Skocz do zawartości
IGNORED

Avance omega 503. Czym zastąpić?


buti

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno w moich Reference 50 - pierwsza wersja jak i SM 102 zawieszenie poszło po paru latach - dokładnie mniej więcej po siedmiu była kruszonka....SM 152 też jak na swoją wielkość miały bas kończący się niby przy 28 hz, ale z tego co pamiętam przy -10 albo i -16 db.....więc żadna rewelacja, te kolumny były specjalnie strojone na wysoką skutecznośc kosztem basu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - dodatkowo serię charakteryzuje słaby piankowy tweeter.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - takie miałem, tutaj na górze jest Emit-R, znacznie lepszy od piankowego polycella....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM 102 to głośnik bodajże z lat 70- tych. Więc jeśli u Ciebie grał 7 lat? To razem będzie?

Chyba, że słuchałeś go jakieś 30 lat temu:)

Emit-R jest być może lepszy od Polycela (pamiętam go z Kappa 8,2i), ale daleko mu do Emit-a.

Reference 50 to raczej "przeciętniaki", a już się spodobały:)

Kończę, bo zaczynam iść na boki...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za nieco ponad 3 tys dostaniesz zwrotnice i głosniki.

 

Tu masz link z testem w high fidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jedyny problem to zrobienie paczek które u akustyka są troche za drogie.

Jak poprawinie zrobisz projekt i go wygrzejesz bo głosniki niestety wymagaja wygrzania to bedziesz sie cieszył naturalnym dzwiękiem naprawde wysokiej próby.

Ja tak zrobiłem i ryzykowałem wiecej bo wziołem w sumie w ciemno czego jestem przeciwnikiem projekt rr2 gdzie za zwrotnice i głosniki zapłaiłem prawie 5,5 tys. Po odsłuchu u mnie kolega zamowił ten sam projekt i tez ceszy sie z niego do dzis a ja sie czaje na zrobienie kolejnej konstrukcji od akustyka na illumoinatorach scana.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam głosniki potrzebuje innej objetosci w obudowie zamknietej a innej w bas reflex. Jesli ktos uwaza ze zatykajac bas reflex skarpetą otrzyma obudowe zamknita to jest w błędzie. Idea obudowy zamkniętej polega na tym ze jest idealnie szczelna tzn głosnik trzyma podcisnienie. W obudowie bas reflex jesli nacisniemy membrane to powróci ona niemalze błyskawicznie do swojego pierwotnego połozenia a obudowie zamknietej membrana bedzie znacznie wolniej wracac do swojego połozenia.

Skarpeta sie nie nada.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> zukzukzuk

Rozbrajający jesteś :D Twoja miłość do Infinity jest ślepa :D SM 102 kupiłem w 1991r...nówkę - o jakich latach 70-tych piszesz ?, na pewno to nie ta seria jaką masz na myśli :D Reference 50 podobały się o tyle o ile, nie miały wad serii SM :D Wyższe serie - niektóre modele też znam conieco i też mi się podobały o ile napędzało je coś w miarę mocnego w latach 90-tych....Zawieszenia piankowe się sypią i nie wytrzymują 15 lat na 100 %....Kończę, bo zaczynam pisać jak Ty...na boki ;)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy phoebe IIs są już nieprodukowane ;/ Chętnie bym ich posłuchał ale obecnie dostępna jest ostatnia para i to w drażniącym mnie kolorze.

Co jeszcze z kolumn wziąć pod uwagę? Może też jakieś podstawkowce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test słomkowy zrealizowany. Musiałem zatkać nimi cztery bas refleksy, po dwa na jedną skrzynkę. Efekt - zdecydowanie nie o to mi chodzi. Bas osłabiony i uwypuklona reszta. Buczenie od basu zmniejszone ale nie ma poprawy jakości brzmienia. Po porstu wypłukany z basu dzwięk. Słomek zostało na drinki do końca roku. Jestem pewien, że muszą być inne skrzynki - tylko jakie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz może do sonus olivy - zbuduje Ci kolumienki pod twoje preferencje - albo zadzwoń do akustyka - moze Pan kisiel pomoże Ci z doborem u niego jakiegoś Kitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzwoniłem do Akustyka. Normalnie zniechęcił mnie gość jakt nikt inny do projektów DIY. Obsługa klienta na poziomie zero. W skrócie. Znasz sie pan to kupuj a jak nie to nie licz na żadną poradę. "Żeby z nami rozmawiać trzeba "wgryźć" się w temat". "Ta oferta nie jest dla pana". "To nie sklep, po którym oprowadza się klienta".

Akustyk! sp***dalać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

między innymi pod wpływem lektury forum :) i skutecznego tym faktem obrzydzenia do "burczybasu" eksperymentowałem w różnych kolumnach z zatykaniem bas refleksu (słomkami, skarpetami, gąbkami do mycia naczyń)... Zawsze skutek był odczuwany jako negatywny, dźwięk "siadał", robiło się płasko i nijako. Kolumny to np. AN model J, Sonus Oliva, AA Hyperion.

Obecnie mam kolumny Epos ES14, gdzie Producent przewidział możliwość zatkania otworów bas refleksu i wzestawie są gąbki "dedykowane" w tym celu. I oczywiscie spróbowałem ,bo kolumny maja dużo basu ale słychać, iż jest to bas podbity i niestety odczuwa się to charakterystyczne bas refleksowe dudnienie.

No i są to pierwsze moje kolumny, gdzie zatkanie otworów powoduje pozytywne zmiany - bas się uspokaja, jest czytelniejszy, a dźwięk nie traci na dynamice. Jest tylko jedno "halo" - mam wrażenie, ze dźwięk "przybliża" się do kolumn, jakby trudniej się odrywał - te dźwięki ,które sa przypisane do jakiegoś kanału, środek sceny bez zmian. Być może wynika to z tego ,że nie emituje przez otwór bas refleksu do tyłu...

 

Konkluzja - dotychczas podzielałem zdanie Zukzukzuka, iż kolumna jest projektowana albo pod kątem obudowy zamkniętej albo otwartej, teraz widzę, iż w konkretnym pomieszczeniu odsłuchowym nie jest to takie oczywiste.

A mój pokój jest w zasadzie nie wytłumiony, więc stąd może mam za dużo podbić/odbić od płaskich powierzchni... Na razie jestem pod wrażeniem niepozornych szarych gabek!

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s>>>

Jeśli możliwe, spróbuj pełnoletnie Infinity RS 4000 lub 5000.

Ciekawym porównania i ocen.

POLECAM!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, kolega kiedys miał infinity chyba renaissance 60 czy 80 w każdym bądź razie duże - ale nie aż tak duże jak Twoje - trójdrożne, z tymi prostokatnymi glośnikami, stosunkowo płaskie i cos z trójkąta czy trapezu w kształcie... Tak jakby niższe modele serii Kappa.

Pamiętam duży dźwięk, dynaimkę przekazu, ale jednak dwie takie kolumny wizualnie zdominują pokój, a ja nie mam dedykowanego do audio.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zakupu. W ciemno kupiłem AA phoebe IIs. Jest duże prawdopodobieństwo, że sprawdzi się u mnie. Przesyłka dojdzie w przyszłym tygodniu, więc za jakieś dwa lub trzy będę mógł napisać o moich wrażeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę sie pozmieniało w stosunku do mojego pierwszego wpisu.

Doszedłem do wniosku, że faktycznie nie warto wydawać na nowe kolumny 3000zł mając budżetowy wzmak. Miałem do wyboru ostatecznie albo taniej zbudować kolumny samemu (lepsze przetworniki niż w nowej kolumnie w podobnej cenie) i zdecydować się na zakup lepszego wzmacniacza albo kupić gotowe (oparte na gorszych przetwornikach) do obecnego wzmaka. Podkreślam, że spośród wszystkich kryteriów doboru kolumn najważniejszy był jeden. Wyeliminowanie dudniącego, buczącego basu. Bas refleks z przodu był również decydujący. Jeśli phoebe się sprawdzą to na początek będę usatysfakcjonowany. Po prostu ostatnio moich omeg nie chce mi się załaczać bo każdy dźwięk wywołujący buczenie mnie drażni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Pana decyzja. wydaje mi sie że warto piąć się w górę i wymieniać klocki na coraz lepsze jezeli budzet pozwala. moim zdaniem avance vs. phoebe to nie jest skok w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać. W wielu przypadkach decydują "strzały w ciemno", oparte głównie na och i ach sprzedajacych i recenzentów. A gdzie uszy?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Strzał nie do końca w ciemno". Słuchałem kolumn o podobnej konstrukcji i na tych samych głośnikach. Co prawda w innych warunkach ale tak jak i wiele osób kupujących kolumny nie miałem możliwości i czasu by przed zakupem sprawdzić je w warunkach w jakich będą dokonywać odsłuchu. Gdybym kupował znacznie droższy sprzęt napewno przywiązałbym do tego zakupu dużo większą uwagę. A tak jest to zakup budżetowy.

W tym wypadku nie był to wybór na podstawie "och i ach" sprzedających. Recenzje użytkowników jak i recenzentów czytałem i były mi pomocne. Będę mógł je zweryfikować.

Uszy na miejscu - zaręczam.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buti, 14 Lut 2009, 13:45

 

>"Strzał nie do końca w ciemno". Słuchałem kolumn o podobnej konstrukcji i na tych samych

>głośnikach.

 

A wiesz że w kolumnach "gra" nie tylko głośnik, ale również (a nawet przede wszystkim) aplikacja? Co to były za kolumny których słuchałeś?

 

Poza tym Avance są na "podobnych" głośnikach, też Vify z serii TC, tylko nieco mniejsze. I co? Czy na podstawie ich odsłuchu można wnioskować coś o brzmieniu np. Eltaxów na takich samych głośnikach?

 

>Co prawda w innych warunkach

 

hmmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę McGyver nie pouczaj mnie co w kolumnie gra a co nie gra. Wybrałem ryzykowne rozwiązanie jak się nie sprawdzi wymyśle coś innego. To nie wybór żony. Szkoda, że nie wypowiedziałeś się w temacie tuż pod moim pierwszym postem i nic nie doradziłeś.

Teraz widzę to tak:

Wybrałem phoebe, nie posuchałem ich u siebie przed kupnem, zrobiłem błąd bo zauważyłem jakąś fałszywą analogię miedzy tym, że kolumna z bas refleksem z przodu, z tym samym głośnikiem vify, w tym samym układzie głośników może mieć podobne brzmienie. Fakt, nie rozebrałem paczki, nie sprawdziłem co za zwrotnice. k**wa jak ja źle zrobiłem. :D Ale tak poważnie... wiesz przyznaję mogę się mylić. Co z tego wynika? Jak traktować twoją wypowiedź w kontekście tego wątku? No bez przesady ale twój post tu wnosi tyle co pusta strona. Mówiąc prościej pouczasz a nie doradzasz - to nie w temacie!

 

Eeeeech Panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że to jest forum. W ten wątek może wejść i czytać każdy, nie tylko Ty. W tym kontekście komentarz Twoich poczynań jest jak najbardziej na miejscu, bo pozostanie tu dla wszystkich którzy kiedykolwiek będą czegoś poszukiwać w tym wątku. Czyli dla takich, co potrafią korzystać z WYSZUKIWARKI. Moje zdanie jest takie, że należało przynajmniej tymczasowo kolumny zostawić w spokoju, a wymienić wzmacniacz.

 

Poza tym należałoby się w końcu rozprawić z mitem, jakoby to kolumny z otworem BR z przodu można było stawiać blisko ściany. Nieprawda, upychanie kolumn tuż przy ścianie jest tak samo niekorzystne dla kolumn z przednim BR jak i z tylnym. Jakość basu ulegnie pogorszeniu w obu wypadkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem porownania phoebe z avansami, zobaczymy czy bedzie przepasc jak to niektorzy pisza, ja tylko powiem ze w zlej aplikacji i przy nietrafioneym guscie i kiepskim pokoju za miesiac bedziesz sprzedawal phoebe (avanse takie rzeczy wybaczaly), czego oczywiscie nie zycze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odebrałem kolumy. AA Phoebe IIs są solidnie zrobione. Jakość skrzynek jest bardzo dobra i jestem pod wrażeniem, że w tym przedziale cenowym mają tak świetną jakość wykonania.

Porównanie Avance Omega 503 z AA Phoebe IIs pod kątem brzmienia:

Po kilku dniach odsłuchu mogę stwierdzić, że AA są to kolumny o "jasnym" brzmieniu. "Jasnym" czyli wg mnie objawiającym się wyraźniejszą górą od niskich tonów. Najważniejsze jest to, że grają zdecydowanie bardziej przestrzennie. To plus, który "rozkłada omegi na łopatki". Wokale, talerze brzmią ładnie i czysto aczkolwiek są lekko wysunięte na pierwszy plan. Bas w AA schodzi nisko natomiast moim zdaniem nie ma kopa, jest miękki. Jeśli chodzi o kontur samej gitary basowej, to jest dobrze ale trudniej go wychwycić gdy stopa i gitara basowa występują jednocześnie. Bas, nie jest podany z takim ciśnieniem jak z omeg. Avance w niskim zakresie pasma brzmiały bardziej energicznie. Stopa parkusji jest bardziej dobitna - czytaj twardsza i wyraźniejsza, bas znacznie intensywniejszy. Jednak nawet przy cichym słuchaniu Avance dudnią, oddają dźwięk bardziej "zbity" - jest "ciasno". Wynika to chyba z tego, że basu jest więcej ale w całym paśmie. Wysokie tony wydają się "zduszone" i odepchnięte gdzieś do tyłu. (Zauważone po tylu latach dopiero przy porówanniu :D) Ostatecznie brzimenie AA jest przyjemniejsze i nie męczy. Podejrzewam, że gdyby dać omegom większe pomieszczenie to zabrzmiałyby pod wzgledem basu lepiej, natomiast jestem pewien, że takiej przestrzeni jak AA nie nabiąrą, w żadnych warunkach.

To jest kilka wniosków, które wyciągnąłem na podstawie odsłuchu takich płyt jak: Led Zeppelin "In through the out door", Metalica (czarna płyta), Steave Vai "Fire in the garden", Dio "Lock up the wolves", Dream Theater "Awake".

Teraz pytanie. Czy vifę TC, która siedzi w phoebe można zmusić do lepszej pracy w zakresie basu poprzez zmianę mojego wzmaka na coś - właśnie coś co doda basowego kopa przy zachowaniu dotychczasowych zalet. Chodzi o coś co nie podbije już bardziej i tak lekko "wysuniętych do przodu" wysokich tonów a doda lepszą kontrolę dołu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczami lampowymi nigdy nie miałem do czynienia ale mogę jakiegoś konkretnego modelu poszukać i sie zorientować w temacie. Natomiast wzmacniacz nie będzie tylko do słuchania muzyki z CD. Musi posiadać conajmniej cztery wejścia audio.

Może również jakaś tranzystorowa propozycja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troche info na temat wzmaków. Czy taki yaqin mc-10l będzie dobrym kandydatem. Albo droższy mc-100b. Jest na innych lampach i tu nie wiem czy sprawdzi sie z phoebe IIs. Jacy są inn konkurenci z tej półki - półki budźet ograniczony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.