Skocz do zawartości
IGNORED

jaki DAC do mojego zestawu?


vilgerfortz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :). Interesuje mnie zakup DACa, poczytałem tutaj na forum opinie i testy różnych DACów i zastanawiam się nad 2 modelami:

1. Beresford TC-7510 MK6/4

2. CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC

 

Głównie słucham Rocka i Metalu z naciskiem na ROCK.

Bardzo proszę o doradzenie który z tych modeli, ewentualnie może być także inny model który polecacie + prosiłbym także o dobranie do tego sprzętu kabla optycznego.

Mój sprzęt:

Wzmak: Creek 4330

Kolumienki: Mission M32i

wszystko podłączone do kompa do karty muzycznej AUDIOTRAK Prodigy 7.1 HiFi

 

Dziękuję za wszelkie sugestie :)

 

pozdrawiam

 

Olek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cambrigde z tego co wiem kosztuje teraz kolo tysiaka... zainwestuj w Beresa + Stage 3 da Ci to na bank o wiele lepszy dzwiek niz Cambrigde a bedzie kosztowac podobnie... jak bedziesz zadowolony to luz a jak nie to sprzedasz karte muzyczna i za te pieniazki (no moze dolozysz z jedna stowke) kupisz modowanego PClinka i Beresfordowego optyka a wtedy to juz bedzie bajka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze powyżej chodziło o to, że można kupić za około 1000zł Beresforda po gruntownej modyfikacji. Ja myślę, że DAC od CA za 1000zł to dopiero kandydat na gruntowną wymianę narządów, ale może się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym sprzedać kartę dźwiękową i kupić DACa z wejściem USB. Pozwoli to pozbyć się wszelkich śmieci z zasilania komputera i uzyskać znacznie lepszą jakość dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Polecałbym sprzedać kartę dźwiękową i kupić DACa z wejściem USB. Pozwoli to pozbyć się wszelkich śmieci z zasilania komputera i uzyskać znacznie lepszą jakość dźwięku

Wykorzystanie wyjscia optycznego (gdyby karta takie posiadala) takze zapewni dobra jakosc dzwieku, z pozbyciem smieci z zasilacza komputerowego,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O Beresford TC-7510 jest dość duży wątek na forum mp3store w dziale Sprzęt stacjonarny > Odtwarzacze stacjonarne (CD-Audio, CD-MP3 etc.). Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, czy to będzie to chwalone zlampizowane Onkyo DX-7711? Pytałem na PW, czy bawisz się jeszcze w modyfikację kolumn? Słyszałem dużo dobrego o Twoim modzie Tannoy M4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka sztuk 7711 z lampucerą na pokładzie, ale wszystkie już grają u ludzi. Teraz uruchamiam DAC wolnostojący "na desce", bo jeszcze nie mam zamówionej obudowy. Z tym właśnie DACem będę porównywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Stello DA100, gra słodko lecz neutralnie (co oznacza, że ma niskie zniekształcenia, a przede wszystkim te nieparzyste), daje dużo informacji na temat niskich tonów... No i jest tani, będąc równym takim Benchmarkom i podobnym czarodziejskim skrzynkom.

 

Pozdrawiam, Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman, 21 Lut 2009, 15:29

 

>A czy Onkyo DX-7310 jest godny zlampizowania, miejsce jest, ale czy sam napęd jest tego wart?

 

Napęd ma OK, ale sama lampizacja to mało, bo ten DAC co w nim siedzi nie jest najwyższych lotów. Ja bym mu zrobił tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie ten Beresford, ostatnio przerabiam temat słuchawek, jeszcze się nie zdecydowałem ale większość zwraca uwagę na wzmacniacz słuchawkowy, czy Beresford mógłby za takowy od biedy robić ? przymierzam się również z wolna do wymiany źródła patrze tu i tam, taki Beresford mógłby mnie powstrzymać przed zmianą cd, dodatkowo założyciel wątku słucha metalu jak ja, również dużo muzyki słucham z komputera dac faktycznie mógł by być przydatny, więc czekam na opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalna jakość w dużej mierze zależy od jakości wyjścia cyfrowego. Beresforda możesz sobie wypożyczyć, posłuchać i zadecydować. Wzmacniacz słuchawkowy w nim też jest.

 

Odpowiedź na pytanie założyciela wątku już jest na innym forum, ale może się przydać też i tu.

 

 

DACMagic vs Beresford MK6/4 MOD21

 

 

Otóż kilka dni temu dzwonił do mnie znajomy z Katowic, który 2 tygodnie wcześniej dokupił Beresforda MK6/4 MOD21 do Squeezeboxa i podzielił się wrażeniami z wizyty jego kolegi z DACMagiciem właśnie.

Cenowo konkurować z DACMagiciem ma nowy TC-7520, więc jak mi powiedział na wstępie, że różnica jest ewidentna i bezsprzeczna to powiedziałem, że w końcu sporo droższy ten Cambrige.... A on mówi, że dobra, dobra, ale to właśnie podstawowy Beresford MOD21 nie zostawił suchej nitki na DACMagicu !!! Podobno jego właściciel też nie miał wątpliwości. Sam jestem zaskoczony muszę przyznać.

 

Prosiłem go o relację na piśmie i nie doczekałem się, więc zebrałem tylko wszystkie potrzebne dane telefonicznie.

 

To co mi mówił ustnie to na korzyść Beresforda przemawiała lepsza barwa, separacja instrumentów, dynamika i rozmiar, rozmach dźwięku.

Oba DACi wygrzane bo DACMagic ma podobno ponad miesiąc, może więcej.

 

Facet jest strasznie wybredny i przerzucił już mnóstwo sprzętu wink.gif Oto czym dysponuje i co było teatrem tego porównania:

Pokój: 24m kw.

Kolumny: Akustyk RR-2

Wzmacniacz: Accuphase E213

Kable: Sonus Oliva, Fadel Stream

 

Jakby ktoś chciał zweryfikować źródło to mogę myślę podać namiary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że o DAC Magic możesz zapomnieć. Aż żal źle mówić o takiej marce, ale tylko marka chyba pozostała... Kolega porównywał go z Trends Audio UD-10.1 na wyjściu analogowym i wedle niego DAC Magic poległ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.