Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze sprzętu audio.


MaTiX_lama

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek może się przywitam, bo jest to mój pierwszy post na tym forum ;) No więc, planuję sobie za jakiś czas wymianę sprzętu audio na jakiś porządny (na razie mam wieżę Panasonic SA-AK200 :P ). Pewnie będzie to dopiero w wakacje, ale chciałbym się Was poprosić o poradę już teraz, żeby się zorientować trochę w tym temacie i wiedzieć ile kasy musiałbym nazbierać ;) Na początek trochę o mnie i moich preferencjach. Wiec tak: pokój mam nie za duży, bo tylko 11m^2, słucham głównie muzyki elektronicznej (electro, house, dance, trance), lubię nisko schodzący bass (35-45Hz) i szczegółowe tony wysokie. Sam tworzę muzykę w tym stylu ;) Apli, który zamierzam kupić, będzie podłączony do kompa (karta ASUS Xonar D2) i to on będzie głównym źródłem dźwięku. Chciałbym, żeby wzmak był podłączony cyfrowo (coaxial) i miał manualny equalizer. W sumie mogę przeznaczyć na sprzęt nie więcej niż 5000zł, ale dobrze by było, żeby kosztował trochę mniej. Na początku myślałem o zestawie DENON AVR 1909 + JBL Studio L 830, jednak podobno ten apli jest trochę za słaby. Poza tym te kolumny mają pasmo przenoszenia tylko od 48Hz, więc jak dla mnie to trochę mało. Potem spodobał mi się zestaw Harman Kardon AVR255 + JBL ES90. Ampli niczego sobie, a słyszałem, że dobrze pasuje do głośników JBL. Kolumny też by mi odpowiadały, bo ich pasmo przenoszenia zaczyna się w 36Hz, więc mają bas taki jak lubię ;) Tylko tutaj nasuwa się pytanie, czy kolumny podłogowe nie będą się dusiły w moim małym pokoiku. Słyszem, że kolumny JBL są bardzo dynamiczne, ale trochę kosztem jakości dźwięku, ale skoro muzyki słucham głównie z mp3 z kompa, a poza tym muzyka, którą słucham wymaga raczej dynamicznych kolumn, więc wniosek z tego, że te JBLe chyba najbardziej by mi odpowiadały. Wiem, że mój pokój jest trochę za mały na takie kolumny, ale chyba dałoby się tego słuchać ;) Wiadomo, że nakoś specjalnie głośno słuchać muzyki nie będę, bo sąsiedzi, by mnie znienawidzili ;) Poza tym, jak będzie jakaś większa impreza, to zawsze mogę je przenieść do pokoju obok, który jest prawie dwa razy większy ;) Poza tym planuję remont pokoju, więc może dało by się coś zrobić, aby kolumny podłogowe nie dusiły się w tak małym pokoju. Napiszcie co o tym sądzicie.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem mogą być kolumny aktywne(monitory). W ogóle polecam monitory z przetwornikiem nisko-średniotonowym nie większym niż 15/16/17 cm. Mówiąc krótko w Twoim metrażu tylko monitory. Jeśli jednak coś dłubiesz możesz mieć 2 w 1 czyli monitory i do tworzenia i do słuchania(monitory aktywne). Jeśli chodzi o wzmak to jest tyle propozycji że tu pewnie moi bardzie osłuchani w tym względzie koledzy pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nikt się nie wypowiedział odnośnie ampli, więc może zapytam trochę inaczej. Na innym forum polecono mi, żebym zamiast ampli kupił jakiegoś DACa i wzmak. No więc po poszperaniu trochę w internecie wybrałem taki zestaw: DAC Beresford TC-7510 + wzmak Harman Kardon HK 980 + monitory JBL Studio L830. I teraz moje pytanie brzmi: czy te komponenty do siebie pasują? W sensie, czy np. wzmak będzie w stanie dobrze kontrolować te monitory, czy może jest dla nich za słaby? Może ktoś ma taki zestaw (nawet bez DACa) i mógłby się podzielić wrażeniami ;) Jak myślicie, dobrze by to grało w moim pokoju (niecałe 11m2)? I czy ten zestaw pasuje do rodzaju muzyki jakiej słucham (elektroniczna)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry sprzęt ma pasować do każdego rodzaju muzyki. w 11m tylko monitory. może ewentualnie wpakować pod biurko jakiś sub? Bo z tego co czytam to oczekiwania dot. niskich częstotliwości raczej monitory nie spełnią. a pakowanie podłogówek do takiego metrażu jest bezsensowne.A jakieś zestaw komputerowy THX? (nie śmieje się), zastosowanie kompa jako źródła..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaTiX_lama, 18 Sty 2009, 13:47

>pokój mam nie za duży, bo tylko 11m^2

 

>Potem spodobał mi się

>zestaw Harman Kardon AVR255 + JBL ES90. Ampli niczego sobie, a słyszałem, że dobrze pasuje do

>głośników JBL. Kolumny też by mi odpowiadały, bo ich pasmo przenoszenia zaczyna się w 36Hz, więc

>mają bas taki jak lubię ;) Tylko tutaj nasuwa się pytanie, czy kolumny podłogowe nie będą się dusiły

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do JBL-i w niedużym pomieszczeniu był niedawno wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady ;) Co prawda myślałem kiedyś o głośnikach Logitech Z-5500, ale to raczej do kina domowego, ewentualnie gier. A do słuchania muzyki chciałbym mieć jakiś porządniejszy sprzęt. Już raczej jestem zdecydowany na ten zestaw HK 980 + JBL L830. Chciałbym, żeby się jeszcze ktoś wypowiedział odnośnie tego wzmaka. To dobry sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.