Skocz do zawartości
IGNORED

Jak oni to robią, ja chcę taki dźwięk


profee

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wielu zgodzi sie ze mną, że chciałoby się mieć taki dźwięk ze swojego sprzętu jaki jest w Mezzo. Chciałbym prosić ludzi którzy mogą cos powiedzieć o kuchni realizacji dźwięku w radiofonii czy nawet telewizji, żeby powiedzieli jak to jest zrobione, ze brzmienie muzyki w Mezzo jest , stale świetne, wciagające i prawdziwe, swoiste, zawsze rozpoznawalne. Zawsze. Ja chcę taki dźwięk !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że nawet ludzie nie stykający się na co dzień z muzyka klasyczną, jazzem, etniczną itp. gatunkami, nie przejdą klikając z kanału na kanał, obojętnie wobec tu zawartych realizacji.

Napisałem: realizacje. Obraz jest w przeważającej ilości produkcji niezmiernie właściwy. Teraz pokazują jakiś zespół kameralny. Nieprawdopodobnie doskonała realizacja obrazu. Pokazane jest to co jest ważne dla muzyki.

Dźwięk, rzecz jasna OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam siedza za konsoletą koneserzy a nie głuche dupy (sorry) z MTV VIVY czy innych pożal sie Boze stacji "muzycznych". Pisze to chociaz nie jestem fanem muzyki klasycznej ale jazz tam rónwiez nie źle brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham MEZZO sporadycznie. Teraz wyjątkowo od paru godzin.

Ciekawie byłoby znać program.

Ze dwie godziny temu leciał koncert Diany Krall. Nie jestem wielbicielem ale ten koncert mnie urzekł. Była tam, i uszczuplona orkiestra symfoniczna, i muzycy jazzowi. Rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle ze jakbyscie widzieli na czym Ci "koneserzy" robią takie realizacje to zwatpilibyście w ogóle w sens muzyki z samograjów wszelkiej maści. To nie sa hi-endowe mokrofony, zadne mega stoły tylko poprostu finalizery które robią wszystko za człowieka. Sama TV (nie mam na myśli firm podnajmowanych) uzywa stołów które sa w riderach technicznych wyszczególnione w dziale "Nie akceptujemy" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, no widzisz mnie tez urzeka - właściwie przede wszystkim dźwięk. Często słucham sobie na mym stereo samego dźwięku, a telewizora nawet nie włączam np. gdy nie mogę tkwic przed ekranem a słuchać tak.

program Mezzo jest podawany w np. dodatku TV do Rzeczpospolitej. Mało tego, ale zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 17 Sty 2009, 01:55

 

>Słucham MEZZO sporadycznie. Teraz wyjątkowo od paru godzin.

>Ciekawie byłoby znać program.

>Ze dwie godziny temu leciał koncert Diany Krall. Nie jestem wielbicielem ale ten koncert mnie

>urzekł. Była tam, i uszczuplona orkiestra symfoniczna, i muzycy jazzowi. Rewelacja.

 

Program Mezzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To nie sa hi-endowe mokrofony, zadne mega stoły

 

Ja też podejrzewam, że to nie żadna wyszukana technika tylko ludzka staranność i dobry gust.

 

>Sama TV (nie mam na myśli firm

>podnajmowanych) uzywa stołów które sa w riderach technicznych wyszczególnione w dziale "Nie

>akceptujemy" :)

 

Domyślam się, że masz na myśli TV państwową, zwaną też publiczną (to ostatnie to dobre określenie, jeśli publiczną rozumieć tak jak w staropolskim określeniu dziewka publiczna). Tu nie mozna mówić w ogole o realizacji dźwięku - jest to niechętnie tolerowany dodatek do łobrazików. Zajmują się tym wyraźnie ludzie przypadkowi, zdaje sie o statusie podobnym do salowej w szpitalu - a ci wielcy którzy niby kształtują image tej całej produkcji sa z to barbarzyństwo odpowiedzialni. I co ? I nic.

 

>tylko poprostu finalizery które robią wszystko za człowieka.

 

Co to są finalizery? Na pewno służą do tego, żeby na nie zwalać winę za gówniany dźwięk ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca ... to prywatne TV to tez żadne kosmosy jesli chodzi o urzadzenia w wozach transmisyjnych. A finalizer to takie sprytne urzadzenie które jakoby robi mastering live czyli dodaje efekt, ma bardzo wyszukane algorytmy kompresji i generalnie robi tak że podajesz mu gówno na wejście a na wyjściu masz muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mamy już program MEZZO. Dzięki.

Dodam, że z TV dźwięk obrabiam amplitunerem KD. Niestety na MEZZO dźwięk mam mono:-(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na MEZZO dźwięk mam mono:-(.

Ale dlaczego Grzegorz? Ja odbieram Mezzo z kabla tunerem magnetowidu Hi-Fi Stereo który wchodzi w skład Samsungowego combo DVD+magnetowid (taki dostałem w prezencie, nie było miejsca na kaprysy ;-)). Dalej na moje stereo i dźwięk jest stereofoniczny. Ale podejrzewam, że w wersji mono też jest wybitny. Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkfenriz

 

Mnie szokuje muzyka ze skompresowaną dynamiką. Ale przyznaję, ze w warunkach słuchania w gwarze, harmiderze, samochodzie większe wzmocnienie niskich poziomów niz wysokich (spłaszczenie dynamiki) moze dawać korzystne efekty - wrażenie lepszego słyszenia drobnych szczegółów. Myślę, ze na Mezzo też musi być jakaś kompresja, ale z jakim to jest smakiem i wyczuciem zrobione...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wyznać, ze zaczynam podejrzewać iż w Mezo preparują dźwięk pod możliwości toru audio przeciętnego telewizora (przeważnie jeden mały głośnik). A to dlatego że zauważyłem iż dźwięk z owego telewizorowego głośnika dodaje do dźwięku wydobywającego sie z kulumn mego stereo coś dobrego, cos jakby kanał central. Dodaje też, o dziwo, trochę namacalności (presence)- bo uprzywilejowuje średnie częstotliwości, jak to telewizor. Razem jest lepiej niz przez same kolumny. Ale oczywiście trzeba dobrać proporcje siły głosu z obu tych "źródeł". Może ktoś z was ma możliwość powtórzyć takie doświadczenia i napisze jak wypadło, czy tak jak u mnie czy inaczej i jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych salowych w TVP to się chłopie mylisz.... Ale wszyscy jadą na TVP więc też sobie jedź...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profee: A jednak mam mono. UPC kablowa. Być może mój TV dekoduje tylko NICAM a MEZZO ma jakieś inny standard, albo w kablówce coś paprają. Dodam, że TVP1,2, TVP INFO, TVN maja wspaniałe stereo NICAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord R.

Masz racje o tyle, że nie powiedziałem jasno, że wściekłość na dźwięk w TV (nie tylko publicznej) budzi we mnie realizacja dźwięku w programach publicystycznych i dziennikach. Utrzymanie bezprzewodowych łącz mikrofonowych (przestery na wysokich, zniekształcenia gdy pan/pani zmieniają pozycję (np przepowiadacze pogody) - to zwłaszcza w TVP1 jest szczególnie dokuczliwe. Przeciez to nie jest normalne, żeby mowa reportera nadającego "materiał" z ulicy była zrozumiała i plastyczna, a głos pani czytającej dziennik w studio był męczący, głuchy, wąskopasmowy o słabej zrozumiałości!!!. Domyslam się, że przyczyną są sprzeżenia, które ktoś "leczy" karykaturalnie zawężając pasmo przenoszenia takiego łącza bezprzewodowego; stan mikrofonów chyba tez jest zły, umieszczane są na ubraniu/dekolcie byle gdzie.

Jeżeli status osób od których to zależy jest jednak wysoki to jak zrozumieć utrzymywanie sie tego dziadostwa. Mają za małą siłę przebicia, czy zwyczajnie mają gdzieś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7,

ja mam kabel Aster i muzykę z kabla słucham tylko z Mezzo. Po tym co napisałeś będę sprawdzał jak wychodzi muzyka w stereo z TVP1,2 itd. Wiem, ze i na innych programach pojawia sie info, ze dźwięk NICAM Stereo (np. jakieś MTV czy Viva), ale jak mowie nie interesowałem się bo nie mój typ muzy.

W styczniu sie pokomplikowało: wyrzucili Mezzo z oferty analogowej i wsadzili w ofertę cyfrową. Wydaje mi się, że dźwięk mego Mezza stał sie przez to mniej ciekawy. Kiedyś wcisnęli mi bezpłatnie dekoder do odbioru kablowych emisji cyfrowych (oczywiście bezpłatne jest tylko część programów, w tym na szczęście Mezzo). Prawie z tego dekodera nie korzystałem, bo niewiele jest programów w cyfrze jakich nie byłoby w analogu, a do HD nie dojrzałem ;-)) Musze sie zainteresować bliżej jak to jest z dźwiekiem na emisjach cyfrowych w tym moim kablu. Może gra tu rolę jakość dekodera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz też jest pod wrażeniem synchronizacji obrazu z dzwiękiem.Często słucham jazzowe koncerty i dzwięk z obrazem stanowi całość.Brak rozpraszających kadrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profee sprawdź proszę to stereo.

Wladz: No właśnie.

Nie chodzi mi o gapienie się i kosztem tego mniejszą percepcję na muzykę. Nie. Kadry są tak dobierane, że aż tę muzykę precyzyjniej się odbiera. Nie ma nic nachalnego. Nawet ta pokazana ze dwa razy ładna skrzypaczka we wspominanym koncercie Diany Krall, była na miejscu;-).

Pokazują najlepszą sztukę z całego świata. A takie wydarzenia realizowane są przez nie przypadkowych ludzi.

Z tym dobrym stereo w TVP to miałem na myśli tylko jakość emisji. Jakość realizacji jest rzeczywiście często nie najlepsza.

Wspomnę jeszcze, że MEZZO słuchając oglądam na 42 calach z zredukowanymi kontrastem, jaskrawością i intensywnością. Preferuję taki „filmowy” wyraz. Koncerty wyglądają wyśmienicie. Zauważyłem, że nawet moja „Metalowa” Córka przysiada aby posłuchać muzyki symfonicznej:-). A i żona nie jęczy, że znowu Discovery ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam wprawdzie TV, ale przyszło mi do głowy że to może być kwestia loudness war. Zwróćcie uwagę czy może po prostu ten kanał gra ciszej? Kilka dB RMS mniej (niż przeciętna stacja radiowa czy TV) wystarczy żeby mieć dobrą dynamikę. Może po prostu nie prasują limiterem jak np. RMF. Z radością zauważyłem że też Trójka nadaje wreszcie sensownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek87

niby wiem, ze porządniejsze stacje nie uciekają sie do skrajnie silnej kompresji (np. PRII) ale podejrzewam, ze jakaś zmyślna kompresja, (może częstotliwościowozależna mocniejsza na niskich częstotl.niz na innych )jest stosowana w Mezzo także, bo samo kształtowanie ch-ki (z jednakową kompresją w całym pasmie) to chyba nie jest. Ale oczywiście sa to takie moje subiektywne odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używacie słowa "kompresor" a nawet nie wiecie do końca chyba co on robi i do czego służy ... gdyby nie on to pierwsza lepsza pływa albo by wam głośniki wysadziła albo uszy przebiła... na pierwszym lepszym udeżeniu w blachy, czy ryknięciu wokalisty....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wowo,

może wiemy, moze nie wiemy, najlepiej jak ty wytłumaczysz, a wtedy wszyscy dowiedzą sie z głębi samego źródła wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mezzo rzeczywiście ma rewelacyjny sygnał i repertuar.Sygnał jest dobry nawet z wyjścia cyfrowego.Mam cyfrowy dekoder UPC z którego wychodzę sygnałem spdif na zewnętrzny przetwornik C/A i dalej na wzmak i kolumny.Chciałbym mieć napęd który tak gra..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.