Skocz do zawartości
IGNORED

Co lepsze dla Audiophysic Tempo 2 ???


PiotrJ

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam wszystkich

Chciałem się zapytać co byłoby lepsze dla ww. wymienionych kolum ? Czy Yaquin MC 10L, czy MC 100B. W brzmieniu zależy mi na ciepełku które daje lampa, jak najbardziej kontrolowanym basie aby posłuchać sobie również szybszych brzmień, gładkich wokalach. Bardzo duże znaczenie ma dla mnie przestrzeń i źródła pozorne jakie oferuje Audiophysic. Chciałbym je jak najlepiej wykorzystać. Moc to sprawa drugorzędna. Motam się co kupić. Słyszałem MC 10L i powiem że zrobił na mnie piorunujące wrażenie po przeskoku z NADa C-370. Czy przy zakupie w ciemno MC 100B mógłbym się pod jakimś względem rozczarować ? Czy jet ktoś z okolic Poznania kto posiada MC 100B i byłby uprzejmy zauroczyć mnie tym sprzętem ? Zwracam paliwko ;) Jeśli nie to chociaż jakaś opinia bardzo mi pomoże w dokonaniu właściwszego wyboru.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę. Wiem z doświadczenia, po tym gdy zbudowałem prowizoryczne OB /wciąż tak grają / moje ukochane AP virgo 1 wyjechały na allegro. Naprawdę myślałem że mam dobre kolumny. 8 lat tak myślałem.

Porównania trwały miesiąc i dojrzałem do sprzedaży AP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem oczywiście przywiązanie do marki. Lepsze są Avanti. Starsze wersje. Nowsze są jakimś kosmicznym nieporozumieniem dla nietoperzy i kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie przywiązałem do marki, lecz je po prostu mam. Wiem że są lepsze i co z tego ? Tzn. że cały czas mam szukać lepszego ? A czy Ty wiesz że są lepsze kolumny od Twoich ? Wiec dlaczego się ich nie pozbędziesz i nie kupisz tych lepszych ? Zawsze będzie jakaś wieksza ryba. Mi AP pasuja, a nie chcę szukać cały czas tracąc energie na niepotrzbne gdy muzyka idzie w zatracenie, gdzie luzie skupiają się nonstop na jakiś niuansach wydając na to duże pieniądze. Mnie na to nie stać więc szukam rozwiązań w zakresie moich możliwości.

pozdrawiam

PS. Proszę o odpowiedzi na moje pytania, wycieczki tematyczne mnie nie interesuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtPaw

Ja pytam o jeden lub drugi wzmacniacz, a Ty mi sugerujesz abym sprzedał kolumny. Czego się spodziewasz ? I tylko nie koleżko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierałem kolumny do wzmacniacza. między innymi próbowałem AP new tempo. z moim MA zagrały tak, że zdecydowanie je odrzuciłem. nie zgadzam sie z entuzjastycznymi opiniami w periodykach dotyczącymi tych kolumn. wiem, że to nie jest odpowiedź na twoje pytania ale moze wskazówka chociaż. pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ

 

Niezły numer. Czy uwierzysz? Wczoraj błędnie doczytałem tytuł założonego przez Ciebie wątku.

Czeski Błąd. Dotarło do mnie "od..AP", a jest jak wół napisane "dla..AP". Rzeczywiście mogłeś pomyśleć że upadłem na głowę. Przepraszam Cię bardzo. Odszczekuję "koleżko" i inne pojechane mysli.

ap

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP new tempo są swietnymi kolumnami (ja nie słyszałem lepszych seryjnych kolumn w tej cenie) ale z byle czym nie zagraja dlatego sie rozczarowałes po podłączeniu ich do MA.

Mój znajomy ma salon audio i ma yaquiny czy jak im tam i nikt tego nie chce kupowac jak podłaczy jednoczesnie dobry wzmacniacz (jak zamówił tak stoja do dzis). Posiadaczami tych wzmacnaczy sa w znacznej wiekszsci ludzie kupujacy w ciemno na allegro (az sie roi od aukcji- ktos kto sprowadził kontener tego chłamu niezle zarobił i ta nazwa muzyczy anioł jak z serilu brazylijskiego).

Dobrze chociaz ze McGyver sobie zarobi modyfikacja tego masowego gó..a .

Pozdrwiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz milion uzytkowników wzmacniaczy zbudowanych na bazie ryżu przez niwykwalifikowane zółte palce opluje mnie za ten wpis.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81

powtarzasz obiegowe opinie. jak rozumiem ty sam nie słyszaleś jak to gra ale masz na ten temat swoje zdanie :)

to przykra przypadłośc tego forum i niektórych jego uczestników. nawet nie wiesz jak są "chińczyki" dystrybuowane. w tej sytuacji porównanie mojego wzmacniacza do ekskrementu uwłacza tobie a nie wzmacniaczowi. no wstyd panie nautilus i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtPaw - nie ma sprawy nie gniewam się wcale.

Nautilus - Mzoe i masz racje z tym chinskim gównem. Pewnie Twój sprzęt gra lepiej. Lecz czy gra tyle razy lepiej ile rzay więcej kosztował od Yaquina ? Ja słuchalem go i mi bardzo przypadł do gustu. Choć nie przepadam za Wagnerem na tej chińskiej lampce aż mi serce porywało. Mam nadzieje że ten dźwięk to duża namiastaka Twojego lepszego sprzętu. Jak bym miał więcej pieniedzy przeznaczone na lampę i mni ebyło stać pewnie rozglądłbym sie za markowymi produktami, lecz mnie po prostu nie stać i tyle. Dzieki tej chińszczyźnie bedę mógł posiadać wzmacniacz lampowy i z tego sie cieszę. Jeśli mógłbyś napisz Nautilusie analizując spektum pasma co w Twoim sprzęcie góruje nad Yaquinem jak z przestrzenia? Ja w każdym razie widziałem piękne wykonanie Yaquina i słyszałem co potrafi. Dla mnie to dużo zestawiając go z moim Nadem C-370. To mi wystarczy aby za tą niedużą kwotę go nabyć. Abym się cieszył dźwiekiem z Twojej lampy pewnie musiałbym położyć 5 razy tyle, a myśle że w moim życiu jest wiele innych celów na które mógłbym łożyć z większym pożytkiem pieniądze.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak bo jesli ktos uwaza ze Audio Physic new tempo są badziewne bo nie zgrały sie z Music Angelem a ten ktos nie napisał ze moze to prędzej wina zbyt słabego (nie chodzi o moc) wzmacniacza.

Yaquinów słuchałem np na lampie 300b i wydawało mi sie całkiem fajnie ale jak po nim usłyszłem Audio Note na tej lampie to zmianiłem zdanie.

Chinskie wzmacniacze są alternatywą dla markowych ale ze sredniej półki cenowej. Gdybym miał kupic nada za 1800 zł tez bym wybrał yaquina na kt88 raz ze wygląda duzo lepiej, dwa to gra przynajmniej na tym poziomie ale jak sie podłączy chocby manleya stngraya albo lampe unisona to na dobrych kolumnach jest słyszalna róznica.

Kupując "markowy wzmacniacz" kupujemy urządznie które kazde brzmi tak samo a z Music Angel bywa róznie nie raz czytałem na forum ze kumpel tez sobie kupił i jego gra inaczej albo gdzies słyszałem M.A i grało fajnie a gdzie indziej juz nie. Takie rzeczy nie powinny miec miejsca.

Audio Physic new tempo są swietnymi bardzo przestreznnie grającymi kolumnami ale pod warunkiem ze je podepniemy do odpowiedniego srzetu w podobnym przedziale cenowym.

Ostatnio u znajomego w salonie klijent kupił własnie new tempo z cd i wzmacniaczem accuphasei grało to bajecznie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vimed Kielce winnicka 4 polecam ten sklep mają duzo sprzetu i swietną obsługe. Własncicielem jest znacznie starsza osoba wiec gdybys sie powoływał na mnie to prosiłbym o uzycie słowa znajomy niz kolega z szacunku do tej osoby. Mają wiele sprzetu od najtanszego przez sporo lampek (takze chinskich np yaquin cayin). Gdybys chcał cos kupic u nich to mysle ze jakis rabat bym załatwił.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakieś pół roku AP Tempo 2 w domu równolegle z Usherami 719 i Elacami 510. Wydaje mi sie,że w połączeniu z tymi AP lepiej sprawdziłby sie bardziej przejrzysty i otwarty wzmacniacz, jeśli to ma być już lampa to czegoś takiego bym szukał.Kolumny sa łatwym obciążeniem,ale mi bardziej podchodziło zestawienie z Sugdenem ,którego w tym czasie miałem również,niż z moja Prima Luną na el34.O ile dobrze pamiętam,to w HFiM kiedyś ,też właśnie polecali do tych głośników bardziej tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam bywam to nie spotkałem sie zeby wysyłali cos ale mysle ze kwestia do dogadania.

Wiem ze moga zamontowac sprzet (podłączyc u klienta indywidualnie).

Będe moze jutro tam (chce posłuchac nowych AP. Sitara a mają je na stanie - ciekawią mnie te kolumny bo mają głosniki z wyszej serii tempo i to az dwa ).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by nie było jest jeden chinski wzmacniacz ktory nawet podoba mi sie jak gra cayin a88t i ma potęzna moc i uciagnie wszystko troszke mu dodac przestrzeni i hiend murowany. szkoda ze taki drogi,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik McGyver kiedyś pisał o tym wzmaku,że żle się zgrywa z 'łatwymi'kolumnami a Tempo 2 bym do takich zaliczył (90 dB,8ohm)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele do łatwych nie nalezą. Zwłaszcza niepozorne spark 5. Efektywnosc nie zawsze w praktyce idzie z łatwoscią napędzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy 'dwójki' ,więc stąd moja opinia. Z tych trzech kolumn o których wyżej wspomniałem, na pewno Tempo były najłatwiejsze obciążeniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 16 Sty 2009, 10:36

 

>Nowe modele do łatwych nie nalezą. Zwłaszcza niepozorne spark 5. Efektywnosc nie zawsze w praktyce

>idzie z łatwoscią napędzenia.

 

ale amplifon też do ładnych nie należy taki odpustowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utopia., 16 Sty 2009, 20:23

 

>nautilus81, 16 Sty 2009, 10:36

>

>>Nowe modele do łatwych nie nalezą. Zwłaszcza niepozorne spark 5. Efektywnosc nie zawsze w praktyce

>>idzie z łatwoscią napędzenia.

>

>

>ale amplifon też do ładnych nie należy taki odpustowy

 

 

A co ma piernik do wiatraka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Piotrze!

obserwuje wątek i widze ze lampy cię zniewoliły co za pech ;)

wiesz że o tematyce hifi mało pisze bo się -nieznam-.

jednak tak sobie "kombinuje" że wzięcie kolumn pod pachy i wizyta w lesznie u macieja to same plusy

3 lampowe systemy do odsłuchu to niemało i gra warta "lampy" :)

poza tym monoblok to monoblok i żadna integra w tych cenach nie podskoczy ,należało by tylko sprawdzić odsłuchowo zachowanie najniższego zakresu i

nie jeść nie pić nie...... a dudki odkładać :)

i tak sobie kombinuje zważywszy jakiego "plumkactwa" słuchasz ze to nie cain a własnie amplifon mógłby być tym czego szukasz.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utopia., 16 Sty 2009, 20:23

 

>nautilus81, 16 Sty 2009, 10:36

>

>>Nowe modele do łatwych nie nalezą. Zwłaszcza niepozorne spark 5. Efektywnosc nie zawsze w praktyce

>>idzie z łatwoscią napędzenia.

>

>ale amplifon też do ładnych nie należy taki odpustowy

 

W jednym magazynie audio napisali ze amplifon wygląda jak milion dolarów i ja sie z tym zgodze ale kazdy ma inne gusta. Słyszłem słowa krytyki na temat wyglądu wzmacniaczy w kamieniu Ancient audio - ze takie grobowcowe - dla mnie dzieło sztuki.

Obudowa amplifona jest solidnie zrobiona z bardzo wysokiej klasy materiałów. Jadis wygląda przy nim badziewnie choc stylistycznie jest podobny ale uzyte materiały gorszej klasy (stal , drewniane boczki , montaz).

Chinczyki nie są lepiej zbudowane (słyszłem ze raz z cinczą w takim wzmaku wyszła koncówka i to w markowym chinczyku a potem gdzie serwisowac). Nie wszystkie są badziewnie złozone np wygląd yaquina na 300b mi sie podoba.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.