Skocz do zawartości
IGNORED

sugden. Prosba o opinię.


chuligan_wolnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Adamo ,a tak sie jeszcze zastanawiam po co kupiles tego a21se ? na swojej aukcji na ktorej sprzedajesz a21a napisales cytuje:

" w związku z pytaniami o powód sprzedaży - kupiłem tego nowego Sugdena 21SE (ta droższa wersja) - szczerze oprócz wyglądu i pilota - dźwiękowo niczym się nie różni od tego" czyżby tzw. autosugestia typu -/zamienił stryjek siekierke na kijek /

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - a dla mnie to duży plus - jakby był gorszy lub inny to bym nie kupił - może jest bardziej precyzyjny 21se - ale nie chcę wydawać opinii dopóki nie posłucham u siebie w systemie - odsłuchy salonowe to nie to samo - po za tym kupiłem 21se bo była okazja - którą grzechem byłoby zmarnować

Kupiłem też ATC SIA2-150 więc będę miał co porównywać - lubię muzykalne pięknie grające wzmaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rzeczy piszecie, ale ja nawet nie mam teraz czasu tego poczytać ;)

 

Zaatakowałem Adama na maila, mam nadzieję że się z nim dogadam ;)

 

Argument mój na dzisiaj "Dzwięk musi być baardzo przyjemny dla ucha, dzieci mają wrażliwy słuch, absolutnie nie można oszczędzać na zdrowiu dziecka".

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo fajny wątek. Zastanawia mnie tylko jak ktoś przy rozmowie o Sugdenie poleca Krella.

Przecież oba wzmacniacze maję zupełnie inną sygnaturę dźwięku. W ten sposób można polecać dowolny wzmacniacz bez względu na cenę i brzmienie. Swoją drogą znajomy muzyk rockowy czyli nie audiofil (polscy muzycy rockowi nie są audiofilami bo nie pie....li by tak płyt które wydają) powiedział po posłuchaniu systemu opartego o Krella powiedział że ktoś kto to kupuje napewno w młodości używał altusów bo każda nawet fajna kolumna zasilona Krellem brzmi jak altus.

Adamo D ATC świetny dźwięk.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o merytoryczne wypowiedzi. Postaw poprzeczkę sarkazmu trochę wyżej. Ja delikatnie już stwierdziłem że polecając Krella przy Sugdenie nie ma się pojęcia o dźwięku przynajmniej jednego z tych wzmacniaczy. Czy kolega wyczuwa problem? Aha i proszę się nie obruszać bo ja bynajmniej nie skrytykowałem Krella, proszę pamiętać że dla niektórych tu kolegów używających tychże kolumn to porównanie to dla nich nobilitacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike

czytaj wyzej/.../ Sugdena sprzedałem 5 lat temu ,ze wzgledu na wysoka temperature radiatorow co stwarzało niebezpieczenstwo przy małym dziecku.Zestaw Krella kupilem bardzo okazyjne i jak za te pieniadze jakosc /cena uwazam za rewelacyjną.Czytaj wczesniej! Dlaczego sadzisz ze nie mam pojecia iz polecajac krella nie znam dzwieku sugdena.? Wiesz przez 20 lat przeszło mi troszke roznych klockow przez rece.I krell i sugden maja swoje wady i zalety,jak zreszta wiekszosc urzadzen.

Pozatym przeciez ludzie zmieniaja sprzet ,raz taki raz zupelnie na inaczej brzmiacy.Kiedys byłem fanem lamp,dzis jestem zwolennikiem tranzystorow,moze za rok zaczne nabywac hybrydy ,kto wie.

Posłuchaj kiedys zestawu Kav 300i i Kav 300cd i thiel 2.4 zobaczysz jak bardzo muzykalnie gra taki system i jak wciagajacy jest ten dzwiek,a nie oceniaj urzadzen na podstawie zasłyszanej jakiejs tam opini muzyka.

Altusy tez kiedys mialem ,a owszem ,tylko takie mozna było kupic i był to wtedy zbytek szczescia w polsce ze starym Radmorem na kapeluszach 2n3055 grało to muzykalnie i ciepło , było bardzo synergicznym zestawieniem.Dzis moze to kogos smieszy ,ale takie były realia rynku.

 

Sugdena oczywiscie polecam wszystkim audiofilom ,czy gdzieskolwiek napisalem ze jest zły.Uwazam ze ma bardzo wciagajacy dzwiek.Moze kiedys wrócę do niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystorek nie pitol tylko powiedz jak oceniasz brzmienie w stosunku do Krella. Co ma krell czego nie ma Sugden i odwrotnie. Wiem ze znasz oba doskonale. Pomijam wersje 400xi ktora wg Twojej opini gra gorzej od obecnie posiadanej 300i, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam ale mało komu chce się jeszcze pisać. Ja nie deprecjonuję wartości żadnego z tych urządzeń tylko Sugden a Krell to dwa inne sposoby pokazania muzyki chyba to przyznasz? Słuchałeś obu. To że mają jak to określasz wady zalety ( każde urządzenie je ma i co z tego i tak je kupujemy ) jest jakby drugorzędną wartością w tej dyskusji.

Założyciel tego wątku podąża w stronę skompletowania zestawu który można nazwać synergicznym już dawno wymyślonym, sprawdzonym. Spendor do Krella pasuje jak przysłowiowej świni siodło. Jasne że można próbować takich mezaliansów tylko po co się męczyć wydawać kasę potem pojechać do kogoś kto ma taki zestaw usłyszeć wku..ić się że byłem tak blisko ale coś mnie podkusiło, ile stracę na sprzedaży jeżeli to tak leci z ceną na łeb, mogłem kupić integrę na początek wydałbym ze 3000 pln jak by mi się nie spodobało to sprzedałbym za 2500 na pniu strata żadna a ja mam większość kasy z powrotem.

Tak więc I Krell i Sugden jest fajny (z przewagą dla Sugdena oczywiście haha! wybacz ale nie mogłem się oprzeć) ale kolega ma Spendory pomóżmy mu znaleźć Sugdena Sonnetera i co tam jeszcze sprawdza się ze spendorkami niech człowiek osiągnie nirwanę bo na tym nam zależy.

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają tu wspomniane Spendory (słuchałem innych modeli), jeżeli tak, jak ogólnie się mawia "szkoła spendora", to ja bym jak najbardziej zestawił z nimi Krella. Ożywiłby brzmienie, utemperował bas, dodał ilości wysokim... Spróbować warto. Ale wszystko i tak zależy od preferencji, więc słuchać, porównywać itd. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, na co te kłótnie, swary głupie....

Kożystajac z uprzejmości brata informuję co następuje:

Dogadałem cenę z Adamem i zobaczymy jak będzie. MWierzę że nieźle conajmniej;) Nie mogę się doczekać, myślę że za kilka dni zdam Wam relację.

Generalnie bardzo Wam wszystkim dziękuję za wasze opinie i rady, to niesamowite, jak mało wiedziałem jeszcze miesiac temu o doborze sprzętu, a zaznaczam że ja od lat naprawdę dużo słucham i kocham po prostu muzykę.

Jeszcze się może poradzę w jednej kwestii - czy jest szansa ze yamaha cdx930 w miarę przyzwicie zagra z tym zestawem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się może poradzę w jednej kwestii - czy jest szansa ze yamaha cdx930 w miarę przyzwicie zagra z tym zestawem?

 

jakos zagra na pewno ale nie wyciagnie wszystkich smaczkow ze Sugdena. Szukajac CD, mialem chwile np Rotela RCD-02...zdecydowanie odradzam, miałem tez wczesniej MHZS88F tak opluwany przez niektorych na tym forum, bylo zdecydowanie lepiej niz z Rotela i ostatnio znalazłem oferte Sugdena CD21 (1400zł) za ktorego zaplacilem niewiele drozej niz za Rotela i zdecydowanie taniej niz za MHZS. Jaka to była moja mina po wlozeniu ulubionego krazka...fenomenalna muzykalnosc i spojnosc brzmienia! W kazdym razie wg opinii to nie jest najlepsza synergia, na pewno nieomieszkam zakosztowac jakiegos Linn-a w swoim zestawie ale czy znowu odkryje na nowo Sugdena? Zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan_wolnosci - Wierzę że będziesz zadowolony - jeżeli natomiast byłoby inaczej - daj znać mam parę tel zapisanych do ludzi którzy interesowali się moim sugdenem - więc sytuację możemy odwrócić

 

annwroc - powiem ci też jestem ciekaw jakby wyszło połączenie krella z tami spendorami lub harbeth... trzeba jakiś odsłuch zorganizować

Moje doświadczenia ze spendorami wskazują że owszem lubią one dynamiczne wzmaki - ale przede wszystkim wzmak do nich musi mieć ładną barwę - te kolumny troszkę takie surowe są - jak je się "poleje delikatnie słodkim sosem" to wychodzi super zestawienie, mi.n dlatego właściciele spendorów często zestawiają je z lampkami - ale tak czy siak zobaczyłbym co tego by wyszło krell+spendor - hm ciekawe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować, tym bardziej, że u mnie z "suchymi" JMLabami Krell (300i, 300il i 400xi) zaprezentował bardzo nasyconą średnicę, a miałem wcześniej lampy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy - moje doświadczenia wskazują na szybkie, w miarę przejrzyste, dynamiczne cd - a z sugdenem będzie synergia - staraj się aby cd dodało to czego wzmakowi brakuje - czyli dobrej kontroli basu i dynamiki, rytmu - z tańszych cd - może jakiś starszy arcam (ale na ring dac) by się sprawdził

 

- raczej nie uważam za zbyt fortunne zestawienie wzmak sugden + cd sugden - chociaż sam cd jest w miarę fajny, analogowy - to jest po prostu za bardzo muzykalny do amp sugdena i takie ciepłe kluski wychodzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byłoby ciekawe spotkanie...Krell vs Sugden. Ale nie na zasadzie rywalizacji "co gra lepiej" ale porownanie aspektow brzmienia z roznymi kolumnami, dajcie znac moze warto by bylo sie spotkac nie tylko na dobre piwko....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc - to nie o to chodzi ...

spendory nie są suche - one są "surowe" - takie do końca nie okrzesane względem barwy dlatego zawsze przynajmniej mnie zestawienie z lampką czy muzykalnym bogatym w barwę wzmacniaczem dawało tą kropkę nad i... ale nic nie mówię - trzeba spróbować samemu aby to ocenić

natomiast dobrze powinny z krellem wypaść harbeth - tak gdybam sobie tylko - bo one lubią ba kochają neutralne i dynamiczne wzmaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają odtwarzacze krella - ale jeżeli szybko przejrzyście i dynamicznie to plus wzmak sugdena - to mógłby być zestaw ... marzeń że tak powiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D

 

tu sie zgadzam z ta muzykalnoscia, w zadnym swoim zestawieniu jeszcze takiej nie słyszałem, nawet z lampami. Momentami mam wrazenie ze miod mi płynie z uszu słuchajac Focusow, na razie nie mam zamiaru nic zmieniac bo dlugo oczekalem na takie brzmienie...

 

Wypatrzylem u Ciebie na połce Meridiana czy to jest 508? Zgrywalo sie to ze Sugdenem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meridian 508 to wybitne cd - ale sugden bardziej podobał mi się z linnem - bo linn jest bardziej żywy skoczny, a zarazem gra chudszym dźwiękiem niż meridian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie z kolei Harbeth przypomina Spendora i odwrotnie ;) Taki dla mnie podobny typ charakterologiczny, ale słuchałem tylko kilka razy jednych i drugich, a wiem jak można zmienić zdanie po dłuższym posłuchaniu każdego sprzętu, więc na pewno nie będę się upierał ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.