Skocz do zawartości
IGNORED

sugden. Prosba o opinię.


chuligan_wolnosci

Rekomendowane odpowiedzi

A czym w sensie "muzycznym" rózni się AU41 od A21A? Dlaczego uważacie że a21a jest lepsze?

Czy dlatego że bardziej popularne, czy jest coś innego "na rzeczy"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A21a - to czysta klasa A - a to się równa niezwykłej muzykalności, przestrzeni, separacji i barwy niemalże jak dobrej lampy - dźwięk ogólnie pozbawiony wszystkich wad tranzystora w klasie AB a zarazem zachowujący jego dobre cechy

Do sugdena polecam cd linna - to co połączenie jest po prostu synergiczne - znajomy z forum poleca też thete miles - ale nie słyszałem więc się nie wypowiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo, czyli Twoim zdaniem au41 to po prostu klasa AB, a więc z definicji inna jakość dzwieku? Ale jesteś tego pewien? Na oko AU41 wygląda jakby się mocno grzał a to sugeruje że to jest również konstrukcja pracujaca w klasie A..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się aby au41 był w klasie A - ale nie jestem na 100% pewien - pogrzeb gdzieś w necie i poczytaj na ten temat

mogę ci tylko pomóc z serią 21

tu masz test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemesis, 12 Sty 2009, 01:38

 

eeee tam raz sie zyje jak umrzesz i kasa ci zostanie to co do trumny wezmiesz,,, a nowe to

>nowe,, zaraz dostane op. na forum ale naprawde nie lubie uzywanego sprzetu tak jak komorki do ktorej

>plul gruzlik w komisie jak i ciuchow po wenerycznie chorym azjacie z lumpexu ktory umarl w toalecie

>na dworcu a spodnie trafily z darami do polski,,, niech posluza... a feeeeeee

 

Myślisz, że dzięki temu unikniesz fizycznego kontaktu z rzeczami "fe". A co? Twoja kupa lepsza o innych? Równo śmierdzi, a czasami nawet bardziej. I po Tobie ktoś na ten sam kibel musi siadać:) Feeeeeeeee... To oczywiscie żart!

Pewno, że szkoda kasy zostawić. Do grobu nie zabierzesz. Ale tym niech martwią się Ci, których stać na pałace w złocie. Tym dopiero drżą galoty, jak Pani z kosą się zbliża:)

No i wreszcie wspomnij czasem, że oprócz Twojego, nie ukrywajmy drogiego "hobby", są w domu jeszcze inne osoby, które też chciałyby kupić sobie coś za np. kilkanaście kzł, żeby zwyczajnie lepiej się poczuć na tym padole.

Kupując nowy sprzęcik za 20 kzł - wyrzucasz automatycznie min. 30 procent kasy w błoto, zamiast zafundować rodzince 2-tygodniowe wczasy w ciepłym klimacie.

Oczywiście, wybór należy do każdego z osobna.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan_wolnosci

wiele wzmaków grzeje się mocno pomimo, że nie grają w klasie A,

tak miałem np. z Sonneteer Alabaster, który rozgrzewał się bardzo mocno, ale jedynie kilka pierwszych watów oddawał w klasie A,

i uwierz mi w porównaniu z tym jak gorący robi się Sugden a21, to taki Alabaster jest zaledwie letni.

Gdy Sugden pogra ze dwie godziny, to nie radzę go dotykać, żeby się mocno nie poparzyć,

Sugden ma tylko jeden minus (właśnie spowodowany swoją klasą A) - zaczyna grać po około 30 minutach, gdy się rozgrzeje. Słuchanie zimnego A21 mija się z celem, ale uwierz mi - warto te pół godzinki odczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to?

Jak widac na zdjeciu AU41 pracuje z a21a. Czyli a21a to nie tylko integra.

To jest moim zdaniem poszlaka wskazująca na to że Au41 to po prostu dzielony a21a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22037-100007059 1231755287_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A21 to pierwotna wersja, integra powstała potem. Końcówka mocy uważana jest powszechnie za lepszą od integry. Au41 to zupełnie co innego, oddawana moc świadczy, że pracuje zupełnie inaczej niz A21.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli ze z wyglądu koncowki mocy au41 i a21a się po prostu nie róznią. A do technicznych danych au41 nie dotarlem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chuligan

jeśli tak naprawde szukasz Sugdena to pomyśl o koncowce mocy a21ap i przedwzmacniaczu Audio Note np.M1 lub Mzero,obydwie te kombinacje wyniosą w kosmos nawet lekko stuningowaną przez Sugdena integre A21 SE.Sama koncowka jest duzo lepsza,ma wieksze trafo,i troszke podrasowaną moc ,z dobrym preampem lampowym brzmi wybornie.Ciezko ją kupic z drugiej reki ,a tylko takie wystepuja bo nie jest juz produkowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chuligan

>jeśli tak naprawde szukasz Sugdena to pomyśl o koncowce mocy a21ap i przedwzmacniaczu Audio Note

>np.M1 lub Mzero,obydwie te kombinacje wyniosą w kosmos nawet lekko stuningowaną przez Sugdena

>integre A21 SE.Sama koncowka jest duzo lepsza,ma wieksze trafo,i troszke podrasowaną moc ,z dobrym

>preampem lampowym brzmi wybornie.Ciezko ją kupic z drugiej reki ,a tylko takie wystepuja bo nie jest

>juz produkowana.

 

Tu bym się nie zgodził. Końcówka A21 to dokładnie to samo co A21a/A21aL, ale bez preampa. Trafo jest identyczne, końcówki mocy też.

Mam Sugdeny od ok. 7 lat. Najpierw uzywany A21a, teraz A21SE.

W każdym razie podawana kombinacja Sugden/Audio Note była polecana przez Szemisa, jako dużo lepsza kombinacja od A21a.

Znowu A21SE gra jaśniej/bardziej przejrzyście od A21a. Jest ciut mniej magicznie/bardziej prawdziwie. Co do samej kontroli głośników z uwagi na podwyższoną moc, to nie zauważyłem jakichś wyraźnych różnic - gra po prostu głośniej, z bardziej otwartą górą.

Za to zdecydowanie lepiej jest od strony konstrukcyjnej, wnętrze A21a wyglądało na manufaturę (przedwzmacniacz), obecnie nie ma się czego wstydzić. Zdalne sterowanie działa doskonale.

Czy jest wart swej ceny? - na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze starsza wersja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi

wez pod uwagę ze kombinacja a21ap/audio note kosztuje jako uzywka około 4,5-5 kzł, natomiast uzywka 21se jest własciwie niedostepna,nowy zas to podwojny wydatek tej kombinacji, co nie czyni go w tej cenie wcale atrakcyjnym.Zdalne sterowanie to tylko "volume" a na dodatek zeby nim sterowac to trzeba naciskac wczesniej przycisk CD na pilocie.

21se nie ma jak sam napisałes tej "magii" co stara integra,wg moich odsłuchow o ile dobrze pamietam to kombinacja audio note /a21ap była najbardziej magiczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden A21A Series 2, chyba tez nie ma sie czeo wstydzic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozin - nie wiem o co kaman ... Konstrukcja sugdena pochodzi z 1968 roku - od tamtej pory praktycznie nic się nie zmieniło - ot jedne elementy zastępują inne bo jakieś tam są nie produkowane etc... 21SE to praktycznie to samo co 21al - parę wat więcej nowa obudowa pilot itp... - dla ciebie to małe zamiany ale dla mnie i tak za duże - sugden sam w sobie jest fenomenalny więc się nie dziwię że zmiany we wzmaku są znikome - nie wiem, wg mnie należy się tylko cieszyć że nowe gra tak samo jak stare - bo w tym przypadku stare gra fenomenalnie i po co zmieniać to co jest świetne ????

Czy każda nowy produkt musi być przekonstruowany od A do Z żeby zyskał przychylność barci audiofilów - ja się cieszę że nie zmieniają wiele oprócz wyglądu bardziej akceptowalnego dla żon...

A cena - hm... tu można podyskutować - biorąc pod uwagę ceny starszych a21al rzeczywiście wysoka - ale takie czasy niestety mamy - że za legendę trzeba zapłacić - dobre czasy tanich i świetnych wzmaków typu stare musicale czy też nady arcamy, się skończyły - wybór masz prosty jak dla ciebie za drogo zawsze możesz kupić używany - no ale to nie dla ciebie przecież to stare "żenchy" (choć twój krell 300i też ponad 10 lat ma - ale gra co??? i to jak???)

 

Albo dla bardziej zorientowanych i lubiących ryzyko można kupić chińską kopię sugdena 21se za ułamek ceny oryginału - jak gra nie wiem nie miałem przyjemności - choć może nie długo posłucham ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Sugdena można spróbować Jungsona JA-88D. Jungson gra podobnie do Sugdena ale ma 80W mocy. No możw trochę gorzej ;-) ale za to wysteruje więkoszość kolumn. Klasa A to magia.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo

moj krell ma 10 lat i gra super,pewnie kondki juz troche wyschły ,bo w srodku tez troche ciepło ,ale nie słychac tego z dnia na dzien,...co do 21se to nie moge wyjsc z podziwu ze za dodanie zdalnego sterowania ,troszke lepszych gniazdek i niewielkiej płytki przedwzmacniacza cena wzrosła x2...zajmuje sie hobbystycznie elektroniką od 15 lat i wiem co ile kosztuje,a same elementy w tym 21se są szczerze mowiac budzetowe i dosc taniutkie (co nie znaczy złe),jednak z ich poskladania wynikła wspaniała legendarna konstrukcja.Angole to potrafia dodac pare alementow zmienic Image urzadzenia i żadac za to kosmicznych pieniedzy. Mowia ze lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Mialem okazje kupic uzywanego 21se w angielskim komisie ,ale 1300 funtow to on jak dla mnie nie zagrał.Za te 1300 funtow kupilem zestaw Krella 300i i 300cd + kable .

Fakt ,zestaw Krella nie ma tej magii na srednicy,ale dynamiką sceną ,stereofonią i basem pobija Sugdena,zreszta trudno sie dziwic ,wszak to inna połka cenowa.

Ale do czego zmierzam-że za rozsadne pieniadze mozna kupic swietnie grajacy sprzet uzywany i cieszyc sie z kazdej wydanej złotowki nie przepłacając.

Jednak dzis jakbym miał wydac około 2000 zł na wzmacniacz kupił bym Sugdena a21a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>moj krell ma 10 lat i gra super,pewnie kondki już trochę wyschły ,bo w środku tez trochę ciepło ,ale

>nie słychac tego z dnia na dzien

- u ciebie nie słychać a u mnie podobno słychać - popatrz - mimo że wzmacniacz gra jak ta lala

sceną ,stereofonią - no sorry ale 2 rzeczy plus średnica są nie do pobicia, wątpię aby krell miał lepszą - bas dynamikę na pewno tak - ale trzeba by było zrobić bezpośrednią konfrontację że tak powiem,

 

przypadkiem nie miałeś wcześniej nicka na T???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicka na T?

 

Adamo krell pracuje w klasie AB, a sugden w klasie A ,czyli panuje o wiele wieksza roznica temperatur stad szybsze wysychanie kondziow w Sugdenie.Krell ze swoim partnerem CD300 ma wyborna stereofie o wiele lepsza niz w sugdenie,takze scena jest rewelacyjna, bedziesz mial kiedys okazje to posłuchaj wtedy bedziesz mogl sie wypowiedziec

.Nie mowiac juz o CDkach sugdena ktore sa po prostu kiepskie.Jak powiedzialem w Krellach brakuje magii ,ale nie na tyle zeby reszte walorow zamienic na sugdena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o tą magie na średnicy chodzi. Za to sie właśnie płaci pieniądze. Z tego względu nie kupiłem Krela 400xi, bo poza rytmicznym pompowaniem nic mnie tam nie zachwyciło.

Pamiętam jak zaraz po przywiezieniu swojego pierwszeo A21a i rozebraniu go stwierdziliśmy z kolegą, że trochę to garażowo wykonane i chyba nie zagra dobrze te 25W(tym bardziej, że obok stał bardzo zresztą przyzwoity Audiolab 8000S).

Później włączyliśmy Audiolaba, a następnie Sugdena. Żaden z nas nie miał wątpliwości, który wzmacniacz zagrał lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mowie o 400xi,to zupelnie inny wzmak niz 300i,ktorego pewnie nie słuchales.Mi 400 xi tez nie podszedł.W Sugdenie najbardziej mi brakowało dynamiki i szybkosci.SREDNICA miodzio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozin to na pewno Pan "T":) dzieki niemu usłyszałem o Sugdenie i ktorego pozdrawiam:)

 

Jesli chodzi o CD Sugdena to nie sa wcale takie kiepskie jak sie okazalo po długich poszukiwaniach zrodła. Oczywiscie wszystko kwestia ceny, nowego bym w zyciu nie kupił. Ten co mam kosztował 7800zł...smiech na sali, ale udalo mi sie kupic uzywany kilku letni za 1400zł w idealnym stanie. Do 2 tys nie bylo szans nic znalesc co by zagrało ze Sugdenem. CD21 jakos sobie radzi, uwazam ze za taka cene, warto. Nie wspomne juz o sterowaniu jednym pilotem calym systemem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozin - to znaczy pozdrawiamy pana T

 

Cóż się stało że sprzedałeś sugdena - tuning się nie udał ??? - no toteż trzeba do tego specjalistów np. dcaudio tam miał wylądować mój i pewnie wyląduje ale 21se - krell ? no przecież kilka dni temu pisałeś pod innym nick-iem że tak do dupy to gra ! - trza było nie psuć tuningiem nie udanym sugdena to byś go nie zmieniał ... a taki zadowolony byłeś - się zepsuło co?

Dynamiki sugdenowi brakuje to fakt - ale odpowiednie szybkie rytmiczne cd może bardzo pomóc np. jak dla mnie synergia jest z odtwarzaczami linna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś wam sie pop........ zwłaszcza Adamo jaki T ?,sugdena owszem sprzedałem ale 5 lat temu,a to tylko przed obawa by małe dziecko sie nie poparzyło od goracych radiatorow.

Nie ma co w nim tuningowac ,jak juz lepiej nabyc koncowke i preamp audio note.

Myslicie ze tylko wy macie Sugdena? moze jest mało znany ,ale chybA ze 30 lat produkowany ,a w anglii mnogo tego po lepszych komisach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.