Skocz do zawartości
IGNORED

sugden. Prosba o opinię.


chuligan_wolnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Adamo D, 13 Sty 2009, 22:01

 

>Nie wiem jak grają odtwarzacze krella - ale jeżeli szybko przejrzyście i dynamicznie to plus wzmak

>sugdena - to mógłby być zestaw ... marzeń że tak powiem

 

To zależy od modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annwroc - no właśnie przypominają dobre słowo - całe swoje życie audiofilskie miałem albo spendory albo harbeth - teraz przymierzam się do ATC (ale to ta sama "stajnia") i wierz mi że to są dwa różne światy jeżeli chodzi o amplifikację - to co dobrze gra z harbeth z reguły niezbyt dobrze ze spendorami i na odwrót - wielu się o tym boleśnie przekonało w tym ja też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy- nie bierz mych słów za pewnik ale ludzie mówią że ikemi jest znacznie lepszy niż genki dopiero jak gra po xlr - po rca różnice są subtelne - nie wiem na ile to prawda okazji do porównań nie było - może wkrótce będzie to się podzielę

 

annwroc - to jakie modele krella grają szybko przejrzyście i dynamicznie a jakie muzykalnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to niewiarygodnie szybka, detaliczna i spięta końcówka.

harbethów słuchałem z tym. Był świetny bas - takiego jeszcze nie słyszałem z harbethów, ale w sumie to niewielu osobom się podobało - było za sucho a średnica była fatalna. Wiekszość wskazała na inne wzmaki - choćby leciwego i taniego naima 3. Więc szybkie wzmaki tak, ale te pozbawione treści jednak nie koniecznie. Rewelacyjna średnica harbetha się nie uchowała przy tym brutalu. Ale jak jest możliwość spróbowania i zabawy to czemu nie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>annwroc - to jakie modele krella grają szybko przejrzyście i dynamicznie a jakie muzykalnie ?

 

Dla mnie muzykalnie nie wyklucza szybko, przejrzyście i dynamicznie, ale jak już bym miał cokolwiek napisać, 300 gra spokojniej, 280 chuligani, lecz w normie;), ale największym zaskoczeniem jest SACD (nigdy go pod uwagę nie brałem), jest sporo lepszy od obu wymienionych, niestety się psuje. 250 jest ok, ale do wymienionych tu, nie ma szans. Wiem, że ogólniki, ale jak słuchałeś odtwarzaczy Krella, to mniej więcej będziesz wiedział o co mi chodzi, a jak nie, to jutro napiszę więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego adamo,

annawroc musi najpierw w wyszukiwarce znaleźć opinie na temta tych kloców, wtedy zmienia kilka słów i opis będzie wkejony,

buahhh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia preferencji gustu ale zestawienie Krell z Harbeth to bardzo dobra kontrola, bas, wysokie. Średnicy brakuje ciała, gęstości i tego elementu blasku, magii które potrafi zapewnić Harbeth z odpowiednią amplifikacją. Do tych głośników potrzeba mocnego, soczystego, barwnego wzmaka na średnicy a słuchacz będzie mlaskał z zadowolenia pochłonięty spektaklem muzycznym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>skyrobin - toteż kupiłem ATC SIA2-150

 

I jak się sprawuje z Harbeth porównując do Naima? Jestem bardzo ciekawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden wzmak kultowy..

Miałem kiedyś Sugdena A21ap ( końcówka) pracującego razem z pre Sugden Headmaster a póżniej z Audio Note M1. Oba te zestawienia grały zdecydowanie lepiej niż integra ( zwłaszcza połączenie z M1 - jak dla mmnie pełna synergia). Integra w porównaniu "muliła". Ma "magię" ale niestety brak jej "odejścia". To wszystko daje układ dzielony. Oba zestawienia sprawdzałem u siebie w domu, więc wiem o czym mówię. Różnica była k-o-l-o-s-a-l-n-a. Subiektywnie wyglada to tak jakby moc w końcówce była 2-3 razy większa. Po prostu inna liga.

I jeszcze jedno . Jeżeli już kupisz Sugdena to koniecznie razem z jakąś lepszą sieciówką ( u mnie sprawdził się znakomicie Neel za 1kzł ) .Ten wzmak jest szczególnie na to uczulony.

No i potwierdzam ,że gra doskonale z Harbethami lub Spendorami.

Przyjemnego słuchania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sledzacych temat i zainteresowanych Sugdenem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D, 13 Sty 2009, 22:38

 

>To napisz coś więcej bo słuchałem tylko przez moment 250 vs meridian 508.24

 

Miało być "jutro", ale się przedłużyło, wyszukiwarka mi się zacięła, więc nie wiedziałem co napisać, bo nigdy tych CD nie słyszałem, jak ktoś tu sugerował ;) Więc za wyszukiwarką:

 

250 słyszałeś, to może zacznę od 300.

 

Bas raczej miękki, czasami potrafi stracić kontrolę, jest go dość sporo. Średnica lekko ocieplona, przyjemna, ale mniej naturalna niż w kolejnych opisywanych modelach. Góra ładna, jest jej sporo, nie drażni, nie dominuje. Jeśli chodzi o dynamikę, to ta w skali makro wydaje się słabsza od mikro. Jeśli chodzi o budowanie sceny, to wokal raczej przed kolumnami, reszta na linii kolumn i troszkę za nią. Hmm, co tu jeszcze...

 

To może 280, skupię się na różnicach.

 

Spora poprawa basu, średnica już nie ocieplona, bardziej naturalna, góry więcej, ale jakby lepszej. Lepsza dynamika- ogólnie. Plany: wokal- linia głośników, reszta za, ale nie za głęboko, tu wiem, że można dużo, dużo lepiej, w podobnej cenie, natomiast postawiłem na inne walory, bo mam pomieszczenie, jakie mam.

 

SACD

 

Tu w każdym aspekcie lepiej. Oddech, powietrze, klimat... Pewnie, że można lepiej, ale cena, za jaką można było kupić SACD, skutecznie to uniemożliwiała, przynajmniej w moim odczuciu. Co tu więcej mówić, trochę się wstydziłem mojej 280 przy porównaniu. Pociesza mnie jedynie fakt, że SACD się psuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozin, 11 Sty 2009, 11:36

 

Jesli juz szukasz

>Sugdena to najlepiej wersje a21a ta z przed series 2 ,(series 2 ma pilota i kosztuje nowa około 6

>kzł,a reszta od starszej wersji sie nie rozni) tzn.takiej ktora ma wyjscie z przedwzmacniacza.

 

a21a i series 2 różnią się jeszcze mocą

Starsza wersja miała 2x25W a series 2 ma 2x20W.

Ciekawe czy obie wersje mają podobną wydajność prądową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Power Output 20 Watts per channel"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam te 5W mniej by nie przeszkadzało bo nie słucham głośno muzyki a pomieszczenie też nie mam za wielkie - tylko 21,5 m. Ale jeśli maiałbym kupić Series 2 to chciałbym wiedzieć czy jakość dźwięku i wydajność jest przynajmniej równie dobra jak w starszej wersji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ten wątek, i się coraz bardziej nakręcam na tego sugden-a. W niedługim czasie będę dysponował wolną kasą w ilości ok. 6000 PLN z przeznaczeniem na pierwszy porządny (cokolwiek to znaczy) sprzęt. W pomieszczeniu 11 m kw., a docelowo 20 m kw. ma pobrzmiewać zarówno muzyka poważna, jazz, muzyka elektroniczna i... pop. Czy wobec tego mam się dalej nakręcać na sudgena? A jeśli tak, to czego mam szukać do kompletu?

 

Pozdr, R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Series 2 porownywalem tylko z mocniejsza wersja a21SE. O wydajnosc pradowa sie nie martw, radzi sobie nawet z trudnymi kolumnami, bedziesz na mazurach to zapraszam na odsłuchy, przekonasz sie ile warte jest 20W czy 25W Sugdena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać czy znacie jakiś wzmacniacz w podobnej cenie i jakości dźwięku ale nie pracujący w klasie A? Pytam bo u mnie bardzo dużo się gra muzyki i słucha radia, a w nocy zasypia się przy włączonej muzyce więc obawiam się o rachunki za prąd ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matman

 

pogadaj z tym gostkiem, ma fany wzmacniacz do sprzedania w podobnej cenie, widzialem, słuchałem i wart uwagi, mamz mial wczesniej takze Sugdena, pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahorn

Jesli masz 6 kzł do wydania to nie mysle nawet o integrze ,za ta kaske kupisz preamp Audio Note i końcowke mocy i zapewniam Cię za integra a21a i 21se sa za ta kombinacja znacznie w tyle.Ktos miał nawet takie cuś do sprzedania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem czy jeszcze aktualne,co prawda m1 Audio Note jest bardziej przejrzysty ,ale m-zero jest bardzo muzykalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.