Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  62 członków

Mission Klub
IGNORED

Klub Mission.


Therion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"No właśnie, przecież to skandal. Głośniki niewiadomego pochodzenia o niewiadomych parametrach w produkcie szanowanego niegdyś wytwórcy kolumn."

 

Skoro dużo osób używa słowa podobno to ja też. Podobno te wysokotonowe były sprzedawane jako Vifa Logic - ale nie były robione przezVifę. Dwa - podobno tych wysokotonówek używa Audio Physics i to nie tylko w zupełnie najtańszych modelach. A co do Mission. Mam M31i i M33i. M31i to najlepsze kolumny z całej serii. W pokoju ok. 18 m2 słuchałem na nich spokojnie kapel takich jak Death, Trauma, Katatonia, Iron Maiden itp. O dziwo miały więcej poweru niż M33i. Do metalu tylko papierowe głośniki!!! :) Wiem-pewnie to uproszczenie.

 

Dodam jeszcze co może kogoś zdziwi, że wg mnie te M31i grają lepiej po lekkim przestrojeniu bassreflexu za pomocą rurki piankowej z izolacji do rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wiatm

 

Gram od dwóch lat na Mission M33i. O ile z amplitunerem Yamaha RXV440 grały "tak sobie" to po zmianie na leciwego wzmaka Yamaha AX-700 złapały drugi oddech :-) Słucham głównie jazzu i muzyki filmowej. Gra to naprawdę świetnie, piekna scena, separacja i rozmieszczenie instrumentów. Jak sobie pomyślę że chciałem je sprzedać na allegro za 600 zł to ulga wielka że nikt nie zalicytował. To naprawdę super kolumny do niewielkich pomieszczeń. niedawno słuchałem Monitor Audio BX5, KEF IQ70 i Audio Academy Phoebe 3 na wielokrotnie od Yamahy droższym Atoll iN100. AA to faktycznie klasa, zakochałem się, na pozostałe dwa się nie zamienię. I jeżeli w końcu zdecyduję sie na Phoebe to raczej jako na nowy zestaw połączony z lampą.

Poza tym 33 fajnie wyglądają :-) Tylko uwaga... mocny rock i metal to nie jest ich domena. Wręcz przestałem słuchać takiej muzyki. Lepiej mi się słucha Megadeth czy Opeth na starych Altusach 110 podpiętych do Technics'a Su-220. Ot taki brutalny zestaw :-)

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie grają stare Mission 751. Kupiłem z ciekawości, bo przeczytałem w necie, że stanowią znakomitą alternatywę dla małych Proaców i nieoczekiwanie dla mnie te małe, dość tanie kolumny zgrały się synergicznie z moim linnem. Do spokojnej, akustycznej muzyki, jaką preferuję, są naprawdę znakomite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Podobno producentem głośników jest jakaś tajwańska firma NMB, hurtowy producent dla wielu "składaczy" kolumn. Pisałem kiedyś do pewnej firmy z południa Polski w celu ewentualnego tuningu, ale odradzono mi to ze względu na niemożność zamontowania połnowymiarowego wysokotonowca - brak miejsca. Chyba skórka niewarta wyprawki.

 

podobno ale nie. http://www.audax.com/archives/tm025c7.pdf

nie wiem jak z basowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Czy porównywał ktoś bezpośrednio m35i i mx5 ?

 

Witam,

dołączam do klubu raz jeszcze - miałem 2 razy kolumny mission m35i a teraz kupiłem MX5.

Tu krótkie porównanie obu modeli:

http://www.audiostereo.pl/mission-m35i-vs-mission-mx5_89752.html/page__p__2352821#entry2352821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Który model podłogówek mission nad się do metalu w pokoju 25m2?

Prefewruję ciepłe brzmienie z nieostrą górą.

 

Miałem swego czasu Mission 704, które w 100% dawały radę ciężkim utworom. Brzmienie ocieplone, góra nieostra, średnica ciepła i naprawdę wspaniały i mocny bas jak na 20cm głośnik. Bardzo uniwersalne - poprostu zagrają wszystko i ze wszystkim. Wyglądają ładnie i mają bass refleks skierowany do przodu co jest bardzo dużym atutem przy ustawianiu przy ścianie. Sam swoje sprzedałem za ok. 1000zł jak przeskakiwałem kilka klas wyżej na 40kg Infinity Kappa 8.2i i konfigurację pre+power. Polecam je na początek zabawy z lepszym sprzętem grającym.

 

Pozdrawiam.

 

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Heliand

(Konto usunięte)

Witam,

 

zgłoszę się i ja do klubu. Mam Mission 796, zresztą to nie jedyne i nie pierwsze kolumny tej firmy u mnie - syn używa M64i, a ja mam jeszcze stare monitorki M71.

 

Mam pytanie, zwłaszcza do użytkowników 796 - jakie macie do tego kable? I czy ma sens bi-wire? Szukam właśnie okablowania i chciałbym zasięgnąć porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie m34i graly z denonem pma 350 uk i powiem tak wszystko ladnie pieknie ale brakowalo mi szczególów może to też problem mojego pomieszczenia 15m2 ale nie mówie miały kopa!

 

U mnie grały z HK 3380 i jest jak mówisz, też brakowało mi góry, ale dół miały spory. U mnie pomieszczenie 19m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam Szanownych Forumowiczów. Zarejestrowałem się, ponieważ mam kilka uwag odnośnie modernizacji M34i . Ciekawe kolumny. Grają ciemno z jasnym wzmacniaczem, a jasno z ciemnym. Sądzę, że tak może być z powodu:

  1. Bardzo niska częstotliwość podziału – w/g mnie ok. 1,5khz.
  2. Silne stłumienie midwoofera i realizacja średnicy przez tweeter. Wokale nie mają masy, a głos lektora potrafi pierdzieć. Ogólne wrażenie niedoważenia, ciemności, wklęsłości i suchości dźwięku.
  3. Być może z powodu ogromnego pasma realizowanego przez tweeter, jak również zamysłu konstruktora, charakterystyka fazowa najwyższych sopranów rozjeżdża się w stosunku do midwoofera. Swiadczy o tym dość silnie kierunkowa charakterystyka promieniowania tweetera oraz bardzo swoista konstrukcja zwrotnicy, gdzie ilość obwodów przesuwających fazę jest różna w obu torach, no i samo przygaszone i zapiaszczone brzmienie.

Co do samych materiałów to uważam że tweeter jest wysokiej jakości i bez zwrotnicy gra wyśmienicie, ciepło i szczegółowo. Pisanie o polepszeniu jakości chińskim głośniczkiem to niedorzeczność. Tym bardziej, że z powodu bardzo niskiego odcięcia zaraz by spłonął. Zwiekszanie rezystorów w torze tweetera raczej tylko zwiększy sprawność głośnika w dolnym paśmie, pogarszając jednocześnie dobroć całego układu i wprowadzi dodatkowe zniekształcenia – głównie fazowe.

Trzeba też wiedzieć, że w typowych układach dwudrożnych odczucie ciemności brzmienia bardzo często tkwi w przetwarzaniu górnego zakresu midwoofera.

 

 

Zwrotnica jest zaprojektowana i wykonana bardzo starannie i z dobrych elementów. Elektrolity występują w układach równoległych (dla zwiększenia wytrzymałości mocowej) oraz bocznikowane są kondensatorami foliowymi. Jednak sam projekt chyba miał skutkować pewną specyfiką brzmienia, z którą jak widać niewiele wzmacniaczy dobrze sobie radzi.

Mogę zaproponować pewne modyfikacje, które są tylko moja sugestią, opartą na mojej wiedzy techniczej oraz odsłuchach na moich wzmacniaczach. W moim przypadku przyniosły pełną satysfakcję, lecz nie gwarantuję tego innym użytkownikom. Kolumny u mnie zostają ;))

Całą modyfikację zwrotnicy trzeba przeprowadzić w gałęzi midwoofera. Ruszanie gałęzi tweetera nie polepsza brzmienia z uwagi na pewne smaczki i gang, które wtedy stracimy, a mogą pojawić się sybilanty, których teraz nie ma, jak również inne bliżej nieokreślone artefakty. Poza tym oprócz zastosowanych olbrzymich pojemności same zasady kontrukcji nie odbiegają tu od normy.

Celem będzie sfazowanie górnego sopranu z midwooferem i rozfazowanie dołu granego przez tweeter (zmniejszenie skuteczności w tym zakresie) oraz zwiększenie aktywności midwoofera w częstotliwościach podebranych tweeterowi. Nie mam fotki, ale przelecimy opisem: plus wzmacniacza, największa cewka (ok. 1,2mH), za nią do masy podłużna cewka i eletrolit 32mikro. Tę pojemność należy zmiejszyć do 15-22mikro.

Ten zabieg raczej obniży impedancję kolumny i słaby wzmak może zniekształcać na średnicy.Witam Szanownych Forumowiczów. Zarejestrowałem się, ponieważ mam kilka uwag odnośnie modernizacji M34i . Ciekawe kolumny. Grają ciemno z jasnym wzmacniaczem, a jasno z ciemnym. Sądzę, że tak może być z powodu:

1. Bardzo niska częstotliwość podziału – w/g mnie ok. 1,5khz.

2. Silne stłumienie midwoofera i realizacja średnicy przez tweeter. Wokale nie mają masy, a głos lektora potrafi pierdzieć. Ogólne wrażenie niedoważenia, ciemności, wklęsłości i suchości dźwięku.

3. Być może z powodu ogromnego pasma realizowanego przez tweeter, jak również zamysłu konstruktora, charakterystyka fazowa najwyższych sopranów rozjeżdża się w stosunku do midwoofera. Swiadczy o tym dość silnie kierunkowa charakterystyka promieniowania tweetera oraz bardzo swoista konstrukcja zwrotnicy, gdzie ilość obwodów przesuwających fazę jest różna w obu torach, no i samo przygaszone i zapiaszczone brzmienie.

Co do samych materiałów to uważam że tweeter jest wysokiej jakości i bez zwrotnicy gra wyśmienicie, ciepło i szczegółowo. Pisanie o polepszeniu jakości chińskim głośniczkiem to niedorzeczność. Tym bardziej, że z powodu bardzo niskiego odcięcia zaraz by spłonął. Zwiekszanie rezystorów w torze tweetera raczej tylko zwiększy sprawność głośnika w dolnym paśmie, pogarszając jednocześnie dobroć całego układu i wprowadzi dodatkowe zniekształcenia – głównie fazowe.

Trzeba też wiedzieć, że w typowych układach dwudrożnych odczucie ciemności brzmienia bardzo często tkwi w przetwarzaniu górnego zakresu midwoofera.

 

Zwrotnica jest zaprojektowana i wykonana bardzo starannie i z dobrych elementów. Elektrolity występują w układach równoległych (dla zwiększenia wytrzymałości mocowej) oraz bocznikowane są kondensatorami foliowymi. Jednak sam projekt chyba miał skutkować pewną specyfiką brzmienia, z którą jak widać niewiele wzmacniaczy dobrze sobie radzi.

Mogę zaproponować pewne modyfikacje, które są tylko moja sugestią, opartą na mojej wiedzy techniczej oraz odsłuchach na moich wzmacniaczach. W moim przypadku przyniosły pełną satysfakcję, lecz nie gwarantuję tego innym użytkownikom. Kolumny u mnie zostają ;))

Całą modyfikację zwrotnicy trzeba przeprowadzić w gałęzi midwoofera. Ruszanie gałęzi tweetera nie polepsza brzmienia z uwagi na pewne smaczki i gang, które wtedy stracimy, a mogą pojawić się sybilanty, których teraz nie ma, jak również inne bliżej nieokreślone artefakty. Poza tym oprócz zastosowanych olbrzymich pojemności same zasady kontrukcji nie odbiegają tu od normy.

Celem będzie sfazowanie górnego sopranu z midwooferem i rozfazowanie dołu granego przez tweeter (zmniejszenie skuteczności w tym zakresie) oraz zwiększenie aktywności midwoofera w częstotliwościach podebranych tweeterowi. Nie mam fotki, ale przelecimy opisem: plus wzmacniacza, największa cewka (ok. 1,2mH), za nią do masy podłużna cewka i eletrolit 32mikro. Tę pojemność należy zmiejszyć do 15-22mikro.

Ten zabieg raczej obniży impedancję kolumny i słaby wzmak może zniekształcać na średnicy.

Dalej znowu obwód LC - okrągła cewka powietrzna z ciemnego drutu i elektrolit 3,3mikro. Ten obwód trzeba całkiem odłączyć, np. wylutować elektrolit, znajdujący się dokładnie w prawym górnym rogu, patrząc od strony elementów, mając terminale na dole. W ramach dopieszczenia można jeszcze eksperymentować i zewrzeć rezystor 1 ohm ten przy samym tweeterze. Warto jescze wytłumić delikatnie spód komory akustycznej. W moich warunkach najlepiej spisała się bawełniana tkanina. Watolina pogarsza czytelność midwoofera. Miłego odsłuchu.

Dalej znowu obwód LC - okrągła cewka powietrzna z ciemnego drutu i elektrolit 3,3mikro. Ten obwód trzeba całkiem odłączyć, np. wylutować elektrolit, znajdujący się dokładnie w prawym górnym rogu, patrząc od strony elementów, mając terminale na dole. W ramach dopieszczenia można jeszcze eksperymentować i zewrzeć rezystor 1 ohm ten przy samym tweeterze. Warto jescze wytłumić delikatnie spód komory akustycznej. W moich warunkach najlepiej spisała się bawełniana tkanina. Watolina pogarsza czytelność midwoofera. Miłego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Widziałem tą wysokotonówkę na stronie tymphany http://tymphany.com/content/oc25sc65-04 więc kto je robi dla Mission? Kiedyś w necie znalazłem, że to to siedzi w tych kolumnach.

wysokotonowce to Vifa DC25SCD3-04 seria logic bardzo, dobre srednio-nisko tonowe to produkcja missiona

pozdrawiam wszystkich posiadaczy kolumn missiona jak dla mnie kolumny są świetne w swoim przedziale cenowym mam mx4

i grają rewelacyjnie dużo lepiej od starszego brata m34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie jestem super znawcą hi-fi, bardziej melomanem rocka progresywnego i pochodnych, ale moje podstawkowe MX2 w pokoju 14mkw (pole kwadratu), w zupełności mnie zadowalają. Grają wspólnie z bratem Cyrusem. Fakt trochę się ich naustawiałem, aby wykrzesać trochę mocniejszego podbicia basu (może nie za bardzo nim zachwycają, co jest również charakterystyczne dla Cyrus'a). Aktualnie stoją odsunięte 1m od bocznej ściany i około 50cm od tylnej. W gabarytach tego typu pomieszczenia, chyba nic innego nie można było wymyślić.

Dla mnie jest bardzo dobrze, tym bardziej dla przedziału cenowego do 1000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Niedługo miną dwa lata od ostatniego wpisu w klubie Mission...To może skrobnę co nieco o moich M33i, które ze mną są już ponad 5lat. Zmieniały się wzmacniacze i pomieszczenia w których grały, już nie raz chciałem się ich pozbyć ale ciągle są ze mną, w tej chwili jako zestaw "sypialniowy". Ciągle czegoś mi w nich brakowało, zwłaszcza jeżeli chodzi o bas - był jakiś dziwnie powolny, rozlany. Nie do końca sprawdziła się Yamaha AX-700, podobnie amplituner R-S300. Pioneer A-676 tylko je bardziej zamulił. Kika tygodni temu postanowiłem że jednak czas się ich pozbyć, bo nic więcej z nich nie dam rady wykrzesać. W tym samym czasie postanowiłem kupić wzmacniacz do JBL Studio 580 i padło na Yamahę A-S500. Okazało się że pomysł fatalny - cechy obu urządzeń nałożyły się na siebie - agresywny, podbity bas chciał mi wywalić dziurę w głowie, a wysokie stały się rozdzielcze aż do bólu. Po 15 minutach słuchania miałem dosyć. Do JBL wrócił amplituner R-S300, który jak na Yamahę gra dosyć równo i bardziej miękko niż wzmacniacze stereo. Zanim odesłałem A-S500 podpiąłem ją na chwilę do M33i. No i zaliczyłem opad szczęki. Nie spodziewałem się że to może tak pięknie zagrać, w przeciwieństwie do JBL tutaj jakby wszystko się uzupełniło. W końcu bas jest głęboki, sprężysty, znikło charakterystycznie spowolnienie, M33i dodały od siebie barwną średnicę i delikatną górę. No i znowu zostaną ze mną na dłużej :-) Warto szukać cierpliwie odpowiedniego połączenia do swoich kolumn, bo nawet tak bardzo budżetowy zestaw może zagrać przyjemnie, dynamicznie i z dużym wypełnieniem. Dodam tylko że gra teraz w małym pokoju - 12m2 i to chyba jest optimum dla tych skrzynek. Czy ktoś już słyszał nową serię VX ? Czy to dalej kontynuacja brzmienia znanego z serii M i MX ?

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem nowy na forum, więc wybaczcie ewent. wpadki. Kupiłem właśnie Mission 731 (chyba pro, bo ma 2 pary zacisków) i ciekawią mnie opinie na ich temat? w Internecie poza specyfikacją nic nie ma. Kupiłem do nich Onkyo 8630(jeszcze nie doszedł) i przymierzam się do cd Onkyo 7211 (tak w ogóle czy warto?) i czy to ma prawo jakoś razem zagrać? ewent. poproszę jakieś propozycje pod missiony ewent. wzmacniacz. Z góry dziękuję. PS docelowo miały być Altusy 140 i Diora 504b -miałem w wieku 15 lat i sentyment pozostał, ale jak poczytałem trochę forum-no;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rqs

 

A masz połączone blaszką górne i dolne zaciski? Bo może to takie niedopatrzenie, że wpiąłeś kabel w dolne, a powyżej sygnał ze wzmacniacza nie dociera (powyżej jest informacja o opcji bi-wiringu w tych kolumnach)

 

@D4ncer

 

Trafiłem kiedyś, gdy przypadkowo grały na muzyce klasycznej i było bardzo ciekawie. Zadziwiająco czysto i dźwięcznie. Teraz są w okazyjnej cenie, więc na pewno warto. Jeśli kupisz, to opisz wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.