Jump to content
IGNORED

Yamaha --> Coaxial -->Pioneer problem:/

stecko

Recommended Posts

Witam

Chcialbym poprosic Was o pomoc:) Chcialbym podlaczyc wzmacniacz yamaha dsp a2 z dvd pioneer dv400 poprzez coaxial. Problem w tym ze po podpieciu jest cisza a wzmacniacz wybiera sygnal analog(chinch). Wyjscie cyfrowe w dvd wlaczone. Po stronie wzmacniacza jest ustawiony tryb Auto znajdywania sygnalu (zawsze szuka najpierw cyfrowych) tylko ze: w wzmacniaczu mam DIGITAL 'RF' SIGNAL DVD/LD a w dvd chyba zwykle coaxial moze w tym problem? Co oznacza ten 'rf' ? Mam tylko wlasnie to i CD coaxial i w ''nim'' smiga dvd. Szukalem info i z tego co wylapalem po angolsku:) to wejscie Digital Rf szuka sobie sygnalu w kolejnosci : digital rf, dolby , dts, i normal digital signals PCM i na koncu analog wiec powinno smigac dvd nawet podczas sluchania/ogladania filmu z dzwiekiem stereo ...

Moze ktos juz mial ten problem?

z gory dzieki za pomoc

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

cześć

zapodaj normalną płytę CD i zobacz co się stanie.

Wg mnie dv400 nie podaje sygnału na coaxialu w trybie dvd.

Hidden Content

A czy we wzmacniaczu przypisałeś odpowiednio wejścia cyfrowe? Sprawdź to koniecznie. Poza tym powinna być możliwość manualnego wyboru sygnału (czy to analogowego, czy cyfrowego). Mam Pioneera DV-696 i sądzę, że wina nie leży po stronie odtwarzacza.

Hidden Content

wiec tak:)

wyczytalem w manualu wzmacniacza ze jezeli twoje dvd ma wyjscie digital RF mozesz je polaczyc z wejsciem digital rf w wzmacniaczu... skoro pioneer ma zwykle wyjscie coaxial to niestety lipka. podlaczalem ale pod coaxial ''CD'' we wzmac i wszystko smiga wiec dvd daje normalny sygnal w wyjsciu coaxial. Szkoda poniewaz moja yamaha ma tylko 2 wejscia coaxial w tym jedno wlasnie to nieszczesne digital rf dvd/ld i CD. Za to ma mnogosc optycznego ale w dvd nie ma optyka ehh:) takze zostaja chinch niestety - a chcialem zrobil porzadek z kalblami...

altarus

tak mpja yamaha tez ma to co twoj pioneer , przelaczalem i nic a na coaxial CD odrazu wylapuje sygnal PCM 44.1 ...

aha a jak podlaczylem tv naziemna cyfrowa to sygnal idzie z niej 48khz hmm niezle :)

Hidden Content

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.