Skocz do zawartości
IGNORED

YAQIN MC-100B


markoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robiłem,,ale z chęcią bym zamontował gdybym umiał:)Po opiniach kupiłbym audyn true coper .Ja strzeliłem wyżej w jupitery,lecz czy lepiej ?nie wiem musiałbym kiedyś spróbować audyn i wtedy oceniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho polski hi-end się zabrał za janka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho polski hi-end się zabrał za janka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe jak wyglada w srodku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę gdzieś zdjęcia swojego MC-100B po przeróbkach polskihiend, w środku było czysto i schludnie, serio! :)

 

Cena za ten egz. z aukcji absurdalna.

Swojego 1,5 rocznego w nienagannym stanie, po przeróbkach u tej samej osoby wraz kilkunastoma dodatkowymi lampami sprzedałem za 3500 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania Jantzeny Superior Z cap 0,22uF - 6 szt. Jak ktoś byłby chętny to mogę wysłać od ręki

 

Jaka cena ?

 

Znajdę gdzieś zdjęcia swojego MC-100B po przeróbkach polskihiend, w środku było czysto i schludnie, serio! :)

 

Cena za ten egz. z aukcji absurdalna.

Swojego 1,5 rocznego w nienagannym stanie, po przeróbkach u tej samej osoby wraz kilkunastoma dodatkowymi lampami sprzedałem za 3500 zł

 

I co po mc100b ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już śmiało można nazwać całościowo bardzo dużym i wyraźnym krokiem do przodu a w niektórych aspektach (np. średnica) różnica jest ogromna.

Wreszcie dostajemy połączenie tego co w lampie i tranzystorze najlepsze, poza wymianą lamp to bez jakichś szczególnych kompromisów.

 

Mowa jednak o zupełnie innych pieniądzach więc nic dziwnego, że jest lepiej (zwłaszcza, że Cayin to też nie marka, w której pieniądze idą na takie sprawy jak prestiż, marketing itp., raczej wszystko idzie w dźwięk).

 

MC-100B i A70T nie koniecznie zagrają dobrze na tej samej reszcie toru, charakter grania jest inny i gdybym miał porównać tym charakterem Do Yaqina coś ze stajni Cayina to byłby to raczej np. A88T (tu też moim zdaniem różnica bardzo duża na + dla Cayina).

 

Jeśli MC-100B będzie kupione po modyfikacjach, z lepszymi lampami i całość uda się zamknąć w rozsądnej kwocie to propozycja jest OK jednak kombinować mocno i pakować w Yaqina kwoty typu 5-6 tysięcy całość nie opłaca się moim zdaniem - lepiej od razu pójść w coś lepszego jak A88T.

Wszystko jak zwykle rozbija się o budżet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradwo,

 

Bardzo serdecznie dziękuje ci za opis :) jest bardzo cenna.

 

Cieszę się, że mogłem pomóc!

Starałem się opisać swoje odczucia najbardziej obiektywnie (zwłaszcza, że nie mam żadnego powodu aby forsować jakiekolwiek urządzenie). :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

akować w Yaqina kwoty typu 5-6 tysięcy

 

wystarczy 1500 na modyfikacje a lampy sterujące tak na prawdę i tak są do wymiany niezależnie od producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym zakupić wzmacniacz Yaqin MC-100B. Gdzie aktualnie w Polsce znajdę oferty sprzedaży. Czy jest na Polskę jakieś przedstawicielstwo, importer czy miejsce gdzie można takowy wzmacniacz nabyć?

Jakie koszta należy doliczyć do ceny kupując taki wzmacniacz w Chinach za pośrednictwem Aliexpress?

Aktuaktualna cena z przesyłką na Ali... zaczyna się od 850 EUR. Czy ktoś sprowadzał taki lub podobny sprzęt z Chin? Jakie koszta cła i VATu? A może ma ktoś na zbyciu Yaqin MC-100B?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołęm Kris , widzę że szukasz aktywnie :) ,powodzenia.

Ale tak jak pisałem ci na FB poszukaj na ALi i czekaj na obniżoną cenę ,czasem się pojawia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witajcie.Od wczoraj przestał grac prawy kanał w Yaqinie.. przy cichym słuchaniu lekki dzwięk i nagle cisza w kanale.Na lampie v3 bias 0..Po czasie zorientowałem się żeby sprawdzić bezpiecznik i jednak był przepalony w tym kanale.Czy to wina którejś lampy mocy(wizualnie nic nie widac)??Czy moze cos w srodku odmówilo posłuszenstwa? ..przypomne że kilka miesięcy temu wymienilem kondy na jupitery wax..mam nadzieje że któryś nie zdechl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc się okazało ,że któryś z jupiterów wax odmówił posłuszeństwa.Szkoda bo grają rewelacyjnie względem jantzenów superior które wrzuciłem z powrotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jupitery Wax nie tolerują wysokiej temperatury i raczej nie nadają się do ciasnych gorących wnętrz wzmacniaczy lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupitery Wax nie tolerują wysokiej temperatury i raczej nie nadają się do ciasnych gorących wnętrz wzmacniaczy lampowych.

wiem lecz przed kupnem dokladnie zbadalem temperature wewnatrz wzmacniacza i po kilku godzinach grania w srodku nie przekroczylo 35stopni ale za to same w sobie byly dość cieple jak je dotnalem po wylaczeniu wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam robie przymiarke do pierwszej lampy i powaznie mysle o janku 100b

 

mozna kupic nowke prosto z chin:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

natomiast na allegro sprzedawana jest usluga tunningu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pan Arek napisał mi że nie ma koniecznośći wymiany wiekszosci lamp, co mnie troche zdziwilo.

Poza Panem Arkiem widze ze sa inne zrodla modyfikacji. Kazdy chwali swoj tunning i niepochlebnie wypowiada sie o tunningu innych... :-)

 

Chcialem sie Was poradzic czy warto

Sumarycznie zabawa wyniesie tyle co uzywany Cayin lub Primaluna. Z ta roznica ze te wzmacniacze mozna od reki sprzedac a sprzet po tuningu to ryzyko przy odsprzedaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Keki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w to.

Jeśli masz taką kwotę do wydania, lepiej od razu kup lepszy wzmak, od siebie proponuję Cayina.

Miałem Yaqina, to dobry wzmak ale w pieniądzach do 3-4 tys. (z modyfikacjami, PRAWIDŁOWYMI oraz lepszymi lampami).

Powyżej tej kwoty po prostu nie opłaca się. Mam teraz Cayina i z perspektywy czasu żałuję, że tak długo się z Yaqinem bujałem.

 

Zakup tego wzmacniacza + opłaty wysyłkowe/celne + przeróbki (raczej sugerowałbym unikać modyfikacji od tego gościa) wyniosą tyle, że w tej kwocie będziesz miał znacznie lepszego Cayina.

 

Prócz dźwięku Cayin solidniej wykonany (mój Yaqin np. miał tak ostrą obudowę od spodu, że pokaleczyłem sobie raz palce! To nie do przyjecia w żadnym sprzęcie RTV), łatwiej odsprzedać w razie czego no i w razie czego serwis/obsługa bajka gdybyś kupił np. w Studio 16 Hertz

Tam też od razu porada odnośnie ew. wymiany lamp na lepsze (porady sprawdzone).

 

Co do lamp to wszystkie sterujące wnoszą dużą różnicę w brzmieniu w tym wzmacniaczu, zresztą lampy mocy też, więc gość raczej opowiada bajki (aby kasę wyłożyć na jego pracę zamiast na lampy, po prostu chce Ci wcisnąć usługę).

 

Ceny Yaqinów wraz z całą dodatkową otoczką są po prostu stanowczo za wysokie w stosunku do tego co ten wzmak oferuje.

Do tego cały korowód z przesyłaniem tego do ew. modyfikacji i ryzyko czy ktoś to zrobi dobrze, czy dźwięk spasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam zgoła inną opinię. Porównywałem mojego Janka po modyfikacji mudy na Cayina i Cayin A88 gra w sposób bardziej matowy, mniej rozdzielczy. Tak więc być może to kwestia jakości modyfikacji. Moją robił muda i jej koszt to 1500 zł z częściami. Janka kupiłem używanego za 2500. Łączny koszt to 4000 zł a gra lepiej od wspomnianego Cayina. Z rzeczy, które zostały zrobione to poza wymienionym kondensatorami na Jantzeny został skrócony tor sygnału (ominięcie przełącznika UL/TR, pre) i wymienione okablowanie na srebro, gniazda RCA, potencjometr ALPS. Dodatkowo wymieniłem lampy dobierając do reszty toru.

 

Ważną zaletą Janka są lampy 6SN7 - można nimi w sposób znaczący wpływać na brzmienie. ja mam teraz "szaraki" czarujące średnicą, ale i precyzją. W pudle też mam Sylvanie i ken Rady - każde inny charakter - opisywane w odrębnym wątku - bajka.

 

Owszem - chcąc zachować jak najmniejszą stratę z odsprzedaży, proponuję kupić sprzęt używany bez modyfikacji, który dobrze się odsprzedaje - przy takim podejściu Cayin wygra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udałoby się całość (bez lamp) zamknąć w kwocie 4000 to fakt - jest to bardzo dobra propozycja i w pełni się zgadzam.

Obawiam się natomiast, że będzie ciężko w rzeczonym przypadku (koszt zakupu z wysyłką i cłem wyjdzie w okolicach 3500 jak sądzę, gdyby do tego doliczyć "przeróbki z allegro" za 2000 + jakieś tam koszta operacyjne po drodze to zbliżamy się do kwoty 6000 zł a to już znaczna różnica).

 

Niedawno sprzedałem ten wzmacniacz (niespełna 2-letni, w stanie idealnym, po modyfikacjach, które moim zdaniem przyniosły dużą poprawę i do tego z dużą ilością lamp, w tym kilkoma całkiem dobrymi) za 3400 zł i uważam, że nabywca miał prawo w tej kwocie być zadowolony.

 

5,5-6 tys. + lampy to już robi się 2x więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

 

podam jeszcze kilka tez do potwierdzenia lub zdementowania :-)

 

1. Pan Arek modyfikowal juz bliko 40/50 jankow, jest tu jakis jego klient ?

 

2. Pan Arek zna ten sklep na ebay i 9 na 10 jankow dla jego klientow przyszlo bez vatu i cla.

 

3. Pan Rogala od Cayina napisal mi ze Cayin produkuje Primalune i TRI dlatego kosztuje 30-50% ceny owych firm, wiec nie warto kupowac i przeplacac. Cayin na rynku wtornym kosztuje gora 20% mniej niz Primalune ktora kupuje sie bez wiekszego problemu za 50% ceny nowego. Ktos ma jna to jakas diagnoze ?

 

4. Modyfikacje: Pan Arek z Działdowa. Polski Hiend, Muda44, Sonus Oliva, i pewnie wiele innych. Koszty 1500-3000 ktory raczej nigdy sie nie odzyska.... Generalnie na lampach nie znam sie zupelnie, ale mialem lutownice dziesiatki razy w reku i wymienialem wiele razy kondensatory, rezystory, okablowanie zarowno we wzmacniaczajach kondycjonerach jak i kolumnach. To nie sa trudne rzeczy ale potrzebny jest schemat dzialania. Zmierzam do tego ze gdyby ktos zdradzil tajemnice co wymienic i na co w janku to bez problemu zmodyfikuje go sam. (tak mi sie przynajmniej wydaje :-) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2.

Wątpię. Kupuję sporo towaru z Chin. Powyżej 100$ prawie wszystko (niezależnie czy pocztą czy kurierem) ma 23% VAT, przy kurierach wychodzi ok. 30%. Ale może w tym przypadku jest inaczej? Nie liczyłbym lub dowiedziałbym się jakim cudem taka paka omija celny...

 

Ad. 4.

Z 1500 zł - 800 zł kosztowały części. Jest tam też soft start i standby mocowane do obudowy (uruchamiane hebelkiem 0,3/0,6)

Za 700 zł bawić się w ciemno - nie polecam. Ale jak lubisz i masz czas - sądzę, że znajdziesz sporo wiedzy na tym forum - musisz poszukać bo wątek modyfikacji Janka był tutaj głęboko przedyskutowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Pan Rogala od Cayina napisal mi ze Cayin produkuje Primalune i TRI dlatego kosztuje 30-50% ceny owych firm, wiec nie warto kupowac i przeplacac. Cayin na rynku wtornym kosztuje gora 20% mniej niz Primalune ktora kupuje sie bez wiekszego problemu za 50% ceny nowego. Ktos ma jna to jakas diagnoze ?

 

 

Jest to prawda. Cayin jest podwykonawcą dla innych firm.

 

Co do Twojego dylematu. Możesz kupić Yaqina i go modyfikować. Problem jest tylko taki, że jest to zakup w ciemno. Może Ci się spodobać, a może być wtopa. Sam musisz zdecydować. Ja nie przepadam za zakupami w ciemno. Co do samego brzmienia się nie wypowiem bo Yaqina nie miałem okazji posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem flagowy model Yaqina mudy. Tam chyba wszystko było zrobione co się da. Grał dobrze ,ale w tych pieniądzach brał bym Cayin-a. Pamiętaj ,że to nie jest sprzęt na całe życie i kiedyś go będziesz chciał odsprzedać i tu stracisz na modyfikowanym sprzęcie $. Zaproś Pana Rogale do siebie. Weźmie wzmacniacz i możne kolumny (Minasy) i posłuchasz jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że miałem awarię jednego kondensatora Jupiter wax,wrzuciłem z powrotem jantzeny czerwone do Yanka i wiecie co, to jest inny wzmacniacz. Średnica wychudzona,szorstka, dźwięk ogólnie strasznie odchudzony,to nie są zmiany na zasadzie,, wydaję mi się,,, to jest tak że teraz się męczę, więc nie słucham wogóle . Desperacko zamówiłem znowu dwa jupitery, mając nadzieję że to jednorazowy przypadek. Wrzucę po jednym nowym na stronę, żeby równo się wygrzały. Jutro mają dotrzeć. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.