Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka typu Moving Iron


przemek696

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem właśnie przed zmianą wkładki,wyszukałem na sieci wkładkę GRADO BLACK,która opiera się właśnie na technologii "Moving Iron" - co o niej sądzicie ? polecacie ?

 

Wyczytałem w archiwum,że ta wkładka ma skłonność do buczenia w niektórych gramofonach.

Jestem posiadaczem Technics 1210 mkII - może któryś szanowny forumowicz ma technicsa i te owe Grado ?

 

 

Moje preferencje muzyczne w "o mnie",zaznaczam ,że nie jestem audiofilem i zaczynam dopiero zabawę z szablonami,płytami testowymi,antyskatingiem,myjkami,itp.dzięki forumowiczom.

 

dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie coś takiego :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wkładkę Pro-Ject K4, prod. przez Grado (jest to dokładnie własnie Grado Prestige Black). Brumiła i wykazywała inner groove distortion w gramiaku 1Expression II. Wymieniłem na Goldring Elektra - zniknęło brumienie, zostało inner grove distortion. Wymieniłem na Audio Technica AT440MLa i oba problemy zniknęły bez śladu jak pierdnięcie leśnej rusałki. Polecam AT440MLa, cena jest zbliżona, a jeśli wyższa, to na pewno IMO warto dopłacić. Szukaj na lpgear.com - broń Boże nie w polskich sklepach, bo przepłacisz.

Problem brumiących Grado jest szeroko opisywany w necie, gdzieś tam nawet ktoś próbował stworzyć listę ustrojów brumiących i niebrumiących z ta wkładką.

Próbuj, szukaj. ;-)

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja niedawno w moim gramofonie SL-3310 naped bezpośredni wymieniłem wkładke na Grado Prestige Black,i jestem bardzo zadowolony,wcześniej miałem 270C nawet kupiłem do niej igle ale i to nie przyniosło takiego efektu jak Grado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello wszystkim - mam Projecta 1Xpression III z wkładką K4, ale u mnie nic nie brumi, niezależnie czy używam kabelka za 700 zł (XLO) czy "samorobnego" z kabla antenowego !

A masz podłączone prawidłowo uziemienie ?

Jedno z moich historycznych doswiadczeń: w przypadku jednego z moich wzmaków (chyba w MF A2, a może w którymś NADzie) też brumiło (nie na tym gramniaku, tylko na którymś poprzednim, chyba to JVC był) i wtedy pomogła dodatkowa zwora pomiędzy bolcem uziemiającym wzmaka a masą jego wejścia AUX :)

 

Co do "inner groove distortion" - niestety, od czasu do czasu słyszę -> pewnie też pójdę w AT440ML

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc Drodzy Forumowicze !!!

 

Aby nie zaśmiecać forum wykorzystam ten wątek :

Skłaniam się do kupna między owym Grado Black a Goldring Elektra co jest lepsze według Was ?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uziemienie mam OK. Zastanawiam się, na ile wpływ na brum w tym konkretnym przypadku może mieć sąsiedztwo dość bliskie po pierwsze trafo z amplitunera (burczy, cicho, ale jednak), po drugie plątaniny kabli sieciowych różnych. Jestem pewien, że to rzutuje. Na obie rzeczy mam w obecnych warunkach lokalowych niestety wpływ zerowy... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@łasic, 11 Sty 2009, 20:02

 

>Uziemienie mam OK. Zastanawiam się, na ile wpływ na brum w tym konkretnym przypadku może mieć

>sąsiedztwo dość bliskie po pierwsze trafo z amplitunera (burczy, cicho, ale jednak), po drugie

>plątaniny kabli sieciowych różnych. Jestem pewien, że to rzutuje. Na obie rzeczy mam w obecnych

>warunkach lokalowych niestety wpływ zerowy... :-(

 

Jeszcze jedno: jak robiłem sobie kabelek phono (także używając krótkiego zwykłego RCA + dokładając drut uziemiający) to brum występował gdy drut uziemiający leciał równolegle z sygnałowymi (ekranowanymi), natomiast ustąpił, gdy uziemiającym owinąłem (bardzo luźno) sygnałówki

 

może tak pomoże ?

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, u mnie brum zniknął przy tych wkładkach (Elektra, AT440), to już nie kombinowałem z kablami. Ale metoda do spróbowania dla poszukujących. Czytałem też (w tej bazie danych brumowych na audiokarma) o takim skręcaniu kabli wychodzących od headshella do interkonektu. Magia pól magnetycznych, hehe. Zastanawiam się nad rolą "dobrego prądu" - tzn ze stabilizowanego zasilacza. Dziś dostałem Speed Boxa i zaobserwowałem znaczącą poprawę przydźwięku z silnika. Gdybym nie był takim leniem, to zamocowałbym K4 i zobaczył co z brumem, ale nie chce mi się... :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@łasic, 12 Sty 2009, 19:55

 

Qmam bazę - też by mi się nie chciało ;). Natomiast na tym forum czytałem, że po podłączeniu speed boxa wzrósł poziom brumu/zakłóceń -> bywali ludzie niezadowoleni z tego pudełka ...

A jak jest u Ciebie ? bo się ew. nas speedboxem zastanawiam ...

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bdb, brum nie nawrócił, ba - przydźwięk od silnika się zmniejszył b. znacząco. Jeszcze jeden efekt - wcześniej kiedy w tym samym pokoju komputer był on-line, to występowały "popierdujące" zakłócenia w momentach aktywności modemu sieciowego (jednocześnie z zapalaniem się diodki "activity"), były one ciche i w "nieskupionym" odsłuchu czegoś tam w tle nie przeszkadzały, ale już np. przegrywanie płyty na kasetę i jednoczesna praca na kompie były bez sensu - "pierdy" się utrwalały na taśmie. Obecnie tych zakłóceń nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wkładke Pro-Ject k6 czyli Grado Gold w Pro-ject 6.9 i nic nie brumi.

Jestem z niej zadowolony, piękna średnica i ładna barwa.

Mam też zamiennie Benz Micro MC20EII ale wolę Grado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.