Skocz do zawartości
IGNORED

Pokrywa do Pro-Ject RPM5


Bryan

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się w końcu do zrobienia pokrywy do mojego RPM5.

Planuję zlecenie wykonania czegoś podobnego do załączonych obrazków, w firmie która zajmuje się wykonywaniem elementów z plexiglasu dla reklamy.

Pokrywa mogła by mieć uniwersalne wymiary, tak żeby pasowała nie tylko do RPM5 ale też do innych RPMów i gramofonów, w których tego elementu brakuje.

Jeśli znalazło by się więcej chętnych to można by spróbować zrobić zamówienie 'forumowe' i uzyskać dobrą cenę. W analogue seduction za prezentowane poniżej pokrywy życzą sobie ~50 GBP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16-100006839 1232016662_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

w ciągu dwóch tygodni będę miał skończony projekt w formacie który przyjmą mi firmy (CAD i/lub Corel). Technicznie żeby zrobić taką pokrywę potrzebne są dwie operacje: wycinanie laserem i gięcie. Jak projekt skończę to wrzucę go tutaj i wyślę do wyceny w kilku firmach.

Wcześniej niestety nie dam rady, bo mam w najbliższym czasie trochę wyjazdów.

Zastanawiam się jeszcze nad:

- grubością materiału do na pokrywę - wg mnie powinno być około 2-3mm żeby pokrywa była odpowiednio sztywna i nie za ciężka (jak widać na obrazkach leży na talerzu i niesymetrycznie go obciąża).

- średnicą części pokrywy nad talerzem - minimum to oczywiście średnica talerza (30cm) ale dla wygody użytkowania myślę że będzie to około 31-32 cm żeby było wygodnie złapać pokrywę i ją ściągnąć.

- kształt części nad ramieniem tutaj planuję połączyć oba projekty z zdjęć wcześniej załączonych tak żeby ramię było lepiej osłonięte.

- wysokość części nad ramieniem - w RPM5 wystarczy 4-5cm, do innych gramofonów nie wiem.

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to proszę piszcie, może wspólnie opracujemy najlepszą uniwersalną pokrywę pod słońcem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydała by się jakaś pokrywa przydymiona, nie przezroczysta by nie było widać kurzu,grubość chyba ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem fabryczną do mojego RPM 9.1 i bardzo żałuję. Nie dość, że droga jak diabli (coś koło 500 zł) to jeszcze jest tak dopasowana, że założenie jej bez obtarcia któregoś boku gramofonu graniczy z cudem. Dopracowałem technikę nakładania i 9 na 10 razy udaje mi się nie obcierać fortepianowego lakieru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej rozważałem zakup do mojego RPMa pokrywy od RPM4 albo właśnie tej od RPM9, ale przeraziło mnie trochę rozwiązanie ze ściąganiem / zakładaniem całości po każdym słuchaniu - przez to 'dopasowanie'. Mogliby zrobić ten element nieco luźniejszy i nie byłoby problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Dopisuję się do listy chętnych koszt nie powinien być duży, ja próbowałem zamówić w firmie reklamowej

pokrywę w kształcie sześcianu z pleksi 3mm wycenili mi to na ok 70-80 zł. ale do dziś nie udało mi się ich zmusić do wykonania takowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Tak ekstremalny to dobre słowo,na szczęście dzieci w domu brak to nie ma obawy że popieści, na razie po prostu testuję, mam wbudowany preamp we wzmaka. Czekam na realizację projektu ahaji i wtedy na pewno będzie też obudowa ten zbudowałem z ciekawości i dlatego taki pajączek gra bardzo poprawnie mimo prostego zasilania nie brumi i szumi na akceptowalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarokar,

projekt fajny - właśnie coś podobnego wydłubałem w CADzie - z tą różnicą że prościej bez zaokrągleń pomiędzy częścią nad talerzem a ramieniem (no i niestety tylko rzuty w 2D, bo ten freewarowy CAD nie oferuje 3D a lepszy mi nie potrzebny), Corela niestety nie mam. Spróbuję zebrać pomysły do 1 pdf'a i wysłać zapytania do kilku firm (znalazłem nawet jedną, która chwali się że robi od 1 szt - zobaczymy). Jeśli będą chcieli projekt wykonawczy w Corelu to będę miał prośbę do Ciebie o podesłanie plików. Dodaktowo będzie na pewno potrzeby rzut do plotera wycinającego - całości jeszcze bez :( Jedyna sugestia do samego projektu (o ile to nie jest zrobione bo tego na tym rysunku nie widać) to zaokrąglenie kantów części opadającej za ramię (tak na ok r=5mm) i wybór średnicy dziury na środku pokrywy pod spindl'a IMHO 8-9mm powinno wystarczyć żeby wygodne zakładać i ściągać pokrywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Jeżeli chodzi o projekt w Corelu do plotera tnącego to nie ma problemu mogę się tym zając już zresztą trochę nad tym popracowałem wkleję jak to wygląda.Jeżeli ktoś miałby jakieś sugestie co do wymiarów albo kształtu to śmiało będziemy dopracowywać szczegóły.

post-713-100006353 1232398268_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarokar,

wymiary mniej więcej OK, tylko dodałbym jeszcze linie wymiarowe na odległość od środka spindla do pierwszej linii gięcia (około 130-140mm) reszta baardzo ładna :) Jak robiłem projekt w CADzie nie robiłem takich ładnych wygiętych linii - poszedłem na łatwiznę i puściłem linie prosto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze prosty obrazek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16-100006340 1232402794_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

puściłem wstępne zapytania do kilku firm, czekam na odpowiedź odnośnie wstępnej wyceny i warunków zamówienia (wstępnie pytam o 10szt mimo że na razie chętnych jest mniej).

Na razie na liście są:

1. Kandrek

2. Rysio

3. Johny68

4. Jarokar

5. paproch

6. no i na końcu ja.

Będę musiał jeszcze rozejrzeć się za czymś do sensownego opakowania i wysyłki, bo mimo, że elementy będą dosyć lekkie, to istnieje ryzyko porysowania, ale ten problem będzie do rozwiązania jak już pójdzie zamówienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan:

>Na razie na liście są:

>1. Kandrek

>2. Rysio

>3. Johny68

>4. Jarokar

>5. paproch

>6. no i na końcu ja (Bryan)

 

to jeszcze ja:

 

7. miszczur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

>Na razie na liście są:

>1. Kandrek

>2. Rysio

>3. Johny68

>4. Jarokar

>5. paproch

>6. Bryan

>7. miszczur

>8. prawdopodobnie jeszcze prezes1 będzie zainteresowany, zakupił RPM 6 musi tylko sprawdzić czy będzie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarokar, 23 Sty 2009, 11:38

 

>>Na razie na liście są:

>>1. Kandrek

>>2. Rysio

>>3. Johny68

>>4. Jarokar

>>5. paproch

>>6. Bryan

>>7. miszczur

>>8. prawdopodobnie jeszcze prezes1 będzie zainteresowany, zakupił RPM 6 musi tylko sprawdzić czy

> będzie pasować

>>9. Mr.Zydelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam odpowiedź z jednej firmy - cena jest zachęcająca. Poczekam do poniedziałku.

Tak samo z listą chętnych. Najprawdopodobniej zrobię tak, że na próbę zrobię jedną pokrywę i jak wszystkie wymiary będą grać i estetycznie będzie to w porządku to zrobię zlecenie na następne.

Szukam jeszcze źródełka takich małych podkładek pod szklane blaty (jak w osłonie Michela), żeby osłona nie leżała bezpośrednio na talerzu, bo przy ściąganiu mogło by się ustrojstwo elektryzować i niepotrzebnie 'ładować' talerz elektrostatycznie.

Tak więc proszę się dopisywać na listę do poniedziałku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarokar,

mogę wg. Twojego, tylko musiałbyś mi go podesłać. Okazało się, że firma chce projekt zrobiony w Corelu. Ja na razie mam możliwość zrobienia projektu tylko w CADzie, a Corela w ogóle nie mam, bo do tej pory radziłem sobie bez niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysowałem dokładnie rozwinięcie w Corelu wg projektu Jarokara. Jak chcesz mogę podesłac na miala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomant,

Ok, mała poprawka od dołu - bo inaczej pokrywa za bardzo wystawała by przed ramię. Do tego jeszcze linie wymiarowe i pewnie będzie OK:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkość taka sama czyli okrąg 320mm + 50 + 100 + 50 na zagięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.