Jump to content
Hi-Fi Choice

Słuchawki Audio-Technica pogromcą kolumn

Recommended Posts

Topowe słuchawki firmy Audio-Technika łączą wygodę ze stylem i gracją, czy jednak mogą zastąpić kolumny w naszym zestawie? Te atrakcyjnie wyglądające, pięknie wykończone słuchawki z nausznikami w kolorze wiśni, kryją w sobie tyle technicznych innowacji, że aż nie wiadomo, od czego zacząć.

 

Najważniejszym elementem każdych słuchawek jest oczywiście przetwornik, więc zacznijmy od niego. Ma wielkość 53 mm i jest napędzany cewką z uzwojeniem z bardzo czystej miedzi, poruszającą się w szczelinie neodymowego magnesu. Współczesne hi-endowe słuchawki rzadko mają konstrukcję zamkniętą, ale tak właśnie jest w przypadku tego modelu. Wadą takiego rozwiązania jest to, że tworzy ona rezonującą komorę, co może znacząco wpływać na czystość basu. Jednak inżynierowie AT opracowali "Double Air Damping System", który pozwala sobie poradzić z tym problemem.

Są to również jedne z najwygodniejszych słuchawek, jakie dane nam było testować. Nauszniki są niesamowicie miękkie, a regulowany pałąk delikatnie spoczywa na głowie. Audio Technica bardzo hojnie wyposażyła ATH-W1000 w trzymetrowy kabel (wychodzący z lewego nausznika), ale niestety potrafi on przenosić wibracje i dlatego najmniejszy ruch głową w czasie słuchania przekłada się na irytujące drapanie w lewym uchu.

 

JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Brzmienie tych słuchawek spełnia pokładane w nich nadzieje. ATH-W1000 oferują szerokie i neutralne pasmo, dużą szczegółowość, świetne obrazowanie oraz doskonałą dynamikę i godny kameleona charakter, dzięki czemu wydają się one idealnie pasować do każdego rodzaju muzyki.

 

Zastrzeżenia, jakie mamy, są drobne, ale warto o nich wspomnieć. Nie są to najbardziej neutralne słuchawki, z jakimi mieliśmy do czynienia, chociaż przyparci do muru możemy stwierdzić, że jest to najbardziej neutralny zamknięty model, jaki sobie przypominamy. W górnym zakresie wokalnym mamy do czynienia z niewielkim eksponowaniem sybilantów. Jest to ten podzakres, w którym nawet najmniejsze zaburzenie odpowiedzi częstotliwościowej jest wyraźnie słyszalne. I chociaż można się do tego szybko przyzwyczaić, czasami możemy zostać zaskoczeni w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Również szczegółowość odstaje odrobinę od najlepszych, chociaż – jak u większości dobrych słuchawek w tej cenie – jest lepsza niż w przypadku niemal wszystkich kolumn głośnikowych. Z drugiej strony znacznie droższe Grado GS1000 pokazały, do czego są zdolne słuchawki i testowany model AT trochę im pod tym względem ustępuje. Bardziej fair byłoby porównanie ATH-W1000 z topowymi Sennheiserami i Beyerami – chociaż żadne z tych słuchawek nie są idealne, to naszym zdaniem model AT wydaje się najlepszy w najniższych oktawach, bowiem oferuje bardzo precyzyjny bas. Z drugiej strony łatwo zauważyć odrobinę gorszy przekaz w zakresie górnej średnicy i wysokich tonów. Po prostu dźwięk jest ostrzejszy i mniej wyraźny.

Nie ulega jednak wątpliwości, że są to świetne słuchawki. Warto się przy okazji zastanowić nad odpowiednim doborem wzmacniacza. Sugerowalibyśmy zastosowanie dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego (np. OBH11 Creeka)...

(więcej w "Hi-Fi Choice & Home Cinema" 12/08)

 

Pełna recenzja tego urządzenia w "Hi-Fi Choice & Home Cinema" nr 12/08

Inne ciekawe artykuły o sprzęcie stereo i kinie domowym na www.hfc.com.pl

 

PRODUKT Audio-Technica ATH-W1000

RODZAJ Słuchawki

CENA 1.999 zł

KONTAKT www.konsbud-audio.pl

post-20327-100007288 1231494948_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nawet dobry wpis jak na reklame,ale polecanie do sluchawek za 2k Creeka OBH11 to niezly przestrzal, ten wzmak moze i jest do czegos dedykowany ale najpredzej to do kiepskiego grania...

Share this post


Link to post

Recenzja jest z Hifi Choice, a tam się promuje Creeka, Isoteka, Cambridgre Audio itd. itd. :))

  • Like 1

Share this post


Link to post

To tak jakbym w magazynie o motoryzacji przeczytał, że ktoś rekomenduje zaaplikowanie silnika z malucha do mercedesa s klasy - gratulacje!

Share this post


Link to post

W Japonii te słuchawki kosztują ¥34,860, w tej chwili złotówka jest słaba, ale jeszcze pół roku temu można było je mieć za połowe ceny dystrybutora...

Share this post


Link to post

Może się czepiam, ale co to do czorta znaczy "z bardzo czystej miedzi"? 4N? 6N? 9N? To sformułowanie przejdzie w forum dla gospodyń domowych, ale nie tutaj chyba...

Share this post


Link to post

Kupiłem, ale nie u krajowego dystrybutora, cena odstarsza. Nie wiem czemu jest taka cena jednak pomijajac ją to sprzęt wysokiej klasy, trzeba sie przyzwyczaic do kilku elementów. Najtrudniej do tego, że sa to zamkniete słuchwaki a to sprawia, że po 20 minutach troszku jest ciepło. Co do dźwiekue to sa bardzo detaliczne i wymagajace, ja osobiście słucham ich na wzmacniaczu HEED podłaczonym do JJ828, kabelek to QED SS.Wyrównany bas, bardzo dobry srodek oraz góra.

Share this post


Link to post

Może się czepiam, ale co to do czorta znaczy "z bardzo czystej miedzi"? 4N? 6N? 9N? To sformułowanie przejdzie w forum dla gospodyń domowych, ale nie tutaj chyba...

 

Wydaje mi się że nie ważne czy bardzo czysta miedź i mam gdzieś czy to jest 4N 5N czy tez 100N bo i tak tego nie sprawdzę, dla mnie może być bardzo czysty sznurek. Najważniejsze jest żeby grały.

Pewnie że się czepiasz nie bierz wszystkiego dosłownie :)


Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Share this post


Link to post

Tylu ogólników o jednym produkcie dawno nie widziałem.

Totalny brak konkretów a dla mnie jest to równoznaczne z brakiem profesjonalizmu.


.

Share this post


Link to post

W Japonii te słuchawki kosztują ¥34,860, w tej chwili złotówka jest słaba, ale jeszcze pół roku temu można było je mieć za połowe ceny dystrybutora...

 

też polowałem na nie ale... złotówka dziś nie teges.

Share this post


Link to post

Nie mogę znaleźć definicji: czysty bas. Czy taki bas jest myty przez bardzo czystą miedź?

Share this post


Link to post

Topowe słuchawki [...] łączą wygodę ze stylem i gracją

Fajnie, słuchacz jest zamknięty, oniemiały i w bezruchu, bo

najmniejszy ruch głową w czasie słuchania przekłada się na irytujące drapanie w lewym uchu

jest spolegliwym i podatnym melomanem .

Tylko że takich to ze świecą szukać :]

Edited by xetras

Luz i granie nie w cenie - taktowidzetuiteraz

3fazowy daleki przesył Doliwo - Dobrowolskiego ten sam a każdy gra inaczej

Share this post


Link to post

Właśnie kupiłem A1000Z. Słuchałem kilkunastu rożnych innych z rożnego przedziału cenowego i rożnych firm.

Powaliły na łeb nawet modele za 9000. Dziwne ale tak to odczułem. Pan donosił mi kolejne i kolejne okazywały się grac jak zza koca albo puszczone przez korektor graficzny. Porażka.

Ciesze sie ze otwarty detaliczny czysty dźwięk można mieć za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Wykonanie może nie jest urodziwe tak jak Oppo pm3 ale A1000Z graja i chce sie ich słuchać.

Niesamowicie klarowny otwarty dźwięk. Tak lubię i polecam.

Nie wiem o co tu chodzi, że nauszniki za 5 000 nie potrafią przenieść polowy informacji, polowy detali jak ich koledzy z innej firmy za 1/4 ceny.

Jak dla mnie niech tak zostanie.

Jestem ciekaw co się dzieje w przedziale ponad 10 000 i więcej. Akurat takich nie słuchałem.

Share this post


Link to post

dla kosztu skalkulowanego przez sprzedawcę dobranie pary paczek uwalniających od braku nagran na słuchawki to łatwe wyzwanie


Luz i granie nie w cenie - taktowidzetuiteraz

3fazowy daleki przesył Doliwo - Dobrowolskiego ten sam a każdy gra inaczej

Share this post


Link to post

Oczywiście żart ale gdyby było można to ja bym z 3-4 modeli stworzył jeden, który byłby już niemal bez wad a tak to zawsze tu lepsza góra, tam bardziej zróżnicowany bas etc.

Share this post


Link to post

Założenie, ze jakiekolwiek mogą pokonać, czy raczej zastąpić kolumny, to nonsens. Sluchalem różnych, także koncepcje sluchawkopodobne nie dotykające uszu i nigdy nie odniosłem wrażenia, że słuchawki zapewnią bardziej naturalny odbiór dźwięku. Sam też posiadam sluchawki, ale kolumny to podstawa.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.