Skocz do zawartości
IGNORED

Przypowieść o biednym studencie. :)


brutu

Rekomendowane odpowiedzi

Doczytajcie proszę do końca. :)

 

Witam,

chciałbym zasięgnąć porady u doświadczonych maniaków stereo, co prawda, kaliber nie jest taki jak Wasz, ale myślę, że pomożecie mi jakkolwiek. Historyjka w takim a nie innym formacie, żeby pozbyć się sztampy i by było zabawniej. :)

 

Otóż żyje sobie student, miłośnik muzyki, nie audiofil, ale potrafiący docenić dobre brzmienie. W zamierzchłych czasach zakupił amplituner Harman Kardon AVR11 i zachwycił się zupełnie innym brzmienem, porównując do poprzedniej wieży Philipsa. Następnie za namową kolegi i skuszony dobrą ceną, zakupił do tego kolumny Wharfedale Diamond 9.1 i było jeszcze trochę lepiej, jednak już nie tak porywająco. Trochę wody w rzece upłynęło, student wyjechał na saksy, przywiózł troszku funtów, postanowił spożytkować je na dobra doczesne, zakupił lustrzankę, laptopa, no i postanowił zainwestować w zestaw grający.

Wiedziony doświadczeniem i rozsądkiem, zainwestować postanowił w zestaw stereo. Niewiele się zastanawiając, udał się do salonu muzycznego MegaHz w Katowicach, jako, że duży, znany, no i powinno być ok. Niestety, nie wpadł na to, by skorzystać z błogosławieństwa internetu, dlatego poszedł troszkę w ciemno, licząć na dobrą wolę sprzedawcy. No i biedny student się przeliczył, sprzedawca widząc studenta i przedział cenowy do 2 tysięcy polskich nowych złotych nie potraktował człowieka poważnie. A gdy biedny studencina wspomniał, że miał już H/K, to sprzedawca niewiele się zastanawiając, wcisnął mu wzmacniacz H/K 970.

Nie jest to na pewno sprzęt najgorszy, biedny student cieszył się, cieszył, ale po jakimś czasie, gdy zafascynowanie nowością mu przeszło, zaczął dostrzegać braki. Braki nadążania za basem, braki w górze pasma, które w muzyce, jakiej studencina słucha, jest ważna - jest to rock i każda jego odmiana. No i student zaczął kombinować - co by tu. Gotówki brak, chęcie są, ważny jest tylko dobry dźwięk...tym razem student chciał odrobić zadanie domowe i trafił na to forum - i jest jeszcze biedniejszy niż był. :)

 

Moja sytuacja wygląda jak wyżej - mam Harman Kardona HK 970, głośniki Wharfedale Diamond 9.1 na bi-wiringu kablami ProCab LS15 i LS25, a źródłem jest wysłużone DVD Panasonica RV-32 i interkonekt za ~30zł.

Pokój odsłuchowy niewielki i niezbyt korzystny - niemal kwadrat, 3,45x3,6metra, więc wychodzi 12,5m^2.

Muzyka - jak wspomniałem - wszelki rock. Pink Floyd, Queen, Led Zeppelin, Kult, z mocniejszych uderzeń to m.in. Tool, System of a Down.

 

Chcę coś zmienić, wynika to poniekąd z zachcianki czegoś nowego, ale przede wszystkim z tego, że posłuchałem ostatnio innych zestawów, sporo droższych, ale nie tylko, i coraz bardziej "przymulone" dźwięki mojego zestawu mnie irytują.

 

Pomyślałem, pomyślałem, i mam kilka scenariuszy. Was proszę o poradę, co byście zrobili na moim miejscu, nie mając gotówki [ew. dołożyć mogę ok. 200zł, więcej nie dam rady, stancja :/] a chcąc coś zmienić.

 

1. Zmienić głośniki, sprzedając wafle. Sprzedałbym je myślę za trochę mniej niż 400zł, dołoże 200zł i ...no właśnie, i co? Jest trochę kolumn w tej cenie, ale bez szału, na nic więcej nie wykrzesam...

 

2. Zmienić wzmacniacz - za 1000-1100 sprzedać H/K i kombinować co dalej - ale nie wiem, czy jest w cenie do 1300 coś rozsądnego, co mogłoby mi przynieść poprawę z waflami. Ostatnio słuchałem Denona i całkiem nieźle grał, ale ponoć wersje PMA 500 i PMA700 AE nie dają rady, a na 1500AE mnie nie stać. :(

 

3. Sprzedać wszystko w cholerę i kupić miniwieżę tylko do stereo - PianoCraft E810 brzmi nieźle, jest chwalony i wygląda, hm, ładnie. Tylko czy ma sens? Czy będzie poprawa, jak to zagra w porównaniu do tego, co mam? Ew. inne podobne wynalazki?

 

4. Zmienić źródło - może to ono jest problemem? Model RV-32 ma podobno niezłe przetworniki D/A, ale nie znam się na tym. :)

 

5. Zainwestować w jakieś "pro" standy, coś tego pokroju, na razie kolumny stoją na niskiej szafie, mniej więcej na wysokości 170cm. Standy, kolce, granit - może w tę stronę iść?

 

6. Kupić słuchawki :P i delektować się muzyką w ten sposób.

 

7. Olać sprawę, a 200zł zainwestować w dobry alkohol.

 

Sorry za przydługiego posta, ale nic mnie bardziej nie denerwuje, jak krótki post z prośbą o szybkie rozwiązanie, nie lubie iść na łatwiznę, chciałem pokazać, że trochę czasu na to poświęciłem - mam nadzieje, że docenicie to i pomożecie. :)

 

Zamieściłem ten tekst również na forunm hi-fi.com.pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać trochę więcej sprzętów, żeby sobie wyrobić jakieś rozeznanie. Na początek zapraszamy do nas do Sosnowca na odsłuchy (wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Możesz też wpaść do mnie, posłuchasz lepszych, ale nadal budżetowych sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowanie najprosciej i najtaniej bedzie zmienic ustawienie kolumn. 170 cm to zdecydowanie za wysoko, postaw je na do prob na krzeslach i odsuchaj. Jesli bedzie wyrazna poprawa, kup standy.

Pozdrawiam

A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie punkt nr 7. :)

 

>7. Olać sprawę, a 200zł zainwestować w dobry alkohol.

 

A tak poważnie, to też proponuję pokombinować z ustawieniem. Przenieś wszystko na inną ścianę. Daj niższe standy. Zmień akustykę pomieszczenia - prostymi środkami oczywiście.

 

Kasa na pewno szybko się pojawi, to wtedy będziesz kombinował :) Sprzedawanie sprzętu w obecnej sytuacji nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym "pobawił" się z ustawieniem, wiem że to dużo daję, mój sprzęt też grał na półce, a teraz gra na standach po przemeblowaniu pokoju i jest lepiej :) Jak będziesz wybierał się na odsłuchy czy do Mcgyvera możesz dać znać, wybierzemy się we dwoję. Też bym posłuchał różnych urządzeń. We dwójkę zawsze raźniej przełamać początki odsłuchowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że za 200zł można zrobić niezłe standy na początek. Np. w Zabrzu ;) Sam miałem robione za podobną cenę i sobie je chwalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>brutu

A któż to w MegaahHz tak potraktował studenta?Pytam bo ja akurat mam dobre bardzo skojarzenia z tym sklepem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co masz, to akurat wzmacniacz wydaje mi się najmocniejszym elementem tego zestawu. Ja na Twoim miejscu :

1. Sprzedał wszystko i kupił dobrej klasy używany odtwarzacz CD i dobrej klasy słuchawki. Za sprzęt używany zmieścisz się w 900 zł za całość. Ale zanim to zrobisz - przesłuchaj w salonie kilku par, wybierz sobie jakieś dobre słuchawki i oceń w salonie lub sklepie czy ich brzmienie Ci się podoba. Ze słuchawkami można najtaniej osiągnąć dobry dźwięk, ale nie każdy lubi słuchawki. Ja ich na przykład nienawidzę. Więc zobacz czy Tobie słuchanie na słuchawkach nie przeszkadza - i kup je, albo nie.

2. Jeżeli nie słuchawki - to w pierwszym odruchu wymieniłbym źródło. Kup używany odtwarzacz CD - np. Marantza CD 6000, 63 lub 67, Kenwooda DP-7090, Technicsa SL-P7, Pioneera 904, Rotela 970 lub Yamahę CDX-993. Albo Harmana Kardona 970 lub 980 - nowe kosztują ok. 1000 zł i będziesz miał do jednej linii. To powinno przynieść największą poprawę.

3. Jeżeli już wymienisz odtwarzacz i dalej będziesz chciał coś zmienić - sprzedaj swoje kolumny i kup inne. Ale naprawdę nie ma sensu pytać o to na forum, bo każdy ma swoje preferencje i każdemu co innego się podoba. Po prostu posłuchaj jak największej liczby kolumn żebyś wiedział czego oczekujesz od dźwięku. Ja standardowo polecam najtańsze z używanych : Dali 104, 106, 505, 5005, 606, 6006. Do rocka powinny się sprawdzić, jest ich dużo na rynku wtórnym i dobrze grają. Ale każda z innych osób może Ci zaproponować coś innego, co sama lubi - i w ten sposób nigdy nie będziesz wiedział co kupić, albo oprzesz się na opinii ludzi, z których każdy ma inny gust.

Dlatego sam musisz odsłuchać wielu różnych kolumn, i nie spocznij dopóki nie usłyszysz właśnie tych właściwych. Jak je już usłyszysz - to sam będziesz wiedział że to właśnie te i żadne inne.

Życzę powodzenia - w gruncie rzeczy kupowanie sprzętu to bardzo miłe i wciągające zajęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożycz od kogoś na jeden dzień standy i pokombinuj z ustawieniem. masz dobry sprzęt i lubisz muzykę. kup standy i kilka płyt z zupełnie innych obszarow muzycznych niż do tej pory słuchałeś. Jedną z takiej, jedną z innej.

kolumny na standach odsuń od ściany conajmniej na metr (od tyłniej) i przynajmniej na 50-75 cm od bocznych. najparwdopodobniej skończą się problemy z basem. kosz niewielki.

 

pozdr i napisz co zrobileś i jakie to przyniosło zmiany. może komuś to pomoże.

parmezan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali koledzy, najpierw postaw kolumny jak należy. Bądź jednak przygotowany, że za jakiś czas...

"...gdy zafascynowanie nowością mu przeszło, zaczął dostrzegać braki."

To bardzo nagminne zjawisko. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co lepsze, przeważnie się zwraca ;D hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie dwie koncówki rotela w charakterze monobloków lub jedną mocną, do tego jakis preamp (jesli lubisz sie gawic gałeczkami), wyjdzie cie to ok 1000-1300zł. kup jakies przyzwoite cd zamiast zabawki panasonica, np denona dcd-1460 i wyslij piotrkowi608 zeby ci go rozjasnił. calosc wyjdzie cie ok 500zl. ja uzywam dcd2560, "troszkę" lepszego, po lekkim tunningu nic lepszego, ale to nie ten przedział cenowy. kable głosnikowe zostaw, jesli lubisz duzo mięsa to pozostan przy biwire, z doswiadczenia wiem ze ZAWSZE gdy jest biwire dzwiek jest bardziej nasycony (nie zawsze to jest korzystne). kup jakies IC za 100zł i masz bardzo dobra, rockową elektronike za ok 1800zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po cięzkich przezyciach tego typu w sumie z przypadku (pozyczyłem od kolegi) wpiałem do DENONA PRA-1000 dwa rotele jako monobloki. potem przez miesiąc szukałem takich zabawek w normalnej cenie, az ktoregos dnia porządnie osłuchałem DUALA CV440. i mi sie roteli odechciało, niewiele, w sumie minimalnie, lepsze, a ten dual bije na łeb kazdą integre ze swojego przedziału cenowego (ok 600-800zł). do tego wydajnosc prądowa na pewno niewiele (o ile wogole) gorsza niz tych monobloków, bo to dual mono. po co zmieniac na cos, co zagra bardzo podobnie, a jest drozsze. poleciłbym ci tego duala, tak jak 441 (blizniak, troszke ładniejszy), ale tych wzmacniaczy poprostu niema, i szukałbys pól roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie biedni studenci ....stop!!!nie wieze w ich istnienie -nie ma biednych studentow- sam kiedys bylem studentem, to najlepszy walk of life...zaluje ze wtedy nie skompletowalem mojego stereo...nie podarowalbym Ci nawet pogryzionego przez myszy kabla z zelazka!!! ale zafascynowal mnie Twoj wpis ..bylbys dobry w pisaniu biorafii, powiem tak jezeli jestes fascynatem muzyki to sprzedaj lustrzanke i odrazu bedziesz mial wieksze horyzonty!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parasol, kiedy Ty byłeś studentem;p można ew powiedzieć,że student wiedzie skromne życie, że ta skromność większość środków nakazuje wydać na alko to co innego. nie jestem studentem od 4 miesięcy, wiem co piszę;)

też kiedyś miałem kolumny na szafie z tą różnicą,że miała jakieś 190cm muł jeszcze większy.

podstawki w takim układzie warto sobie sprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj oznaczenie przypowieść określa formę. ja alegorycznego znaczenia tej historii nie znalazłem;)

no chyba tylko taką,że studenta wielki sklep zawsze zrobi z balona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas, 11 Sty 2009, 10:20

 

>tutaj oznaczenie przypowieść określa formę. ja alegorycznego znaczenia tej historii nie

>znalazłem;)

>no chyba tylko taką,że studenta wielki sklep zawsze zrobi z balona.

 

Może student też jest alegoryczny ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, jaki sklep zrobił studenta w balona? Przecież "...biedny student cieszył się, cieszył...". W tej przypowieści jest głębszy sens.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas, 11 Sty 2009, 10:20

ja alegorycznego znaczenia tej historii nie znalazłem;)"

 

aha, ja znalazłem kilka, bez specjalnego zastanawiania się ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi, jednak jesteście ludźmi. :) [jak czytałem niektóre tematy, miałem chwile zwątpienia :P]

 

No to po kolei:

McGyver --> O, dzięki za propozycję, z pewnością wpadnę kiedyś, ale na pewno po sesji. :)

 

Glurak i inni polecający zmianę ustawień kolumn--> I od tego raczej zacznę. koszt niewielki, satysfakcja jakaś na pewno, a dźwięk od razu powinien być lepszy...że też człowiek [student :P] od razu zaczyna kombinować nad skomplikowanymi wyjściami, a najprostszych nie zauważa...:)

 

V-savage --> W Katowicach na Akademii Ekonomicznej. Finanse i Rachunkowość.

 

nowy40 --> Oj, nie pamiętam, było to ponad rok temu.

 

justas32 --> Dzięki za kilka opcji. Słuchawki jako jedyne źródło dźwięku odpadają, nie mógłbym cały dzień w nich siedzieć, a muzyka towarzyszy mi ciągle - zarówno przy zwykłym życiu, jak i od czasu do czasu SŁUCHANIU muzyki. Zmiana odtwarzacza DVD na CD chodzi za mną już długo, ale większość używanych modeli w rozsądnych cenach, to takie brzydactwa i starocie, że boję się, iż długo już nie pociągną. A nówka za ~1000zł to już sporo kasy...ale prędzej czy później mnie to czeka, wiem. Co do odsłuchu, muszę się zorientować jak to działa - lepiej w salonie, wypożyczenie za kaucją, bo przecież muszę posłuchać tego u siebie. A co tego, że to wciągające zajęcie - wiem to już, spędzam na forum ostatnio mnóstwo czasu. :)

 

parmenides --> Standy to jest pierwsza z rzeczy, jaką się zajmę, jest tylko jeden problem - przy jednej i drugiej ścianie mam meble, więc standy i tak nie stałyby przy "równej" ścianie, tylko koło mebli. Ale zorientuje się, co i jak mogę z tym zrobić, by było lepiej.

 

denon.dcd.2560 --> Monobloki i preampy to nie dla mnie - nie mam o tym zielonego pojęcia, nie wiem do czego służy i nie wiedziałbym, co z tym zrobić. :)

 

parasol7 --> Co do biednych studentów - "to fakt, że to mit". :) Gdybym był naprawdę biednym studentem, to bym nie szperał po tym forum, a muzyki słuchał z radiobudzika. Co więcej - nie może być biednych studentów, bo dzienne państwowe studia nie są darmowe, a jak się mieszka na stancji, to już w ogóle jest zabawnie. Ale taki stereotyp jest, więc trzeba go wykorzystywać. :)

Inna sprawa. Obudziłem się rano z pomysłem, żeby sprzedać lustrzankę, wchodzę na forum i co - i ktoś to również zaproponował. Muszę to rozważyć, nie stać mnie na 2 drogie hobby, a lustro właściwie jest wykorzystywane raz na jakiś czas...zawsze ~2200 by wpadło. :)

Co do pisania jeszcze - kiedyś pisałem opowiadania i artykuły, później to rzuciłem, ale dzięki za miłe słowa - sam po sobie widzę, że to już nie to, ale może coś mi z tego zostało. :)

 

Kopczas --> :)

 

annawroc --> Co do przypowieści to głównie chodzi o formę. :)

 

Xbox mnie nie kręci, jak już grać, to w Age of Empires II po sieci. :)

 

Dzięki za odpowiedzi, zdecyduję się chyba na kombinowanie z ustawieniem kolumn, natomiast jak by ktoś miał czas i chęci - może napisać, jak by ~2200 zł zmieniło moją sytuację, co mógłbym zmienić, jak kasę wpakować w sprzęt stereo. :)

 

dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc, 11 Sty 2009, 10:27

 

>Kopczas, 11 Sty 2009, 10:20

>

>>tutaj oznaczenie przypowieść określa formę. ja alegorycznego znaczenia tej historii nie

>>znalazłem;)

>>no chyba tylko taką,że studenta wielki sklep zawsze zrobi z balona.

>

>Może student też jest alegoryczny ;))

 

albo w ogóle Harman i Kardon jako początek wszystkiego;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.