wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nygus, 31 Maj 2010, 21:15

 

>AKG 271 - kiepsko z wygodą, po godzinie mam zmiażdzone i zagotowane uszy.

 

masz wielkie uszy jak Ci sie nie mieszcza w 271

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.