Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  62 członków

Mission Klub
IGNORED

Klub Mission.


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że narosło wokół tych kolumn sporo mitów, zakładam ten wątek, by z ich właścicielami wymienić się doświadczeniami a przyszłych nabywców zachęcić, lub skutecznie zrazić do zakupu tych specyficznych głośników.

 

O kolumnach (każdych) można już cos powiedzieć, gdy się z nimi dobrze osłuchamy. Gdy minie zachwyt „nowości”, gdy ucho się przyzwyczai do nowych brzmień, gdy posłuchamy na nich różnych gatunków muzycznych. Dopiero wówczas możemy (lub nie) polecać je innym. W mojej ocenie ten czas nie powinien być krótszy niż miesiąc. Ja ich słucham już ponad cztery.

 

Jakie są M35i?

 

W mojej ocenie, to świetne kolumny o ile zapewni im się odpowiednie warunki akustyczne i właściwy sprzęt towarzyszący. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione, M35i „zabiją nas” swoim dźwiękiem a przyjemność słuchania zamienią w koszmar.

 

M35i to bez wątpienia kaliber ciężki wśród kolumn budżetowych. Jeżeli by sięgnąć do porównań, to możemy w naszych mieszkaniach hodować różne zwierzęta - szare myszki, chomiki, koty, psy… Kupując M35i miejmy świadomość, że kupujemy lwa. Ze wszystkimi tego konsekwencjami.

 

Kolumny mają ogromną zaletę o której już pisałem na tym forum – można ich słuchać cicho i cieszyć się całym pasmem w tym dołem, co wcale nie jest takie oczywiste w tym przedziale cenowym. Tworzą przepiękne, ciepłe tło i można spokojnie przy nich czytać książkę, prowadzić rozmowę. Gdy przesuniemy gałkę wzmocnienia na godzinę 10-11stą, zaczynamy uczestniczyć w spektaklu jakiego nie doświadczą użytkownicy mniejszych kolumn. Nawet nie będę się starał opisywać tych wrażeń, bo to trzeba przeżyć samemu.

Tym, którzy zdecydują się przekręcić gałę powyżej godziny 14stej można już tylko zaśpiewać „dobry Jezu a nasz Panie…”. Mam na myśli pomieszczenia poniżej 30m2.

 

W jakiej muzyce się sprawdzają M35i? Ja słucham bardzo różnej, od klasyki poprzez jazz do bardzo ciężkiego rocka. I każdej słucham z przyjemnością. Mam wrażenie, że jednak najbardziej będą się podobały przy małych składach jazzowych.

 

 

Za co lubię te kolumny?

Za niezłą przestrzeń, dobrą średnicę i świetny bas w ilościach w jakich występuje w naturze (patrz: koncerty, pomruki burzy, ruszanie dużych aut z silnikami Diesla).

 

 

WYMAGANIA:

W zasadzie tylko dwa.

M35i MUSZĄ być podłączone do w miarę jasnego systemu (!)

M35i muszą mieć dużo powietrza dookoła. Pokój, to minimum 25 m2.

 

Co jakiś czas na tym forum pojawiają się wpisy osób szukających pomocy przy ujarzmieniu tych potworów. Szczerze powiem, że nie za bardzo się da.

 

 

Proszę innych właścicieli tych kolumn o własne spostrzeżenia i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotel marantz i mission to nie głupie zestawienie , słuchałem na takowym ale na starszych klockach tych firm (patrz o mnie) . ja bym uważał na 35ki i raczej polecił 33ki (21m2)...głównym atutem tych kolumn jest niska cena 33ki to wyrwania z allegro za 900pln/kompl minusem jak dla mnie jest pieszczysta góra pasma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat Mission ale 34 się nie podobały. Dudniący, jednostajny, mało urozmaicony i wszędobylski bas i agresywna mocno wyeksponowana góra. Miałem wrażenie jakby charakterystyka, pasmo przenoszenia było w kształcie szerokiego uśmiechu, bas i wysokie wyeksponowane, środek wycofany. Podłączone to było do CA Azur 640 i Nada więc jasny system. Może to wina elektroniki choć po podłączeniu do Marantza 67SE i MF E10 zrobiło się sennie i ciemno. Pokój 25 metrów. PS. Znacznie lepiej wypadły w rockowej muzie niż w każdej innej.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego rozpocząłem ten wątek.

 

"35ki beda łoić basem" - to potoczna opinia. Mozna ją powtarzac jak mantrę, tylko że to kompletne mijanie się z prawdą. Ta jest inna - jak się im da odpowiednią akustyke i elektronikę, to nie będą "łoić", tylko zagrają tak, jak dłuuuugo później żadne inne.

 

W tym celu napisałem także, że rzetelną opinię o kolumnach można wydać dopiero po jakimś miesiącu obcowania z nimi. Jest kilka par kolumn, które słyszałem tylko raz na jakichś odsłuchach ze sprzętem, którego brzmienia nie znam i powstrzymuję sie z opinią, bo może być nieprawdziwa. A ktos kupi i będzie szczęśliwy.

 

Np. właśnie zmieniłem pokoj odsłuchu i coś, co do tej pory nie grało głębią zaczęło grać. I co, to kolumny złe? Nie, to pokój był nie taki.

 

Dlatego wątek jest dla osób posiadających te kolumny lub zainteresowanych zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matman, 11 Sty 2009, 15:48

 

>Ciekawi mnie jak te kolumny zagrałyby z moim Rotelem RA-04 w pomieszczeniu 21,5 m. Rotel to dość

>jasny wzmacniacz, ale pomieszczenie chyba za małe.

 

Nie ma innej rady jak wypożyczyć i posłuchać (we własnym pokoju!). Może się tak okazać, że bas zagłuszy resztę i wtedy już tylko siąść i płakać, bo żaden kabel tego nie zdejmie. Dlatego akurat na te kolumny trzeba uważać. Ale jak masz odpowiednie pomieszczenie, to po pierwszym utworze będziesz sie ze szczęścia w pięty całował. Podobne brzmienie dostępne będzie dopiero powyżej 10.000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem zainteresowany zakupem missionów, prawda ze nie słuchałem ich miesiącami, łojenie nie miało znaczyć źle, 35 dla mnie odpadły bo maja grać w 18m2, powarznie to jechałem juz po 33ki i po drodze wstapiłem do innego sklepu, kupiłem inne kolumny i po miesiącu nie załuje... mission to nie głupia firma z taniej półki na jaką stac wiekszość forumowiczów w tym i mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają M34i w 25m kw, mam je od maja zeszłego roku, ale zaczęło się z nimi coś dziać niedobrego, poszły do serwisu, uszkodził je kurier w trakcie transportu, dostałem nowe no i totalne zaskoczenie, nie spodziewałem się tego co usłyszałem. Podłączyłem im jeszcze Resony i scena, przestrzeń, rozdzielczość bez porównania do poprzedniej pary. Cały czas jeszcze jestem sceptycznie do nich nastawiony, ale daję im szanse. Celem jest coś innego, ale to przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że też z tymi kolumnami miałem chwilowy problem - jedna po jakimś zaczęła grać ciszej. Dystrybutor wymienił mi ją na nową, ale czasami mam jeszcze wrażenie (lub tak jest), że jedna gra ociupinkę mniej... dynamicznie? I ciekawe, że jak zamienię je stronami między sobą, to jest OK. Wiem, sprawdzałem wzmacniacz, kable... Wszystko jest dobrze.

 

A tak wogóle, to jest jeszcze jedno dziwne z tym zwiazane zjawisko - napiszcie, czy tez tak macie - słucham przez głosniki, głos wokalistki jest pośrodku, ale pogłos bardziej w lewym kanale. Zakładam słuchawki... faktycznie tak jest, ale tylko minimalnie. Oznacza to, że głośniki działaja jak lupa - zjawisko (pogłos) którego słuchając przez słuchawki nawet byśmy nie zauważyli, przez głośniki jest jakby mnożone i słychać wyraźną różnicę. Np trąbka - w słuchawkach gra "za minutę dwunasta" a przez głośniki wyraźnie aż "za pięć dwunasta". Macie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak słyszysz różnice w trąbce ja słyszę wokal, między 11:55 a 12:05, zależy od nagrania, źródła itp. Zauważyłem, że są bardzo podatne na dogięcie lub wysokotonowce grają wąskim kątem i minimalne odgięcie jednej od osi głównej powoduje przesunięcie osi odsłuchu, a może to tylko autosugestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym aby wypowiedział sie ktoś bardziej fachowy ode mnie ale powiem ze miałem problem z ustawieniem srodka odsłuchu

miałem podejrzenie do nierównego grania kolumn na minimalnym poziomie, zmiana kolumn stronami nic nie pomogła prawa strona cały czas dominowała ale wykluczyłem kolumny,po jakim czasie stwierdziłem ze przyczyna poprostu moga byc nagrania ,ze jeszcze nie moge sie przyzwyczaic do rozłożystej sceny bo wczesniej wszystko grało na kupie. zaczeło mi sie to wszystko mieszac, podejrzewałem jeszcze akustyke pomieszczenia bo kolumny stoją niesymetrycznie w stosunku do pokoju.

zachowany jest trójkąt 3-2-2m czyli są za bardzo rozstawione , pomiedzy jest meblościanka a lewa kolumna dolega praktycznie do lewej ściany prawa do prawej ma z 1,2metra (stoi biórko).

Przesunałem balans o 1na minute , zostawiłem tak przez jakiś czas , teraz po dłuzszym graniu i głosnym również, wyrównałem balans,i mam zdziwko, gra równo ,sam juz nie wiem czy tamta zmiana kolumn była poprawnie rozpoznana , wiem ze cos mi nie pasowało, i mieszałem jak pomylony, starszy mnie spieprzył ze zaczynam słuchać sprzetu nie muzyki,teraz słucham ponownie tych płyt gdzie miałem przesunięta baze i chyba jest ok . wokal na srodku, teraz podejrzewam ze kolumny były nie równo wygrzane , pochądzą z zacnego media marktu i to z wystawki, mogli częsciej podpinać 1szt.

teraz sugeruje sie jeszcze tamtym problemem, nie jestem do konca przekonany.. i jeszcze te wątki o oddawaniu kolumn na gwarancje bo 1na zaczeła grac ciszej, znajomy oddał tak samo kefy iq7... moze wartało by złozyc osobny wątek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Scoutem że tweetery grają "wąsko" i minimalne odgięcie czy dogięcie kolumn a także zmiana wysokości odsłuchu daję bardzo duże zmiany. Z ustawieniem kolumn eksperymentuje długo i na chwile obecną wydaje mi się ze najlepiej grają gdy ich osie główne krzyżują się odrobinę za miejscem odsłuchu. To co piszę dotyczy m34i, w pokoju 20m2 basu jest sporo a dzwięk momentami wydaje się zbyt duzy do pomieszczenia. Gdyby jeszcze te wysokie troche muzykalniejsze były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że nie tylko ja dostałem świrka na tym punkcie :) Dzisiaj cuda wyczyniałem ze sprzętem. U mnie z wokalami też tak jest. I tylko z wokalami. O trąbce napisałem dla przykładu, ale tak naprawdę chodzi o wokale. Np. dzisiaj zrobiłem eksperyment. Podejrzewałem, że jedna kolumna gra "dynamiczniej" tzn , że wokal bardziej ku niej sie sklania. Różnica minimalna a jednak. Więc... zamiast zamieniać głośniki między sobą, zamieniłem kanały na kablu z CD. I co? Kanały zamieniły się (np. gitara, która grała w prawym kanale przeniosła się oczywiście na lewy) ale wokal... nadal byl przyklejony do prawej. No to myslę sobie, dowód że to kolumna. Ale wpadłem na myśl, żeby wrócić z kablami od CD a przepiąć głośnikowe. Kanały znowu zamieniły się... a głos sie przykleił do drugiej kolumny. I tu już zgłupiałem. Mam tak pierwszy raz. Miałem wcześniej KEFy, B&W ale takie cyrki? Generalnie jest OK, ale... I co ciekawe, da się ten efekt wychwycić w słuchawkach prosto z CD, tyle, że występuje w mikroskali. Czyżby takie czułe były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam siły dzwigac dzisiaj...blee..słucham płyty z magazynu audio z grudnia bodajże, sluchałem tez hookera, raz jest ok a raz deko w prawo, hyh przestawiłem zeby oś była za głową chyba poprawiło to cuś... ogolnie nie jest źle czasrem mam ochote balans dać deko w lewo dosłownie o 1 minute, jak bede miał moc pokemona to wezme i pobawie sie jeszcze w ustawienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc bądźcie wyrozumiali.

 

A więc mam kolumny MISSION M35i słucham ich na wzmacniaczu YAMAHA RX-V595aRDS i dvd DENON DVD-1290 w pokoju o kształcie prostokąta i powierzchni 40 metrów kwadratowych. Słuchałem ich również na CD DENON DCD-1290 i nie było jakiejś powalającej różnicy. A więc teraz planuje kupić jakiś wzmacniacz stereo lub końcówkę mocy. Na allegro znalazłem końcówkę ARCAM ALPHA 9. Czy podłączenie takiej końcówki coś da a jak tak to dużo czy mało podkreślam, że ja żadnym audiofilem nie jestem. Ewentualnie możecie polecić mi coś innego.

PS. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ aukcja z ARCAM ALPHA 9 niedługo się kończy,a za pomoc dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość czubsi

(Konto usunięte)

wrzuć fotkę zwrotnicy. Sądząc z opisów górę mają przeciętną więc tweteer zapewne wysokich lotów nie jest ale zawsze te SCR KP za trzydzieści parę sztuka opłaci się wsadzić, z hulającym basem mogą pomóc maty bitumiczne w środku ale najpierw daj fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M34i i nie jestem z nich zadowolony. Wcześniej miałem m33 i wszystko było super a przez m34 zraziłem się do Missionów i trochę straciłem przez nie przyjemność słuchania muzyki! Z moimi m34 jest bardzo podobnie jak piszecie we wcześniejszych wpisach, czyli jedna kolumna gra ok a druga jakoś tak ciszej, mniej dynamicznej, jest trochę przytłumiona, choć nie w całej szerokości pasma.

Też oczywiście robiłem już cuda - przepinałem kable (głośnikowe, przy CD) latałem z kolumnami po całym pokoju i zamieniałem je miejscami i przeważnie źle grała ta sama kolumna. Ale tak jak pisze - przeważnie, bo czasami podobała mi się jak gra ta felerna kolumna ale to chyba z tego powodu że te nierówne granie nie jest w całym paśmie. Nie powiem, trochę trzeba się wsłuchać żeby to wysłyszeć. Kolumny już raz były w serwisie i być może trafią tam jeszcze raz. Ale już wiem że to są moje ostatnie missiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mozna pisaćsobie różne rzeczy o tych kolumnach ale wg mojej opini jest kilka haczyków. Pomieszczenie min 20-25m2, i przede wszystkim bardzo dobry wzmak. Rotele 40, 50 watowe, a tym bardziej Cambridge nie są w stanie wykrzesać z tych głośników odpowiedniego dźwieku. Posłuchajcie ich z yamahą AX-1090, Denonem np 1560, najlepiej jeszcze wzmacniacze dzielone z dobrym zasilaniem i o mocy ponad 150w/kanał. wtedy one grają i dźwięk jest trzymany w ryzach. Nie dudnią, nie szeleszczą tylko grają. Są wymagające ale potrafią się odwdzięczyć więc lepiej nie pisać nic niż pisać opinie na podstawie odsłuchów z "zabawkami". Pozdrawiam PS i nawet na Procabie LS25 grają że hej. tylko prąd!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja posiadam trochę wyższą serię z serii "E", dokładnie model E52 i ciągle się wygrzewają, jednak jestem z nich bardzo zadowolony, kupiłem ze względu na to że chce by pograły u mnie dłuższy okres czasu. Może wypadało by założyć odpowiedni klub i opisywać tam brzmienie poszczególnych modeli. Ja opisze brzmienie moich do miesiąca. Gdy już będę w 100% wiedział co i jak grają.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże i napisze czy missiony m 35i zagrają przyzwoicie z Reloopem ha 210b. Chciałbym dodać że chwilowo nie mam kasy na droższy zestaw a mission napaliłem się jak szczerbaty na suchary. Miałoby to grać na 30 metrach. Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.