Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tuner cyfrowy na pilota ?


tomi5

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów,

 

w związku ze powrotem do stereo ( po nieudanych bojach z KD ) chciałbym zakupić cyfrowy tuner - koniecznie ze sterowaniem na pilota - coś co w dodatku zagra fajnie - wiadomo ze dzisiejsze stacje grają z mp3 itp - ale żeby jeszcze tego dziadostwa bardziej nie pogorszyć ...

 

po obszernej lekturze forum i internetu zrobiłem ogólna liste tunerów które maja sterowanie z pilot ( napewno nie sa to wszystkie modele ):

 

 

TU-280

tu-460 – tylko wersja z okienkiem pod wlacznikiem

tu-560

tu-580rd

tu-215rd

tu-235rd

tu-425rd

 

Sony ST-SE700"QS"

Sony ST-SE520es

st-530es

St-s211 qs

Pioneer F-504RDS

Technics ST-GT550

Technics ST-GT650

Onkyo T-4450

Onkyo T-4511

Onkyo T-4850

t-4670

T4210

Yamaha TX-580RDS

Yamaha TX-590RDS

TX-492

 

 

moge na ten cel przeznaczyć do 200zł ( wiec od razu niektóre modele odpadają ) - osobiscie podobaja mi sie wysokie modele denona lub sony ...

 

z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam TU -580RD, w zeszłym tygodniu kupiłem na allegro za 169zł, gra lepiej niż radio w amplitunerze stereo Yamaha RX 496RDS. Nie było przy nim pilota, więc używam uniwersalnego ale...... nie mogę przełączyć tunera z tego pilota go w stan czuwania (pilot Thomson ROC 3404). Niebawem spróbuję pilota uniwersalnego Philipsa ,jeżeli też nie przełącze na czuwanie to chyba uznam że tuner ma coś uszkodzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz juz wiem kto go sprzątnął - widziałem go zaraz po wystawieniu , ale oczywiscie nie byłem pewien , a po chwili już go nie było ;)

 

ja tez bede uzywał pilota philipsa ( sru7140) - jednak jest z nim ten prolem ze sam w sobie nie ma on opcji sterowania tunerem i na stronie nie ma do niego kodow - ale probowalem kody z innych modeli philipsa i wiekszosc dziala , wiec mam nadzieje ze jakos to odpali.. jeżeli nie to albo bede musial zdobyc pilota oryginalnego do zaprogramowania albo innego uniwersalnego i z niego zaprogramować mojego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tu-560 ? czytalem ze to tez swietny tuner - a na ebay.de mozna go kupic za grosze ( 20-30 ojro ) i w dodatku czesto z oryginalnym pilotem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie pocieszyłeś jak wczoraj kupiłem na allegro PHILIPS SRU5060, tylko nie mów że te piloty nie obsługują tunerów. Na obecnym Thomsonie też nie mam przycisku Tuner, ale wprowadziełem kody z listy pod przycisk Audio i działa, lecz tak jak pisałem bez mozliwości przejścia w czuwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedziesz mial problem - bo ten pilot który kupiłeś nie ma chyba możliwości wprowadzania kodów - tylko sam sobie "znajduje" urzadzenie - a nie ma mozliwości obslugi tunera więc pewnie nie ma do niego kodów...

 

w moim sru7140 jest przycisk tuner na dodatkowej klawiaturze bo nacisnieciu guzika shift - ale na stronie nie ma do mojego modelu kodow do tunera - wiec ich fabrycznie nie obsluguje - ale jak zrobie tak jak ty - wprowadze kod od tunera pod np AMP to przyjmuje kod ( przyjmuje kody - ale nie wszystkie od tunerow - wiec moge miec problem )

 

z philipsa bardzo malo pilotow obsluguje tunery - np SRU8015 , sru740 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC-158 - ale mysle ze kazdy pilot z tunera denona bedzie pasował ( np od tu-560 - bo roznia sie one chyba tylko wygladem i tym ze jak ktorys mial wiecej funkcji to mial dodatkowy guzik )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten by pasował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tego co znalazlem to jest to pilot do tunera ale nie wiem do jakiego modelu - wg mnie powinien pasować.

 

myśle ze cena jest calkowicie rozsądna - i bedziesz mógł wtedy nauczyć swojego pilota uniwersalnego jego funkcji i obslugiwac wszystko jednym .

 

przy okazji ja sie co Ciebie uśmiechne - może się uda i mój pilot zaprogramować z niego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem wlasnie w media markt i ogladałem tego mojego pilota w pudełku - i pisze na pudełku ze obsługuje też tunery ( pisze Amp, reciver , tuner ) - ogladałem tez inne modele i zaden nie obslugiwał tunera - jedynie jakis tomphson wielkosci cegłowki ktory był chyba 14 w jednym...

 

jak bedziesz coś wiedział w temacie to daj znać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pilot się nie sprzedał,więc może sprzedający ma go jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon.dcd.2560, 16 Sty 2009, 22:04

 

>DENON TU-580RD NIEMA FUNKCJI CZUWANIA. ma "twardy włacznik on/off, niema trybu standby

>.

 

 

oczywiscie ze ma taką funkcje - przygladnij sie dokładnie opisowi włącznika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, pod wyłącznikiem jest napis standby. Tylko dlaczego nie mogę go z pilota uniwersalnego wyłączyć pomimo że inne funkcje działają .... może coś w tym jest co pisze denon.dcd.2560, tylko po co ten napis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy pomyśleć - po co pilot do tunera , skoro za jego pomocą nie można go włączyc ?

 

to tak jak mieć kluczyk do samochodu , ktory do niego nie pasuje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w końcu tu-660 - przez niektórych uważany za najlepszy tuner denona - zobaczymy.

 

 

a jak tam sytuacja z Twoim pilotem philipsa i stanem czuwania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twojej liście znalazłem Pioneera F504 - mam go od wielu lat i nie jest on bezpośrednio sterowany z pilota ! Pilot od wzmacniacza ma taką możliwość - obsługi tunera ale pod warunkiem podłączenia tunera ze wzmacniaczem łączem "od sterowania". Bardzo wiele tunerów z tego okresu jest w ten sposób "obsługiwanych pilotem" - poprzez czujnik dedykowanego wzmacniacza (!) - zwróć na to uwagę.

Inna sprawa, że to bardzo fajny tuner z wyjściem na dwie anteny zewnętrzne i bardzo czuły!

Niestety górę i średnicę ma jak dla mnie troszkę zbyt "ostrą".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem pilota i bez problemu przełącza tuner w stan czuwania, należy zastosować kod z amplitunera Denona ponieważ na liście kodów nie ma samego tunera. Wygląd pilota profesjonalny a nie jakiś targowy z źle "wykrojoną obudową". Piszę o tym pilocie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Posiadam Denon tu580rd, dziś listonosz dostarczył mi pilot philips sru5060.

Po wpisaniu kodu od amplitunera Denon, pilot obsługuje niektóre funkcje tunera, ale nie da się korzystać z funkcji auto mute/manu czyli przełączania trybu mono/stereo, czy jedyną możliwością, aby mieć tę funkcję w pilocie jest nauczenie z oryginalnego ??

I drugie pytanie: czy jest możliwość wyboru z klawiatury numerycznej pilota poszczególnych stacji? Jestem przekonany raczej, że nie bo oryginalny pilot nie ma klawiatury numerycznej, ale zapytać nie zaszkodzi.

Jednak najbardziej chodzi mi o funkcję przełączania mono/stereo czyli klawisz auto mute/manu

Czy z pilota od innego modelu tunera denon da się nauczyć tej funkcji ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam zbliżone pytanie do właścicieli Tunera Denona TU-255.

 

Czy tuner ten ma sterowanie pilotem ??

Czy można go sterować innym pilotem np. od DVD Denona 1940 ( model RC 1017) lub innym uniwersalnym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.