Skocz do zawartości
IGNORED

YAQIN MC-100B


markoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Yaqin jest polonezem to świat zatrzymał się co najwyżej na ładzie ?

Wstawiłem miesiąc temu kondensatory sprzęgające  audyny true coppery. Mało słucham, zdążyłem wygrzać kilkanascie godzin. Dodałem mikowe 10nF a następnie z-capy i taka kanapka brzmi całkiem, całkiem. Poprzednio miałem tylko z capy 22uF i brakowało mi średnicy, audyny to zupełne przeciwieństwo. Bas rozmydlony- to nie problem, ale brakowało mi góry- skrzypce, trąbka itp. Zaskoczył mnie przyrost basu- tego akurat nie potrzebuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zuk1 napisał:

audyny true coppery. Mało słucham, zdążyłem wygrzać kilkanascie godzin.

No to masz niewygrzane True Coppery. Pograj jeszcze ze dwa tygodnie zanim zaczniesz kombinować. W przeciwnym razie znów się brzmienie rozjedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.02.2020 o 20:42, Grutka napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   który z Was go sprzedaje, przyznać się proszę ?

Nadal nikt nie odpowiedział na pytanie.

A ja byłbym ciekaw odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam konkretne pytanie do miłosników Yaqina.

Jak rozwiązujecie sprawę wyjścia na wzmacniacz słuchawkowy i nagrywanie na magnetofon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, andaudion napisał:

Panowie mam konkretne pytanie do miłosników Yaqina.

Jak rozwiązujecie sprawę wyjścia na wzmacniacz słuchawkowy i nagrywanie na magnetofon ?

Co masz na myśli ? Ten wzmacniacz nie ma żadnych wyjść pre-out więc rozważasz dolutowanie jakiegoś wyjścia zaraz po wstępnym przedwzmacniaczu na 12AX7 i podłączenie tam wzmacniacza słuchawkowego ?  Jeśli tak to też jestem szczerze ciekaw czy ktoś tego próbował.  Z drugiej strony to jest trochę nieekonomiczne bo wszystkie pozostałe lampy ciągną prąd i grzeją jak Farelka.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Jaca_re napisał:

Co masz na myśli ? Ten wzmacniacz nie ma żadnych wyjść pre-out więc rozważasz dolutowanie jakiegoś wyjścia zaraz po wstępnym przedwzmacniaczu na 12AX7 i podłączenie tam wzmacniacza słuchawkowego ?  Jeśli tak to też jestem szczerze ciekaw czy ktoś tego próbował.  Z drugiej strony to jest trochę nieekonomiczne bo wszystkie pozostałe lampy ciągną prąd i grzeją jak Farelka.  

Sory że dopiero odpisuję, ale wyjeżdżałem...

Oczywiście że mój wpis był mało precyzyjny i tak naprawdę domyslam się że pewnie wszyscy mający jakies magnetofony czy słuchawki po prostu stosują przedwzmacniacze i tyle. Tyle tylko że Yaqin ma wejście na przedwzmacniacz, ale przecież inne lampowce takich wejść nie posiadają i co wtedy ?

Postawię pytanie może prościej- pre pasywne czy aktywne.

PS- zapomniałem pozdrowić wszystkich zwolenników Yaqina MC100B. Właśnie sobie słucham winyli na tym piecyku w klasycznym połączeniu i zastanawiam się nad wspomnianym przedwzmacniaczem. Może ktoś ma podpowiedź co kupić jesli już. Na Alledrogo jest fajny Densen, kilka Roteli itp., jest lampowa Jolida niedroga ? Jest też pasywka może to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, andaudion napisał:

Yaqin ma wejście na przedwzmacniacz, ale przecież inne lampowce takich wejść nie posiadają i co wtedy ?

Nic wtedy. To yaqinowe wejście "na przedwzmacniacz" od pozostałych wejść nie różni się niczym prócz czułości. A ta zmiana czułości jest zrealizowana nader prymitywnie.

 

12 minut temu, andaudion napisał:

pre pasywne czy aktywne

Pre pasywne masz już wbudowane w Yaqina. 

 

13 minut temu, andaudion napisał:

Może ktoś ma podpowiedź co kupić jesli już. Na Alledrogo jest fajny Densen, kilka Roteli itp., jest lampowa Jolida niedroga ? Jest też pasywka może to ?

Sprzedać Yaqina i kupić inny, lepiej grający wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, McGyver napisał:

Nic wtedy. To yaqinowe wejście "na przedwzmacniacz" od pozostałych wejść nie różni się niczym prócz czułości. A ta zmiana czułości jest zrealizowana nader prymitywnie.

 

Pre pasywne masz już wbudowane w Yaqina. 

 

Sprzedać Yaqina i kupić inny, lepiej grający wzmacniacz.

Yaqin nie montuje pre w swoich wzmacniaczach, zresztą podobnie jak wszyscy inni producenci lampowych wzmacniaczy. jest tylko kilka wejść i tyle. 

Jeśli chodzi o pasywne pre to za grosze można kupić np. KHOZMO- z tego co pamiętam ma 2 wejścia i 3 wyjścia, jeśli aktywne to wybór ogromny.

Jeśłi chodzi o jakość wejścia pre we wzmacniaczu Yaqin MC100B to napisz proszę jaki inny wzmacniacz lampowy ma to wejście lepszej jakośći to po prostu go kupię i będzie po kłopocie.

Inna sprawa że jesteś tu na forum największym miłośnikiem wzmacniacza Yaqin MC100B. Jesteś w nim tak zakochany że aż można by Cię posądzić o stronniczość, dziwi więc skąd taka wrogość co do niego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, andaudion napisał:

Yaqin nie montuje pre w swoich wzmacniaczach, zresztą podobnie jak wszyscy inni producenci lampowych wzmacniaczy.

Bzdura. W każdym wzmacniaczu zintegrowanym jest wbudowana sekcja przedwzmacniacza. 
Wzmacnicze bez żadnego wbudowanego pre to końcówki mocy.

 

9 minut temu, andaudion napisał:

Jeśłi chodzi o jakość wejścia pre we wzmacniaczu Yaqin MC100B to napisz proszę jaki inny wzmacniacz lampowy ma to wejście lepszej jakośći to po prostu go kupię i będzie po kłopocie.

Żeby było "po kłopocie" to trzeba raczej końcówkę mocy kupić.

 

6 minut temu, andaudion napisał:

jesteś tu na forum największym miłośnikiem wzmacniacza Yaqin MC100B. Jesteś w nim tak zakochany że aż można by Cię posądzić o stronniczość

Bzdura kompletna. Za modelem MC100B akurat nigdy nie przepadałem, a chińskie lampowce doceniam przede wszystkim za korzystny stosunek cena/jakość. 

 

7 minut temu, andaudion napisał:

dziwi więc skąd taka wrogość co do niego.

Jaka znowu wrogość? Nic z tych rzeczy. Mam do tego modelu realistyczny stosunek. Jego dźwięk mi się niespecjalnie podoba, wzornictwo jeszcze mniej, a zastosowane rozwiązania techniczne są jakie są, każdy może sobie schemat przeanalizować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, andaudion napisał:

Sory że dopiero odpisuję, ale wyjeżdżałem...

Oczywiście że mój wpis był mało precyzyjny i tak naprawdę domyslam się że pewnie wszyscy mający jakies magnetofony czy słuchawki po prostu stosują przedwzmacniacze i tyle. Tyle tylko że Yaqin ma wejście na przedwzmacniacz, ale przecież inne lampowce takich wejść nie posiadają i co wtedy ?

Postawię pytanie może prościej- pre pasywne czy aktywne.

PS- zapomniałem pozdrowić wszystkich zwolenników Yaqina MC100B. Właśnie sobie słucham winyli na tym piecyku w klasycznym połączeniu i zastanawiam się nad wspomnianym przedwzmacniaczem. Może ktoś ma podpowiedź co kupić jesli już. Na Alledrogo jest fajny Densen, kilka Roteli itp., jest lampowa Jolida niedroga ? Jest też pasywka może to ?

Przerabiałem temat pre.

Nie warto bawić się w pre (oczywiście poza phono mm/mc) w tym wzmacniaczu.

Lepsze efekty dał zdecydowanie mod muda44 + dobre źródło, okablowanie, lampy. 

Co do wzmacniacza jest wybitny. Przebiła go jak dla mnie w dynamice dopiero Primaluna za 18000.

Owszem, jak ktoś lubi miękkie zaokrąglenia kosztem dokładności i drive - powinien szukać gdzie indziej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Krzysztof_54067 napisał:

jest wybitny. Przebiła go jak dla mnie w dynamice dopiero Primaluna za 18000.

Cóż, ja jednak mam inne kryteria "wybitności" wzmacniacza. Aby móc powiedzieć o wzmacniaczu że jest wybitny, musi on mieć nie tylko dynamikę, ale także barwę, przestrzeń, detal itp. itd. Dopiero harmonijne połączenie wszystkich owych aspektów może pozwolić (ale nie musi) określić dany wzmacniacz jako wybitny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem jakiś czas temu w Dublinie na audio show i słuchałem różnych sprzętów za ,,pierdylion dolarów,, po powrocie do domu odpaliłem Janka i było naprawdę miło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, McGyver napisał:

Słuchanie na tego rodzaju imprezach to żaden punkt odniesienia.

być może i tak ..ale jak kojarzysz w moim Yaqinie wlutowałem kiedyś jupitery wax i one naprawdę zmieniły brzmienie względem czerwonych chropowatych suchotników jantzenów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, McGyver napisał:

Nie kojarzę. Tak czy inaczej, gratulacje. Najważniejsze, to żeby mieć satysfakcję.

Zagalopowałeś się trochę. 

Napisałem wyraźnie że Yaqin, podobnie jak większość wzmacniaczy lampowych nie ma prawdziwego w sensie funkcjonalnym przedwzmacniacza, ma tylko prosty przełącznik źródeł. Nie myl tego z samym elektronicznym wzmacnianiem sygnału, bo nie o to chodzi.

Problem mają wszyscy miłośnicy lampy chcący korzystać z możliwości nagrywania, czy wyjścia na słuchawki. Przemyśl to zanim znowu coś naskrobiesz bez składu i ładu.

A to czy Tobie się ten wzmacniacz podoba czy nie to mało kogo obchodzi, kiedy ktoś pyta o funkcjonalność. Dźwięk to kwestia gustu i upodobań muzycznych. Ja sam mam kilka różnych wzmacniaczy, więc mało mnie interesuje czy Yaqin jest najlepszy na świecie czy też nie, ale pamiętam że jakiś czas temu szukając lampy nie miał konkurencji w sensownej cenie i tyle.

natomiast wracając do tematu najbardziej interesuje mnie zdanie kolegów jakie maja doświadczenia odnośnie pre, czyli czy wybrać aktywny czy pasywny przedwzmacniacz. Na szczęście w samym Yaqinie w obu wypadkach grać będą jak rozumiem wszystkie lampy, różnica będzie tylko w przełączaniu czułości wejścia i to jest ta dobra informacja. Z drugiej strony czy jest sens ingerowania w lampę tranzystorowym pre, może kupić pre również lampowe.

Wiem że sporo osób przerabiało ten temat, nie chcę 2 raz otwierać tych samych drzwi.

Pozdrawiam miłośników Yaqina.

McGyver- jest taka możliwość że pomyliłem Ciebie z Mudą, nie mam teraz czasu przewalać całego tematu (28 stron), ale jesli to on jest tym fanatykiem Yaqina to sory za pomyłkę. Zresztą może ktoś to zaraz sprostuje.

PS- jeszcze jedno pytanie do kolegów- jakie lampy sterujące na dzień dzisiejszy po latach testowania ? Brzmienie na dziewiczych mam miodzio, dlatego nie ma sensu się ciągać i kombinować, chetnie kupię coś konkretnego co polecicie, majątku nie stracę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andaudion napisał:

Zagalopowałeś się trochę. 

Napisałem wyraźnie że Yaqin, podobnie jak większość wzmacniaczy lampowych nie ma prawdziwego w sensie funkcjonalnym przedwzmacniacza, ma tylko prosty przełącznik źródeł. Nie myl tego z samym elektronicznym wzmacnianiem sygnału, bo nie o to chodzi.

Nigdzie się nie zagalopowałem i niczego nie mylę. Napisałem wyraźnie że Yaqin ma przedwzmacniacz pasywny. Z tego co piszesz wynika że po prostu nie wiesz co to jest przedwzmacniacz pasywny. 

 

1 godzinę temu, andaudion napisał:

A to czy Tobie się ten wzmacniacz podoba czy nie to mało kogo obchodzi

Sam wywołałeś ten temat pisząc bzdury o mnie, i ja te bzdury zwyczajnie sprostowałem.

 

1 godzinę temu, andaudion napisał:

interesuje mnie zdanie kolegów jakie maja doświadczenia odnośnie pre, czyli czy wybrać aktywny czy pasywny przedwzmacniacz.

Jak już pisałem, Yaqin ma wbudowany pasywny przedwzmacniacz. Dokąd tego nie pojmiesz, daremne twoje dywagacje.

 

1 godzinę temu, andaudion napisał:

w samym Yaqinie w obu wypadkach grać będą jak rozumiem wszystkie lampy, różnica będzie tylko w przełączaniu czułości wejścia i to jest ta dobra informacja.

To nie jest dobra informacja. Yaqin de facto nie ma wejścia na zewnętrzny przedwzmacniacz, ma tylko dodatkowe wejście o niższej czułości. 
Prawdziwe wejście na zewnętrzny przedwzmacniacz powinno pomijać przedwzmacniacz pasywny który jest w nim wbudowany. A taka funkcjonalność w Yaqinie nie występuje. Już o tym pisałem, ale nie zechciałeś przyswoić tych informacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, McGyver napisał:

Nigdzie się nie zagalopowałem i niczego nie mylę. Napisałem wyraźnie że Yaqin ma przedwzmacniacz pasywny. Z tego co piszesz wynika że po prostu nie wiesz co to jest przedwzmacniacz pasywny. 

 

Sam wywołałeś ten temat pisząc bzdury o mnie, i ja te bzdury zwyczajnie sprostowałem.

 

Jak już pisałem, Yaqin ma wbudowany pasywny przedwzmacniacz. Dokąd tego nie pojmiesz, daremne twoje dywagacje.

 

To nie jest dobra informacja. Yaqin de facto nie ma wejścia na zewnętrzny przedwzmacniacz, ma tylko dodatkowe wejście o niższej czułości. 
Prawdziwe wejście na zewnętrzny przedwzmacniacz powinno pomijać przedwzmacniacz pasywny który jest w nim wbudowany. A taka funkcjonalność w Yaqinie nie występuje. Już o tym pisałem, ale nie zechciałeś przyswoić tych informacji. 

Nie zgadzam się w 100%. Gdyby Yaqin miał wejście na wzmacniacz mocy, sygnał omijałby jego lampy przedwzmacniacza. A tak pracują wszystkie lampy za które przecież płacimy, a problem rozbija się tylko i wyłącznie o wyjście na magnetofon i słuchawki.

Pytam jeszcze raz może gdzies na świecie jest wzmacniacz lampowy który taka funkcjonalność posiada to chetnie kupię. A jeśli jeszcze do tego będzie Ci się podobał to już wogóle wypas.

Co do definicji przedwzmacniacza jako urządzenia to widzę go jako obudowę z wejsciami i wyjściami które można przełączać puszczając sygnał na odpowiednie gniazda. A czy jest pasywny, czy coś wzmacnia to juz inny temat. Yaqin ma tą przewagę że można tu zastosować i taki i taki, stąd było moje pytanie.

Twoje upodobania sprzętowe wogóle mnie nie interesują i jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia w temacie to daj miejsce innym, po jakie licho te wywody i pouczania.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, andaudion napisał:

Nie zgadzam się w 100%. Gdyby Yaqin miał wejście na wzmacniacz mocy, sygnał omijałby jego lampy przedwzmacniacza.

Nieprawda. Wciąż nie pojmujesz że Yaqin ma wbudowany przedwzmacniacz PASYWNY. 

 

3 minuty temu, andaudion napisał:

Co do definicji przedwzmacniacza jako urządzenia to widzę go jako obudowę z wejsciami i wyjściami które można przełączać puszczając sygnał na odpowiednie gniazda. A czy jest pasywny, czy coś wzmacnia to juz inny temat.

A z kolei wzmacniacz ZINTEGROWANY  z definicji składa się z bloków funkcjonalnych przedwzmacniacza (aktywnego bądź pasywnego) oraz końcówki mocy, umieszczonych w tej samej obudowie i z reguły zasilanych z tego samego trafola. Zatem osobna obudowa nie jest tu czynnikiem kluczowym czy coś jest przedwzmacniaczem czy nim nie jest, kluczowa jest funkcja.

 

6 minut temu, andaudion napisał:

Yaqin ma tą przewagę że można tu zastosować i taki i taki, stąd było moje pytanie.

Z tym że stosowanie preampa pasywnego do Yaqina mija się z celem skoro ma on wbudowany preamp pasywny, a ponadto nie ma prawdziwego wejścia pomijającego przedwzmacniacz i wprowadzającego sygnał wprost na końcówkę mocy. 

 

11 minut temu, andaudion napisał:

Twoje upodobania sprzętowe wogóle mnie nie interesują

A jednak wywołałeś temat moich upodobań sprzętowych, w dodatku pisząc nieprawdę. 

 

12 minut temu, andaudion napisał:

jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia w temacie to daj miejsce innym, po jakie licho te wywody i pouczania.

Wszystko co tutaj piszę jest sensowne, problem polega na tym że masz błędne wyobrażenia o budowie sprzętu przez co nie przyjmujesz do wiadomości że w rzeczywistości jest inaczej niż ci się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, McGyver napisał:

Cóż, ja jednak mam inne kryteria "wybitności" wzmacniacza. Aby móc powiedzieć o wzmacniaczu że jest wybitny, musi on mieć nie tylko dynamikę, ale także barwę, przestrzeń, detal itp. itd. Dopiero harmonijne połączenie wszystkich owych aspektów może pozwolić (ale nie musi) określić dany wzmacniacz jako wybitny. 

każdy ma odmienne poczucie estetyki i lubi nieco inny sposób prezentacji - i to jest w audio piękne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2020 o 22:19, Krzysztof_54067 napisał:

Przerabiałem temat pre.

Nie warto bawić się w pre (oczywiście poza phono mm/mc) w tym wzmacniaczu.

Lepsze efekty dał zdecydowanie mod muda44 + dobre źródło, okablowanie, lampy. 

Co do wzmacniacza jest wybitny. Przebiła go jak dla mnie w dynamice dopiero Primaluna za 18000.

Owszem, jak ktoś lubi miękkie zaokrąglenia kosztem dokładności i drive - powinien szukać gdzie indziej.

 

 

No wszystko fajnie, tylko że ja na jakość Yaqina nie narzekam, chodzi o funkcjonalność. Aby nie nabroić z jakością myślałem juz nawet nad pre lampowym, jest tego sporo. W końcu co mam zrobić ze swoim AKAI 65, co mam zrobić ze swoim lampowym wzmakiem słuchawkowym ?

W dniu 18.05.2020 o 14:54, McGyver napisał:

Nieprawda. Wciąż nie pojmujesz że Yaqin ma wbudowany przedwzmacniacz PASYWNY. 

 

A z kolei wzmacniacz ZINTEGROWANY  z definicji składa się z bloków funkcjonalnych przedwzmacniacza (aktywnego bądź pasywnego) oraz końcówki mocy, umieszczonych w tej samej obudowie i z reguły zasilanych z tego samego trafola. Zatem osobna obudowa nie jest tu czynnikiem kluczowym czy coś jest przedwzmacniaczem czy nim nie jest, kluczowa jest funkcja.

 

Z tym że stosowanie preampa pasywnego do Yaqina mija się z celem skoro ma on wbudowany preamp pasywny, a ponadto nie ma prawdziwego wejścia pomijającego przedwzmacniacz i wprowadzającego sygnał wprost na końcówkę mocy. 

 

A jednak wywołałeś temat moich upodobań sprzętowych, w dodatku pisząc nieprawdę. 

 

Wszystko co tutaj piszę jest sensowne, problem polega na tym że masz błędne wyobrażenia o budowie sprzętu przez co nie przyjmujesz do wiadomości że w rzeczywistości jest inaczej niż ci się wydaje.

Chłopie ale Ty jesteś upierdliwe w swojej upartości. bez urazy, ale nie możesz zrozumieć że ktoś inny też chodził do szkoły, że ktoś inny też rozkręcał wzmacniacz, wie jak obsługiwać śrubokręt ?

Wleczesz te swoje wypociny bez końca o jakiejś budowie wzmacniacza która nikogo przecież nie interesuje. Chodzi tylko i wyłącznie o to żeby nagrać coś na kasetę i otrzymać sygnał na wzmacniacz słuchawkowy, a Ty piszesz uparcie że przecież Yaqin ma przedwzmacniacz. Jak by nie miał to by nie grał. Albo widziałeś kiedyś w życiu jakiegoś lampowca z prawdziwym przedwzmacniaczem i możesz go polecić, albo daj miejsca innym co widzieli i słyszeli.

PS- jeśli jest gdzieś na świecie do kupienia lepszy wzmacniacz niż Yaqin MC100B to poleć go grzecznie, ja chetnie kupie. Na tą chwilę najlepszy jest Yaqin dlatego wszyscy go kupują i tyle.

Chociać juz w tej chwili jego cena przekracza 4kzł więc konkurencja depcze po pietach. No ale jak coś jest dobre to i cena rośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o takim pre:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wygląda, choć słabo widać że ma gniazda TAPE. Potrzebne byłoby jeszcze jedno wyjście na wzmak słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andaudion napisał:

Chłopie ale Ty jesteś upierdliwe w swojej upartości. bez urazy, ale nie możesz zrozumieć że ktoś inny też chodził do szkoły

Niektórzy najwyraźniej spali na lekcjach. 
 

 

2 godziny temu, andaudion napisał:

ktoś inny też rozkręcał wzmacniacz, wie jak obsługiwać śrubokręt

Sama "obsługa" śrubokręta nie wystarczy by rozumieć to co się widzi po odkręceniu śrubki. 

 

2 godziny temu, andaudion napisał:

Chodzi tylko i wyłącznie o to żeby nagrać coś na kasetę i otrzymać sygnał na wzmacniacz słuchawkowy, a Ty piszesz uparcie że przecież Yaqin ma przedwzmacniacz.

A co ma piernik do wiatraka? 

 

2 godziny temu, andaudion napisał:

widziałeś kiedyś w życiu jakiegoś lampowca z prawdziwym przedwzmacniaczem

Na przykład Yaqin MC100B. Ma przedwzmacniacz pasywny. Prawdziwy, bo przecież nie sztuczny.

 

2 godziny temu, andaudion napisał:

najlepszy jest Yaqin dlatego wszyscy go kupują

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

Niektórzy najwyraźniej spali na lekcjach. 
 

 

Sama "obsługa" śrubokręta nie wystarczy by rozumieć to co się widzi po odkręceniu śrubki. 

 

A co ma piernik do wiatraka? 

 

Na przykład Yaqin MC100B. Ma przedwzmacniacz pasywny. Prawdziwy, bo przecież nie sztuczny.

 

???

Dzieciaku drogi myslałem że się odwalisz, ale widać że nie...

Ale mam dla Ciebie pomysł:

Cytując klasyka na ile pamiętam "...rozpędź się i walnij głowa w ścianę. Może to nic nie da, a nawet z pewnością nic nie da w Twoim przypadku, ale przynajmniej dobrego guza sobie nabijesz. Lepsze to niż nic...".

A w temacie- Yaqin MC100B podobnie jak inne wzmacniacze lampowe nie ma prawdziwego, w pełni funkcjonalnego przedwzmacniacza. Nie ma tu znaczenia czy aktywnego, czy pasywnego, po prostu nie ma i tyle.

Właśnie z tego powodu właściciele wzmacniaczy lampowych maja problem i muszą szukać jakichś rozwiązań, czy to pre aktywne czy pasywne ale gdzieś trzeba się z e słuchawkami wpiąć, podobnie z kaseciakiem.

Miałem w zyciu wiele konfiguracji sprzętu w tym bardzo drogie, ale tranzystorowe. Jak pisałem wcześniej kiedy wpadłem na pomysł lampy jakiś czas temu padło na najlepszy mozliwy czyli bardzo taniego i dobrego juz w firmowej konfiguracji Yaqina MC100B i nie żałuję- gra to wysmienicie. Oczywiście sa różnice jak podłączę się pod wyjście 4ohm czy 8ohm, jest różnica jak podepnę sie z przedwzmacniaczem (testowałem z NADem 356, CA840A i Rotelem 03 który jest za grosze do kupienia w tej chwili) i zawsze było super.

Po przemysleniach doszedłem do 3 rozwiązań które zapewnią mi funkcjonalność w Yaqinie.

1- zakup pasywki KHOZMO 3we/2wy - tu pytanie jak pasywka wbije się w Yaqina MC100B i gdzie ja podpiąć

2- zakup aktywnego pre lampowego z pełna funkcjonalnością we/wy- Phast, Jolida jest tego pełno za grosze 

3- zakup aktywnego pre tranzystorowego- tu na dokładkę będzie pilot, DAC i wejscia XLR dla mojego CD- to kusi tylko czy pchać dodatkowe tranzystory skoro chciałem przejść na lampy.

Mcgajwer proszę Cię nie zaśmiecaj więcej tego ciekawego wątku. Możesz przecież udac się na bocznicę i tam hejtować dowoli.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, andaudion napisał:

Dzieciaku

A ile ty masz lat że sobie pozwalasz w ten sposób, co? 
 

9 minut temu, andaudion napisał:

rozpędź się i walnij głowa w ścianę. Może to nic nie da, a nawet z pewnością nic nie da w Twoim przypadku, ale przynajmniej dobrego guza sobie nabijesz. Lepsze to niż nic

W poprzednim wpisie też usiłowałeś mnie obrażać. Widać że argumentów nadal brak. 

 

 

13 minut temu, andaudion napisał:

Yaqin MC100B podobnie jak inne wzmacniacze lampowe nie ma prawdziwego, w pełni funkcjonalnego przedwzmacniacza. Nie ma tu znaczenia czy aktywnego, czy pasywnego, po prostu nie ma i tyle.

Jasne, ma sztuczny ? 
 

 

15 minut temu, andaudion napisał:

Właśnie z tego powodu właściciele wzmacniaczy lampowych maja problem i muszą szukać jakichś rozwiązań, czy to pre aktywne czy pasywne ale gdzieś trzeba się z e słuchawkami wpiąć, podobnie z kaseciakiem.

Przedwzmacniacze nie służą do podłączania słuchawek. Nie służą także do podłączania magnetofonów. 

 

17 minut temu, andaudion napisał:

Mcgajwer proszę Cię

Jeżeli nie potrafisz poprawnie napisać cudzego nicka to przynajmniej użyj opcji copy/paste. 

 

18 minut temu, andaudion napisał:

nie zaśmiecaj więcej tego ciekawego wątku. Możesz przecież udac się na bocznicę i tam hejtować

Hejtować, powiadasz? No to spójrzmy: 
 

 

5 godzin temu, andaudion napisał:

Ty jesteś upierdliwe w swojej upartości

 

6 godzin temu, andaudion napisał:

Wleczesz te swoje wypociny bez końca

 

20 minut temu, andaudion napisał:

Dzieciaku

 

21 minut temu, andaudion napisał:

rozpędź się i walnij głowa w ścianę. Może to nic nie da, a nawet z pewnością nic nie da w Twoim przypadku, ale przynajmniej dobrego guza sobie nabijesz. Lepsze to niż nic

I kto tu hejtuje? Nie odpowiadaj, to pytanie retoryczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, McGyver napisał:

A ile ty masz lat że sobie pozwalasz w ten sposób, co? 
 

W poprzednim wpisie też usiłowałeś mnie obrażać. Widać że argumentów nadal brak. 

 

 

Jasne, ma sztuczny ? 
 

 

Przedwzmacniacze nie służą do podłączania słuchawek. Nie służą także do podłączania magnetofonów. 

 

Jeżeli nie potrafisz poprawnie napisać cudzego nicka to przynajmniej użyj opcji copy/paste. 

 

Hejtować, powiadasz? No to spójrzmy: 
 

 

 

 

 

I kto tu hejtuje? Nie odpowiadaj, to pytanie retoryczne.

Chłopie weź się lecz, chyba że już za późno ?

Prosiłem jak człowieka odczep się, daj innym coś napisać. Zauważyłem że w każdym wątku wpierdzielasz się z butami gdzie Cię nie proszą i cytując selektywnie i wycinając z kontekstu podważasz wiedzę i umiejętności innych. jak trafisz na mocnego to dostajesz po łapach i zmywasz się ze wstydem, jak nie to hejtujesz do woli. 

Najgorsze w tym wszystkim jest to że Twoja wiedza faktyczna jest niewielka. Po prostu jako handlarz alledrogo masz kontakt ze sprzetem i z takiej pozycji strugasz twardziela. 

Dla większości forumowiczów pozostajesz jednak ciągle tylko handlarzem zadufanym w sobie i tyle.

Zamiast pierdzielic farmazony zmień lepiej leki bo na tych prochach daleko nie zajedziesz.

Mimo wszystko pozdrawiam z nadzieją iż nie będziesz juz wypisywał bzdur w tym temacie przynajmniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli argumentów wciąż brak, nadal tylko ataki personalne. W dodatku łżesz nazywając mnie allegrowym handlarzem bo nie handluję na allegro. W życiu sprzedałem przez allegro tylko jeden przedmiot jakoś tak ze sześć lat temu, zatem jesteś oszczercą. Zanim o coś kogoś posądzisz to najpierw odrób lekcje i posprawdzaj. 
To samo dotyczy wiedzy. Zanim zakwestionujesz czyjąś wiedzę sprawdź jaki jest stan faktyczny, bo w przeciwnym razie wychodzisz na łgarza i nieuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotr6 napisał:

Andaudion,czy Ty wiesz z kim rozmawiasz?

Wiem doskonale, gościu wyrabia sobie tu opinię a potem lody kręci. Mało mnie to obchodzi ale ode mnie niech się trzyma z daleka. Jak pisałem w zakładce hiend ganiają go aż miło.

Ale jest pierwszy plus- pierwszy raz normalnie odpowiedział, nie wycinał moich słów z kontekstu co mu wszyscy forumowicze zarzucają. Mam nadzieję że jeszcze parę dni takiej awantury i nauczy się jeszcze szanowania innych.

A w temacie to wszyscy widzieli jak merytorycznie spytałem jak powiększyć funkcjonalność mojego Yaqina MC100B, który podobnie jak wszystkie lampowe wzmacniacze na świecie (może są jakieś wyjątki ?). pozbawiony jest prawdziwego pre z wyjściami na magnetofon kasetowy (nagrywanie), oraz na wzmacniacz słuchawkowy. W tym momencie McGiver walnął krótko że Yaqin to słaby wzmacniacz a ja to nie mam o niczym pojęcia. Co za licho, kto go pytał o zdanie, kto go do stołu zapraszał ? Ani ja z gościem wódki nie piłem, ani na dupy razem nie chodziłem...

Niestety z powodu McGivera temat pre do Yaqina MC100B, grającego wprost rewelacyjnie utknął. Pozwolę sobie raz jeszcze przypomnieć moje dotychczasowe przemyslenia:

"...

Po przemysleniach doszedłem do 3 rozwiązań które zapewnią mi funkcjonalność w Yaqinie.

1- zakup pasywki KHOZMO 3we/2wy - tu pytanie jak pasywka wbije się w Yaqina MC100B i gdzie ja podpiąć

2- zakup aktywnego pre lampowego z pełna funkcjonalnością we/wy- Phast, Jolida jest tego pełno za grosze 

3- zakup aktywnego pre tranzystorowego- tu na dokładkę będzie pilot, DAC i wejscia XLR dla mojego CD- to kusi tylko czy pchać dodatkowe tranzystory skoro chciałem przejść na lampy...".

Pozdrawiam zadowolonych użytkowników Yaqina MC100B.

PS- moim zdaniem moderatorzy powinni reagowac w takich sytuacjach. Po jaką cholerę Forumowicze mają czytać takie bzdury i pomyje, skoro dyskusja była merytoryczna i ciekawa do momentu wejścia McGivera z butami. Kogo obchodzi czy jemu się ten wzmacniacz podoba czy nie i jak jego zdaniem zbudowany jest przedwzmacniacz, skoro chłop merytorycznie nie jest w stanie słowa napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.