Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  62 członków

Mission Klub
IGNORED

Klub Mission.


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

A masz połączone blaszką górne i dolne zaciski? Bo może to takie niedopatrzenie, że wpiąłeś kabel w dolne, a powyżej sygnał ze wzmacniacza nie dociera (powyżej jest informacja o opcji bi-wiringu w tych kolumnach)

 

Kabel ze wzmacniacza puściłem przez górne i dolne zaciski-prawdopodobnie spalone tweetery, bo prąd dochodzi, a nie grają.. oryginalny głośnik 73HFDOMBAY-może ktoś ma do sprzedania? Dzięki w ogóle za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Moze odswieze temat pytając jednocześnie miłośników missionow M35i lub osób ktore miały styczność zabawy z tymi kolumnami. Potrzebuje dobry wzmak który napedzi te kolumny w taki sposób zeby mogły pooddychac pełna piersią w moim zaciszu domowym. Piszecie o Nich duzo ale nikt nie opisał konkretów z jakim wzmakiem je łączył. Jestem na etapie kupna jakiegoś wzmacniacza ale czytając cały wątek nie bardzo wiem z czym je skonfigurowac. Lubie duzo niskich bazowych zejść ktore poprawia moj uśmiech na twarzy. Chciałbym zeby wypowiedzialy sie osoby ktore miały badz maja te kolumny w domu i jakim wzmakiem je karmiły. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Moze odswieze temat pytając jednocześnie miłośników missionow M35i lub osób ktore miały styczność zabawy z tymi kolumnami. Potrzebuje dobry wzmak który napedzi te kolumny w taki sposób zeby mogły pooddychac pełna piersią w moim zaciszu domowym. Piszecie o Nich duzo ale nikt nie opisał konkretów z jakim wzmakiem je łączył. Jestem na etapie kupna jakiegoś wzmacniacza ale czytając cały wątek nie bardzo wiem z czym je skonfigurowac. Lubie duzo niskich bazowych zejść ktore poprawia moj uśmiech na twarzy. Chciałbym zeby wypowiedzialy sie osoby ktore miały badz maja te kolumny w domu i jakim wzmakiem je karmiły. Pzdr

 

Mission m35i miałem kilka lat temu i słuchałem ich po kolei w takich konfiguracjach:

 

1. dwie końcówki mocy KODA KD269 + preamp KD233 (jedna końcówka była do prawego kanału druga do lewego, dodatkowo pracowały w trybie Bi-AMP - każdy kanał w dwóch końcówkach napędzał oddzielnie nisko i wysoko tonowe głośniki)

 

2. Yamaha A-S300

 

3. Yamaha R-S700

 

4. końcówka mocy Technics SE-A5 + Yamaha R-S700 jako preamp

 

5. Marantz PM7200

 

 

W mojej subiektywnej ocenie zestaw najlepiej brzmiał na ostatniej pozycji czyli Marantzie.

Edytowane przez lucin713
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Od kilku dni posiadam stare,poczciwe Missiony 781 zrobione przez Cyrusa.Jestem mega zadowolony.Przerobiłem mnóstwo kolumn przeróżnych producentów i nareszcie mam spokój.Może to będzie trwało kilka miesięcy jednak w tak niskiej cenie 500 zł nie dostrzegam wad.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Mission702e. Chcialbym je zmienic na cos mniejszego, moga byc monitory lub wolnostojace. Muzyki slucham raczej cicho. Nie chcialbym stracic basu, nie lubie tez ostrego dzwieku. Mozecie cos z Mission polecic? Co powiecie np. o m71?

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
WWitam serdecznie,pomogę stuningować mission m 32i 33i m 34i wbrew niektórym opiniom że to słabe kolumny naprawdę warto ,mam m 34i .
Porównywałem m 34i z mission m74 i tannoy Mercury  i m 34i grają o klasę lepiej
Witam serdecznie.
Na czym ten tuning polega, ja mam m35i, jak dla mnie grały strasznie zamulono, brakowało góry, była przytłumiona.
Pomogła zmiana rezystora odpowiadającego za tłumienie wysokotonówki na mniejszy, oczywiście robiłem to bez pomiarów na słuch, ale nie jestem audiofilem, a jak dla mnie kolumny zaczęły grać o wiele lepiej.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w m 34i wymieniłem wszystkie kondensatory na mundorf Evo aluminium i wszystkie rezystory w torze wysokotonowym na Mills .Jeżeli chodzi o m35 to proszę o fotki zwrotnicy.

Dodam jeszcze że w torze wysokotonowym zamiast 7 kondensatorów mam teraz 4 nie zmieniając znacząco oryginalnych pojemności,jak narysuje schemat to dodam.

Edytowane przez Pawes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi podać pojemności kondensatorów tych niebieskich elektrolitów koło wylutowanego rezystora i pojemności niebieskich kondensatorów koło kabli z przezroczystą izolacją one są odpowiedzialne za sekcję wysokotonową,te elektrolity bym wymienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi podać pojemności kondensatorów tych niebieskich elektrolitów koło wylutowanego rezystora i pojemności niebieskich kondensatorów koło kabli z przezroczystą izolacją one są odpowiedzialne za sekcję wysokotonową,te elektrolity bym wymienił
Patrząc na zdjęcie to, te przy wylutowanym rezystorze od lewej, 100uf, 8,2uf, 56uf, natomiast te przy przezroczystych kablach to, 8,2uf, 56uf, 8,2uf.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory odpowiedzialne za wysokie tony: 8.2mikro,684J te przy wylutowanym rezystorze i dalej 56mikro i 8.2 mikro te przy przezroczystej izolacji kabla oraz odpowiedzialny za średnicę żółty 504J te bym wymienił.

Resztę mają bardzo duże pojemności to cenowo się nie opłaca,mój adres [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory odpowiedzialne za wysokie tony: 8.2mikro,684J te przy wylutowanym rezystorze i dalej 56mikro i 8.2 mikro te przy przezroczystej izolacji kabla oraz odpowiedzialny za średnicę żółty 504J te bym wymienił.
Resztę mają bardzo duże pojemności to cenowo się nie opłaca,mój adres [email protected]
Jakiego efektu można się spodziewać po takiej zmianie?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich m34i różnicę są głównie w średnicy i w wysokich tonach.Jest super szeroką scena ,są dźwięki które na niektórych utworach słyszę zaraz przy uchu a wysokie tony nabrały blasku nie są już tak szeleszczące ,teraz nie mogę się oderwać od muzyki .Koszt jaki wydałem to około 350 zł i nie żałuję warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz napisze co wymieniłem.W torze wysokotonowym zamiast trzech kondensatorów o następujących pojemnościach 6.8 mikro 2.2mikro i 0.5 wstawiłem mundorfa m cap evo aluminium 4.7mikrofarada i obok audyn cap mkp qs też 4.7mikrofarada i dalej zamiast trzech elektrolitów 32 32 i 20 mikro i 0.68 żółtego foliowca wstawiłem czarnego miflexa z nowej serii 80 mikrofarada i mundorfa evo aluminium 4.7 mikrofarada.Dodam że miflexa dałem na osobnej płytce bo się nie mieścił.Wymieniłem jeszcze dwa rezystory 1R mills ale już różnicy takiej nie było.W torze nisko-średnio torowym zmieniłem jeszcze żółty 0.5mikrofarada na mundorfa  0.47,on idzie szeregowo więc można było.Pozatym wymieniłem resztę elektrolitów na tanie audyn cap qs.Komora balastowa zasypana po 5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz napisze co wymieniłem.W torze wysokotonowym zamiast trzech kondensatorów o następujących pojemnościach 6.8 mikro 2.2mikro i 0.5 wstawiłem mundorfa m cap evo aluminium 4.7mikrofarada i obok audyn cap mkp qs też 4.7mikrofarada i dalej zamiast trzech elektrolitów 32 32 i 20 mikro i 0.68 żółtego foliowca wstawiłem czarnego miflexa z nowej serii 80 mikrofarada i mundorfa evo aluminium 4.7 mikrofarada.Dodam że miflexa dałem na osobnej płytce bo się nie mieścił.Wymieniłem jeszcze dwa rezystory 1R mills ale już różnicy takiej nie było.W torze nisko-średnio torowym zmieniłem jeszcze żółty 0.5mikrofarada na mundorfa  0.47,on idzie szeregowo więc można było.Pozatym wymieniłem resztę elektrolitów na tanie audyn cap qs.Komora balastowa zasypana po 5 kg.
Widzę że zmiany konkretne, a co z częstotliwością podziału w takim układzie, ja jak napisałem wymieniłem tylko jeden rezystor, bo czytałem że do 1ohm'a w jedną lub w drugą stronę bez większego "bólu" można zmienić.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się wartości fabrycznych kondensatorów nic się nie zmieni a rezystorem można zwiększyć lub zmniejszyć głośność głośnika.W sieci  jest kalkulator łączenia kondensatorów szeregowo i równolegle więc można kondensatory dobrać odpowiednio do wartości fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, o tym nie pomyślałem, będę musiał najpierw ogarnąć schemat mojej zwrotnicy, i wtedy zobaczę co i jak, narazie dziękuję za pomoc, jak jeszcze czegoś nie będę wiedział to się odezwę.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry,

U mnie grają m33i z arcamem a70+cd73  i chętnie poddałbym je modyfikacji, by pozbyć się zamulenia, które moim zdaniem występuje.

Brakuje mi szczegółów w wysokich i odrobinę przestrzeni. Słucham przede wszystkim małych składów jazzowych w 20 m2.

Generalnie jestem z nich umiarkowanie zadowolony ale jeżeli można stosunkowo niewielkim kosztem coś poprawić to chętnie skorzystam.

Jeżeli ktoś coś wie i może pomóc/podpowiedzieć/wykonać taką modyfikację to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,też mam mission m 33i.Aby rozjaśnić brzmienie proponuje wymienić rezystory z oryginalnych 1.5ohm są dwa od głośnika wysokotonowego po prawej stronie zwrotnicy na 1.2ohm,można wstawić metalizowane.A do sekcji średniotonowej proponuje wymienić kondensator 0.68 mikrofarada który na zwrotnicy jest zaraz przy dużej cewce na mundorfa Mcap EVO Aluminium który doda więcej przestrzennosci i polepszy scenę,wszystko można kupić w Power Audio koszt około 50zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 10:16, Pawes napisał:

Witam serdecznie ,też mam mission m 33i.Aby rozjaśnić brzmienie proponuje wymienić rezystory z oryginalnych 1.5ohm są dwa od głośnika wysokotonowego po prawej stronie zwrotnicy na 1.2ohm,można wstawić metalizowane.A do sekcji średniotonowej proponuje wymienić kondensator 0.68 mikrofarada który na zwrotnicy jest zaraz przy dużej cewce na mundorfa Mcap EVO Aluminium który doda więcej przestrzennosci i polepszy scenę,wszystko można kupić w Power Audio koszt około 50zł .

Super, dzięki za info. Będę próbował i ewentualnie dopytywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Od dłuższego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Mission m33i. Do tej pory używałem ich w zestawie kina domowego. ale ostatnio postanowiłem zrezygnować z KD na rzecz stereo. W związku z tym mam pytanie jaki wzmacniacz zagrałby dobrze z tymi kolumnami. Czytałem gdzieś, że NAD-y się dobrze sprawują, jeżeli tak to lepszy 316 czy 326? A może jakiś inny wzmacniacz w podobnym przedziale cenowym? Moje preferencje muzyczne to głównie rock progresywny. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.