Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka typu Moving Iron


przemek696

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem właśnie przed zmianą wkładki,wyszukałem na sieci wkładkę GRADO BLACK,która opiera się właśnie na technologii "Moving Iron" - co o niej sądzicie ? polecacie ?

 

Wyczytałem w archiwum,że ta wkładka ma skłonność do buczenia w niektórych gramofonach.

Jestem posiadaczem Technics 1210 mkII - może któryś szanowny forumowicz ma technicsa i te owe Grado ?

 

 

Moje preferencje muzyczne w "o mnie",zaznaczam ,że nie jestem audiofilem i zaczynam dopiero zabawę z szablonami,płytami testowymi,antyskatingiem,myjkami,itp.dzięki forumowiczom.

 

dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie coś takiego :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wkładkę Pro-Ject K4, prod. przez Grado (jest to dokładnie własnie Grado Prestige Black). Brumiła i wykazywała inner groove distortion w gramiaku 1Expression II. Wymieniłem na Goldring Elektra - zniknęło brumienie, zostało inner grove distortion. Wymieniłem na Audio Technica AT440MLa i oba problemy zniknęły bez śladu jak pierdnięcie leśnej rusałki. Polecam AT440MLa, cena jest zbliżona, a jeśli wyższa, to na pewno IMO warto dopłacić. Szukaj na lpgear.com - broń Boże nie w polskich sklepach, bo przepłacisz.

Problem brumiących Grado jest szeroko opisywany w necie, gdzieś tam nawet ktoś próbował stworzyć listę ustrojów brumiących i niebrumiących z ta wkładką.

Próbuj, szukaj. ;-)

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja niedawno w moim gramofonie SL-3310 naped bezpośredni wymieniłem wkładke na Grado Prestige Black,i jestem bardzo zadowolony,wcześniej miałem 270C nawet kupiłem do niej igle ale i to nie przyniosło takiego efektu jak Grado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello wszystkim - mam Projecta 1Xpression III z wkładką K4, ale u mnie nic nie brumi, niezależnie czy używam kabelka za 700 zł (XLO) czy "samorobnego" z kabla antenowego !

A masz podłączone prawidłowo uziemienie ?

Jedno z moich historycznych doswiadczeń: w przypadku jednego z moich wzmaków (chyba w MF A2, a może w którymś NADzie) też brumiło (nie na tym gramniaku, tylko na którymś poprzednim, chyba to JVC był) i wtedy pomogła dodatkowa zwora pomiędzy bolcem uziemiającym wzmaka a masą jego wejścia AUX :)

 

Co do "inner groove distortion" - niestety, od czasu do czasu słyszę -> pewnie też pójdę w AT440ML

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc Drodzy Forumowicze !!!

 

Aby nie zaśmiecać forum wykorzystam ten wątek :

Skłaniam się do kupna między owym Grado Black a Goldring Elektra co jest lepsze według Was ?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uziemienie mam OK. Zastanawiam się, na ile wpływ na brum w tym konkretnym przypadku może mieć sąsiedztwo dość bliskie po pierwsze trafo z amplitunera (burczy, cicho, ale jednak), po drugie plątaniny kabli sieciowych różnych. Jestem pewien, że to rzutuje. Na obie rzeczy mam w obecnych warunkach lokalowych niestety wpływ zerowy... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@łasic, 11 Sty 2009, 20:02

 

>Uziemienie mam OK. Zastanawiam się, na ile wpływ na brum w tym konkretnym przypadku może mieć

>sąsiedztwo dość bliskie po pierwsze trafo z amplitunera (burczy, cicho, ale jednak), po drugie

>plątaniny kabli sieciowych różnych. Jestem pewien, że to rzutuje. Na obie rzeczy mam w obecnych

>warunkach lokalowych niestety wpływ zerowy... :-(

 

Jeszcze jedno: jak robiłem sobie kabelek phono (także używając krótkiego zwykłego RCA + dokładając drut uziemiający) to brum występował gdy drut uziemiający leciał równolegle z sygnałowymi (ekranowanymi), natomiast ustąpił, gdy uziemiającym owinąłem (bardzo luźno) sygnałówki

 

może tak pomoże ?

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, u mnie brum zniknął przy tych wkładkach (Elektra, AT440), to już nie kombinowałem z kablami. Ale metoda do spróbowania dla poszukujących. Czytałem też (w tej bazie danych brumowych na audiokarma) o takim skręcaniu kabli wychodzących od headshella do interkonektu. Magia pól magnetycznych, hehe. Zastanawiam się nad rolą "dobrego prądu" - tzn ze stabilizowanego zasilacza. Dziś dostałem Speed Boxa i zaobserwowałem znaczącą poprawę przydźwięku z silnika. Gdybym nie był takim leniem, to zamocowałbym K4 i zobaczył co z brumem, ale nie chce mi się... :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@łasic, 12 Sty 2009, 19:55

 

Qmam bazę - też by mi się nie chciało ;). Natomiast na tym forum czytałem, że po podłączeniu speed boxa wzrósł poziom brumu/zakłóceń -> bywali ludzie niezadowoleni z tego pudełka ...

A jak jest u Ciebie ? bo się ew. nas speedboxem zastanawiam ...

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bdb, brum nie nawrócił, ba - przydźwięk od silnika się zmniejszył b. znacząco. Jeszcze jeden efekt - wcześniej kiedy w tym samym pokoju komputer był on-line, to występowały "popierdujące" zakłócenia w momentach aktywności modemu sieciowego (jednocześnie z zapalaniem się diodki "activity"), były one ciche i w "nieskupionym" odsłuchu czegoś tam w tle nie przeszkadzały, ale już np. przegrywanie płyty na kasetę i jednoczesna praca na kompie były bez sensu - "pierdy" się utrwalały na taśmie. Obecnie tych zakłóceń nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wkładke Pro-Ject k6 czyli Grado Gold w Pro-ject 6.9 i nic nie brumi.

Jestem z niej zadowolony, piękna średnica i ładna barwa.

Mam też zamiennie Benz Micro MC20EII ale wolę Grado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.