Skocz do zawartości
IGNORED

sugden. Prosba o opinię.


chuligan_wolnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Sonneter mmm. Konkurencja dla Sugdena. Sugden integra naprawdę pobiera tylko 120W? Właściwie może i tak. 20% mocy w kolumny reszta w powietrze. A jak duży mocowo jest transformator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że to nader kompatybilne połączenie. Tylko, że na CD i głośniki zostanie mi raptem 1000 PLN. W każdym razie już się biję z myślami. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł. Stan jak nowy w zasadzie, gabaryty nieco mniejsze niż się spodziewałem, ale ciezki dosyć, bardzo ładny.

Porównywałem go wczoraj do dość kiepskiego konkurenta - technicsa su 680 (bodajże). No i nie odebrałem jeszcze z serwisu spendorów wiec altusy 75. Pierwsze wrażenia - wzmacniacz bardzo dominuje nad tym układem,kontroluje doskonale dźwięk, jest bardzo precyzyjny, szczegółowy, jest paradoksalnie mocniejszy niż technics su680 (niby tylko 2 x 25W). Potrafi bardzo głośno grać na godzinie 11, na 12 już trudno wytrzymać. Grzeje się, ale nie na tyle by nie można go dotknąć (po 2h grania). Generalnie sprawia wrażenie "za dobrego" do altusów i do cedeka onkyo (czekam az z serwisu wróci yamaha cdx930).

Może odrobinę brakuje mu basu, ale to jest chyba kwestia przyzwyczajenia, bo na su680 mozna sobie po prostu dodać basu w razie potrzeby. słuchałem wczoraj jazzu - Davis, Gato Barbieri - tu wiedziałem że będzie ekstra, ale co mnie zdziwiło - bardzo świetnie grała np Armia (po prostu wzmacniacz w tej szybkiej łomoczącej muzyce "odkrył" masę rzeczy których technics nie pokazywał wogóle, świetnie grała muzyka elektroniczna (znowu szczegóły wcześniej niesłyszalne), obnażył beznadziejną jakość gazetowej płyty Chopina (szum którego wczesniej prawie nie słyszałem, chociaż był, poprostu nie pozwalał słuchać płyty gdy grała ze sugdenem).

Jednym słowem trzyliterowym sugden GRA.

No ale to początek, czekam na spendory i cd yamaha i dopiero się wiążąco wypowiem. Na razie jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan_wolnosci - cieszę się że jesteś zadowolony - przepraszam zapomniałem ci fotki podesłać - poprawię się dziś i wszystko ładnie narysuję

 

Właśnie miałem przyjemność odsłuchania chińskiej podróbki sugdena 21se - ok 50 wat w czystej klasie A

Hm jak to ujął mój przyjaciel - jest to różnica jak miedzy artystą (sugden) a rzemieślnikiem (shanling) - on nie ma najmniejszych szans w starciu nawet z najstarszym modelem sugdena 21 - a co dopiero z najnowszym 21 se

Jedyny plus to biorąc pod uwagę jego cenę to może z jakąś kambodżą powalczyć...

Ogólnie niestety kolejne (po ponoć cudnym dusun v8i) rozczarowanie chińszczyzną - jedyny plus tanie to jest jak chińskie żarcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Adamo D

 

Posłuchaj kiedyś Jungsona Ja-88D. Gra naprawdę dobrze. 80W w klasie A. Nie bije sugdena ale jest blisko.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chuliganie do Sugdena z cd można mierzyć bardzo wysoko. Ja się nawet nie podejmę określenia pułapu twoja Yamacha to dopiero mały zalążek tego co można podłączyć. Pozdrawiam i długich godzin życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, CD to kolejny krok ktory powinienes koniecznie wykonac. Bez dobrego zrodła Sugden pokazuje tylko namiastke swoich mozliwosci. Tak samo było u mnie. Ostatnio znalazlem okazyjnie Sugdena CD21, kupilem go przejsciowo bo brakowalo mi kasy na meridiana/linna. Dodatkowo przekonala mnie mozliwosc sterowania calym systemem z jednego pilota:) I co sie okazało? Sugden CD21 "odsłonił" prawdziwa twarz wzmacniacza, jestem przekonany ze zostanie u mnie troche dluzej niz planowalem (czyli ok 3-4mies:) ) az beda fundusze na Linna Ikemi/Genki. Boje sie nawet pomyslec co moge wtedy usłyszec ze swojego zestawu...:)

 

Jesli nie masz kasy na nic konkretnego to za ok 1500zł mozesz zainwestowac w Sugdena. Bezpieczne połączenie. Chuligan, czy przypadkiem nie bedzie pasowal do Twojego nowego wzmacniacza...?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec, Sugdena potrzymam do czasu kiedy beda fundusze, do tego czasu sprobuje posłuchac gdzies Linna ze Sugdenem, musze byc pewien wydajac conajmniej x2 na nowe zrodło....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam flaszke polskiej wódki że jeżeli wogóle będzie to dwa razy krócej niż cz sugdena. Tyle czasu będziesz się przekonywał a potem dasz sobie spokój i sprzedasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega na łatwiznę chce iść tak bez rozwoju empirycznego? Napiszę tak: Kolega kupił na ebayu końcóweczkę a21p i fachowcy doradzili mu nie kupuj bracie lampowego pre bo przesłodzisz tak że się pożygasz dodam że napędzało to fabery grand piano. No i kolega za namową nabył pre tranzystorowe nie piszę firmy bo to nie istotne. Grało to miło ale traf chciał napatoczył się pre lampowe przedniej firmy. Jak to połączyliśmy w całość i zapuściliśmy muzykę to wydaliśmy odgłos przetykanego zlewu a końcóweczka jakby od niechcenia pokazała że chętnie zagra z lampą ze dwa razy lepiej niż z tranzystorem.

Wracając do tematu linna. Dla mnie linn przy Sugdenie jest nudny, precyzyjny tak ale bez wypełnienia higiena tak ale pod respiratorem. Sam nie oddycham. To moje zdanie ale chętnie usłyszę kolegi po odsłuchu. Proszę jeżeli można wiadomość na PW

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg Ciebie co bedzie optymalnym zrodłem do Sugdena? Powiem szczerze ze oczarowalo mnie brzmienie z tego mojego CD, przyznaje sie bez bicia bo kupilem go w ciemno z mysla ewentualnej odsprzedarzy a po odsłuchach nie chce sie z nim łatwo rozstawac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zeby nie było to ja tego nie sprzedaję tylko zwracam uwagę.

Mogłyby być też starsze modele ale nic poniżej starej 17KI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie w tych kategoriach że zaraz jeden cd miażdży drugiego tylko myślę że Marantz zagra ogólnie bardziej solidnie niż nijaki linn. Ale kolega powinien namacalnie popatrzeć posłuchać podotykać i jeżeli przegram to tylko dlatego że nie trafię w twoje gusta odbioru muzyki a nie w urządzenie do jej odtwarzania.

Pozdrawiam i czekam na relację!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Sugdenem polaczenie z Theta Miles.R E W E L A C J A !!! Na dodatek to Cd ktore ma regulowane analogowo wyjscie ,wiec nadrobi brak pilota w a21a.Theta jest dosc obiektywnym CD bardzo przestrzennym i w tym polaczeniu dzwiek nie jest przeslodzony,a na dodatek ma swietny bas co dodatkowo nadrabia niedostatki tego zakresu w Sugdenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo linna słuchałem i dla mnie jest taki właśnie jak napisałem wyżej, Sugdena również mam za sobą ale tylko wzmacniacze cd nie miałem okazji. Ale czy chcesz mi powiedzieć że CD sugdenia jest zupełnie inne w sygnaturze brzmienia tej firmy, bo ja myślę że nie a jeżeli nie to jest kawał drogi do linna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd Sugdena CD21 mialem przez chwilke (bo tylko taki zestaw moglem kupic) ale uwazam ze pod zadnym wzgledem nie dorownuje wzmacniaczowi.Ogólnie prezentuje bardzo słabe skraje pasma.Ma piekna srednice i tyle.TO zbawienny CD do ostrej elektroniki i dla kogos kto lubi wokale i małe składy jazzowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy

 

Wiem ze cdx930 to dopiero początek, ale na razie nie mam kasy. Mam nadzieję że za 2-3 miesiące coś lepszego podłacze, ale teraz muszę lubić to co mam ;)

Wezmę pod uwagę sugdena jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Yamaha nie jest taka ostatnia, to dobre i solidne odtwarzacze jednak nie do takiej klasy sprzetu pisane jak Sugden, moze faktycznie warto by było rozpatrzec żrodło z regulowanym wyjsciem, jednak zmiana poziomu glosnosci z pozycji fotela to niezastapiony komfort:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulowanym wyjsciem analogowym tzn.regulowanym potencjometrem na wyjsciu jest Yamaha cdx 890 ,bardzo fajny cdek ,który mozna łatwo ztuningowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co cd Linna - ogólnie rzecz ujmując to są do dupy cd - grają chudym owszem poukładanym i precyzyjnym dźwiękiem a w połączeniu z chudymi czy jasnymi tranzystorami - dźwięk może być fatalny - dlatego nie dziwi mnie ilość negatywnych opinii na temat tych cd. Ale... no właśnie ale - ze wzmacniaczami typu sugden czyli grającymi ciepło z wypełnieniem jest to doskonałe połączenie - linn dodaje od siebie precyzję rytm, drive, żywość dźwięku taką chęć gry w połączeniu z doskonale kontrolowanym basem - czyli to wszystko czego sugden nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.